CarrefourSA Bayilik Şartları | Bayilik Ücreti ve Başvurusu

Bu makalemizde CarrefourSA bayilik nedir? CarrefourSA bayilik maliyeti, CarrefourSA  bayilik şartları, CarrefourSA bayilik kazancı hakkında detaylı bilgi aktaracağız.

CarrefourSA Bayilik

Türkiye’nin en bilindik marketler zincirlerinden biri olan CarrefourSA son derece dinamik bir yapıya sahiptir. Hem ürün skalasının çok geniş olması hem de çok karlı bir alt yapısı olması sayesinde CarrefourSA, girişimcilerin ilgi duyduğu alanlar arasında yer alır. CarrefourSA bayilik şartları yerine getirildiğinde bu mağazalar zincirine dahi olabilmek mümkün olabilir. Günümüzde birçok kişi yeni iş fikirleri arayışındadır. Özellikle artık küçük bakkal tarzı yerlerin iş kapasitesinin giderek daralması daha büyük bir market sistemine dönülmesini gerekli hale getirir. Bu marketler zincirinde birçok farklı market konsepti bulunur. Şu anda bayilik almak isteyenler yalnızca CarrefourSA mini ve CarrefourSA süper konseptlerinde bayilik alabilirler.

Carrefoursa Bayilik Şartları

Carrefoursa Bayilik Şartları

CarrefourSA bayilik şartları konusunda yeterli olduğunuza inanıyorsanız firmaya başvuru yaparak bayilik alanındaki girişimlerinizi başlatabilirsiniz. Bu firmadan bayilik almak için işletmenizi açacağınız iş yerinin metrekaresi son derece önemlidir. Çünkü maliyetiniz ve sermaye bedelleriniz dükkan boyutlarına göre belirlenir. İşletmenizin işlek yerde olması da bayilik alma sürecinde önemli konular arasında bulunuyor.  Bayilik şartlarını yerine getirmek ve gerekli sermayeyi toplamak konusunda kendinize güveniyorsanız karlı bir market işine girebilirsiniz.

CarrefourSA bayisi olabilmek için şartlar yanında hazırlanması gereken belgeler de bulunur. İşletmenizi istenilen standartlara uygun hale getirmeniz de bu süreçte önemli faktörlerdir. Türkiye’nin en büyük marketler ailesinin bir üyesi olabilmek için hem dinamik hem de yeniliklere açık olmanız gerekir.

 

CarrefourSA Bayilik Şartları

CarrefourSA market sektörünün en bilindik isimleri arasında yer alıyor. Marketler zinciri olarak hizmet veren CarrefourSA, birçok kişiye bayilik de veriyor. Bayilik şartlarını yerine getiren kişiler rahatlıkla firmanın bayileri arasına katılabilir. CarrefourSA bayilik şartları şu şekildedir:

 • İlk olarak firmanın sizden beklediği sermayeyi temin etmeniz gerekiyor.
 • Bankalardan teminat mektubu almanız önemli şartlar arasında bulunuyor.
 • Yüksek bir motivasyona sahip olmalı ve iş konusunda dinamik olmalısınız.
 • Her zaman işinizin başında olabileceğinizi mutlaka belirtmelisiniz.
 • Sicil kaydınızın çok temiz olması gerekiyor.
 • Başka bir firmanın da bayiliğini almış olmanız bayilik almanızı kolaylaştırır. Ancak zorunlu değil.
 • Hali hazırda bir marketiniz var ise yine bayilik alma sürecine olumlu etki eder.
 • İşletmeniz için en az 120 metrekare alana sahip olmanız gerekiyor. Bu sadece satış için istenilen alandır.
 • Süper konseptte bir market açmayı düşünüyorsanız en az 300 metrekarelik alana gereksinim duyarsınız.

Tüm bu şartları yerine getirdiğiniz taktirde CarrefourSA firmasından rahatlıkla bayilik alabilirsiniz. Ancak açacağınız marketin boyutları ve metrekaresi sermayenize etki eden unsurlar arasında yer alır. CarrefourSA bayiliği almak istiyorsanız mutlaka tüm detayların yer aldığı bir iş planı yapmanız gerekiyor. Böylelikle işletmenizin devamlılığını da rahatlıkla sağlama imkanı bulabilirsiniz.

Okuyunuz: Market Bayiliği Veren Firmalar

 

CarrefourSA Franchise Bedeli

CarrefourSA firması bayilik bedeli farklılık gösterebiliyor. Mini ve süper olmak üzere farklı market konseptlerine yer veriliyor olması bayilik bedelini de etkiliyor. CarrefourSA bayilik şartları arasında bu bedelin ödenmesi de önemli bir noktadır. Ancak CarrefourSA franchise bedeli farklı koşullara göre alınıyor. Aynı zamanda market kuracağınız alan da bu detaylar arasında yer alıyor.

Firma her sene bayilik bedellerini yenileyebiliyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra eğer bu işlemlere uygun olarak görülürseniz firmadan bayilik alabiliyorsunuz. Bununla birlikte işletmenizi çalıştırdığınız süre boyunca firmanın şartlarını devam ettirmek ve marka imajını zedeleyecek bir durum ortaya çıkarmamalısınız.

 

CarrefourSA Bayilik Açmanın Maliyeti

CarrefourSA bayilik açmanın maliyeti merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Firmanın bu konuda farklı yatırım kriterleri olduğu söylenebilir. Ancak o anda işletmiş olduğunuz bir marketiniz varsa ve bunu CarrefourSA bünyesinde almak istiyorsanız bunun için mutlaka 150 bin ile 500 bin TL arasında bir yatırım sahibi olmanız gerekiyor. Ancak bunun için mutlaka ne türde bir market açmak istediğiniz belirlemeniz gerekiyor.

Son derece güçlü bir market markasının adı altında market açmak sizin için karlı da olsa maliyeti karşılamak biraz zorlayabilir. Bununla birlikte sermaye marketiniz az ise mini formatta açabilirsiniz. Bununla birlikte süper formatta açabilmek için market açma maliyeti daha yüksek olabilir. CarrefourSA açma maliyeti konusunda birçok alternatif bulunuyor.

Kiraladığınız yerde ilk defa bir market açmak istiyorsanız m2 başına 2,5 ile 3,5 milyon TL arasında sermayeniz olması gerekiyor. CarrefourSA süper market açmak istiyorsanız maliyetiniz daha da yüksek olacaktır. Buna ek olarak ise bankadan da teminat mektubu almış olmanız gerekiyor.

Okuyunuz: Bakkal ve Market Açmak

 

CarrefourSA Bayilik Almanın Avantajları

CarrefourSA bayilik şartları yerine getirildikten sonra birçok avantajı elde etmiş oluyorsunuz. Bu avantajlar hem kazanç hem de tanıtım açısından değerlendirilebilir. CarrefourSA bayilik aldığınızda en çok avantajını göreceğiniz konular arasında şunlar yer alıyor:

 • En büyük avantajınız son derece bilindik bir markanın adı altında market açacaksınız.
 • CarrefourSA son derece tanınmış bir marka olduğundan güvenilirliği de yüksektir.
 • Müşterisi her daim hazır market olduğundan kurulum sonrası hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.
 • CarrefourSA genel merkezi tarafından yapılan tüm reklam ve tanıtım çalışmalarından en iyi şekilde siz de yararlanabilirsiniz.
 • İşletmeniz işlek bir yerde olursa yüksek kar elde etme şansınız olur.
 • Firma bayilerini her anlamda desteklemektedir.

Bunların yanında bayilik için firma bölge koruması sunar. Böylece bulunduğunuz yerde başka bir CarrefourSA bayisi açılmasına izin verilmez. Buna ek olarak dekorasyon ve çalışan eğitimleri gibi konularda da yine firmanın tüm avantajlarından yararlanmak mümkün olur. Kısa sürede çalışmaya başlayan marketiniz belli bir süre sonra tam olarak müşteri kitlesini oluşturduğunda çok iyi kar elde etme imkanı bulabilirsiniz.

 

CarrefourSA Bayilik Kazancı

CarrefourSA bayilik kazancı mutlaka önceden hesaplanması gereken bir detaydır. Maliyetinizi aşan bir işletme geliriniz yok ise bu durum sizin ticaret hanenize eksi olarak yazılabilir. CarrefourSA bayiliği kazanç tutarı değerlendirildiğinde farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Öncelikle kazanç durumunuz için ne kadar büyüklükte yer açacağınız önemli oluyor.

Bunun yanında marketin bulunacağı lokasyon da dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. İşletmenizi açmak için dikkat etmeniz gereken konu insan kalabalığının olduğu bir yer olması gerektiğidir. Mahalle ortamları ya da çarşı işlek yerler bu duruma oldukça uygun olabilir.

Ancak etrafınızda başka büyük marketler olmaması da önemli detaylar arasında yer alıyor. Ortalama olarak mini bir CarrefourSA en az 3,5 milyon TL ciro yapıyor. En fazla ise 6 milyon civarında cirosu oluyor. Kısacası iyi bir yerde işletme açmanız size yüksek bir getiri sağlayabilir.

Okuyunuz: Migros Bayilik Şartları

 

CarrefourSA Genel Merkez İletişim

CarrefourSA bayilik şartları konusunda bilgi edinmek isterseniz firmanın genel merkezine ulaşmanız gerekir. Bayilik başvurunuzu şahsen yapmanız önemli bir detaydır. Bu konuda en güncel bilgileri edinmek istiyorsanız şu iletişim adresi ve numaralarını kullanabilirsiniz:

Bu adres ve bilgiler üzerinden bayilik başvurusunu da yapabilirsiniz.

 

CarrefourSA Bayilik Almak İsteyenlere Öneriler

CarrefourSA bayilik almak istiyorsanız bu alanda daha önce iş yapmış kişilerle görüşmelisiniz. Mevcutta bir marketiniz var ise bu marketi rahatlıkla daha kurumsal bir market durumuna getirebilirsiniz. Tanınmış bir markanın adı altında olmak beraberinde birtakım sorumlulukları da beraberinde getirir.

Her zaman kurum imajına uygun davranmaya özen göstermeniz gerekir. Özellikle marketinizde tarihi geçmiş ürünler satmamaya özen göstermelisiniz. Marketinizi de mutlaka pazarlama stratejilerine en uygun şekilde dizayn etmeniz gerekir

CarrefourSA bayilik hakkında detaylı bilgi paylaşımı yaptık. Sizler de yorumlar kısmından CarrefourSA bayilik hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.