Getir Bayilik Şartları | Franchise Ücreti ve Başvuru

İstanbul’da 2015 senesinde kurulan Getir firması çeşitli market ihtiyaçlarınızı çok kısa süre içerisinde evinize ulaştıran bir firmadır. Türkiye’de kurulduğu günden itibaren oldukça beğeni toplayan firma beklentileri en iyi şekilde karşılayarak çok geniş bir kitleye hizmet vermeye başladı. Müşteri yelpazesi geniş olan Getir bayilik şartları bakımından oldukça merak edilen firmalar arasında bulunur. Bir uygulama üzerinden vermiş olduğunuz siparişleri marketten temin ederek evinize kısa sürede ulaştırma prensibi üzerine çalışıyor. Son derece işlevsel bir uygulamadır ve iş kurma sürecinde firmanın bayilik şartları değerlendirmeye alınabilir.

Getir Bayilik Şartları

Getir Bayilik Şartları

Getir bayilik şartları konusunda birçok firma gibi sizlere birtakım iş koşulları sunuyor. Ancak bu şartlar diğer firmalardan çok daha farklı konular değil. Aksine kolaylıkla firmadan bayilik alabilme imkanınız bulunuyor. Burada dikkat etmeniz gereken konu bayilik alırken de aldıktan sonrada firmanın tüm standartlarını karşılayabilmenizdir. Getir bayiliği almak hem kazançlı hem de sizi fazla yormayacak bir iş süreci sunar.

Getir bayilik veriyor mu sorusu günümüzde oldukça fazla merak edilen konular arasında yer alıyor. Firma bayilik başvuruları alıyor ve değerlendirdikten sonra uygun gördüğü kişilerle görüşmeler yaparak bayilik veriyor. Ancak bu sistemden bayilik almak istiyorsanız öncelikle firmaya bayilik başvurusu yapmanız gerekiyor.

 

Getir Bayilik Şartları

Getir firması günümüzde birçok kişiye bayilik hizmeti veriyor. Firmadan bayilik alarak standartları karşıladığınız taktirde güzel bir iş alanı yaratmakla kalmaz aynı zamanda iyi gelir elde etme imkanı da bulursunuz. Getir bayilik almak sanıldığı kadar kolay olmasa da belirli miktarda sermayeniz olması, uygun lokasyonda yerinizin bulunması büyük bir önem taşır. Bu nedenle Getir bayilik başvuru işlemi yapmadan önce şu şartları gözden geçirmeniz gerekir:

 • Getir bayiliği başvurusu yapmayı düşünüyorsanız öncelikle 500 bin TL değerinde sermayeniz olması gerekiyor.
 • Getir bayilik şartları içerisinde sermaye tutarı en çok dikkat edilen konudur. Çünkü firma depo sistemi ve geniş teslimat ağı ile çalışır.
 • Sermayenizin durumu şartlar doğrultusunda daha da fazla olabilir.
 • Sermaye miktarınız ne kadar fazla olursa o kadar büyük ve kalabalık yerlerde deponuzu kurabilir ve kurye sayınızı artırabilirsiniz.
 • Daha öce bir bayilik aldıysanız bu durum Getir firması açısından büyük bir önem taşır.
 • Kredi notu ve ticari siciliniz iyi ise bayilik konusunda daha iyi değerlendirmeye alınırsınız.
 • Gereken durumlarda kendi sermayeniz dışında kredi çekebilme yeterliliğinizin olması gerekir.

Getir bayilik şartları sizi zorlayacak nitelikte olmasa da firma sermaye konusunda son derece titiz davranıyor. Çünkü bu süreçte hem çok geniş bir depo alanına gereksinim bulunuyor hem de deneyimli kuryeler ile hizmet vermeniz gerekiyor.

 

Getir Bayilik Başvurusu

Getir bayilik başvurusu yapacağınız zaman öncelikle firmanın sizlerden beklentisini karşılayabilmeniz gerekir. Firma beklentileri konusunda oldukça titiz denilebilir. Her ne kadar kuruluşu çok eskiye dayanan bir firma olmasa da günümüzde çok tercih edilen ve hizmetlerinden memnun kalınan firmalar arasında yer alıyor. Bu durumu koruma isteyen firma yöneticileri de bayilik başvurularına titizlikle yaklaşıyor.

Getir bayilik şartları konusunda yeterli olduğunuza inanıyorsanız firmanın kurumsal internet adresi üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvurular internet üzerinden yapılıyor. Başvurunuz detaylı olarak incelendikten sonra firma ile ön görüşme yapmanız gerekiyor. Sonrasında da firma sizlere bayiliği vererek işletmenizi açma konusunda gerekli bilgileri sunuyor.

 

Getir Bayilik Açma Ücreti

Getir bayiliği almak için kişilerin ödemesi gereken ücretler belirli yatırım aralıklarında verilmiştir. Ekonomik durumunuza göre bu yatırım aralıklarından birini seçmeniz gerekir. Ancak en az 500 bin TL değerinde bir yatırım yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bayilik almak isteyenlere sunulan yatırım aralıkları şu şekildedir:

 • 500.000- 750.0000 TL
 • 750.000- 1.250.000 TL
 • 1.250.000- 2.000.000 TL
 • 2.000.000 ve üzerinde olmak üzere yatırım aralıkları bulunuyor.

Bütçenize göre birini seçerek başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekir. Yatırım miktarını tercih etmeniz durumunda hem yaşadığınız yer hem de ticari siciliniz incelenir ve sonrasında firma size gerekli onayları verir.

Getir bayiliği üç farklı kategoride veriliyor. Getir, Getir Büyük ve Getir Su şeklinde kategorilere ayrılan bayiliklerden birini seçebilirsiniz. Firma başta İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük iller olmak üzere birçok şehirde hizmetler sunan firmalar arasında bulunuyor. Çok geniş bir hizmet ağı bulunan firmadan bayilik almak sizlere de oldukça iyi kazançlar sağlayabilir. Getir bayilik şartları karşılandığı taktirde işletmenizi kolaylıkla açabilir ve hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

 

Getir Bayilik Çalışma Sistemi

Getir bayilik şartları yerine getirildikten sonra işletmenizi açmanız yeterli olmuyor. Aynı zamanda firmanın çalışma sistemine de uyum sağlamanız gerekiyor. Tüm getir şubelerinde çalışma sistemi nasıl ise sizin de bu sistemi uygulamanız gerekiyor. Getir bayilik çalışma sistemi şu şekilde işliyor:

 • Standart Getir bayisi açabilmek için öncelikle bir depo alanı kiralamanız gerekiyor. Bu depoya tüm ürünler yerleştiriliyor.
 • Depo alanını bir market düzeninde hazırlasanız da buranın bir sipariş merkezi olduğu unutulmamalıdır.
 • Siparişler geldiği zaman kuryeler yönlendiriliyor ve istenilen ürünler bu kuryeler aracılığı ile müşteriye gönderiliyor.
 • Gönderilen her sipariş üzerinden belli miktarda ücret alıyorsunuz. Aynı zamanda siparişlerden de belli miktarda kar yüzdeleri alabilme imkanınız bulunuyor.
 • Kar yüzdeleri üründen ürüne farklılık gösterebilir. Bazı ürünler sizlere % 40 ya da 50 kar bırakırken bazılarından %5 kar fırsatı sunuluyor.
 • En düşük sermaye tutarı ile açılan bir depoda mutlaka 5 tane motorlu kuryeniz olması gerekiyor.
 • Gün içerisinde de ortalama olarak 200 ile 300 arasında sipariş alabilme imkanınız bulunuyor.

Toplanan tüm ücretleri Getir firmasının banka hesaplarına yatırıyorsunuz ve firmada ay sonunda hesaplamalarını yaptıktan sonra hak ettiğiniz tutarı sizin hesaplarınıza yatırıyor.

 

Getir Bayilik Almanın Avantajları

Getir bayiliği almak avantajlı mı sorusunu soranlar için bu bayilik sistemi son derece avantajlıdır. Aynı zamanda oldukça karlı da bir iştir. Getir firması 16 saat çalışan bir işletmeye sahip olma imkanı sunar. Bu da sizin sürekli olarak işleyen bir iş yeriniz olacağı anlamına gelir. Özellikle son yılarda insanların alışverişlerini internet üzerinden yapmaya başlaması ile Getir firması daha da popüler hale gelmeye başladı.

Çok yüksek kar marjını daha kısa sürede elde etme imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanında Getir firmasının merkezi tarafından yapılan her reklam çalışmasından sizler de fayda sağlarsınız. En az 8 kişilik bir ekibe sahip olursunuz ve çok hızlı çalışan bir iş yeri açma imkanı bulursunuz. Aynı zamanda firma bölge koruması sunar. Sürekli olarak yüksek satış sirkülasyonu elde etmenize olanak tanır. Ödemeleri haftalık ya da aylık olarak alabilirsiniz.

Okuyunuz: Trendyol Go Kurye Yorumları

 

Getir Bayilik Ne Kadar Kazandırır?

Getir bayilik ne kadar kazandırır sorusuna farklı açılardan yanıt verilebilir. Kazanç durumu tamamen sizin yaptığınız yatırıma, bulunduğunuz lokasyona göre farklılık gösterir. En az miktarla yatırım yaptığınızı düşünürseniz her sipariş başına 2,5- 5 TL arasında işletmenin karını hesaplamanız gerekir. Günde 250 sipariş aldığınızda ortalama 1300 TL kadar bir kar olarak hesaplanabilir.

Bunun yanında sepet ortalamasına göre bu miktar daha da yükselebiliyor. Getir firması da yapılan yatırıma göre yapılan satışlardan sizlere kar veriyor. 500 bin TL yatırım yaptığınızda size 5 kar marjı verirse bu durumda günlük olarak 350- 400 TL arasında sizlere ödeme yapacağı anlamına gelir.

Bayiler genel olarak aylık 65000 TL civarında kazanç elde ediyor. Bunun da yanında çalışan sayınız ve motorlu kuryelerin gereksinimleri, işletme ihtiyaçları düşüldüğünde size aylık olarak ortalama 20- 25 bin TL civarında kazanç kalıyor.

Okuyunuz: Market Bayiliği Veren Firmalar

 

Getir Bayilik İletişim Bilgileri

Getir firması ile iletişim kurmak ve bayilik almak isterseniz şu iletişim numaralarından firmaya ulaşabilirsiniz:

İletişim adresleridir.

 

Getir Bayilik Almak İsteyenlere Öneriler

Getir bayileri firmanın adı altında çalışırlar ve tüm sorumluluklar da doğrudan doğruya firmaya aittir. Bu firma ile çalışan bayiler oldukça yüksek kar edebilme imkanına sahiptirler. Ancak bunun için deponuzu işlek bir yere kurmanızda fayda var. Bunun yanında yatırım değeriniz de elde edilen kar durumunu etiler.

Yeni bir girişim olmasına rağmen Getir firması hızla Türkiye’nin her yerine yayılıyor. Eğer bayilik alarak iş yapmayı düşünüyorsanız rahatlıkla bu tarz bir işe girebilirsiniz. Bayilik daha fazla isim yaptığında bayilik almanız daha da zor hale gelebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.