Arçelik Bayilik Şartları | Bayilik Başvurusu ve Maliyeti

Vehbi Koç tarafından 1955 senesinde kurulan Arçelik oldukça önemli beyaz eşya mağazaları arasında yer alıyor. Yüksek kalite standartlarında bir firma olan Arçelik firması bayilik konusunda geniş avantajlar sağlar. Arçelik bayilik şartları yerine getirildiği taktirde kolaylıkla bu alanda bir beyaz eşya mağazası açabilir ve kendi iş alanınızı geliştirebilirsiniz. Ancak Arçelik bayiliği başvurusu yapmadan önce firmanın sizlerden beklentisini çok iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir. 1955 senesinde Sütlüce’de kurulan beyaz eşya firması 1960 senesinde ilk buzdolabını üretmiştir. 1968 senesinde de Çayırova’ya taşınmış ve buradan daha geniş bir müşteri kitlesine satışına devam etmiştir.

Arçelik Bayilik Şartları

Arçelik Bayilik Şartları

Zamanla elektrikli süpürge, bulaşık makinesi üretimleri ile ürün skalasını geliştirmiştir. Arçelik firması birçok alanda patentini alabilen firmalar arasında yer alır. Bununla birlikte 2004 senesinde Avrupa Komisyonu tarafından verilen enerji verimliliği yarışmasında ödül almayı da başarmıştır. Bununla birlikte 11 farklı ülkede üretim tesisi bulunur. 100’den fazla ülkeye satış yapan bir firma olması da bayilik almanız için önemli nedenler arasında yer alır.

Arçelik bayilik şartları yerine getirildiği taktirde oldukça yüksek kazançla işletme kurma avantajı elde edebilirsiniz. Arçelik firmasından bayilik almak her yönden sizlere avantaj sağlayabilir. Bu avantajlar sayesinde hem kendi işletmenizi kurma şansı elde ederken hem de tanınmış bir firma bünyesinde daha kolay başarı elde edebilirsiniz.

 

Arçelik Bayilik Şartları

Arçelik bayilik şartları çok zor şartlar olmamakla birlikte birtakım detayları içerisinde barındırır. Girişimciler bayilik almak isterlerse mutlaka bu şartları yerine getirmelidir. Bayilik almak isterseniz mutlaka dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Sizlere sunulan bayilik şartları arasında şunları saymak mümkün olur:

 • Bayilik almak isteyen kişiler en az olarak 1000 metrekare alanı bulunan bir iş yeri seçmelidir.
 • Daha önce herhangi bir bankadan borcunuzun olmaması son derece önemlidir.
 • Bankaların kara listesinde adınızın olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Arçelik bayilik alabilmek için mutlaka kalabalık ve işlek bir lokasyon tercih etmeniz gerekiyor.
 • Bunun yanında adli sicil kaydınızın olmaması ve son derece düzgün bir profile sahip olmanız önemli bir konudur.
 • Bayilik açmak istiyorsanız bir alışveriş merkezi içerisinde de bulunmamaya özen göstermelisiniz.

Bunların yanında bayilik almak konusunda ödenmesi gereken isim hakkı konusunda da ödemeniz gereken bedeller bulunuyor. Bayilik bedellerinin yatırılması için mutlaka sizlere verilen sözleşmeye de uygun olarak hareket etmeniz gerekiyor. Arçelik bayilik şartları yerine getirildiği taktirde firmanın bayileri arasına kolaylıkla katılabilirsiniz.

 

Arçelik Bayilik Açmanın Maliyeti

Arçelik bayilik şartları arasında maliyetinizin hesaplanması en önemli konular arasında yer alır. Firma sizden bir isim hakkı istediği gibi aynı zamanda sizin de çeşitli masraflarınız olacaktır. Bu süreçte kazancınızı hesaplamadan önce ne kadar maliyetiniz olacağını hesaplamanız gerekiyor. Arçelik bayilik işlemleri sırasında detaylı olarak hazırlayacağınız bir iş planı sizin en iyi yol haritanız olacaktır.

Bayilik alma hakkını elde ettiğinizde firmanın uzmanları da sizlere bu süreçte çeşitli konularda bilgi verecektir. Hem yer seçiminde hem de dekorasyon gibi konularda firmanın tüm avantajlarından yararlanma avantajı elde edebilirsiniz. Arçelik bayilik alma sanıldığı kadar kolay olmasa da en önemli detay bayilik bedelinin tam olarak ödenebilmesidir. Bunun yanında işletmenizin yeterli boyutlarda olması gerekiyor. Buna ek olarak eşyaların temini, dekorasyon, işletmede çalışacak personellerin sayısı ve daha birçok detay maliyetinize etki etmektedir. Bu süreçte en az 250 bin sermayeniz olması gerekiyor.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

Arçelik Bayilik Açmanın Kazancı

Arçelik bayilik açmanın kazancı bu işe girmeden önce hesaplamanız gereken önemli bir detaydır. Mutlaka işletmenizi açmadan önce iş yerinizden ne kadar kazanabileceğinizi hesaplamanız gerekiyor. Beyaz eşya bayiliklerinde en çok dikkat etmeniz gereken konu size verilen yüzdelik paydır. Arçelik gibi firmalar bu süreçte bayilerine satılan ürünler üzerinden yüzdelik kar vermektedir.

Sizler de bayinizi açtıktan sonra her satılan ürün üzerinden gelir elde etme imkanı bulabilirsiniz. Yüksek standartlarda bir iş yeri açabilmek için rahatlıkla Arçelik firmasının bayisi olabilirsiniz. Türkiye genelinde birçok bayisi bulunması Arçelik firmasını son derece aranılan bir firma haline getirmektedir.

Bu arada firmanın bayisi olmanın sizlere sağlayacağı kazanç konusunda ise net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü bayilik süresince satılan her beyaz eşya çeşidinin fiyatı farklı olacağından kazanacağınız tutar da farklılık gösterir. Genelde %7 civarında kar verilir.

 

Arçelik Bayilik Başvurusu

Arçelik firmasına bayilik başvurusu yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli püf noktalar bulunuyor. Öncelikle Arçelik bayilik şartları mutlaka düzenli olarak yerine getirilmiş olmalıdır. Başvuru için Arçelik A.Ş. bölge müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekiyor. Bayi olmak için mutlaka b bölge müdürlüklerinin sizlerden istemiş olduğu bilgileri vermelisiniz. Bunun yanında dilerseniz online olarak da başvuru formu doldurabilirsiniz. Online başvuru daha pratiktir ve yine sizlerden istenilen bilgileri teslim etmeniz gerekiyor. Şu bilgiler başvuruda verilmelidir:

 • Bayilik adayının kişisel bilgileri
 • Bayilik adayının iletişim bilgileri
 • Bayilik adayının öğrenim durumu
 • Bayilik adayının iş tecrübesi
 • Bayilik adayının referansları
 • Bayilik adayının var ise dernek ve kulüp üyelik kayıtları

Bunların yanında mutlaka faaliyette bulunmak istediğiniz bölgenin de il ve ilçe bilgileri, işletmenin adresi, dükkan ya da mağaza metrekare bilgileri verilmelidir. Bu bilgiler ışığında firma sizin başvurunuzu inceledikten sonra eğer uygun görülürseniz size olumlu olarak dönülmektedir. Arçelik firmasının bayisi olmanın birçok önemli avantajı bulunmaktadır.

 

Arçelik Bayilik Alma Avantajları

Arçelik bayilik şartları yerine getirildiğinde beraberinde birçok avantajı da elde etme imkanı buluyorsunuz.  Öncelikle bayilik almak isteyen kişilere firma birçok avantaj sunuyor. Öncelikle bayiliği gerektirdiği her türden detayda firma size destek veriyor.

Lokasyon seçiminde, personel eğitimlerinde ve bölge koruması gibi konularda firmanın avantajlarından yararlanabiliyorsunuz. Bunun yanında dikkat etmeniz gereken en önemli konu Arçelik bayiliği aldığınızda kesinlikle firmanın ürünü dışında ürün satmamanız gerekiyor.

Bunların dışında firma bayileri ile son derece ilgilidir ve gereksinimleriniz konusunda her türlü destek sağlanıyor. Arçelik firması genel merkez tarafından yapılan reklam çalışmaları da her zaman için sizlere önemli bir avantaj oluyor.

 

Arçelik Genel Merkez İletişim

Arçelik A.Ş. ile iletişim kurmak isterseniz şu iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

 • Adres: Karaağaç Caddesi, No:2- 6 Sütlüce Beyoğlu/ İSTANBUL
 • Telefon Numarası: 444 0 888 (çağrı merkezi)
 • Telefon Numarası: 0212 314 3434
 • Faks: 0212 314 34 70
 • Web: www.arcelik.com

İletişim bilgileri üzerinden firmaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Arçelik Bayiliği Almak İsteyenlere Öneriler

Arçelik bayiliği almak istiyorsanız firmanın çalışma saatleri hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Firmanın tüm bayileri hafta içi sabah 10:00’da çalışmaya başlar ve 22:00’da çalışmayı sonlandırır. Hafta sonlarında ise üretim ve satış devam eder. Hafta sonlarında çalışma saatleri 08:00’de başlar ve kapanış da yine 22:00’de olur. Firma tüm resmi ve dini bayram zamanlarında da aktif olarak çalışır.

Firmanın çalışanlarının mutlaka profesyonel kişiler olması gerekir. Beyaz eşya türlerini iyi tanıyan ve her türlü marka bilgisine sahip olan personeller kar marjınız üzerinde son derece etkili olmaktadır. Beklentilere yanıt verebilmeli ve alanınızdaki tüm yenilikleri yakından takip etmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.