Beko Bayilik Şartları | Beko Mağazası Açmak

Türkiye’nin oldukça bilinen markalarından biri olan Beko, Koç Holding’e bağlı bir markadır. Vehbi Koç tarafından 1954 tarihinde kurulan firma, uzun yıllardır Türkiye’nin en bilinen ve güvenilen beyaz eşya markalarından olmayı başardı. Bu nedenle de iş girişiminde bulunmak isteyen kişiler arasında Beko bayilik şartları oldukça ilgi çeken bir konudur. Firma satışlarını 1990 tarihinde yurt dışına da yönelterek ihracat alanında da önemli markalardan biri olmayı başardı. Bir Dünya Markası mottosu ile son derece yüksek başarı elde ederken bir yandan da bu alanda iş kurmak isteyenlere bayilik fırsatları sunmaya başladı. Yurt dışında satılan ilk Türk beyaz eşyası olma unvanını taşıyan marka, bugün birçok ülkede tercih edilir.

Beko Bayilik Şartları

Beko Bayilik Şartları

Beko 300 milyon tüketiciye hitap eden ve hizmet sunan markalar arasında yer alır. Bu da Beko firmasını bayilik alanında oldukça ön plana çıkarır. Bayilik almayı düşünüyorsanız mutlaka Beko bayilik şartları konusunda detaylı bilgiler edinmeniz gerekir. Öncelikle bu firmadan bayilik almanın son derece yüksek avantajlar sunduğu bilinmelidir. Hazır müşteri, prestijli bir markanın güvencesinde olmak gibi birçok farklı avantajı bulunur.

Beko bayisi olarak hem yüksek gelir elde edebilir hem de beyaz eşya dünyasında aranan mağazalardan biri olabilirsiniz. Bununla birlikte hem lokasyon hem de sermaye olarak firmanın sizlerden istediklerini en iyi şekilde karşılamanız gerekir.

 

Beko Bayilik Şartları

Beko bayilik şartları kişilerin yerine getirmesi gereken birçok prosedürü içerisinde barındırır. Sizler de Beko firmasından beyaz eşyası bayiliği almak istiyorsanız mutlaka belirtilen şartları yerine getirmeli ve sermaye gereksinimlerini karşılamalısınız. Bayilik alabilmek için firma sizlerden belli bir mağaza büyüklüğü ve sermaye ister. Bunun yanında da daha birçok farklı şartı bulunur. Beko bayilik şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hem şahsi olarak hem de ticari anlamda sicilinizin temiz olması gerekir.
 • Müşteri odaklı olmanız firma açısından önemlidir.
 • Sosyal sorumluluk ilkelerine çok bağlı olmanız gerekir.
 • İnsan ilişkileri kuvvetli kendini ifade edebilen birey olmalısınız.
 • Finansal gücünüzün yeterli olması gerekir.
 • Gereken durumlarda mutlaka teminat gösterebilmelisiniz.
 • Beko markasını çok iyi bir şekilde temsil edebilmelisiniz.
 • Mağaza için yeteri miktarda personel çalıştırabilmelisiniz.
 • Liderlik özelliğiniz mutlaka olmalıdır ve yönetimsel tüm becerilere sahip olmalısınız.

Beko firması kişi ya da tüzel kişilere bayilik verebilir. Ancak firmanın en önemli şartı eğer bu bayiliği alırsanız mağazanızda farklı bir markaya ait bir ürün satışı gerçekleştiremezsiniz. Bununla birlikte hem siz hem de çalışanlarınızın uygun zamanlarda hazırlanan seminerlere ya da eğitimlere katılmanız gerekir. Mağazanızın büyüklüğü en az 10 m2 olmalıdır.

İnsan yoğunluğunun çok olduğu yerlere bayilik verilmesi de önemli görülen noktalar arasındadır. İyi bir lokasyona sahip iş yerini varsa ve yeterli sermayeniz de bulunuyorsa rahatlıkla bayilik alabilir ve kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Lokasyon konusunda Beko firması bayilik verme hakkını saklı tutabilir.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

Beko Bayilik Başvurusu

Beko bayisi olmak istiyorsanız firmanın şartlarını eksiksiz olarak yerine getirebilmeniz gerekir. Bu şartların eksiksiz olarak yerine getirilmesi sonrasında başvurunuzu yaparak firma ile görüşmelere başlayabilirsiniz. Beko bayilik başvurusu için ya bölge müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekiyor ya da internet üzerinden ön başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Firmanın kendi kurumsal adresi üzerinden bu forma ulaşabilmeniz mümkündür. Başvuru formunda yer alan tüm bilgilerin hem eksiksiz hem de doğru olması son derece önemli bir noktadır. Verilecek olan bilgilerin yanlış olması durumunda bayilik başvurusu olumsuz olarak sonuçlanır. Beko bayiliği başvuru formunda şu bilgilere yer verilmelidir:

 • Bayilik almak isteyen adayın kişisel bilgileri
 • Adayın öğrenim bilgileri
 • İletişim bilgileri
 • Referans bilgileri
 • İş tecrübeleri ve meslek bilgileri
 • Varsa üye olduğu dernekler ve kulüpler

Bunların yanında faaliyette bulunmak istenilen bölgenin il ve ilçe bilgisi, adres ve lokasyonun tüm detayları, dükkan teknik özellikleri başvuru formunda belirtilmelidir. İş yerinizi kuracağınız yerde insanların yoğun olması oldukça dikkat edilen özellikler arasında yer alır.

 

Beko Bayilik Ücreti

Beko bayilik ücreti bu alanda kişilerin yerine getirmesi gereken şartlar arasında yer alır. Beko bayilik şartları konusunda kişilerin en çok zorlandığı konulardan birisi de sermaye tutarı olmaktadır. Bayilik ücretleri her sene farklılık gösterebilmektedir. Firmanın sizlerden isteyeceği isim bedeli yanında aynı zamanda iş yeri maliyetleriniz de olacaktır. Eğer bu alanda bir bayilik alarak iyi standartlarda bir işletme kurmayı düşünüyorsanız en az 1 milyon TL sermayeniz olmalıdır.

Dükkan yerinizin minimum seviyede olması dahi yüksek maliyet gerektirmektedir. Beko bayilik ücreti ise firma yönetimi tarafından her sene farklı rakamlarda açıklanabilmektedir. Bu nedenle başvuru sırasında özellikle bayilik ücreti hakkında en net bilgileri edinmenizde önemli faydalar vardır. Bayilik işlemleri sonrasında firma sizlere çeşitli konularda gereken teknik ve dekorasyon desteklerini sunmaktadır.

Bu süreçte sizlere verilen destekler arasında reklam desteği, yer seçimi analizi, bölge koruması, pazarlama desteği, eğitim desteği ve personel desteği bulunuyor. Bunlar sayesinde işletmenizi kurduktan kısa süre sonra iyi gelir elde etmeye başlayan bir işletmeniz oluyor.

 

Beko Bayilik Almanın Avantajları

Beyaz eşya ve teknoloji alanında iş yeri açmayı düşünüyorsanız bayilik alabileceğiniz en iyi firmalar arasında Beko firması ilk sıralarda geliyor. Beko bayilik şartları zorlanmadan yerine getirilebilecek şartlar olduğundan iş yerinizi daha kolay bir şekilde açabilme imkanı bulabilirsiniz. Beko bayilik almanın avantajları arasında şunları saymak mümkündür:

 • Beko markasının yüksek kalitesi ile müşterilerinizi daha kolay çekebilirsiniz.
 • Müşteri memnuniyetiniz her zaman yüksek seviyede olur.
 • Beko imajı sayesinde bayi seçkinliği yüksek olur.
 • Ürün seçenekleri oldukça fazladır.
 • Firmanın verdiği eğitimler sayesinde daha bilinçli bir işletmeci olabilirsiniz.
 • Bayi destekli bir şirketin markasıdır.
 • Yurt dışına satış olanakları vardır.
 • Son derece seçkin bir markanın adı altında daha rahat satış yapabilirsiniz.
 • 5’e kadar varan kar oranları ile iyi gelir elde etme imkanı sunar.

Tüm bu avantajları sayesinde Beko bayilik almak oldukça yüksek avantajlar içerir. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren firma bu süreçte bayilerine en iyi şekilde destekler sunar.

 

Beko Genel Merkez İletişim Bilgileri

Beko genel merkez iletişim bilgileri üzerinden firmaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem Beko bayilik şartları hakkında bilgi edinebilir hem de başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Beko bayisinin bilgileri şu şekildedir:

 • Telefon: 0 212 314 34 34
 • Faks: 0 212 314 34 70
 • Web: https://www.beko.com/
 • Adres: Karaağaç Caddesi, No:2-6 Sütlüce Beyoğlu/İSTANBUL
 • Çağrı Merkezi: 444 0 888

İletişim adreslerinden firmaya ulaşabilirsiniz.

 

Beko Bayisi Açmak İsteyenlere Öneriler

Beko bayisi açmak isteyenlere birçok farklı öneride bulunmak mümkün olmaktadır. Öncelikle bayilik almak için gerekli sermayeyi ve bayilik ücretini tamamlamanız gerekir. Bunun yanında çok iyi bir lokasyona sahip işletme yeri seçmeniz gerekir.

Beko bayisi açmak isteyenlere öneriler içerisinde işletmenin yeri çok önemli bir noktadır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu, kalabalık yerleşim yerlerini tercih etmeniz gerekiyor. Böylelikle satış hacminiz yüksek olabileceği gibi firmadan da bayiliği daha kolay alabilirsiniz.

Beyaz eşya modellerini ve özelliklerini çok iyi tanıyan satış elamanlarınız olsun. İşletmeniz için firmanın genel reklamları dışında çeşitli el ilanları ile mağazanızı tanıtacak düzeyde de reklamlar yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde daha kısa sürede bilinir hale gelmenize yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.