Küçük Bir İşletme Kurmak İçin Düşük Yatırımlı İş Fikirleri

Günümüzde işletme kurmak oldukça maliyetli olabilmektedir. Ancak pek çok kişi de düşük yatırımlı iş fikirleri ile yeni işletmeler kurmaktadır. Düşük bir bütçe ile iyi işler ortaya koymak için yeni fikirlere açık olmanız gerekir. Bunun için sektörleri ve yeni gelişmeleri yakından takip etmelisiniz. Ayrıca yeni eğitimler alarak ya da araştırmalar yaparak sonuca ulaşmanız mümkündür. Günümüzde teknolojik olanaklar kullanarak da yeni işletmeler kurulabiliyor.

Düşük Yatırımlı İş Fikirleri

Bu listemiz içerisinde düşük yatırımla işletme kurabileceğiniz farklı fikirler yer alacak. Fikirleri inceleyerek özgün işletmeler kurabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız düşük yatırımlı iş fikirleri:

1)Doğum Fotoğrafçısı Olmak

Günümüzde sosyal medya etkisi ile de doğum ve bebek fotoğrafçılığı gittikçe gelişmektedir. Özellikle ebeveynler bu özel ana oldukça önem vermektedir. Bu nedenle de doğum ve bebek fotoğrafçılığı yapılabilecek en iyi işlerden biridir. Bu fotoğrafçılığa yeteneğiniz varsa iyi paralar kazanabilirsiniz. Doğum ve bebek fotoğrafçılığı işletmesi kurmak için çok fazla ama maliyet de gerekmiyor. Küçük bir dükkan ve uygun kameralar işinizi görecektir.

Doğum ve bebek fotoğrafçılığı için sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapabilirsiniz. Çünkü pek çok kişi fotoğrafçıların sosyal medya üzerinden bulmaktadır. Siz de sosyal medya üzerinden reklam ve paylaşım yaparak kendinizi tanıtabilirsiniz.

2) Solucan Gübresi Üretimi

Solucan gübresi üretimi son yıllarda hızla gelişmektedir. Bu gübre çeşidi günümüzde çiftçiler tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Bu nedenle de solucan gübresine büyük bir ihtiyaç söz konusudur. İçeriğinde kimyasal içermeyen bu gübre çeşidinin düşük maliyetle üretimi yapılabilmektedir.

Solucan gübresi üretmek düşük yatırımlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Böyle bir işletme kurmak için öncelikli olarak kırmızı Kaliforniya solucanına ihtiyacınız olacak. Bunun dışında da yaklaşık 40-50 metrekare kadar kapalı bir alan yeterli olmaktadır. Bu kadar küçük bir işletmeden Büyük ölçekli para kazanabilirsiniz. Ayrıca bütçenize göre bu üretimi ve işletmeyi daha küçük halde de kurabilirsiniz.

3) Mantar Yetiştirmek

Mantar yetiştiriciliği son dönemde oldukça popüler işlerden birisidir. Mantar hem kolay bir şekilde yetişmekte hem de talebi oldukça yoğun olmaktadır. Bu nedenle de düşük bütçe ile yapılabilecek en mantıklı işler arasında yer alır. Mantar yetiştiriciliği son dönemde ülkemizde oldukça desteklenen alanların başında geliyor. Özellikle de bu yetiştiricilik türü için devlet desteği de söz konusu olmaktadır. Bu nedenle son derece mantıklı iş fikirleri arasındadır.

Mantar yetiştiriciliği için mantar türüne ve işin boyutuna karar vermelisiniz. Mantar yetiştiriciliği için genellikle seralar kullanılır. Ancak bu seralar mantar üretimi için özel tasarlanmış olmalıdır. Ayrıca serada klimalarda sürekli çalışacağı için elektrik masrafınızın olacağını da unutmamalısınız. Bunların dışında komposto, raflar, nem ölçüm, ilaçlama ve soluma sulama cihazı da gereklidir.

4) Yarasa Gübresi Üretim Tesisi Kurmak

Yarasa gübresi son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle yarasa gübresi üretimi yurt dışında sıklıkla kullanılan yöntemler arasındadır. Son dönemde ülkemiz içerisinde de oldukça popüler hale gelmektedir. Yarasa gübresi üretimi yapan pek çok kişi bu yatırımdan oldukça memnun durumdadır.

Solucan gübresi üretiminde olduğu gibi bu gübre de oldukça doğaldır. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizde yarasa gübresi tarımda verimliliği %50 ile %120 arasında arttırmaktadır. Bu nedenle de çiftçiler tarafından sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Bu üretimi yapabilmek için mağara kiralamanız gerekmektedir. Yatırımcılar oldukça düşük bir masrafla sadece mağara kiralayarak gübreleri satışa sunar. Yarasa gübresi üretimi düşük yatırımlı iş fikirleri arasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

5) Süs Bitkisi Yetiştirmek ve Çiçekçi Dükkanı Açmak

Ülkemizde süs bitkileri ve çiçekçilik en çok ihtiyaç duyulan alanlar arasındadır. Özellikle pek çok güzel günde çiçeklere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bu sektör sürekli gelişim halindedir. Süs bitkisi yetiştirmek ve çiçek pazarlama düşük sermayeli iş fikirleri arasında yer alır. Ayrıca bu iş yüksek kâr marjına da sahiptir. Bu nedenle pek çok girişimci ve yatırımcı bu işi tercih edebilir.

Çiçekçi dükkanı açmak için de dükkan kiralamak yeterli olmaktadır. Ayrıca satılacak olan çiçekleri ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz. Ya da süs bitkilerini kolay bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Ayrıca çiçekçilik son dönemde internet üzerinden de sunulmaktadır. Online bir şekilde sipariş alarak çiçek teslimi yapabilirsiniz.

6) Catering Hizmeti Sunmak

Catering hizmeti özellikle son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Genel olarak iş merkezleri ve farklı organizasyonlar için bu hizmete ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle organizasyonlara toplu yemek hizmeti olarak sunulmaktadır. Bu hizmet restoran açmaya göre oldukça düşük bir bütçe gerektirmektedir. Ayrıca sınırsız büyüme potansiyeli de bulunmaktadır.

Bu hizmet sayesinde oldukça az yatırım yaparak büyük paralar kazanabilirsiniz. Ancak bu alan son dönemde sıkı rekabetin olduğu bir sektöre dönüşmüştür. Bu nedenle bulunduğunuz bölgede iyi bir analiz ve araştırma yapmanız gerekmektedir.

7) Danışmanlık Hizmeti Sunmak

Ülkemizde son yıllarda danışmanlık hizmeti ivme kazanan alanlar arasındadır. Bu hizmeti kurumsal firmalar aldığı gibi küçük işletmelerde almaktadır. Ayrıca bireyler de danışmanlık hizmetlerine büyük rağbet göstermektedir. Ancak danışmanlık alanı oldukça geniş bir konudur. Eğitim, psikoloji, sağlık ya da sektörel pek çok danışmanlık türü bulunur.

Özellikle bu alanlarda eğitiminiz ve sertifikanız varsa oldukça mantıklı iş fikirleri arasındadır. Bu iş için yalnızca kiralama bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bunun dışında hizmeti siz sunabilirsiniz. Ancak eğitiminiz yoksa eğitim alarak farklı alanlarda danışmanlık hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

8) Etüt Merkezi Kurmak

Az sermaye ile yapılabilecek en iyi işlerden birisidir. Etüt merkezleri bir kere kurulduktan sonra iyi para getirisi olan kurumlardır. Bu kurumları kurmak için öncelikle iyi bir alan tercih etmeniz gerekmektedir. Özellikle öğrenci potansiyelini iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Sonrasında gerekli donanımları ve araçları ekleyerek etüt merkezi açabilirsiniz. Etüt merkezlerinde bunun dışında sadece eğitimciler için bütçe ayırmanız gerekebilir. Ayrıca etüt merkezine kütüphane ve kaynak kitap gibi alanlar da yerleştirebilirsiniz. Bu sayede işin kapsamını geliştirebilirsiniz.

Etüt merkezleri özellikle sınava hazırlanan ve ders çalışan öğrenciler için oldukça popülerdir. Bu nedenle de az yatırımla iyi paralar kazanabilirsiniz. Etüt merkezleri de düşük yatırımlı iş fikirleri arasında oldukça popülerdir. Etüt merkezlerinde saatlik ya da haftalık gibi ücretler belirleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.