Madame Coco Bayilik Şartları | Bayilik Başvurusu

Ülkemizde hizmet veren yerli bir firma olan Madame Coco bayilik şartları firma tarafından belirlenmiş, firmaya özgü franchise şartlarıdır. Madame Coco firması ülkemizde bayilik vermemekte, ancak yurtdışındaki bazı ülkelere bayilik vermektedir.

Madame Coco Bayilik Şartları

Madame Coco Bayilik Şartları

Madame Coco, ev tekstil ürünleri, sofra, banyo, mutfak, cam, porselen, plastik ürünler, aydınlatma, kişisel bakım ürünleri ve kozmetik gibi pek çok farklı kategoride hizmet vermektedir. Madame Coco firması hizmete sunduğu ürünleri genellikle kendisi üretmekte, ürünlerin bir kısmını ise yurtdışından ithal etmektedir. İlhan Tanacı tarafından 2011 yılında Deha Mağazacılık adı ile kurulmuş olan firma hızla gelişerek bugünkü durumuna gelmiştir. Günümüzde neredeyse her ilde mağazası bulunan firma, Türkiye ve dünya genelinde 300’den fazla mağazası ile hizmet vermektedir. Firmanın vizyonu; dünya çapında en çok sevilen ve en çok tercih edilen ev ve yaşam markası olmak, firmanın misyonu ise her müşterinin hayal ettiği ev dekorasyonunu ulaşılabilir kılmaktır. Madame Coco’da satışı yapılan ürün kategorileri şunlardır:

Nevresim takımları

Yatak örtüsü

Pike

Alez

Battaniye

Yastık

Yorgan

Banyo aksesuarları

Banyo dekorasyon ürünleri

Mutfak pişirme ürünleri

Mutfak tekstili

Mutfak araç ve gereçleri

Halı ve kilimler

Ev dekorasyon ürünleri

Aydınlatma ürünleri

Ev ve yaşam ürünleri

Kozmetik ürünleri

Türkiye’nin en çok beğenilen markalarından biri olan firmanın, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hazırladığı ürünler ülkemizdeki ev dekorasyon trendlerini belirlemektedir. Sadece ülkemizde değil dünyada da globalleşen bir marka olan firmanın başarısı, şeffaflık ilkesinden ödün vermemesine ve tüketici odaklı hizmet kalitesine dayanmaktadır. Madame Coco hem fiziksel mağazalarında hem de Madamecoco.com adresindeki online web sitesi üzerinden müşterilerine alışveriş yapma imkanı sunmaktadır. Müşteri memnuniyetine birinci sırada önem veren firma, başarılarından dolayı 2019 yılında A.L.F.A. Awards’da ev tekstili kategorisinde “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka Ödülü”nü almıştır. Dünya çapında popüler bir araştırma şirketi olan Nielsen firmasının yapmış olduğu tüketici araştırmalarında ise,  Türkiye’de ev tekstili ve dekorasyon alanında akla gelen ilk marka olarak birinci sırada yer almıştır. Bugün ülkemizde Madame Coco markası; ev tasarımı alanında en çok tercih edilen, en çok alışveriş yapılan ve en çok tavsiye edilen markadır. Bu yüzden Madame Coco bayilik şartları, Türkiye’de en fazla merak edilen bayilik şartlarından biridir.

Ülkemizde 250’den fazla mağazası ile ev tekstili, ev dekorasyonu, mutfak eşyaları kategorilerinde en fazla ilgi gören marka olan Madame Coco, şu anda sadece yurtdışına bayilik vermektedir. Fransız konsepti ile popüler hale gelmiş ve ülkemizde özellikle kadınlar tarafından oldukça ilgi gören firmanın müşterilerine sunduğu ürünler sadece ülkemizde değil, özellikle Avrupa ve Asya ülkelerinde de çok ilgi görmektedir. Firmanın müşterilerine sunduğu temalı ürünler ve dekorasyon ürünleri, ev eşyaları kategorisinde kendine özgü bir pazar payı elde etmeyi başarmıştır. Firmanın ülkemizde şu anda aktif bir bayilik sistemi olmasa da firma, yurtdışında bayilik vermeye devam etmektedir. Yurtdışında Madame Coco bayilik şartları için web sitesindeki franchise formunu doldurmanız veya firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Okuyunuz: Farklı bayilik fikirlerini araştırmak için Bayilik Veren Firmalar başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

Madame Coco Bayilik Şartları

Madame Coco bayilik şartları firma tarafından belirlenerek girişimcilere duyurulmuştur. Şu anda ülkemiz sınırları içerisinde bayilik vermeyen Madame Coco’nun belirlediği yurt dışında bayilik açma şartları ise şunlardır:

  • Açılacak olan mağazanın en az 400 metrekare olması
  • Açılacak olan mağazanın en az 40 metrekare deposunun olması
  • Markaya ait kullanım bedelinin ödenmesi
  • Mağazayı açacak olan kişinin perakende alanında tecrübeli olduğunu belgelemesi
  • Açılacak olan mağazanın maliyet ve harcama giderlerinin karşılanacağı banka hesabının dekontları

 

Madame Coco Bayilik Veriyor mu?

Madame Coco firması şimdilik sadece yurtdışına bayilik vermektedir. Firma, yurtdışında bayilik verirken marka kullanım bedeli de talep etmektedir. Firmanın talep ettiği marka kullanım bedeli ise mağazanın açılacağı bölgeye ve bölgedeki müşteri potansiyeline göre değişmektedir. Firma bayilik verirken başvuru yapan firmaları titizlikle araştırmakta ve sadece şartlarını karşılayan firmalara öncelik vermektedir.

 

Madame Coco Bayilik Başvurusu

Madame Coco yurtdışına bayilik verirken bir ülkenin sadece tek bir şehri için bayilik vermemektedir. Bu yüzden Madame Coco yurtdışı bayilik başvurusunda bulunurken bu hususu göz önüne almanız gerekmektedir. Madame Coco bayilik şartları için tüm ülke çapında markanın satışına yönelik mağazaların açılması gerekmektedir. Bir ülkede açılması gereken Madame Coco mağaza sayısı ise firmanın kendisi ile görüşülerek, mağazaların açılacağı ülkenin ekonomik durumu ve müşteri potansiyeli ile belirlenmektedir.

Firma, bayilik için kendisine başvuru yapıldığında başvuru yapan firmayı ön görüşmeye çağırmakta, bu ön görüşmeden sonra anlaşma sağlanırsa marka ve isim hakkının devir işlemleri gerçekleşmektedir. Bayilik için başvuran firmaların özellikle bu alanda daha önce pazarlama ve satış konusunda deneyimli olmaları büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda bayilik için başvuran firmaların mağazalarda çalıştıracağı personeli kendisi oluşturmalı mağazada mağazanın dekorasyonu ve diğer masrafları kendisi karşılamalıdır. Madame Coco’dan yurtdışında bayilik almak için firmanın resmi web sitesindeki franchise bölümünden bayilik formu doldurulmalıdır. Bu formda öncelikle hangi ülkede bayilik almak istediğinizi seçmeli, daha sonra bilgilerinizi doldurarak firmaya göndermeniz gerekmektedir.

Okuyunuz: Arçelik Bayilik Şartları

 

Madame Coco Franchise Ücreti

Madame Coco bayilik ücreti, Madame Coco Franchise ücreti olarak da bilinmektedir. Firmanın franchise ücretleri ise ülkeden ülkeye ve bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Bayilik ücretinin belirlenmesinde esas unsur, bayiliğin açılacağı ülkenin ekonomik durumu ile müşteri potansiyelidir. Bayilik ücretine ek olarak bayiliği alan firmanın mağaza dekorasyonu ve mağaza kurulum masraflarını kendisinin karşılaması gerekmektedir. Madame Coco’nun bayilik ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için firma ile iletişim kurabilirsiniz. Madam Coco bayilik bedeli hakkında etkili olan unsurlar şunlardır:

•    Mağazanın açılacağı ülke, şehir ve bölge

•    Piyasa koşulları

•    Bölge potansiyeli

•    Satış potansiyeli

•    Mağaza dekorasyonu

•    Mağaza boyutu

•    Depo boyutu

 

Bayilik Almak İsteyenlere Öneriler

Madame Coco’dan şu anda ülkemizde bayilik alınamamaktadır. Ancak mağazanızda Madame Coco’nun ürünlerini satmak istiyorsanız, firmaya başvuru yaparak toptan ürün satın alıp bu ürünleri fiziksel veya online mağazalarınızda satabilirsiniz. Madame Coco’dan toptan ürün satın almak için ise firmadan en az 20 bin euroluk ürün satın almanız gerekmektedir.

Madame Coco’dan ülkemiz için bayilik alamasanız da yurtdışı bayiliği alabilirsiniz. Yurtdışında firmanın bayiliğini almak istiyorsanız, öncelikle açacağınız mağazanın en az 400 metrekare olması gerekmektedir. Bununla birlikte ürünleri stoklayacağınız bir depo açmanız ve bu deponuzun da en az 40 metrekare olması gerekmektedir. Yurtdışında mağazanın bayisini açabilmek için ayrıca markanın kullanım bedelinin de ödenmesi koşulu bulunmaktadır. Ancak bu kullanım bedeli sabit fiyat olmayıp, bayinin açılacağı bölgenin ekonomik koşullarına göre değişmektedir. Madame Coco’nun bayisi olmak için en önemli hususlardan biri perakendecilik alanında satış ve pazarlama deneyiminizinn olması gerektiğidir.

 

Madame Coco bayilik şartları için firmanın iletişim kanallarına başvurabilirsiniz. Firmanın mağazaları ve genel merkez ofisi, hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai saatleri içerisinde firmanın telefon numarasını arayarak bayilik şartları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Madame Coco Adres: Deha Mağazacılık Ev Tekstil Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş Avni Dilligil Sokak Çelik İş Merkezi B Blok Zemin Kat 34394 Mecidiyeköy / İstanbul

Madame Coco Telefon: 0850 532 3300

E-mail Adresi: franchising@madamecoco.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.