Makbul Kuruyemiş Bayilik Şartları 2023

Kuruyemiş Türkiye’de en fazla tüketilen atıştırmalık ürünleri arasında yer alır. Bu alanda bir işletme açmak son derece karlı bir iş fikri olarak değerlendirilebilir. Makbul kuruyemiş bayilik şartları da bu nedenle bir çok girişimci tarafından merak edilmektedir. Makbul Kuruyemiş firması Memiş Ailesi tarafından 2012 senesinde kurulmuştur. Son derece önemli bir büyüme fırsatı bulan Makbul Kuruyemiş kısa süre içerisinde tüm yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Özellikle kuruyemiş gibi çok karlı bir alanda bulunan bu firmanın bayilik şartları herkes tarafından ilgi odağı haline geldi. Bu yazıda Makbul bayiliği nasıl alınır, franchise bedeli ve bayilik şartları gibi detaylara değineceğiz.

Makbul Kuruyemiş Bayilik Şartları

Makbul Kuruyemiş Bayilik Şartları

Türkiye’de ki en büyük kuruyemiş şirketleri arasında yer alan Makbul Kuruyemiş firması 300’ün üzerinde şubesi ile hizmet veriyor. Birçok şubesi ise Bursa, İstanbul, Sakarya, Ankara ve Kocaeli’nde bulunuyor. Bununla birlikte henüz Türkiye’nin tüm şehirlerinde şube açmış bir firma değildir. Şu ana kadar tüm şubeleri de şehir merkezlerinde yer alıyor. İlçelerde firmanın şubeleri bulunmamaktadır.

Makbul Kuruyemiş bayilik şartları da girişimciler için dikkat edilen iş fikirleri arasında yer alıyor. Bu firmadan bayilik almak günümüzde pek mümkün değil. Çünkü bugüne kadar kimseye bayilik vermedi. Ancak bu durum ilerleyen süreçlerde olmayacağı anlamına gelmiyor. Makbul Kuruyemiş firması bugüne kadar açılan tüm şubeleri kendi merkezine ait olacak şekilde açmıştır. Ekstra bir bayilik sistemine henüz geçiş yapmamıştır.

Makbul kuruyemiş bayiliği dışında farklı iş fikirleri ile ilgili bilgi almak için bayilik veren firmalar başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

Makbul Kuruyemiş Bayilik

Makbul Kuruyemiş Bayilik

Makbul Kuruyemiş Bayilik

Makbul Kuruyemiş bayilik birçok girişimci için çok karlı bir iş fikri olabilir. Ancak bu durum henüz değerlendirilebilecek boyutta değil. Çünkü Makbul Kuruyemiş firması bayilik sistemine geçmiş bulunmuyor. Firmanın birçok şehirde birden fazla şubesi bulunmasına karşın bayilik konusunda bir girişimi bulunmamaktadır. Bu nedenle de Makbul Kuruyemiş bayilik şartları konusunda net bilgiler bulunmuyor. Ancak çok büyük kuruyemiş markaları arasında yer alıyor olması hızla büyüyen bir hacme sahip olması yakın bir zamanda bayilik sistemine geçilebileceğinin de sinyallerini vermektedir.

Kuruyemiş alanında faaliyet göstermek isteyen kişiler ilerleyen zamanlarda bu firmadan bayilik alarak kendi işletmelerini kurma avantajı elde edebilirler. Büyük bir firmanın çatısı altında bulunarak iş yeri açmak birçok bakımdan yüksek standartlarda avantajlar sağlar. Gerek işletme kurulum süreci gerekse ürünlerin tedarik edilmesi konusunda Makbul Kuruyemiş firması en ideal fırsatları sunabilir.

Bayilerini destekleyebilecek nitelikte bir firma olması da dikkati çekmesinin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Bu nedenle birçok girişimci bir yandan bayilik verilmesini beklerken bir yandan da Makbul Kuruyemiş bayilik şartları konusunda araştırma yapıyor.

 

Makbul Bayilik Şartları

Makbul Kuruyemiş bayilik şartları kuruyemiş alanında faaliyet göstermek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Güçlü bir firmanın kanatları altında bu sektöre girmek isteyen birçok kişi bulunuyor. Ancak bu durum kişilerin düşündüğü gibi gelişmiyor. Çünkü Makbul Kuruyemiş bayilik veren bir firma değildir. 2012 senesinden bu yana firmaya birçok önemli bayilik başvurusu gerçekleştirilmiştir. Fakat firma bugüne kadar hiçbir başvuruya olumlu bir şekilde yanıt vermemiştir.

Makbul Kuruyemiş firması birçok yerde şubesi olan büyük bir kuruyemiş firmasıdır. Buna karşın tüm şubelerini genel merkez talimatları ile şirketin olacak şekilde açılmasını sağlamıştır. Her şube Makbul Kuruyemiş firmasına aittir. Son derece önemli bir kuruyemiş firması olması hemen her girişimcinin bu alanda bayilik almak istemesini sağlar. Bununla birlikte bayilik şartlarına bakıldığında her ne kadar kuruyemiş firması bayilik vermese de kiralık yer önerisi yapabilirsiniz. Firmanın büyüme stratejileri ve bayilik konusundaki düşüncelerine değinmek gerekirse şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Makbul Kuruyemiş kendi içerisinde büyümeye çalışan bir kuruyemiş firmasıdır.
 • Bayilik sistemi ile kalitenin düşürülmesinden ziyade her şubesinin merkez tarafından açılarak yönetilmesi gerektiği düşüncesine sahiptir.
 • Ancak iyi bir yerde dükkan yeriniz var ise bu dükkanı Makbul Kuruyemiş firmasına önerebilirsiniz.
 • Firma dükkan yerini beğenirse dükkanınızı kiralayarak bir şube açabilir. Ancak siz yalnızca dükkanı kiralayan kişi olabilirsiniz.
 • Kiralık yer olarak iş yerinizin onaylanması için insan ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yerinizin olması gerekir.
 • Dükkanınızın Makbul Kuruyemiş firmasının standartlarına uygun boyutlarda olması da gerekir.

Tüm bu avantajları sayesinde Makbul Kuruyemiş firması sizin önerdiğiniz dükkan yerini inceler, kar marjını hesaplar ve uygun görürse kiralar. Bu süreçte sizinle çok uzun süreli bir kira sözleşmesi de yapabilir.

 

Makbul Kureyemiş Bayilik Başvurusu

Makbul Kuruyemiş bayilik başvurusu konusunda şirkete başvuru yapmak mümkün olmuyor. Çünkü firma Franchise ve bayilik gibi konularda henüz dışarıya açılmayı planlamıyor. Ancak ilerleyen zamanlarda birçok girişimci bu konuda önemli beklentiler içerisinde olduğundan firmanın değerlendirmeye alabileceği düşünülüyor. Makbul Kuruyemiş bayilik şartları konusunda da bu nedenle net olarak bilgi vermek mümkün olmuyor.

Fakat bayilik başvurusu yerine kendi dükkanınızın kiralanması için başvuruda bulunabilirsiniz. Dükkanınızın detaylı olarak fotoğraflarını çekmeli, lokasyon bilgilerini yazmalı ve detaylı bir sunum dosyası şeklinde şirkete göndermelisiniz. Şahsen randevu alarak başvuru da yapabilirsiniz. Bu şekilde firmanın değerlendirmesi sonrasında iyi bir fiyat üzerinden iş yerinizi Makbul Kuruyemiş firmasına kiralayabilirsiniz.

Makbul Kuruyemiş bayilik vermiyor olsa da bu standartlarda bir firmadan bayilik alma bedeli yaklaşık olarak 100 bin ile 130 bin TL arasında değişiyor. Eğer yakın zamanda firma bayilik sistemine geçiş yaparsa isim hakkı, dükkan dekoru, reklam ve tanıtım gibi konularda her firma gibi bayilik bedeli isteme durumu söz konusu olabilir.

Okuyunuz: Kuruyemiş Dükkanı Açmak

 

Makbul Bayilik İçin İletişim Numaraları

Makbul Kuruyemiş bayilik veren bir firma olmadığı için bu firmayı bayilik almak için aramanız ya da ziyaret etmeniz sizlere pek bir avantaj sağlamayacaktır. Konseptinde bayilik bulunmaması projeniz ne kadar iyi olursa olsun sizlere geri dönüş sağlanmaz. Fakat iyi bir yerde dükkanınız var ise bu dükkanı şirketin kiralaması için başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru için de şu iletişim adreslerini ve numaralarını kullanabilirsiniz:

 • Adres: Osman Gazi Mahallesi 3125 Sokak No:14- 16/ 1 Esenyurt / İstanbul
 • Telefon numarası: 0 212 659 08 69
 • Web Adresi: www.makbul.com

Bu iletişim adresleri üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Ancak bayilik başvurularına olumlu geri dönüş alamazsınız. Firma yalnızca mülk sahiplerinin başvurularına olumlu ya da olumsuz bir şekilde geri dönüş sağlar.

Okuyunuz: 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri

 

Makbul Bayilik Almak İsteyenlere Öneriler

Makbul bayilik almak isteyen günümüzde birçok girişimci bulunuyor. Ancak bu konuda girişimcilerin olumsuz yanıt aldığı söylenebilir. Makbul bayilik şartları konusunda da bu nedenle yeterli bilgi almak mümkün değil. Bayilik almak isteyenlere ise şu şekilde öneriler verilebilir:

 • Makbul Kuruyemiş bayilik şartları yerine dükkan kiralama şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Firmaya dükkanınızı kiralaması için başvuru yaptığınızda mutlaka dükkanın farklı açılardan çekilen fotoğraflarını sunmalısınız.
 • Lokasyon ve yaya trafiği gibi konularda detaylı bilgiler vermelisiniz.
 • Köşe başı ise köşe başında bir dükkan olduğunu özellikle belirtmelisiniz.
 • Dükkanın bulunduğu il, ilçe ve mahalle bilgilerini vermelisiniz.
 • Mümkünse dükkan içerisini temizleterek fotoğraflarının çekilmesini sağlamalı ve dükkan albenisini yükseltmelisiniz.
 • Dükkan kiralama konusunda da istediğiniz fiyatı net olarak söylemeli ve firmanın da teklifini öğrenmelisiniz.

Tüm bu başvuru noktalarına dikkat ederseniz Makbul Kuruyemiş firması iyi bir fiyat üzerinden iş yerinizi kiralayarak burada bir kuruyemiş işletmesi açabilir. Sizler de risk almadan kendi dükkan yeriniz üzerinden yüksek miktarda para kazanma fırsatı elde etmiş olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.