Ekomini Bayilik Şartları | Bayilik Ücreti ve Yorumlar 2023

Ekomini 2012 senesinden bu yana faaliyet gösteren market zincirleri arasında yer alır. Tüketicilerine her daim kaliteli ürün satışı gerçekleştiren market birçok farklı yiyecek ve içeceğin satışını gerçekleştirir. Gıda alanında satış işine girmek isteyen kişiler için Ekomini bayilik şartları son derece merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu alanda faaliyet göstermek istiyorsanız rahatlıkla bayilik alarak kendi işletmenizi kurabilirsiniz.

Ekomini Bayilik Şartları

Ekomini Bayilik Şartları

İnsanların kendi bildikleri markalardan vazgeçmek istememesi nedeniyle Ekomini aranan yerler arasında bulunuyor. Kendi işini yapmak isteyen kişiler için bayilik almak oldukça karlı olabilir. Ekomini bayilik almak konusunda belli düşünceleriniz varsa öncelikle iyi bir iş planına sahip olmanız gerekiyor. Öncelikle bu alanda çalışanlara da ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun yanında geç saatlere kadar iş yerinizi açık tutmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Çünkü firmanın işletmenin açılma ve kapanma saatleri konusunda son derece titiz olduğunu söylemek gerekiyor.

Ekonomi bayilik şartları bu alanda faaliyet gösterecek kişilerin mutlaka bilmesi gereken birçok detayı içeriyor. İş yerinin boyutları, çalışan sayısı, yasal prosedürler, sermaye tutarı, müşteri kitlesine ulaşmak için reklam ve tanıtım çalışmaları gibi birçok konuda araştırma yapmalısınız. Bu şekilde Ekomini bayilik alma konusunda sorunsuz bir süreç geçirebilirsiniz.

Ekomini bayiliği dışında farklı iş fikirleri ile ilgili bilgi almak için bayilik veren firmalar başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

Ekomini Bayilik Almak

Ekomini Bayilik

Ekomini Bayilik

Ekomini bayilik şartları konusunda yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız bu süreci rahatlıkla başlatabilirsiniz. Ancak işletmenizi kurarken ve kurduktan sonrası için bilmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bu noktalar arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Bayilik için dükkân yeri ayarlarken mutlaka yerinizin 30- 100 metrekare olmasına dikkat etmelisiniz.
 • İşletmenizin haftanın 7 günü boyunca gece 12’ye kadar açık olacağını bilmelisiniz.
 • İşletme sahiplerine çeşitli konularda eğitimler verilmektedir.
 • Yatırımcıları sermayesinin yeterli olması gerekir.
 • Kurulum konusunda firmadan destek almanız şartlar arasındadır.
 • Kazançtan elde edilen karın tamamı ise yatırımcıya bırakılıyor.

Ekomini bayilik almak sizlere her bakımdan kazandıracak güzel bir iş olabilir. Bu alanda işletme açmak sizlere birçok açıdan avantaj sağlayabilir. Her şeyden önemlisi bayiliğini aldığınız bu işletmenin sorumlusu siz olacaksınız. Yani kendi işinizi kurma şansı elde edeceksiniz. Bunun yanında bu işletmenin dekorasyonu tamamen firma tarafından yapılıyor. Konsepte uygun bir dekor hazırlanarak işletmeniz sizlere anahtar teslim olarak veriliyor. Yapılacak yatırımda satacağınız ürünler konusunda da yine avantajlı durumda olacaksınız. Kısacası Ekomini bayiliği sizlere birçok bakımdan yüksek oranda kazandırmaktadır.

 

Ekomini Bayilik Ücreti

Ekomini bayilik şartları yerine getirildiği taktirde firmadan rahatlıkla bayiliğinizi alabilirsiniz. Ancak burada firmanın sizlerden beklentisini en iyi şekilde karşılamanız gereklidir. Ekomini bayilik ücreti de bu bayiliği almak isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bayilik ücreti konusunda firmanın belirlemiş olduğu net bir rakam bulunmuyor. Açacağınız mağazaya göre sizlere sundukları ücretler de farklılık gösteriyor.

Mağazanızı açacağınız köy, ilçe ve il bu ücretleri etkileyen bir faktör oluyor. Bunun yanında metrekare durumu da yine bayilik ücretlerine yansıyan bir durum oluyor. Ekomini bayilik konusunda kişilerin kendi sermayelerinin olması oldukça önemlidir. Firmaya ödemeniz gereken bayilik ücreti yanında aynı zamanda sizin dekorasyon, personel maaşları, reklam ve tanıtım giderleri gibi konularda da harcamalarınız bulunuyor. Bu nedenle Ekomini bayilik almak istiyorsanız en az 50 bin TL gerekiyor.

Ancak bu bedel en düşük olanıdır. Geniş bir market açmayı düşünüyorsanız 15 bine kadar sermayeniz olması gerekiyor. Firma sahipleri sizlerden yalnızca ilk başlangıç ücreti alıyor. Sonraki karınızdan herhangi bir bedel almıyor. Yani aylık olarak kazanılan karınız sizlere kalıyor. Bu durum da ilerleyen süreç konusunda son derece karlı bir iş fikri haline dönüşebiliyor.

 

Ekomini Bayilik Şartları

Ekomini bayilik şartları konusunda da dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Firmanın sizlerden istemiş olduğu tüm şartları sağlamanız büyük bir önem taşıyor. Eğer bu şartları sağlayamazsanız bayilik alabilme şansınız da olmuyor. Ekomini bayilik şartları arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Mağazada satışa sunulması düşünülen ürünleri temin edebilmeniz için en az düzeyde sermayeniz olması gerekiyor.
 • Tercihen daha önce market, büfe ya da bakkal gibi işletmelerin deneyimine sahip olmanız önem taşıyor.
 • Girişimci bir ruhunuz olması firma yetkilileri tarafından önemli bir konu oluyor.
 • İletişim yönünüzün güçlü olması, güler yüzlü olmanız da aranılan kriterler arasında yer alıyor.
 • Temel olarak bilgisayar kullanmayı bilmeniz gerekiyor.
 • Sürekli gelişime açık olmalısınız.
 • Standartları sağlayacak miktarda sermayeniz olmalıdır.
 • Barkod cihazı temin etmeniz gerekiyor.
 • Mağazanın sigortasını yaptırmanız gerekiyor.
 • Klima, alarm, kepenk, kamera gibi sistemlerin kurulmasına özen göstermelisiniz.
 • Düzeli olarak kira ödeyebilmelisiniz.

Tüm bu şartları yerine getirdiğiniz taktirde Ekomini bayilik almak son derece kolay olabilir. Ancak firmaların kriterlerini karşılamak bu süreçte son derece önemlidir. Ekomini firması haftanın 7 gününde 08:00 ile 24:00 arasında işletmenizi açık tutmak isteyecektir. Bu nedenle esnek çalışma saatlerine uygun olmanız gerekiyor. Çalışanlarınızı da buna göre seçmelisiniz. Önerilen marka ve ürünlerin satışını yapmalı ve merkezi olarak hangi tedarikçi ile anlaşma yapılmış ise o firma ile çalışmalısınız. Mağaza temizliğine de gereken özeni göstermelisiniz.

Okuyunuz: Market Nasıl Açılır?

 

Ekomini Bayilik Başvurusu

Ekomini bayilik almak istiyorsanız mutlaka lokasyon tercihiniz doğru olmalıdır. Mağazalarınızın geniş bir cepheye sahip olması son derece önemlidir. Boyutlarının da 30- 100 m2 olmasına dikkat etmelisiniz. Ekomini tarafından belirlenmiş olan şehir ve ilçelerde çok yüksek karlar elde edilebilir. Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde son derece yüksek satış potansiyeli vardır. Kiralayacağınız iş yerinin yakında bu tarz bir işletme olmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Ekomini bayilik şartlarını yerine getireceğinizi düşünüyorsanız firmaya bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Online olarak başvuru formunu doldurduktan sonra görüşmeye çağrılırsınız. Sonrasında eğer kabul edilirseniz işletmenin kuruluş süreci başlar. Dekorasyon ve alt yapı tamamen Ekomini tarafından sağlanır. Dükkanı kiraladıktan sonra firma iskan kontrollerini yapar. Yapı kullanım belgesi alınması zorunlu bir durumdur. Sonrasında ekipler kira kontratlarının yapılmasını sağlar. Daha sonra ise bayilik sahibi olan kişi çalışma ruhsatı ve TAPDK ruhsatı gibi resmi işlemleri yapar. Gerekli işlemler tamamlanınca mağazanın açılışı gerçekleşir.

 

Ekonomi Bayilik Yorumları

Türkiye genelinde 81 ilde 2100’den daha fazla bayisi olan Ekomini giderek daha da büyümektedir. Bu alanda bayilik alan kişiler aldıkları bayilik hizmetlerinden de son derece memnun kalıyor. Yılın belli dönemlerinde gerçekleştirilen eğitimler sayesinde Ekomini son derece geniş bayilik destekleri veriyor. Aynı zamanda mağaza kurulumu ve alt yapı gibi konularda da yine bayisini destekleyen bir firmadır. Bu durum da firmanın bayileri tarafından oldukça beğenilen bir konu oluyor.

Okuyunuz: Market Bayiliği Veren Firmalar

 

Ekomini Market Bayiliği Kazancı

Ekomini bayilik şartları yerine getirildikten sonra mağazanın açılışı tamamlanır. Sonrasında personellerinizi belirleyerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Bayilik kazancının ne kadar olacağı tamamen sizin çalışma performansınız  doğrultusunda belirlenebilir. Aynı zamanda marketinizin boyutları da bu süreçte önemli bir noktadır.

Bunların yanında bulunduğunuz şehir de kazancınızda etkili olan bir konu oluyor. Büyük metropoliten şehirlerde Ekomini bayilik market kazancı 10 bin TL olarak hesaplanabilir. Bu tutar günlük kazanç tutarıdır. Eğer ilçelerde bir işletme açıyorsanız kazancınız günlük olarak 3 bin TL civarında olabilir. Marketiniz kalabalık bir cadde üzerinde bulunuyorsa, yaya trafiği yoğunsa ve ev sayısı fazla bir yerde ise çok daha fazla kazanç sağlama şansınız bulunuyor.

Ekomini bayilik şartları” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşarak destek olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.