KFC Bayilik Başvuru Bedeli Var mı? Şartları Neler?

KFC Bayilik Başvuru Bedeli Var mı? Şartları Neler?

KFC Bayilik Başvuru Bedeli Var mı? Şartları Neler?

KFC bayilik en büyük restoran zincirlerinden birinin şubesi olmak isteyen kişilerin almak istedikleri bir bayilik türüdür. Son derece profesyonel boyutlarda verilen bu bayilik imkanları ile kişiler kendi gıda işletmelerini açabilme imkanı bulabilmektedirler. Dünyanın en büyük restoran zinciri olan bu firmanın şubeleri de yüksek başarı elde edebilmektedir. ABD merkezli olarak kurulan KFC firması, restoran zinciri oluşturmaya başladığı için farklı ülkelerde de kişilere bayilik vermektedir. Yaklaşık olarak dünya üzerinde 130 ülkede toplam 21 bin tane şubesi bulunuyor. KFC bayilik almak isteyen kişiler güçlü bir markanın altında olmanın tüm avantajlarını yaşayabilme şansına ulaşabilmektedir.

KFC firması ilk olarak tavuk kızartması, salata, sandviç, tavuk burger üretmiştir. Daha sonralarda ise kebap, tavuk üretimi de gerçekleştirerek yöresel lezzetler de sunmaya başlamıştır. En çok anılan sloganı ise So Good sloganıdır. 2012 senesinde bu sloganı ise It’s finger lockin good olarak değiştirmiştir. Reklam ve tanıtım çalışmaları konusunda firma son derece iyi standartlara sahiptir.

KFC Bayilik Şartları Neler?

KFC bayilik açmak isteyen kişilerin mutlaka belirtilen şartları yerine getirmesi gerekir. Firmanın şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde bayiliğinizi kolaylıkla açabilirsiniz. Firmanın konseptine uygun olarak dükkan yerinizi belirlemeli ve buna uygun olarak çalışanlarınızın da deneyimli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Gıda sektöründe açacağınız bu bayilik konusunda oldukça titiz davranmanız gerekir. Beklentilerinize yanıt veren ve en iyi standartlarda bayilik hizmetini sizlere sunan bu firma oldukça profesyonel düzeyde hizmetler vermektedir. En çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de firmanın tüm şartlarının yerine getirilmesi ve bayilik ücretlerinin zamanında ödenmesidir. Şartları konusunda ise şunları söylemek mümkündür:

  • Cadde üzerinde veya AVM içerisinde bir şube yeri belirlemeniz gerekir.
  • Nüfus yoğunluğunun çok fazla olduğu yerler tercih edilme nedenlerinden biridir.
  • Kişilerin finansal anlamda gelirinin yüksek olması önemli bir faktördür.
  • Bayilik almanın ötesinde kişiler dekorasyon ve diğer maliyetler içinde yatırım bedeli bulundurmalıdır.
  • KFC dükkanının ana cadde üzerinde olabilmesi yanında giriş katlarının tercih edilmesi önemli bir faktördür.
  • Dükkan içinin en az 250 metrekare olmasına dikkat edilmelidir.

Faktörleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde hiçbir sorunu yaşamadan KFC bayilik şubenizi açabilirsiniz. Uzun yıllardır sektörde varlığını devam ettiren KFC özellikle restoran zinciri olma yolunda en hızlı ilerleyen firmalardan biridir. Dünya genelinde 2. sırada olan firma birçok farklı ülkede şube açarak zincir sayısını artırmaya çalışmaktadır.

KFC Bayilik Bedeli Var Mı?

KFC bayilik almak isteyen kişilerin mutlaka bayilik bedelini detaylı olarak araştırması gerekir. Herhangi bir bayilik alabilmek için mutlaka firmanın profesyonel davranması gerekir. Bu süreçte en çok dikkat edilen konu bayilik bedelinin firmaya ödenmesidir. Bayilik bedeli dışında aynı zamanda dekorasyon gibi konulara harcanması için belli bir maliyetle gerekmektedir. Bunun için ilk olarak firmadan güncel bayilik bedeli bilgilerini almanız gerekir.

Yatırım bedeli için kişilerin en az 500 bin dolar gibi bir tutara ihtiyacı bulunmaktadır. Bununla birlikte ortalama yatırım bedelinin 950 bin dolar civarında olduğu bilinmektedir. İsim hakkı bedeli için ise kişilerin ödemesi gereken tutar 450 bin dolar civarındadır. Bu nedenle KFC genel olarak finansal anlamda gücü olan kişilerden bayilik başvurusu almaktadır. Eğer başvurularınızı yaparken finansal anlamda yeterli olduğunuzu düşünmüyorsanız banka kredilerine de başvuru yapabilirsiniz. Böylelikle profesyonel düzeyde bir işletme kurma imkanı elde edebilirsiniz.

KFC Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir?

KFC bayilik almanın birçok önemli avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önemlisi KFC dünyanın en güçlü markalarından biridir. Bu firmanın her türlü ayrıcalığından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Güvenilir standartlarda sizlere hizmet veren KFC profesyonel bir bayilik hizmeti sunmaktadır. Dünyanın en önde gelen markalarından birinin ismini kullanmak sizlere hazır müşteri olarak geri dönüş sağlar. İşletmenizi kurduğunuz andan itibaren insanların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda KFC personel eğitimi, reklam ve tanıtım, dekorasyon gibi konularda sizlere gereken bayilik desteğini vermektedir. Açtığınız işletmede mutlaka keyifçi ürünlerini satacağınız için ürün temini konusunda da sorun yaşamazsınız. Böyle durumlarda firma her zaman için sizlere gerekli ürünleri tedarik etmektedir. Bayilik almak için yatırım bedelini temin ettikten sonra diğer şartları da yerine getirerek işletmenizi istediğiniz standartlarda açma imkanı bulabilirsiniz.

KFC Bayilik Başvuru Bedeli Var mı? Şartları Neler? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca En çok sorulan Dominos Pizza hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz 2023 Dominos Pizza Bayiliği Almak Ne Kadar? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.