LC Waikiki Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Türkiye’de giyim sektörünün en başarılı markalarından birisi LC Waikiki’dir. Yüzlerce mağaza ile hizmet veren LC Waikiki aynı zamanda sürekli personel alımı gerçekleştiren firmalar arasında yer alır. LC Waikiki’de kariyer planı olanların en çok araştırdıkları konular arasında ise LC Waikiki çalışma şartları yer alır. İnternette yer alan birçok yorum sitesinden öğrenilen bilgilerin ardından adaylar LC Waikiki’de başarılı bir kariyere sahip olabilir.

LC Waikiki Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

LC Waikiki Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Türkiye’nin en büyük giyim mağazaları arasında bulunan LC Waikiki, dünya genelinde de sayısız mağazaya sahiptir. 1995 yılında giyim sektörüne giriş yapan LC Waikiki günümüzde 1000’i aşkın mağazası ile kaliteli hizmet yürütür. İlk olarak Fransa’da kurulmuş, ardından 2000’li yıllarda Türk girişimcilere geçerek yerlileştirilmiştir. Türk yönetiminde gelişimine hız veren marka hem yurt içinde hem de yurt dışında giyim faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Büyüme ve gelişmeye bağlı olarak LC Waikiki her geçen gün yeni personelleri ile sektördeki başarılı yükselişine devam eden bir perakende mağaza zinciridir.

 LC Waikiki, logosunda yer alan maymun ile tanınan bir markadır. İsmi oldukça kolay söylenir ve kulağa hoş gelir. LC Waikiki kelimesi Fransızca bir kelimedir ve anlamı birçok kişi tarafından merak edilir. Firma ilk olarak Fransalı Amoual ailesi tarafından kurulmuştur. Aile, yaptığı bir uçak seyahati sırasında dergide gördüğü Waikiki plajından etkilenerek bu isme aşina olmuştur. Daha sonra markalarını yaratırken Waikiki’nin başına ise iki yakın arkadaş anlamına gelen Les Copains kelimelerini eklemişlerdir. Ardından kelimeler kısaltılmış ve LC Waikiki halini almıştır. Markanın kısa süre içerisinde büyüyerek güç kazanması, daha sonra isminin bu şekilde kalmasına neden olmuştur. Günümüzde hala LC Waikiki olarak hizmete devam eden firma, yıllar içerisinde güçlü bir imaja sahip olmayı başarmış ve gelecekte de sektördeki yerini garantilemiştir.

 LCW hem Türkiye’de hem de dünyada binlerce kişiye iş istihdamı sağlar. Eğer LC Waikiki bünyesinde çalışmak ve kariyer sahibi olmak istiyorsanız, siz de uygun pozisyonlara iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru esnasında tam zamanlı ve part time çalışma süreleri arasından dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edilirse, kısa süre içerisinde size önerilen LC Waikiki şubesinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Okuyunuz: Fiili bir iş yerinde çalışmak yerine online para kazanmak istiyorsanız 60+ Adet İnternetten Para kazanma Yolları başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

LC Waikiki Çalışma Şartları 

LC Waikiki çalışma şartları ve zevkli çalışma ortamı ile özellikle gençler tarafından fazla tercih edilir. Hem maaş hem de çalışma şartları açısından uygun olan firmada başarılı bir kariyer yapmak mümkündür. Personellerine belirli bir deneyim süreci sonrası yükselme seçeneği veren LC Waikiki, prim sistemi ile de oldukça avantajlıdır. LC Waikiki, her ay belirlenen satış rakamının üzerine çıkan personellerine maaştan hariç olarak prim ödemesi yapar.  Personellerin aldıkları primler bazı dönemlerde maaşlarının yarısı oranda olabilmektedir.

LC Waikiki firmasının personellere yaptığı maaş ödemesi asgari ücrettir. Bunun yanında personellerin ek mesai ücretleri yer alır.  Maaş ödemesine ek olarak firma, personellerine yol ve yemek için de ekstra ödemeler yapar. Buna ek olarak mağaza genelinde çalışan personellerin medeni durumu, hizmette bulundukları yıl ve deneyimleri maaşlarını doğrudan etkileyen unsurlardır. Personeller evli veya çocuklu olmaları durumunda ya da daha hizmette bulundukları yıllara göre daha yüksek rakamlarda da maaş alabilir. Maaş açısından bakıldığında, birçok perakende mağaza firmasına nazaran LC Waikiki’de çalışmak oldukça avantajlıdır.

LC Waikiki avantajlı çalışma imkanlarından dolayı özellikle iş değiştirmek isteyenlerin başvuruda bulundukları bir firmadır. LC Waikiki çalışan yorumları araştırması yapanlar, edindikleri bilgiler doğrultusunda firmaya iş başvurusunda bulunur.  Firmanın hem maaş politikası hem de çalışma ortamı hakkında yapılan yorumlar, birçok yeni adayı iş başvurusu yapmaya yönlendirir.

 

 

LC Waikiki Çalışan Yorumları 

LC Waikiki çalışma şartları, özellikle firmaya iş başvurusunda bulunacak olan kişiler tarafından araştırılır. Mağazanın çalışma şartları ve hangi pozisyonlara başvuru yapılabileceği her daim araştırılır. LC Waikiki’de çalışmak için başvurulacak birçok farklı pozisyon bulunur. Pozisyonlar için aranan kriterlere uygun olan kişiler, başvuru kanalları aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilir.

LC Waikiki’de tercih edilebilecek pozisyonlar; reyon görevlisi, kasiyer, güvenlik görevlisi, depo sorumlusu ve mağaza müdürü şeklindedir. Her daim yoğunluk bulunan mağazalarda personeller çalışma saatleri içerisinde sorumlu oldukları alanlarda müşterilere hizmet eder. LC Waikiki’nin Türkiye’de her şehirde sayısız mağazası bulunur. Türkiye’nin her şehrinden LC Waikiki’ye iş başvurusunda bulunmak mümkündür.

 

LC Waikiki İş Başvurusu 

LC Waikiki yorumları her dönemde en çok araştırılan konular arasında yer alır. Her dönemde personel alımına devam eden mağazaya sayısız iş başvurusu ulaşır. LC Waikiki’de çalışmak isteyen ve LC Waikiki’de kariyer planı yapan kişiler, farklı yollar aracılığı ile firmaya şahsi iş başvurusunda bulunabilir. Başvurular genel merkezde yöneticiler tarafından değerlendirmeye alınır. Başvurdukları pozisyonlar için uygun kriterlere sahip oldukları düşünülen personeller alım dönemlerinde görüşmeye çağrılır. Yapılacak ön görüşmenin ardından adaylar kendilerine önerilen şubelerde LC Waikiki personeli olarak işe başlayabilir. LC Waikiki çalışma şartları hakkında bilgi edindikten sonra, mağazada çalışmak için şu yollar ile başvuruda bulunabilirsiniz;

 

  • Kariyer siteleri aracılığı ile başvuru;

LCW Waikiki kariyerinizin başlangıcı için kariyer sitelerinde bulunan ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Siteye üyelik ile giriş yaptıktan sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurarak başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz.

 

  • Resmi internet sayfasından yapılabilecek başvuru;

LC Waikiki resmi internet sayfasına girerek, iletişim bölümünden personel başvurularınızı mağaza yöneticilerine ulaştırabilirsiniz. Herhangi bir üyelik yapmadan başvuru sürecini tamamlamanız mümkün olur. Eğer firmaya ulaştırmak istediğiniz ek evraklarınız ve sertifikalarınız varsa, yine bu alanda yükleme yaparak gönderebilirsiniz.

 

  • Mağazalardan yapılacak başvuru;

LC Waikiki personel başvurularınızı yapmanız için en kolay yollardan birisi mağazalardan iş başvuru formu doldurmaktır. Mağaza ziyaretiniz esnasında başvuru için kasa personellerinden yardım isteyebilirsiniz. İş başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak tekrar kasa personeline teslim edebilirsiniz. Kasa personelleri başvuru formlarını mağaza müdürlerine teslim eder. Müdürler aracılığı ile başvuru formları yöneticilere ulaşır. Değerlendirme sonucunda pozisyon için uygun görülürseniz, ön görüşme için mağazalara ya da merkez ofislere davet edilirsiniz.

 

LC Waikiki Çalışan Maaşları 

LC Waikiki çalışan yorumları çalışma sistemi ve maaşlar hakkında yeni adaylara açıklayıcı bilgiler verir. Çalışanların ortam hakkında değerlendirmelerini belirttiği yorumlar, yeni başvuru yapacak adayların ortama önceden hazırlıklı olmaları açısından da önem taşır. LC Waikiki bünyesinde personeller için birçok farklı çalışma pozisyonu bulunur. Adaylar yerleştikleri pozisyonda görev alanlarına göre aylık maaş alır.

LC Waikiki’e kasiyer ve reyon sorumlusu olarak çalışan personellerin maaşları asgari ücret üzerinden belirlenir. Bu kapsamda 2022 yılında LC Waikiki reyon ve kasa personellerinin alacakları maaşlar 5500 TL’dir. Buna ek olarak personeller yol ve yemek için de ek ödeme alır. Personele ödenen bütün ücretler toplandığında bir personelin maaşı aylık 6500 TL civarına denk gelir. Part-time olarak LC Waikiki’de çalışan personellerin maaşları, çalışma saatlerine göre hesaplanır. Haftalık çalışma saatini eksiksiz olarak dolduran personeller aylık 3000 TL civarında maaş ödemesi alır.

LC Waikiki mağazalarında her şubede bir mağaza sorumlusu yer alır. Sorumlular mağaza içerisindeki genel düzeni sağlar ve mağaza personelini yönetir. LC Waikiki’de mağaza sorumlusu olarak çalışanların maaşları normal personellere göre daha yüksektir. 2022 yılı için LC Waikiki’de görevli mağaza sorumlularının aldıkları maaşlar 6.000 TL- 9500 TL aralığında değişir.  Bu maaş içerisinde yol ve yemek yardımı ile aile yardımı gibi ek ödemeler de dahildir.

LC Waikiki bünyesinde personellere sunulan bir diğer farklı pozisyon destek elemanıdır. Destek elemanları da reyon görevlisi ve kasiyerler ile aynı rolleri üstlenir. Destek elemanı olarak görev alan personeller haftalık çalışma saatlerini eksiksiz olarak doldurmak zorundadır. Çalışma saatlerini eksiksiz olarak tamamlayan destek personelleri ay sonunda asgari ücret düzeyinde 5500 TL maaş ödemesi alır. Diğer personeller gibi destek personellerine de yol ve yemek yardımı gibi ek ödemeler yapılır.

 

 LC Waikiki Çalışma Saatleri 

LC Waikiki çalışma şartları esnek çalışma saatleri sayesinde personeller tarafından oldukça beğenilir. Firmanın bütün mağazalarında vardiyalı çalışma sistemi geçerlidir. Vardiyalı sistemde personeller günde 8,5 saat çalışır. Haftalık toplam çalışma saatini tam olarak dolduran personellerin 1 gün izin hakları bulunur. Mağaza müdürü haftalık çalışma hazırlarken çalışma saatlerini ve izin gününü önceden belirler.

LC Waikiki mağazalarında 1 yıl çalışma süresini dolduran personellerin yıllık izin hakları doğar. 1 yılı dolduran personeller belirlenen tarihlerde 14+2 gün yıllık izne ayrılır. Çalışma süresi 1 yıldan daha uzun olan personellerin yıllık izin süreleri değişiklik gösterebilir. 

LC Waikiki part time olarak da personel çalışan bir perakende zinciridir. Çalışma ortamı öğrenciler için son derece uygundur. Eğitimine devam eden öğrenciler, başvuru formu doldurarak part time şekilde LC Waikiki’de çalışabilir. Part time personeller için haftalık zorunlu çalışma süresi 30 saattir. Haftalık çalışma sürelerini dolduran personellerin maaşları aylık olarak hesaplanır. Düşük ücret üzerinden her ay personellerin hesaplarına yatırılır.

 

İş Mülakatı Nasıl Oluyor? 

LC Waikiki iş mülakatları da LC Waikiki çalışma şartları kadar araştırılan bir konudur. Mağazacılık kariyeri hedefleyen adaylar için tercih edilebilecek en güzel firmalardan birisi LC Waikiki’dir. LCW’de iş mülakatlarına katılmak için öncelikle iş başvurusunda bulunmak ve olumlu geri dönüş almak gerekir. Mülakata çağrılan personeller ön görüşme için merkez ofislerine davet edilir. Burada yöneticiler ile yüz yüze bir görüşme gerçekleştirilir. Görüşmede istenilen yanıtları veren ve yöneticileri pozisyona uygun olduklarına ikna eden personeller işe alınır.

LC Waikiki, doğru işe doğru insan prensibi ile işe alım yapan bir perakende markasıdır. Bu nedenle adayların görev alacakları pozisyona tam olarak uygun olup olmadıkları titiz bir şekilde değerlendirilir. Görüşme sırasında hem teknik hem de davranışsal yetkinlikler açısından kendini kanıtlayan personeller mülakattan başarılı sonuçlar ile ayrılır.

LC Waikiki’de katılacağınız mülakatlarda size sorularak konu başlıkları şu şekildedir;

  • LC Waikiki firmasının kuruluşu ve tarihi
  • LC Waikiki bünyesinde planladığınız kariyer
  • LC Waikiki’yi tercih etme nedeniniz
  • Giyim sektörüne ait daha önceki dönemlerde edindiğiniz tecrübeler

Mülakatlarda sorulacak olan konular genelde bu şekildedir. Bunlara ek olarak mülakat yöneticileri daha farklı konularda da size sorular yöneltebilir. Burada önemli olan, mülakat esnasında nasıl davrandığınız ve sorulara yanıt verme biçiminizdir. Bu doğrultuda görüşme boyunca sakin davranmanız ve sorulara en kısa şekilde özetleyici yanıtlar vermeniz beklenecektir. Şayet mülakatı başarılı bir şekilde tamamlarsanız, kısa süre içerisinde LC Waikiki bünyesinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

LC Waikiki’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler 

LC Waikiki çalışan yorumları dikkate alındığında, markanın bugün giyim sektöründe çalışılabilecek en rahat yerlerden birisi olduğu sonucuna varılır. Gün içerisinde personeli çok yoğun bir çalışma temposu beklese de genel anlama çalışma ortamı birçok ağır iş ile kıyaslandığında son derece rahattır. LC Waikiki’de çalışmayı düşünüyorsanız, yapacağınız başvuru öncesinde siz de size verilen tavsiyelere uyarak kariyerinizde daha başarılı olabilirsiniz.

 

  • Güler yüzlü olun.

LC Waikiki sürekli olarak müşteriler ile iç içe olacağınız bir çalışma platformuna sahiptir. Gün içeresinde mesainizin birçoğunda müşteriler ile iletişimde olmanız gerekir. Bu nedenden ötürü güler yüzlü olmanız, performansınızın artmasında oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

 

  • Deneyimlerinize güvenin

LC Waikiki, perakende sektöründe yer alan en büyük markalar arasındadır. Daha önceki çalışmalarınızdan sahip olacağınız deneyimler burada işlerinizi daha da kolaylaştırır. Deneyimlerinize güvenerek ve tecrübelerinizi LC Waikiki’de de etkin bir şekilde kullanarak, daha olumlu bir çalışma performansı sergileyebilirsiniz.

 

  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayın.

LC Waikiki çalışma şartları araştırmasında ilk göze çarpan özelliklerden bir tanesi esnek çalışma saatleridir. Bazı durumlarda fazla mesai yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle bu durumu göz önünde bulundurmalı ve başvurunuzu bu doğrultuda yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.