Market Bayiliği Veren Firmalar 2023 | Market Bayilik

Bir çok kişi kendi işinin sahibi ve patronu olmak ister. Elbette bunun için doğru adımlar atmak ve getirisi yüksek iş fikirlerini hayata geçirmek gerekir. Değişen faktörleri ve planlamaları göz önüne aldığınızda kurulu düzene ek bir bayilik alma fikri en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Market bayiliği veren firmalar bu hususta size muhteşem bir fikir sunabilir. Üstelik birçok hususta destek alabiliyor olmanızda en önemli avantajıdır. Sıfırdan bir iş düzeni kurmanın ve sektörde tutunmanın çok zor olduğunu unutmamalısınız. Çevresel faktörler ve rekabetlerle alakalı hem maddi hem de manevi güce sahip olmanız gerekir. Böyle bir gücünüz yoksa bayilik alma fikri daha doğru olacaktır.

Market Bayiliği Veren Firmalar

Market Bayiliği Veren Firmalar

Her sektörün kendine göre değişen farklı özellikleri ve farklı işleyişi vardır. Örneğin bir market açmak istediğinizde sektörde tutunmanın bin bir türlü haline ayak uydurmanız gerekir. Sektörde tutunan ve sürekli satışa yönelik hamleler yapan yapınız olması gerekir. Nitekim sıfırdan başlanacak bir market açma düzeni sizi fazlası ile yıpratacaktır. Düzeni kursanız dahi sonrasında reklam yapmanız ve marketin tanınmasını sağlamanız gerekir. Bu hem külfet hem de zaman kaybı demektir. Ayrıca riskli halleri de hesaba katmak gerekecektir. Bunun yerine market bayiliği veren firmalar ile iletişime geçebilir ve onların şartlarına uyarak sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Elbette her firma ile çalışmanız mümkün olmayacağı gibi şartların değerlendirmesini de iyi yapmalısınız. Bayilik işlemlerinin uzun soluklu çalışma düzenine sahip olduğunu da unutmalısınız. Sizler için hazırlamış olduğumuz bayilik veren firmalar rehberine göz atabilirsiniz. Size uygun olabilecek market bayiliği firmaları listesi şu şekildedir:

 

1. Ekomini Market Bayiliği

Doğru yatırım ve iyi kazanç en iyi firmanın bayiliğini almakla mümkündür. Bu hususta farklı bir konsepte sahip olan Ekomini en iyi market bayiliği veren şirketlerden bir tanesidir. Üstelik anahtar teslim şube fırsatı sunuyor olması da en önemli avantajlarından bir tanesidir. Elbette istenilen şartları yerine getirmeniz ve belirtilen şartlara göre hareket etmeniz çok önemlidir. Market bayiliği veren firmalar arasında gözde olan Ekomini, girişim ruhu yüksek kişilere öncelik vermektedir. Haftanın her günü de mutlaka marketi geç saatlere kadar açık tutmalısınız. Ekomini bayilik şartları ise şu şekildedir;

  • Açmayı planladığınız Ekonomi marketinin en az 30 metrekare en fazla da 100 metrekare ölçülere sahip olması gerekir.
  • Resmi işlemlerin tamamı işletmeci tarafından yapılmalıdır.
  • Şirket tarafından belirlenen ürün portföyünü bulundurmanız zorunludur.
  • Haftanın her günü işletme geç saatlere kadar açabilirsiniz.
  • Şirket ile sizin aranızda Franchise sözleşmesi yapılmaktadır. Her marketin kendine ait ticari unvanı ve vergi numarası bulunmaktadır. Size ait bir yapının oluşumu söz konusu olduğu için de kar doğrudan sizindir.
  • Bayilik alabilmek için 150 – 260 BİN TL gibi bir rakama ihtiyacınız olacaktır.
  • En avantajlı yönlerinden bir tanesi olan dekorasyon desteği ve dönemsel olarak sunulabilen kira desteği söz konusudur.
  • Temizlik malzemelerinden tutunda, tütün mamulleri, süt ve süt ürünleri, kuruyemiş, dondurma, alkollü ve alkolsüz içecekler gibi çok çeşitliliğe sahiptir.

 

2. Seç Market Bayiliği

Özellikle batı illerinde çok sayıda şubesi bulunan Seç Marketler zinciri bayilik konusunda fırsatlar sunuyor. Bizim toptan satış mağazalarının bir alt markası olan Seç Market kaliteli ürünleri uygun fiyata sunması ile dikkat çekiyor. Hızla büyüyerek sektörde adından bahsettiren bir yapıyı oluşturmak isteyen seç market gün geçtikçe de kendini geliştiriyor. Elbette Seç market bünyesine geçerek sizde bayilik almak isterseniz en az 200 metrekare satış alanına sahip bir dükkan bulmalısınız. Açmak istediğiniz dükkanın konumu çok önemli olurken A101, Şok, Bim, Ekomini gibi marketlere olan mesafeleri de başvuruda belirtilmelidir. Konum açısından ayrıca işlek alanların tercihine de dikkat ediliyor.

 

Market bayiliği veren firmalar başvuru sahibinin şartları eksiksiz şekilde yerine getirmesini öncelikli olarak ön planda tutmaktadır. Sonuç olarak firmanın adını taşıyan satışların söz konusu olduğu düzende firmaya zarar verebilecek hallerin oluşmaması gerekir. Temsil edecek kişiyi seçerken bu düzene fazlası ile dikkat edilmektedir. Seç Market’te bu hususta yapılan başvuruları değerlendirirken tüm etkenleri göz önünde bulundurmaktadır.

Avantajlı yönlerine gelecek olursak da 35 günlük vadeli mal alımı gerçekleştirilebilir olması dikkat çekiyor. Nakit döngüsünü ön planda tutan girişimciler bu hususta istediği düzeni kurabilir. Seç market sizden herhangi bir şekilde isim bedeli de talep etmemektedir.

 

3. UCZ Market Bayiliği

Marketler zincirinin ön planda yer alıyor olması sektörün bu hususta daha farklı alanlara yönelmesine etkisi oldukça fazladır. UCZ Market bayiliği ile alakalı öncelikle bilinmesi gereken en önemli ayrıntının mağazaya ek olarak depo alanına da sahip olunması gerektiğidir. En az 70 metrekare satış alanı şartı aranırken, 15 metre kareden az olmayacak şekilde depo alanına da sahip olunması gerekiyor. Market bayiliği veren firmalar değerlendirmesinde ön plana çıkmayı başaran UCZ, diğer büyük marketlere yakın olmayacak şekilde dükkan kurulumuna müsaade etmektedir. İşler bir cadde olmasına dikkat edilirken yakınlarında yüksek satış potansiyeline sahip marketlerin de olmaması gerekir. UCZ Market bayiliği için başvuru yapan kişini daha önceden bu sektörde yer alıp almadığını irdelemektedir. Sektörde daha önce yer almışsanız onay alma ihtimaliniz de o derece yükselecektir. Şartları eksiksiz şekilde yerine getirirseniz yapılan değerlendirmeden olumlu sonuç almanız da mümkündür.

 

4. Carrefoursa Bayilik

Sektörde oldukça popüler olan Carrefoursa uzun yıllar hizmet ağını kaliteli şekilde sürdürmektedir. Her geçen gün daha iyi hizmet anlayışı ile çalışma hayatına devam eden marketin bayilikler konusunda da girişimcilere fırsatlar sunmaktadır. Elbette şartları yerine getirme noktasında belirleyici unsurlara dikkat etmek gerekir. Market bayiliği veren firmalar arasında en yüksek bedel talep etmesi ile ön plana çıkıyor. Fakat markanın son derece üst düzey kaliteye sahip olması da karlılık açısından ne denli değerli olduğunu gösteriyor. Bayilik konusunda çok seçici davranmasından dolayı birçok kişi bayilik vermediğini düşünmektedir. Genellikle kendi bünyesinde yeni mağazalar açsa da başvuru değerlendirmesine göre bayilikte vermektedir. Bu hususta adeta kapalı bir kutu niteliğinde olan firmadan bayilik almak için bizzat görüşmeniz daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra market niteliği taşıyabilecek bir mekanınız varsa kiralamak için de başvuru da bulunabilirsiniz.

Okuyunuz: Dünyanın En Çok Kazandıran 10 İş Sektörü

 

5. A101 Bayilik

Market sektöründe en fazla şubeye sahip olan A-101 bayilik vermemektedir. İş düzenini ve sürekli açılan yeni marketleri ile dikkat çekse de sadece yer kiralaması yapmaktadır. A-101 kiralık dükkan konusunda Türkiye’nin hemen hemen her ilçesinde yer aramaktadır. Dükkanınızı A-101’in şartlarına uygun ise sizde sabit ve güzel gelir elde edebilirsiniz.

 

6. BİM Market Bayiliği

Tıpkı A-101 gibi BİM de şubelerini kendi açmaktadır. Elbette bu hususta BİM bayilik başvurusu gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Şuan için bayilik sistemini tercih etmeyen büyük marketlerden bir tanesi olarak hizmetini sürdürmektedir. 

 

7. Şok Market

Bir diğer büyük market zincirlerine sahip olan Şok kaliteli hizmet anlayışı ile uzun yıllardır sektörde yer edinmiştir. Hem A-101 hem de BİM gibi Şok da herhangi bir şekilde bayilik vermemektedir. Şok bayilik şartları ya da bayilik başvurusu gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır. Sektörde sürekli büyüme eğilimine sahip olan Şok kendi mağazalarını kendi bünyesinde ki bütçe ile açmaktadır.

Bayilik Veren Marketler

Bayilik Veren Marketler

Market Bayiliği Veren Firmalar ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.