Letgo’da En Çok Satılan Ürünler Listesi 2023

Sizin kullanmadığınız bir ürün başkasının tam aradığı şey olabilir. Bu mantık ile genişleyen ikinci el ürün pazarı büyümeye devam ediyor. Sektörde alım satım kapasitesi, ürün çeşitliliği de büyüyor Letgo’da en çok satılan ürünler de ikinci el satış yapmak isteyenlerin en çok aradıkları arasında.

Letgo'da En Çok Satılan Ürünler

Letgo’da En Çok Satılan Ürünler

Letgo ikinci el ürünlerin satışı için 2015 yılında hizmet vermeye başladı. Letgo satış sistemi diğer online satış sitelerinden farklıdır. Sistem içinde online ödeme olanağı yoktur. Temel amaç birbirlerine konum olarak yakın olan kişilerin ürün alım satımı yapmasıdır. Bu nokta, Letgo satış taktikleri açısından oldukça önemlidir.

Site bu şekilde kurgulanırken, temel amaç yakın konumlardaki kişilerin alım satım yapmasını sağlamaktı. Böylece, alıcı ürünü almadan önce görerek gerçek durumunu tespit edebiliyor. Öte yandan, kullanıcıların birbiri ile mesajlaşabilmesi kargo ile alım satımları da yaygınlaştırıyor. Site üzerinden satış yapmak isteyenler için Letgo’da en çok satılan ürünler listesini yakından inceleyelim.

 

Letgo’da En Çok Satılan Ürünler

Letgo tartışmasız 2. el en çok satılan ürünler araştırmasında bakılacak ilk yerlerden biri. Sitenin hem alıcılar hem satıcılar için sunduğu avantajlar aşağıdadır

 • Kullanıcı dostu internet sitesi
 • Hızlı kayıt şansı
 • Mobil uygulama seçeneği
 • Çevirim içi mesajlaşma olanağı
 • Ürünleri görerek alma imkanı
 • Ücretsiz üyelik ve ürünü ücretli öne çıkarma opsiyonu

Yukarıda sayılan tüm bu özellikler ile site ikinci el satışta merkez haline geldi. Üstelik site içinde hiç kullanılmayan ucuza alınıp pahalıya satılan ürünler de bulmak mümkün.

Eskiden ikinci el ürün deyince aklımıza arabadan başka bir şey gelmezken bugün evde kullanılabilir durumdaki her şey bu pazarın potansiyel parçası. Yani, aslında çöpe atmayı düşündüğünüz bir çerçeve aslında Letgo’da en çok satılan ürünler arasında olabilir.

Bilgisayar

Letgo ürünleri arasında en çok satılanlar elektronik ürünleridir. Elektronik kategorisinde en çok aranan ve satışı yapılanlar ise bilgisayar çeşitleridir. Özellikle ikinci el dizüstü bilgisayar yoğun talep görür. Siz de bilgisayarınızı değiştirmek istiyorsanız eski bilgisayarınızı Letgo üzerinden hızlıca satabilirsiniz.

Cep Telefonu

Cep telefonları çok sık değiştirilen ürünler arasındadır. İnsanlar cep telefonlarından çabuk sıkabilir. Kullanıcılar yeni modeller gelince eskilerini satıp paraya dönüştürmek ister. Bu sebeplerle ikinci el cep telefonu satışları yoğundur.

Cep Telefonu Aksesuarları

Piyasada çok çeşitli cep telefonu aksesuarı var. Telefon kılıfları, telefon askılıkları, tutucular bu ürünler arasında. Bu ürünler daha çok ucuza alınıp pahalıya satılan ürünler arasında yer alır. Letgo’da en çok satılan ürünler arasındadır.

Spor Malzemeleri

Özellikle ev içinde yapılabilecek sporlar için kullanılan ekipmanlar uzun süre dayanır. Sporu bırakan ya da ekipmanları yenilemek isteyenlerin çoğu eski ürünlerin satışını Letgo’da yapmayı tercih ediyor. Ağırlıklar, koşu bantları, pilates topları en çok talep gören spor malzemeleri arasında.

Mobilya

Mobilyalarını değiştirmek isteyenler, çöpe atmak yerine ikinci el olarak satmayı tercih eder. Eski modellerin yeniden moda haline gelmesi ile bu ürünlere talep de artıyor. Koltuk takımları, çocuk odası takımları, masa ve sandalyeler çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Bebek ürünleri

Çocuklar çok çabuk büyüyor. Onlar için alınan neredeyse tüm ürünler eskimeden küçük geliyor. Neyse ki ikinci ele olan talep yenilerini almak için bu ürünleri satabilmenizi sağlıyor.

Otomobil

İkinci el otomobil hala en çok talep gören ürünler arasında yer alıyor. Letgo hizmete açtığı otoplus markası ile ikinci el otomobil satışına verdiği önemi gösteriyor. En popüler arabaların başında Honda Civic, Toyota Corolla, Fiat Egea, Ford Focus ve Opel Astra geliyor.

Dekorasyon Malzemeleri

Evinizde olmasından sıkıldığınız çerçeveleri, vazoları, dekoratif mumları letgoda hızlıca satabilirsiniz. Dekoratif ürünler ucuza alınıp pahalıya satılan ürünler arasında da yer alır. Ayrıca el yapımı ürünleri de letgoda bulmak mümkün.

Aksesuar

Moda ve trend başlıklı ürünlere baktığımızda ilk sırayı aksesuarlar alıyor. Sıfır ürünlere yüzlerce lira harcamak istemeyenler, aynı para ile daha fazla takı alabiliyor. Kullanmaktan sıkıldığında da benzer şekilde letgo üzerinden satışını yapabiliyor.

Ayakkabı

Özellikle markalı ayakkabı çeşitleri Letgo’da en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Düğün, nikah gibi davetlerde ve yıl içinde birkaç kez giyilebilecek ayakkabılar çok rağbet görüyor.

Kıyafet

Kıyafetler için özel ikinci el pazaryerleri açılmış olsa da Letgo hala çok tercih ediliyor. Sitenin kullanım kolaylığının yanında ürünü fiziki olarak görerek alma imkanı bu tercihin temel sebepleri olarak sayılabilir.

Çanta

Çanta tutkunları koleksiyonlarını tamamlamak için ikinci el ürünleri tercih ediyor. Özellikle markalı çantaların ikinci el kullanımı çok popüler. Bu ürünleri alanlar, birkaç kez kullanımdan sonra aynı platform üzerinden bu kez satışını gerçekleştiriyor. Böylece koleksiyonu hep güncel kalabiliyor.

Antika ve Koleksiyon Malzemeleri

Antikalar ve koleksiyon malzemeleri, Letgo’da çok aranan ürünler listesinde yer alır. Koleksiyonerler ikinci el satış mağazalarını özellikle inceler. Bu ürünlerin değeri de yüksek olduğu için doğru satış fiyatını belirlemede dikkatli olmanızı hatırlatalım.

Okuyunuz: Letgo’da en çok satılan ürünler dışında farklı gelir elde edilecek yöntemler için internetten para kazanma yolları başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Letgo’da Ne Satılır?

Letgo’da evinizde ofisinizde kullandığınız birçok ürünün satışı gerçekleştirilebilir. Temel kriter ürünlerin kullanılabilir olması. Bunun yanında, sitenin satışı yasakladığı ürünler de vardır. Yasakların temel sebepleri güvenlik, hijyen ve yasal kısıtlardır.

Letgo’da satışı yasaklanan bazı ürünleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

 • Her türlü silah ve aksesuarları, patlayıcı maddeler
 • Hayvanlar
 • Son tüketim tarihi olan ürünler
 • Kamera, gizli kayır cihazları
 • Reçete ile satılan ya da yasaklanmış ilaçlar
 • Lensler, numaralı gözlükler
 • Medikal malzemeler
 • İşitme cihazları
 • İç çamaşırı, mayo vb. hijyen riski olan ürünler
 • Pornografik ve erotik ürünler
 • İkinci el kozmetik malzemeleri
 • Promosyon ürünleri

Letgo Satış Taktikleri

Letgo’nun kendine has yapısı, satış için farklı strateji geliştirmeyi de gerektirir. Letgo satış taktikleri diğer platformlar için uygulanan yöntemlerden farklılıklar gösterir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, sitenin temel mantığı alıcı ve satıcıyı fiziki olarak buluşturmak. Bu açıdan güvenlik tamamen sizin elinizdedir. Satıcı olarak, karşınızdaki kişiye güven vermelisiniz.

Letgo kişilerin hesabını kontrol edip gerçek kişilerin üyeliğini kabul etse de profilinizin karşınızdaki kişiye güven vermesi önemli. Anonim hesaplardan kaçının. Gerekli bilgileri açık şekilde yazın ki potansiyel müşteri sizin gerçek bir kişi olduğunuza inansın. Bu arada kendi güvenliğinizi hesaba katmayı da unutmayın.

Satışını yaptığınız ürünlerin Letgo’da en çok satılan ürünler arasında olduğundan emin olun. Potansiyel müşterilerin talep etmediğin ürünleri satmak tamamen zarar demektir.

Ürünlerinizi fotoğraflamadan önce güzelce temizleyin. Fotoğraflarını doğru ışık alan yerde çekin. Her açıdan fotoğraf olmasına dikkat edin. Daha profesyonel çalışmak istiyorsanız, fotoğraflama için özel destek alabilirsiniz.

Ürünün özelliklerini ayrıntılı bir şekilde yazın. Tutarsız ya da belirsiz ifadelerden kaçının. Yanlış bilgiler vermeyin.

Ürünlerinizin daha çok kişiye ulaşması için sitenin ücret karşılığı sunduğu bazı hizmetleri kullanabilirsiniz. Bu sayede ürününüzü öne çıkarabilirsiniz. Ürününüz ana sayfada yayınlanarak siteyi açanların önüne düşer.

Letgo linkinizi kendi sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşın. Sitede konum bazlı satış yoğun olduğu için, ürünlerinizle arkadaşlarınız da ilgilenecektir. Ürününüz Letgo’da en çok satılan ürünler arasında ise bu platformlarda düşük bütçelerle reklam da verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.