Milli Piyango Bayilik Şartları ve Başvuru Ücreti

Türkiye’de en fazla oynanan şans oyunları konusunda Milli Piyango önemli bir yere sahip. Kısa bir süre öncesine kadar Milli Piyango devlet tekelindeyken daha sonra Demirören Holding bünyesine alınmıştır. Bu nedenle de Milli Piyango bayilik şartları konusunda birtakım farklılıklar oldu denilebilir. Ancak firmadan bayilik almak eskisinden çok daha zor değil. Eğer kendinize bir iş yeri açmak istiyorsanız Milli Piyango oyunlarının oynandığı bir bayilik açabilir ve yüksek oranda kar elde edebilirsiniz. Bayilik almadan önce farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Sıfırdan bayilik almak yerine daha önceden alınmış olup daha sonra devren kiralık ya da satılık olarak ilana düşen bayiler de bulunuyor.

Milli Piyango Bayilik Şartları

Milli Piyango Bayilik Şartları

Devren kiralık ya da satılık bayiliklerden birini aldığınızda Milli Piyango yanında süper loto, şans topu veya sayısal loto gibi oyunları da oynatma imkanı elde ediyorsunuz. Ancak Milli Piyango bayilik şartları konusunda mutlaka gerekli standartları karşılamanız gerekiyor.

Hem kazançlı hem de eğlenceli bir iş kurmak istiyorsanız Milli Piyango bayiliği tam da aradığınız niteliklerde bir iş olabilir. Özellikle yılbaşı zamanlarında bilet satışlarının yoğun olması sizlere çok daha fazla kazandırabilir. Bununla birlikte Türkiye’de şans oyunlarına olan ilginin yüksek olması da ayrıca bu alanda başarı kazanmanızda oldukça destekleyicidir.

 

Milli Piyango Bayilik Alma Şartları

Milli Piyango bayilik alma şartları yerine getirilemeyecek kadar zor şartlar değil. Yeterli dükkan alanınız ve sermayeniz varsa rahatlıkla bu işletmeyi açabilmek için bayiliğinizi alabilirsiniz. Firmanın sizlerden istediği Milli Piyango Bayiliği şartları arasında şunlar bulunuyor:

 • En az 20 metrekarelik bir dükkan alanınızın olması gerekiyor.
 • Herhangi bir suç nedeniyle cezalandırılmamış olmalısınız.
 • Kimlik, vergi levhası gibi belgeler olmalıdır.
 • İkametgah ve çalışma ruhsatı da olmalıdır.
 • Bankadan altın bedeli üzerinden teminat göstermeniz gerekir.
 • Daha önce açan kişilerin herhangi bir cezai nedenden dolayı bayiliğinin kapatılmamış olması gerekir.
 • KDV ile birlikte 20 bin TL bayilik bedeli ödenmesi gerekir.

Milli Piyango idaresi 2020 senesinde özelleştirildiği için artık bayilik işlemleri kura ile gerçekleştiriliyor. Kuralar çekildikten sonra hangi bölgelerde daha az bayilik var ise oralara yoğunlaşılıyor.

 

Sisal Şans Bayiliği Nedir?

Sisal Şans bayiliği Türkiye’de yerleşik olarak Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım A.Ş olarak hizmet veren firmadır. Bu firma İtalyan Sisal S.P.A’ın ortaklığı ile ortaya çıkmıştır. Türkiye genelinde şans oyunlarında birçok yenilik hedefler. Aynı zamanda eğlenceli şans oyunlarını kişilere sunarken bir yandan da Türkiye’nin ekonomisine eğlence alanında katkılar sunmayı amaçlar. 10 yıllık süre ile son derece yüksek teknoloji alt yapısı ile hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Okuyunuz: İddaa Bayi Açmak

 

Şans Oyunları Bayiliği Kazancı

Milli Piyango bayiliği şartları yerine getirilerek işletmeniz açıldıktan sonra ne kadar kazanacağınız son derece önemlidir. Öncelikle işletmenizi açmadan önce mutlaka detaylı olarak bir araştırma yapmanız gerekiyor. Ne kadar sermayeye ihtiyaç duyacağınız, dükkan yerini nereden seçeceğiniz gibi konular sizin maliyetinizi etkileyecektir. Bunun karşılığında kazanacağınız paranın da mutlaka maliyetinizi karşılayarak size kar bırakacak düzeyde olması gerekir.

Milli Piyango bayiliği kazancı en çok lokasyondan etkilenir. Bulunduğunuz yerin durumuna göre 3 bin TL ile 10 bin TL arasında bir ciro elde etme imkanı bulabilirsiniz. Bununla birlikte gelirinize katkı sağlayan birçok hizmet kalemi vardır. İkramiyelerin %2’sini alırken bilet satışlarının da %7’sini kazanma şansınız olur.

Günde yaklaşık olarak 3 bin TL ciro yaparsanız bayi 150 TL kar elde etmiş olur. Cironuz günlük olarak 10 bin TL’yi buluyor ise 500 TL kar elde edebilirsiniz. Kısacası bulunduğunuz lokasyon ve hizmet verdiğiniz müşteri kitlesi karınızı etkileyen en önemli faktör oluyor.

 

Mili Piyango Bayiliği Almanın Avantajları

Milli Piyango bayiliği almanın avantajları oldukça fazla denilebilir. Yeni iş kurmayı düşünen kişilerin kazançlı iş fikirleri arasında değerlendirebilecekleri bu sektör oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. Bu alanda bayilik almanın sizlere sağlayacağı avantajları şu şekilde sıralamak mümkün olur:

 • Milli Piyango bayiliği şartları hemen herkesin karşılayabileceği düzeydedir.
 • Kazancınız bulunduğunuz lokasyona ve müşteri yelpazenize göre çok yüksek olabilir.
 • Şans oyunlarına olan ilgi azalmak yerine her geçen gün artar.
 • Yılbaşı gibi özel günlerde bilet satışlarında büyük bir dinamizm yaşanır.
 • Ne kadar ciro yaparsanız size ayrılan kar da o kadar yüksek olur.

Kısacası şans oyunları bayiliği almanın kişilere çok fazla getirisi bulunuyor. Milli Piyango bayiliği aldığınızda aynı zamanda diğer şans oyunlarının da bayiliklerini alabilirsiniz.

Okuyunuz: Tekel Bayi Açmak

 

Sayısal ve Kazı Kazan Bayiliği Kazancı

Milli Piyango her sene oldukça yüksek kazanç elde ediyor. Türkiye genelinde yaklaşık olarak 15565 tane bayisi bulunan firmanın yıllık kazancı son derece yüksek. Bununla birlikte bayilik açan kişilerin kazancı çeşitli faktörlere göre farklılık gösterse de bu alanda çok iyi gelir elde etmek mümkün oluyor.

Şans oyunları içerisinde yer alan sayısal oyunları ve kazı kazan çok fazla tercih edilen oyunlardır. Özellikle kazı kazan oynanması son derece basit olduğundan ve kişiler bu oyunu oynarken fazlasıyla eğlendiğinden çok iyi bir gelir elde etme imkanı sunar. Sayısal ve kazı kazan bayiliği kazancı iş yerinizin bulunduğu lokasyona göre farklılık gösteriyor.

Bu alanda bir işletme kurduğunuzda 4 bin TL ile 12 bin TL arasında para kazanma şansınız bulunuyor. Bayinize gelen kişi sayısı ve satışını yaptığını bilet ile kazı kazan kartlarının sayısı karınızı etkileyen en önemli faktörler arasında yer alıyor. Sayısal ve kazı kazan bayiliği alabilmek için de sizlerden istenilen tüm şartları en iyi şekilde yerine getirmiş olmanız gerekiyor.

 

Milli Piyango Bayilik İletişim Bilgileri

Milli Piyango bayiliği şartları ve teminat bilgileri konusunda firmadan da detaylı olarak bilgiler alınabilir. Bununla birlikte bayilik başvurusu yapan kişiler görüşmeler sırasında da her konuda bilgilendirilir. Bayilik başvurusu yapmayı düşünüyorsanız mutlaka öncelikle şartları yerine getirebileceğinizden emin olmanız gerekiyor. Eğer daha önceden bayilik almışsanız ve cezai durumlar nedeniyle bayiniz kapatıldıysa yeniden bayilik alabilme imkanınız bulunmuyor. Bayilik işlemleri ve başvuruları konusunda şu iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

 • Telefon Numarası (direkt): 0 (312) 418 34 27
 • Santral: 0 (312) 417 91 00/ 1501- 1502- 1504- 1506- 1508- 1510 numaralarından ulaşabilirsiniz.
 • Web: https://www.millipiyangoonline.com/

Başvurular için bu numaraları kullanabilirsiniz. Dilerseniz farklı şehirlerde bulunan şube müdürlüklerine de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Milli Piyango Teminatı Bilgileri

Milli Piyango teminatı bilgileri de bu süreçte önemli konular arasında yer alıyor. Kişiler başvuru yaparken talep edilen iş yerinde en az bir yıl boyunca faaliyet gösteriyor olmalıdır. Bunun yanında iş yerinizin kişi yoğunluğu olan caddelerde ya da işlek bir sokakta olması gerekir. İş merkezlerinde bulunan dükkan yerlerine de kolayca bayilik verilebilir.

Sözleşme sırasında kişilerden 20 bin TL ve KDV bayilik bedeli alınır. Aynı zamanda bankada 2021 yılına göre belirlenmiş olan nakit bayilik teminatınız olması gerekiyor. Bunun yanında bayilik faaliyeti devam ettiği süre boyunca idare tarafından belirlenen miktarlarda sizden Haftalık Gider Karşılığı da alınmaktadır. Bu süreçte tesis edilecek olan iletişim hatlarının kurulum aşamasında kanal ücretleri, tesis ve ölçüm ücretleri ile nakil ücretleri bayi tarafından ödenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.