Trendyol Go Kurye Yorumları ve Çalışma Şartları 2023

Trendyol, ülkemizde sanal mağazacılık sektörünün liderleri arasında yer alır. Her gün müşterilerden gelen binlerce siparişi Trendyol Go kuryeleri ile adreslerine teslim eder. Her geçen gün büyüyen kadrosu ile daha fazla kişiye iş imkânı sunan Trendyol Go çalışma şartları ve çalışanlara verilen maaşlar, kurye firmasına iş başvurusu yapmak isteyenler tarafından sıkça araştırılır. Trendyol Go kurye yorumları doğrultusunda iş başvurusunu yapan kişiler uygun bulunursa görüşmeye çağrılır ve kurye olarak işe alınır.

Trendyol Go Kurye Çalışan Yorumları

Trendyol Go Kurye Çalışan Yorumları

Trendyol Go, Trendyol alışveriş sitesinin hem motorlu kurye hem de ticari araçlar ile taşımacılık hizmet koludur. Banabi ve Getir benzeri bir sistem ile çalışır ve en kısa süre içerisinde siparişlerin müşterilere teslim edilmesi amaçlanır. Hem market hem de restoran siparişlerini dakikalar içerisinde adreslere teslim eden Trendyol Go, çalışanlarına hem kendi araçları ile hem de şirket araçları ile çalışma fırsatı sunar. Trendyol Go kurye yorumları hakkında araştırma yapanlar çalışma şartları hakkında daha net bilgi sahibi olur.

 

Trendyol Go Kurye Yorumları

Trendyol Go kurye yorumları internette en fazla araştırılan konular arasında yer alıyor. Dağıtım sektöründe faaliyet gösteren Trendyol kuryeleri, gün içerisinde kendilerine verilen kargoları adreslere başarılı bir şekilde ulaştırıyor. Performansa ve çalışanların kendi tercihlerine göre kazanç vaat eden bir sistem olması nedeni ile de öncelikli tercihler arasında bulunuyor. Trendyol Go çalışma şartları hakkında araştırma yapanlar şirkete iş başvurularını göndererek Trendyol bünyesinde çalışmak için ilk resmi adımı atabiliyor.

 

Trendyol Go Çalışma Şartları

Trendyol Go kurye yorumları hakkında yapacağınız araştırmalar size çalışma ortamı ve koşulları hakkında önemli bilgiler verir. Trendyol Go bünyesinde görev aldığınızda sahip olacağınız çalışma şartları şöyledir;

 • Aracı, kurye haricinde bir başkası kullanamaz.
 • Herhangi bir mesai saati yoktur. Yoğunluğa göre çalışma saatleri esnetilebilir.
 • Dağıtım sırasında bütün paketlerin doğru adrese ve hasarsız bir şekilde teslim edilmesi gerekir.
 • Dağıtım için tercih edilen bölgeye sorumlular ve yöneticiler karar verir.

 

Trendyol Kurye Aylık Geliri

Trendyol kuryelerde aylık kazançlarını kendileri belirler. Özel bir çalışma sistemine sahip olan kuryeler. Yoğun ve programlı bir çalışma sistemi ile aylık 9 BİN TL ile 15 BİN TL arasında kazanç elde edebilirler. Trendyol kurye yorumları kuryelerin hızlı ve güvenilir teslimat yapan çalışanların daha fazla kazanç elde ettiklerine ilişkin yorumlar ile doludur.

Trendyol Go kuryelerine tanımlanmış herhangi bir saat limiti yoktur. Kuryeler gün içerisinde istedikleri saat kadar çalışabilir. Esnek çalışma saatleri ile büyük bir avantaj sunan Trendyol Go çalışma şartları tamamen kuryelerin tercihine bırakılır. Haftalık olarak 70 saati dolduran kuryeler ortalama olarak 12  BİN TL kazanç elde edebilirler.

Trendyol Go kurye çalışma sisteminde ilk 40 kargo için kuryeler 4 TL+ KDV kazanırlar. Daha sonraki kargolarda eklenecek ücret 3,5 TL+ KDV’dir. Eğer günde 70 kargonun altında teslimat gerçekleşirse, bu teslimatlar 70’e tamamlanır. Ortalama olarak günde teslim edilmesi gereken kargo sayısı 120 olarak tanımlıdır.  Bu teslim süresi kuryenin hızına ve çevreyi bilme derecesine uzar veya kısalır. Günde ortalama olarak 100 adet kargo teslimi yapan kurye ortalama olarak günlük 400 TL gibi bir ücrete sahip olabilir. Yapılan teslimler hesaplandıktan sonra motorun yakıtı ve yemek masrafları gibi giderler karşılandığında yaklaşık olarak 300 TL kazanç kalır. Pazar günleri standart şartlarda çalışmayan kuryelerin maaşları kargo dağıtım limiti aşıldığı durumda 26 gün üzerinden 5.000 TL ile 6.000 TL arasına denk gelir. Trendyol Go yorumları ve çalışma şartları hakkında yapılan araştırmalar sonucunda son dönemin en kazançlı işleri arasında kuryecilerin olduğunu da gösterir.

Trendyol Go çalışma şartları arasında sunulan bir diğer seçenekte ise isteyenler kendi araçları ile şirket bünyesine kaydolarak kargo dağıtımına çıkabilir. Kendi aracı ile Trendyol Go bünyesinde dağıtım yapmak isteyenlerin aylık kazanacakları maaş 10 BİN TL’dir.   18 yaşını dolduran ve Trendyol Go araçlı kurye eğitimine katılanlar kendilerine tanımlanan bölgelerde dağıtıma başlayabilir. Çalışma performansını yüksek tutan ve dağıtım kotasının üstüne ulaşanlar aylık 12.000 TL’ye yakın maaş alabilir.

Not: 2023 yılının temmuz ayında asgari ücrete yapılan zam, açıklanan eflasyon oranı Trendyol kuryelerinin kazancını da etkilemiştir. Tabi değişen ücretlerde en önemli faktör benzin fiyatlarındaki artıştır. Bu nedenle yakın bir zamanda şirket tarafından açıklanacak güncel kurye maaşları eş zamanlı olarak yazımıza eklenecektir.

 

Trendyol Go Kurye Başvurusu

Trendyol Go kurye başvurusu internet üzerinden yapılır. Trendyol Go resmi sayfası üzerinde bulunan başvuru formunu dolduranlar, formu yöneticilere göndererek ön başvuru adımlarını tamamlayabilirler. Başvurular internet üzerinden yapıldığı için internette Trendyol Go kurye yorumları araştırması yapanlar direkt olarak kurye şirketinin resmi sayfasına girerek dakikalar içerisinde başvurusunu tamamlayabilir.

Yapılan başvurular yöneticiler tarafından değerlendirilir. Trendyol Go kurye hizmetinde birçok farklı seçenek bulunur. İsteyenler şirkete ait araçlar ile dağıtıma çıkarken, isteyenler kendi motor ya da ticari araçları ile de dağıtım hizmetine katılabilir. Başvuru aşamasında hangi statüde görev yapmak istediğini belirtenler bu doğrultuda ihtiyaca göre Trendyol Go kuryeleri arasında yerini alabilir.

Trendyol Go kurye olarak çalışmak isteyenlerin zorunlu olarak sahip olmaları gereken birtakım belgeler bulunur. SRC 4 belgesi ile birlikte ehliyeti ve psikoteknik belgesi de bulunan kişiler başvuru için uygun kriterlere sahiptir.

 

Trendyol Kurye Çalışma Saatleri

Trendyol Go kuryelerin çalışma saatleri kazançları ile doğru orantılıdır. Bu nedenle kuryelerin herhangi bir çalışma saati yoktur. Sabah 10.00’da başlayan teslimatlar gece saat 24.00’e kadar devam eder. Kuryeler istedikleri saat aralıklarında çalışabilirler. Önceden yapılacak planlama dahilinde çalışma saatlerini yöneticilere ileten kuryeler bu saat aralıklarında kurye teslimatı yapabilirler.

Kuryelerin çalışma saat belirsizliğinin yanında tatil günleri de bulunmaz. Çalıştıkları saat kadar ücret alan kuryeler hem hafta içi hem de hafta sonu istedikleri zaman çalışabilirler. Hiç çalışmayan kuryeler günlük belirli miktarlarda ücret kazanırlar. Bu ödeme sistemi de hiç çalışmadıkları günlerde mağdur olmalarının önlenmesi için tasarlanmıştır.

 

Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri

Trendyol Go kurye yorumları Trendyol Express taşıyıcı personelleri hakkında da bilgiler içerir. Express taşımacılık yapan personellerin kazançları aylık olarak 3.500 TL’den başlar ve 9.000 TL’ye kadar ulaşır. Express çalışanların maaşları da yine çalışma saatleri ve kargo sayılarına göre belirlenir. Günde 12 saat çalışan ve dağıtım kotasına ulaşan bir Trendyol Express personeli aylık olarak yaklaşık 10.000 TL maaş alabilir.

 

Trendyol Express Takım Lideri Maaşı

Trendyol Go bünyesinde görev alan personellerin bulundukları statüye göre gayet dolgun rakamlar ile maaş alırlar. İyileştirilmiş çalışma şartları ile çalışanlarını memnun eden Trendyol’da çalışmak ve dağıtıcı kadrosuna girmek istiyorsanız Trendyol Go kurye yorumları ve çalışma şartları hakkında detaylı araştırma yaptıktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz.

Trendyol Go takım lideri, genel anlamda dağıtımda bulunan personellerden sorumlu bir üst birimdir. Dağıtıma çıkan personel ve teslim edilecek kargoların takibini yapan lider genel anlamda düzen ve takipten sorumludur. Belirli bir deneyime sahip olan ve sistemi bilen kişiler arasından seçilerek göreve getirilen takım liderleri normal dağıtıcı kuryelerin daha üzerinde maaş alırlar. Aldıkları maaşla ilave olarak yol, yemek, SSK gibi birçok haklardan faydalanma hakları da bulunur.

Okuyunuz: Güvenilir Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

 

Trendyol Go ile Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Trendyol günümüzün en büyük be en önemli sanal alışveriş sitesidir. Türkiye genelinde günde binlerce sipariş alan Trendyol, başarılı bir şekilde en kısa süre içerisinde ürünlerini müşterilerine teslim ederek güven kazanır. Trendyol Go bünyesinde kurye olarak görev almak istiyorsanız, işinizi kolaylaştıracak öneriler şu şekildedir;

 • Ezberinize güvenin ve hafızanızı kuvvetlendirin.

Adres bilginiz kuvvetli olmalıdır. Keza iş hayatınız boyunca birçok kez aynı adrese gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ezberiniz ve adres bilginiz ne kadar kuvvetliyse o kadar hızlı bir çalışma performansına sahip olursunuz.

 • Sıcak ve soğuk havalara karşı hazırlıklı olun.

Dört mevsim koşullarında dışarıda çalışacağınızın farkında olun. Sürekli bir dağıtım hizmeti sunacağınız için her türlü hava koşuluna karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor.

 • Güler yüzlü teslimatlar yapın.

Güler yüzlü hizmet kalitesine önem vermelisiniz. Gün içerisinde birçok adrese gidecek ve kargoları alıcılarına teslim edeceksiniz. Güler yüzlü yapacağınız teslimatlar alıcıyı memnun edecektir.

 • Planlı ve sistemli bir şekilde çalışın.

Belirli bir çalışma saatinizin olmayacağını unutmayın. Kazancınız tamamen sizin performansınıza bağlı ve bu nedenle planlı ve sistemli bir çalışma sistemini benimsemelisiniz.

 • Sorumluluk almaktan korkmayın.

Teslim edeceğiniz bütün ürünlerin sorumluluğu sizde olacak. Sorumluluk almaktan korktuğunuz durumlarda yanlış ve hata yapma ihtimaliniz de artar. Kendinize güvenerek ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak başarılı bir Trendyol Go kurye hizmeti sunabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Hasan dedi ki:

  Motor yasi siniri var mi ? He rmotor olabilir mi?

  1. Dogan dedi ki:

   Alım ne zaman olacak ben de tam zamanlı çalışmak istiyorum.

   1. patronoldum dedi ki:

    Merhabalar, özellikle Trendyol Go ile ilgili açıklanmış olan Facebook sayfalarını ziyaret etmenizi önermekteyiz.

  2. Deniz dedi ki:

   Evet yaş sınırı var, maksimum 3 yaşında olmak zorunda

  3. Deniz dedi ki:

   Belli bir motor tarzı yok hangi motorla çalışmak istiyorsan onla çalışabilirsin ama tavsiyem scooter olacaktır. Malum yorucu bir iş bide debriyajdır vitestir uğraşmak yorar.

 2. Ömer seldiz dedi ki:

  Part-time çalışmak istiyorum