Amazon Türkiye Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Amazon dünya genelinde alışveriş yapılabilen bir ürün satış sitesidir. Bu platform bir süre önce Türkiye’de de faaliyet göstermeye başladı. Profesyonel bir çalışma ortamı bulunan Amazon Türkiye çalışma şartları bakımından merak edilen bir firma. Günümüzde en çok ziyaret edilen alışveriş platformlarından olması müşteri sayısının fazla olmasını sağlar. ABD merkezli olan firmanın Türkiye içerisinde de deposu bulunuyor.

Amazon Türkiye Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Amazon Türkiye Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Yapılan alışverişlerde tüm sevkiyatlar bu depolardan yapılıyor. İş akışını hızlandıran bu uygulama sayesinde kişiler daha hızlı siparişlerine ulaşabiliyor. Bu depolarda çalışan personeller de yine titizlikle seçiliyor. Amazon çalışan yorumları incelendiğinde firmanın son derece profesyonel çalıştığını söylemek mümkün olabilir. Birçok kişinin çalışmak istediği Amazon Türkiye personel maaşları açısından da merak ediliyor.

Yabancı merkezli bir firma olması daha fazla ilgi görmesini sağlıyor. 5 Temmuz 1994 senesinde ABD’nin Seattle şehrinde kurulan firma bugün binlerce çalışanıyla son derece profesyoneldir. Amazon adını dünyanın en büyük nehri olan Amazon Nehrinden alır. Bunların yanında firma personel alımlarında son derece titiz çalışıyor.

 

Amazon Çalışma Şartları

Amazon dünya üzerinde geniş müşteri ağına sahip firmalar arasında yer alır. Bu nedenle Amazon çalışma şartları merak edilen konular arasında yer alır. Firmanın çalışma şartları işe girmeden önce mutlaka incelenmelidir. Amazon kurumsal bir firma olduğundan çalışma şartları da çok ağır değil. Her şeyden önemlisi çalışanlar fazla mesai ücretlerini alabilme şansına sahip olabiliyor. Amazon çalışma koşulları arasında şunlar yer alır:

 • Amazon Türkiye’de çalışmak istiyorsanız mutlaka yoğun bir çalışma temposuna uyum sağlamalısınız.
 • Çok sıkı bir çalışma temposu bulunuyor.
 • Günde 8 saatlik bir çalışma sistemi bulunuyor.
 • Kişiler vardiyalı sistemde çalışmak durumunda kalabiliyor.
 • Yemek ve servis gibi olanaklar firma tarafından sağlanıyor.

Tüm bu faktörler Amazon firmasında çalışabilmeniz için öne sürüle şartlardır. Genel olarak şartlar çalışanların şirketteki pozisyonlarına göre değişiyor. Bu nedenle çalışma şartları hakkında net bilgi vermek mümkün olmayabiliyor. Ancak genel olarak iyi bir çalışma ortamı olduğu söylenebilir. ABD merkezli olan firmada işler belirli bir düzende yürütülür. Son derece profesyonel idareciler ile çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

 

Amazon Çalışan Yorumları

Amazon çalışanları firma hakkında zaman zaman fikirlerini dile getirebiliyor. Profesyonel bir ortamı bulunduğundan çalışanlarının da titiz olmasını bekleyen bir firma. Bu durum da birçok zaman çalışanları üzerinde bir baskı yaratabiliyor. Ancak her durumda Amazon’da çalışmak kişilerin arzu ettiği durumlar arasında bulunuyor.

Amazon çalışan yorumları incelendiğinde çalışanların belirli konularda düşüncelerini dile getirdiği söylenebilir. Kurumsal bir firma olduğundan maaşların zamanında ödenmesi memnun olunan durumlardandır. Aynı zamanda firmanın müşterilerine gösterdiği hassasiyeti çalışanlarına da göstermesi iyi karşılanan durumlardandır.

Hemen her çalışanın firmanın genel çalışma politikalarından yana memnun olduğu söylenebilir. Firma her açıdan müşterilerine en iyi standartlarda iş ortamı sunmaya çalışıyor. Bu da çalışanlarının firmaya olan bağlılığını artıran konular arasında yer alıyor. Kurumsal bir iş ortamında çalışmak isterseniz Amazon Türkiye’yi değerlendirebilirsiniz.

Okuyunuz: Trendyol Go Çalışan Yorumları

 

Amazon Personel Maaşları

Dünya çağında firmalardan birisi olan Amazon Türkiye’de de önemli bir yere sahip. Binlerce çalışanı ile birçok ülkede şube açan Amazon, online alışveriş dünyasının vazgeçilmezlerinden biri. Bu nedenle de sürekli olarak personel işe almak durumunda kalıyor. Amazon her sene personel maaşlarına yeni düzenlemeler getiriyor. Bu nedenle Amazon personel maaşları hakkında genel bir bilgi vermek her zaman doğru olmaz.

Çünkü maaş durumları asgari ücrete gelen düzenlemelere göre farklılık gösterebilir. Dünya genelinde 1,6 milyon istihdam sağlayan firma aynı zamanda maaşlara da artış sağlıyor. Firma depo çalışanlarına ortalama olarak saatlik 15 dolar ödüyor. Bu ücret tutarı maaş artışları sonrasında 18 dolara çıkıyor.

Özellikle pandemi döneminde lojistik sektörünün daha da önem kazanması ile Amazon da personel alımı gerçekleştirdi. Mevcut çalışanlarının da maaşlarını artırdı. Maaşlar işletmede çalışılan pozisyonlara göre farklılık gösterebiliyor.

 

Amazon Türkiye İş İlanları

Kurumsal bir firmada çalışmak istiyorsanız Amazon Türkiye firması değerlendirilebilir. Günümüzde binlerce çalışanı bulunan Amazon oldukça kurumsal bir firma. Çalışanlarına karşı gereken sorumlulukları üstlenen firma işe alımda da son derece titiz. İşe alım sürecinde farklı pozisyonlarda alımlar gerçekleştiriyor. Amazon Türkiye iş ilanları genelde kariyer platformlarında yayınlanıyor.

İşe girmek isterseniz şirketin kurumsal web sitesi üzerinden iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanında kariyer sitelerinde açılan özel pozisyonlara da CV gönderebilirsiniz. İş ilanlarına başvuru yaptıktan sonra CV’niz incelenir. Sonrasında uygun görülürseniz sizlere geri dönüş yapılır. Mülakat süreci sonrasında işe alım kararı verilir. Bu süreç profesyonel insan kaynakları uzmanları tarafından yürütülür.

 

Amazon İş Başvurusu

Amazon Türkiye firmasında çalışmak istiyorsanız özel olarak bir CV hazırlamanız gerekiyor. İş başvuruları farklı şekillerde yapılabiliyor. Firma genelde kariyer sitelerine başvuru için çeşitli ilanlar veriyor. Bunun yanında kurumsal web adresi üzerinden insan kaynakları başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bunların yanında bizzat firmaya kendi özgeçmişinizi de bırakabilirsiniz. Amazon iş başvurusu yaparken şu detaylara dikkat etmeniz gerekir:

 • Mutlaka firmanın dikkatini çekecek bir CV hazırlamanız gerekiyor.
 • Amazon’da farklı iş alanları bulunuyor. Bunları dikkate almalısınız.
 • Yetenek ve deneyimlerinize göre bir alana başvurmalısınız.
 • CV’de deneyim ve referanslara geniş yer vermelisiniz.
 • Başvuru sonrasında görüşmeye çağırdıklarında hazırlıklı olmalısınız.
 • Kendinizi iyi bir şekilde ifade etmeniz gerekiyor.

Bu detaylara dikkat etmek iş başvuru sürecinin de olumlu bir şekilde sonuçlanmasında etkili olacaktır. Çok fazla iş başvurusu yapılan Amazon Türkiye işe alımda oldukça dikkatli firmalar arasında yer alıyor. Bu nedenle başvuruyu yaparken firmanın dikkatini çekmeniz büyük bir önem taşıyor.

 

Amazon Çalışma Saatleri

Amazon Türkiye firması çalışma saatleri bakımından belirli bir düzene sahiptir. Haftanın 6 günü mesai bulunur. Ancak pazar günleri çalışılmaz. Personeller pazar günlerinde zaman zaman çalışmak durumunda kalırlarsa bunun mesai ödemesini alıyor. Gün içerisinde bir saatlik yemek molası bulunuyor. Aynı zamanda ufak molalar da yine çalışanlara veriliyor. Amazon çalışma saatleri yapılan işin durumuna göre farklı olabiliyor.

 

Amazon İnsan Kaynakları

Amazon firmasında çalışmak isteyen kişiler insan kaynaklarına başvuru yapabiliyor. Tüm personel alım süreci insan kaynakları tarafından yönetiliyor. Amazon insan kaynakları iletişim için kurumsal web sitesini kullanabiliyorsunuz. Buradan iş başvuru formu ya da iletişim formu doldurulabiliyor. Türkiye şubesinin çağrı merkezini arayarak da yine insan kaynaklarına ulaşabilirsiniz.

 

Amazon’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Amazon dünyanın en büyük firmaları arasında. Bu nedenle de bu firmada çalışmak isteyen milyonlarca kişi bulunuyor. Eğer iyi Amazon ailesine katılmak istiyorsanız bilmeniz gereken birçok önemli unsurdan bahsedilebilir. Amazon’da çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında şunlardan bahsetmek mümkündür:

 • İşinizde her zaman titiz ve düzenli olmalısınız.
 • Çok iyi referanslara sahip olmalısınız.
 • Firmada mutlaka bilgi ve deneyim sahibi olduğunuz alanlara yönelmelisiniz.
 • Firmanın eğitimlerini aksatmamanız gerekiyor.
 • Çalışma ortamındaki düzene uyum sağlamalısınız.
 • Amirlerinizle her zaman saygı çerçevesinde olmalısınız.

Bu detaylara dikkat etmek iş yerinde kalıcı olmanızı sağlar. Aynı zamanda Amazon firmasının sizlere sağladığı tüm kariyer fırsatlarından da yararlanmanız gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.