Migros Bayilik Şartları | Bayilik Başvurusu ve Ücreti

Marketçilik alanında bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız küçük bakkal dükkanı fikrinden vazgeçmeniz gerekiyor. Günümüzde artık insanlar daha büyük ve ürün skalasının geniş olduğu marka marketlerden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle Migros bayilik şartları sizlere işletmenizi kurma aşamasında son derece cazip gelebilir. Migros Türkiye’de neredeyse her şehirde bulunan marketler zinciridir. Bu marketler zincirine sizler de katılarak son derece yüksek karlı bir işe girebilme imkanı elde edebilirsiniz. Migros bayiliği almak birçok kişinin ilgisini çeken bir konu olsa da öncelikle bu firmayı çok yakından tanımanız gerekiyor.

Migros Bayilik Şartları

Migros Bayilik Şartları

Uzun yıllar perakende satış sektöründe yer alan Migros yalnızca gıda alanında satış yapmıyor. Aynı zamanda az miktarda da olsa giyim ve mutfak eşyası, çiçek, gazete ve kitap gibi ürünleri de satışa sunuyor. 1954 senesinde ilk olarak açılan Migros ilk zamanlar ucuz ürün satışı yapan bir süpermarket olarak açılmıştır. Daha sonra ise büyük bir başarı göstererek halkın yoğun ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştır. Migros zamanla borsaya da girmiş ve halka arz durumuna yükselmiştir.

Yükselen başarısını daha da artırmak adına firma birçok yerde yeni şubeler açmaya devam etmiştir. 2019 senesine gelindiğinde firmanın 2040 tane mağazası olmuştur. Türkiye’nin en büyük süpermarketlerinden biri olmayı başaran bu firma için ise bayilik veriyor mu sorusu çok fazla sorulmaktadır.

Migros bayiliği dışında, farklı iş fikirleri hakkında bilgi almak için 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Migros Bayilik Almak

Migros Bayiliği Nasıl Alınır

Migros Bayiliği Nasıl Alınır

Migros Türkiye’de en bilindik marketler arasında yer alıyor. Birçok müşterisinin bulunması bu marketin her geçen gün daha da ilgi görmesini sağlamaktadır. Özellikle şehirleşmenin hızlı bir şekilde artış göstermesi ile birlikte süpermarketler daha da fazla ilgi görüyor. Bu nedenle de Migros ve benzeri işletmeler her geçen gün daha fazla şube açarak çok geniş müşteri hedef kitlesine ulaşabilmeyi hedefliyor.

Hem hızlı büyümesi hem de Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan marketlerinden biri olması girişimcilerin Migros bayilik şartları konusunda araştırma yapmasına neden oluyor. Fakat bu konuda cevap bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü Migros şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre herhangi bir şekilde bayilik ya da franchise sistemi bulunmuyor. Yani bu firmadan bayilik alarak bir Migros süpermarketi açmanız pek olası görünmüyor.

Türkiye’nin her yerinde bulunan Migros süpermarket şubelerinin tamamı firmanın merkez şubesi tarafından kurulmuştur. Bu nedenle de bu firmanın isim hakkı kullanılarak bayilik açmak mümkün olmuyor. Bu noktada kişilerin de yapabilecekleri herhangi bir durum bulunmuyor.

 

Migros Bayilik Veriyor mu?

Türkiye’de neredeyse her şehirde bulunan Migros süpermarketleri firmanın kendi imkanları ile kurulan marketlerdir. Bu marketler şahıslara ait değil ve firmanın kendi bünyesinde kurmuş olduğu işletmeler olarak hizmet veriyor. Migros bayilik veriyor mu sorusuna yanıt vermek gerekirse bu firmadan bayilik alabilmek mümkün olmuyor. Girişimciler için olumsuz bir durum olsa da bu konuda yapılabilecek herhangi bir durum bulunmuyor. Ancak bu Migros firması ile hiç çalışamayacağınız anlamına da gelmiyor.

Migros Süpermarketler zinciri her ne kadar bayilik vermiyor olsa da bu firmaya iş yeri kiralaması yapabilirsiniz. Eğer köşe başında ve yaya trafiğinin çok yoğun olduğu bir yerde iş yeriniz var ise burada bir Migros açılmasını sağlayabilirsiniz. Migros bayilik şartları yerine dükkan kiralama şartları bu bakımdan çok daha tatmin edici bilgiler edinmenize yardımcı olabilir. Migros firması günümüzde birçok yerde market açarak kar marjını artırmaya çalışıyor. Bu nedenle de en işlek yerleri kiralamaya önem veriyor.

Dükkan yerinizin bulunduğu yerde farklı büyük bir market yoksa ve köşe başında bir yerse firma tarafından değerlendirmeye alınabilirsiniz. Ancak dükkan yerinizin de yine market firmasının kriterlerine uygun olması son derece önem taşıyor. Bu süreçte en çok dikkat edilen konu yeni açılacak olan yerin yüksek kar marjı getirip getirmeyeceğidir. Bu nedenle öncelikle firmanın uzmanları gerekli araştırmaları yapar ve sizlere olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlar.

Okuyunuz: Market Nasıl Açılır

 

Migros Franchise Bedeli

Migros franchise bedeli konusunda net bir bilgi vermek şu an için mümkün olmuyor. Çünkü firma b konuda hiç kimseye bugüne kadar bayilik vermedi. Henüz firma gündeminde de bayilik verme durumu bulunmuyor. Bu nedenle de franchise bedeli konusunda net bir durumdan bahsetmek çok mümkün olmuyor.

Ancak ortalama bir süpermarket bayiliği alabilmek için tahminler yürütülebilir. Fakat bu tahminler de sizin yapacağınız iş için sağlıklı bir bilgi olmayabilir. Burada bayilik bedelini belirleyen tüm şartlar firmadan firmaya değişim gösterebilir. Migros bayilik şartları da bu bakımdan tatmin edici bilgiler içermeyecektir.

Bayilik ücretleri genelde açacağınız işletmenin yeri, dükkan boyutları ve daha birçok faktöre göre farklılık gösterir. Bu nedenle de eğer bir bayilik almayı düşünüyorsanız işletme yerinizi belirledikten sonra net bir bilgi edinmek olmalıdır. Migros gibi bayilik vermeyen işletmeler yalnızca dükkan kiralama konusunda ki tekliflerinizi değerlendirmeye alabilirler.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

Migros Bayilik Başvurusu

Migros bayilik başvurusu yapmayı düşünen kişilerin bilmesi gereken birçok önemli nokta bulunuyor. Öncelikle Migros bayilik şartları ve başvuruları konularında net bilgiler edinmeniz çok mümkün değil. Firma bayilik vermediği için bu alanda yayınlamış olduğu bayilik şartları ve başvuru formu da bulunmuyor. Bu nedenle de başvuru yapabileceğiniz herhangi bir mecra da yok denilebilir. Fakat firmanın iletişim numaraları aranarak dükkan kiralama konusunda bilgi alabilirsiniz.

Migros dükkan yeri seçiminde son derece titiz firmalar arasında yer alıyor. Dükkan yerinizin olumlu görülmesi neticesinde belli bir süre boyunca iş yerinizin kiralanması konusunda sizinle anlaşmak isteyebilirler. Eğer iş yerinizin Migros tarafından kiralanmasını isterseniz şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Dükkanın her alanının fotoğraflarını çekmelisiniz.
 • Dükkan çevresinin fotoğraflarını çekmelisiniz.
 • Gerekirse kamera kayıtları alabilir, profesyonel çekim de yaptırabilirsiniz.
 • Dükkanın tüm belgelerinin fotokopilerini hazırlamalısınız.
 • Metrekare durumu, muhiti, yaya trafiği hakkında bilgi vermelisiniz.
 • Dükkanı ne kadar süre ile kiralamak istediğinizi belirtmelisiniz.
 • Dükkan sahibi/ aracı ya da emlakçı belirtmelisiniz.
 • Depo alanının var olup olmadığını da belirtmeni gerekiyor.
 • İletişim numaraları da olması gereken bilgiler arasında yer alıyor.

Tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde firma tarafından ciddiye alınarak dükkan yerinizin incelenmeye alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreçte en önemli olan konu işletmenizin sağlayacağı faydadır. Eğer yüksek bir potansiyel görülür ise uzun yıllar dükkan yerinizi Migros firmasına kiralama imkanı bulabilirsiniz.

 

Migros Bayilik İçin Genel Müdür İletişim Numaraları

Migros firmasına önereceğiniz bir dükkan yeriniz var ise iletişim numaralarını arayarak ya da firmayı ziyaret ederek görüşmeler yapabilirsiniz. Aşağıdaki bilgilerden firmaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz:

 • Migros Genel Merkez Adres: Atatürk Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No:7 34758 Ataşehir/ İstanbul
 • Telefon Numarası: 0 216 579 30 00
 • Mail Adresi: iletisim@migros.com
 • Web Sitesi: www.migroskurumsal.com

Bu bilgileri kullanarak kolaylıkla firmaya ulaşabilirsiniz.

 

Migros Jet Bayilik Detayları

Migros Jet firmanın yeni projeleri arasında yer alıyor. 125 metrekarelik dükkanlarda açılan bu işletmelerde yaklaşık olarak 2500 çeşit ürün bulunuyor. Bu da her mahalleye bir süpermarket anlayışının doğmasını sağlıyor. Ancak Migros jet bayilik detayları konusunda çok fazla bilgi bulunmuyor. Çünkü firmanın bu alanda hizmet verip vermeyeceği henüz bilinmiyor. Migros bayilik şartları gibi bu konuda da girişimciler bekleyiş içerisindedir.

Yorumlar

 1. Hasan yılmaz dedi ki:

  Güzel bir konumda olan işyerimi Migros jet markete kiralamak istiyorum.

  1. patronoldum dedi ki:

   Bunun için ilgili birime mail gönderebilirsiniz.

 2. Yasin köseoğlu dedi ki:

  Samsun Atakum da güzel bir konumda olan 300 metre zemin 250 metre kare Bodrum katı olan işyerimi kiralamak istiyorum

 3. Mehmet Acar dedi ki:

  Kendi ilcemde Migros sanal market açmak istiyorum

 4. süleyman dedi ki:

  Migros jet için uygun dukkanim var