Siemens Bayilik Şartları | Bayilik Kazancı ve Maliyeti

Siemens dünya çapında tanınmış markalar arasında yer alır. Özellikle teknolojik ürünler alanında mağaza açmak isteyen kişiler Siemens bayilik şartları konusuna oldukça ilgi gösterir. Eğer beyaz eşya alanında bir iş yeri kurmayı düşünüyorsanız markayı listenizin ilk sıralarına rahatlıkla alabilirsiniz. Çünkü profesyonel bir firma olan Siemens en yeni teknolojik ürünleri kullanıcılarına sunarak yüksek bir ürün deneyimi sunar. 170 yıllık bir geçmişi bulunan firma günümüzde hem bilgisayar teknolojilerinde hem de beyaz eşya konusunda en profesyonel hizmetleri sunar. Enerji alanında da birçok ürün ve hizmeti bulunan Siemens firması dünyanın birçok ülkesinde aktif olarak faaliyet gösterir. Türkiye’de de oldukça geniş bir yelpazeye hitap ediyor olması girişimcileri de harekete geçirmektedir.

Siemens Bayilik Şartları

Siemens Bayilik Şartları

Siemens dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de bayilikler vererek burada ki kullanıcı kitlesine en iyi şekilde hitap eder. Yüksek prestije sahip olan bu firmanın bünyesinde olmak hem müşteri kitlenizin kısa sürede oluşmasını sağlar hem de karlılığı yüksek bir işletme kurma avantajı elde edersiniz. Ancak Siemens bayilik şartları konusunda son derece titiz firmalar arasında yer alır.

Açacağınız bayiliğin lokasyonu, mağaza büyüklüğü, sermaye tutarınız, bu alanda göstereceğiniz iş özverisi son derece önemlidir. Firmayı görüşmeler sırasında ikna edebilmeniz de bayilik alabilmeniz için önemi konular arasında bulunuyor.

 

Siemens Bayilik Şartları

Siemens firması kaliteli teknolojik ürünleri ile son derece popüler bir firmadır. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren bu firma hemen her iş kurmak isteyen kişinin dikkatini üzerine çekiyor. Ancak Siemens bayilik şartları fazla olduğundan bu firmadan bayilik almak için biraz uğraşmanız gerekebilir. Firmanın bayilerinden beklentileri şu yöndedir:

 • Siemens bayiliği için mutlaka yeterli sermayeniz olması gerekiyor.
 • Bayi adayları herhangi bir ticari engele takılmamalıdır ve teminat gösterebilecek güçte olmalıdır.
 • Bayi almak istiyorsanız şahsi olarak sicilinizin çok temiz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Bayilik aldıktan sonra açılacak olan şubenizde yalnızca Siemens ürünlerinin satışını gerçekleştirebilirsiniz.
 • İşin başında mutlaka bir yönetici bulunmalı ve işe daima sahip çıkılmalıdır.
 • İşletmeniz için seçtiğiniz yerin olabildiğince büyük olmasına ve çok katlı olmasına özen göstermelisiniz.
 • Şubelerin haricinde aynı zamanda bir deponuz olmasına önem vermelisiniz.
 • Bunun yanında işin yapısına uygun olan personel bulundurmaya da özen göstermelisiniz.
 • Güler yüzlü olunmalı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımalısınız.

Bunların yanında bayilik alan kişilerin mutlaka bayilik kültürüne ve firmanın imajına katkı sağlayacak şekilde davranış göstermesi gerekir. Kalite odaklı olmalı ve işinizi daima geliştirme yolunda adım atmalısınız. Bunların yanında girişimci bir ruhunuz olmalı ve iletişim yönünüzün kuvvetli olmasına dikkat etmelisiniz. Genel merkez tarafından istenilen tüm raporlamaları ve analizleri vaktinde eksiksiz bir şekilde hazırlayabilmeniz gerekir.

 

Siemens Bayilik Açma Maliyeti

Marka bilinirliği en yüksek firmalardan birisi olan Siemens son derece yüksek standartlarda bir firmadır. Hem dünya markaları arasında yer alması hem bilgisayardan beyaz eşyaya kadar çok geniş ürün gamı bulunması firmayı oldukça popüler hale getirir. Birçok kullanıcıya hitap eden yeni nesil teknolojileri ile Siemens her daim kaliteyi müşterilerine sunmayı hedefler. Bu da birçok kişinin bayilik açısından firmayı değerlendirmeye almasını sağlar.

Siemens bayilik açma maliyeti konusunda birçok farklı unsur bulunur. Firmaya ödenecek isim bedeli, dükkan kirası, çalıştırılacak personel sigortası ve maaşları, ürünlerin temini, faturalar ve ruhsal alma maliyetleri gibi çok fazla durum söz konusudur. Siemens bayilik şartları arasında maliyetiniz konusunda net bilgiler bulabilmeniz mümkün değil. Çünkü maliyetinizi belirleyen en önemli faktör iş yerinizin boyutlarıdır. Aynı zamanda iş yerinizi nasıl bir yerde açacağınız konusu da maliyete etki eden bir unsurdur.

Hedefindeki pazarlara farklı bayilik konseptleri sunarak karlılık oranını artırmayı amaçlayan firma, Türkiye’de hem beyaz eşya hem de bilişim ürünlerinin bayiliklerini vermektedir. Ortalama olarak 400 bin TL bayilik maliyetiniz olabilmektedir. Ancak bu rakam sizin açacağınız mağazanın boyutlarına göre farklılık gösteriyor.

Okuyunuz: 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri

 

Siemens Bayilik Kazancı

Siemens bayilik kazancı, bu alanda iş yapmayı düşünen kişilerin önem verdiği konular arasında yer alıyor. Kazancınızın ne kadar olacağını hesaplamadan işe girişmeniz çok uygun değildir. Siemens bayilik şartları konusunda araştırmalar yaparken aynı zamanda maliyet kazanç dengesini de belirlemeniz gerekir.

Siemens bayilik aldığınızda kazancınız satılan ürünler üzerinden belirlenir. Beyaz eşya ve teknolojik ürün bayileri genelde yüzdelik kazanç ile çalışırlar. Ana firmanın ürünlerini sattıklarında satılan her ürün üzerinden sizlere belli bir yüzde verilir. Ne kadar fazla satış yaparsanız o kadar fazla yüzde elde etme imkanı bulursunuz.

Siemens firması da sizlere bayilik verirken belli bir yüzde üzerinden teklif sunar. Kabul edilmesi ve diğer Siemens bayilik şartları da yerine getirilmesi durumunda anlaşmanız yapılarak bayiliğinizin açılması onaylanır. Bu bayilik sisteminde net kazanç bilgisi vermek çok doğru olmaz. Çünkü her beyaz eşya türünün ve modelinin fiyatı farklılık göstermektedir. Ancak Siemens firması genelde %7 gibi bir pay sunar.

 

Siemens Bayilik Başvurusu

Siemens bayilik başvurusu için öncelikle firmanın bölge müdürlüklerine gidebilirsiniz. Buradan şahsi olarak müracaatınızı gerçekleştirdikten sonra durumunuzun incelenmesini beklemeniz gerekiyor. Aynı zamanda Siemens web sitesi üzerinden de başvuru gerçekleştirme şansı bulabilirsiniz. Direkt Ankara genel merkez bilgileri üzerinden de firmaya başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru sırasında kişisel bilgiler, iletişim bilgileriniz, işletme ve depo bilgileriniz, bayilik lokasyon bilgileriniz gibi bilgileri de firmaya sunmalısınız. İnceleme neticesinde uygun görülürseniz firma tarafından görüşmeye çağrılırsınız.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

Siemens Bayilik Almanın Avantajları

Siemens firmasından bayilik almak birçok bakımdan yüksek avantajları beraberinde getirir. Kendin işinizi kurmak istiyorsanız Siemens bayilik almanın avantajları değerlendirmeye alınabilir ve sürekliliği olan bir işletme kurma imkanı elde edebilirsiniz. Firmanın sizlere sağladığı avantajlar arasında şunlar bulunur:

 • Siemens beyaz eşya ve teknoloji ürünlerinde son derece gelişmiş bir markadır.
 • Dünyada tanınan bir imaja sahiptir.
 • Kaliteli ürünleri ile satış sonrası sorun yaşamazsınız.
 • Bilinen ve güvenilen bir markanın adı altında hizmet verirsiniz.
 • Yenilikçi bir markadır ve bu da işletmenizin dinamizm içerisinde olmasını sağlar.
 • Genel Siemens reklamlarından sizler de yararlanırsınız.
 • Sürekli olarak üretimi vardır ve tedarik süreci de oldukça hızlıdır.
 • Bayilerine reklam desteği, yer seçimi analizi, bölge koruması, pazarlama desteği ve eğitim desteği sunar.

Tüm bu avantajları sayesinde Siemens son derece yüksek standartlarda bir bayilik alınabilecek firmalardandır.

 

Siemens Bayilik İletişim Bilgileri

Siemens bayilik almayı düşünüyorsanız aşağıda yer alan bilgiler üzerinden firmaya ulaşabilirsiniz:

Güncel bilgileri bu adresleri takip ederek de öğrenme imkanı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda başvurularınızı da bu adreslerle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Siemens Bayiliği Açmak İsteyenlere Öneriler

Siemens bayiliği şartları yerine getirildiğinde bu firmadan bayilik hakkı elde edebilirsiniz. Ancak işletmenizi kurulum öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Öncelikle bir beyaz eşya mağazası açmak son derece zorlu bir süreçtir. İşletmenizin geniş olmasına özen göstermeniz gerekir. Bunun yanında depo alanlarınızın rahat kullanılabilecek boyutlarda olmasına da dikkat etmelisiniz.

Siemens bayiliği açmak istiyorsanız mutlaka bayiliğin bulunduğu lokasyonun yaşam alanlarına çok yakın olması gerekir. Böylece hedef pazarınıza daha yakın olabilirsiniz. Beklentilere yanıt veren bir mağazanız olması için firma genel merkezi tarafından verilen eğitimlere her zaman iştirak etmeniz önemli bir konudur. Daima yenilikleri ve gelişmeleri takip etmelisiniz. Aynı zamanda işletmenizde her beyaz eşya türünü çok iyi tanıyan çalışanlar olmasına önem vermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.