Vestel Bayilik Şartları | Franchise Ücreti ve Başvuru

Teknoloji sektöründe önemli bir yer edinen bilmiş Vestel markası farklı marka ve modelde ürün çeşitliliği sunuyor. Vestel bayilik şartları ileriye dönük olarak yatırım yapmak isteyen firma sahiplerinin merak ettikleri bir konudur.

Vestel Bayilik Şartları

Vestel Bayilik Şartları

Kurulduğu günden bugüne kadar sunmuş olduğu ürünlerin kalitesi yerli bir marka olmasının verdiği gururla birleşiyor. Ulusal ve uluslararası pek çok markanın listesinde yer edebilmiş saygın bir çizgisi bulunur. Vestel şubesi üzerinden bayilik açma başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu saygın çizgiyi koruyarak işletebilme yetkisi bulunmalıdır. Tüm bu süreçte önemli olanın markanın sahip olduğu prestiji koruyabilmek olduğu unutulmamalıdır.

1984 yılından beri aktif olarak faaliyet gösteren Vestel şubeleri üzerinden bayilik başvurusunda bulunulmasını fırsat tanır. Vestel bayiliği için başvuruda bulunacak olan kişilerin gerekli şartları sağladıktan sonra iletişime geçmeleri gerekir. Sonuçta olumlu veya olumsuz bir geri bildirim söz konusu olacaktır.

 

Vestel Bayilik Şartları

Vestel, küçük ve büyük ev içerisinde kullanılabilen çeşitli teknolojik cihazların tasarımında ev sahipliği yapmaktadır. Teknolojik ürünler açısından dijital dünyanın içinde var olabilen yerli markalardandır. Farklı tasarımlara sahip ve günümüz standartlarına uygun beyaz eşya ürünleri başta olmak üzere elektrik, elektronik, dijital sektörler üzerine çeşitli ürün kategorileri bulunmaktadır. Farklı marka ve modeller üzerinden markasını var eden Vestel yatırımcılara çeşitli Vestel bayilik şartları üzerinden bayilik şansı sunarak destek vermektedir.

Vestel bayiliği açmak isteyen kişilere sunulan şartlar şu şekildedir:

 • Bayilik başvurusunda bulunacak olan kişinin bulduğu işletme uygun bölgede yer almalıdır.
 • Burada aktif olarak ticari faaliyet gösterebilmeye herhangi bir engel teşkil etmeyecek bir pozisyon oluşturulmalıdır.
 • Bayilik başvurusunda bulunan kişi işletmeyi yöneten pozisyonda olacağı için elinde bulundurduğu hakkı başka birine devretme şansı yoktur.
 • Oldukça aktif bir marka olduğu için mağaza içerisinde potansiyele yönelik olarak uygun oranda elemanın bulundurulması gerekir
 • Her zaman için müşteri odaklı bir yaklaşım sergilenirken çözüme yönelik bir idareci konumunda olunmalıdır
 • Kişinin bayilik açabilmesi için teminat olarak göstermesi gereken bir mülk bulunmalıdır
 • Öncesinde sermaye olarak gösterilebilecek bir yatırım potansiyeli bulunmalıdır
 • Vestel kurumlarının genel olarak belirlediği bir firma politikası bulunur ve bu sebeple bu politika dahilinde işletmeyi çalıştırabilecek ve kuralına göre satış yapabilecek bireyleri öncelik verilmektedir.

 

Vestel Bayilik Başvurusu

Sunmuş olduğu hizmette kaliteyi önceleyen bir firma olan Vestel şubelerinde müşterilerini gösterdiği özen ve titizlikle dikkat çekmektedir. Seçilen ürünler markanın farkını ortaya koyacak nitelikte bulunmaktadır. Vestel bayilik işlemleri sözleşme üzerinden yürütülür. Bu sözleşmeler her yıl değişebilmekte ve yenilenebilmektedir. Başvuru sözleşmesinde yer alan mağazanın genişliği istenen ölçüleri kapsamalıdır. Ticaret yapılmasına engel olacak herhangi bir adli kaydı bulunmayan vergi mükellefi her birey başvuruda bulunabilir. Vestel bayisi açabilmek için belirli bir başvuruda bulunulması gerekir. Bu başvuru doğrultusunda Vestel bayilik şartları yerine getirilmelidir. Bu başvuru Vestel’in genel müdürlük adresleri üzerinden veya telefon numaraları ile irtibata geçirilerek yapılabilmektedir. Gerekli şartlar karşılandığı takdirde kısa sürede onaylandığına dair bilgilendirme mesajı gelecektir.

 

Vestel Franchise  Ücreti

Vestel bayilik şartları üzerinden yatırımcıların odağında bir konudur. Bunun yanı sıra Vestel markası üzerinden mağaza kiralayarak mağaza işletmeciliğinde bulunmak isteyen kişilerde olabilir.

Sektörde var olabilmek amacı ile Vestel bayiliği işletebilmek isteyen yatırımcıların merak ettikleri bir konuda Vestel bayilik şartları doğrultusunda sunmuş olduğu bu fırsatta oluşabilecek masraflar nelerdir. Bu anlamdan franchise bedeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler kurumla birebir iletişime geçebilir. Vestel’in yetkili şubesi ile bizzat yüz yüze görüşülebileceği gibi müşteri iletişim hattı üzerinden de konu hakkında daha detaylı bilgi alınabilir.

Okuyunuz: İşyeri Açma Fikirleri

 

Vestel Bayiliği Nasıl Alınır?

Ulusal ve uluslararası alanda çeşitli yatırım hedefi bulunan Vestel’in ünlü markalar içerisinde yer aldığı da bilinmektedir. Vestel markası üzerinden bayilik açmak isteyen kişilere yönelik belirli öneriler bulunur. Bunlar aslında bu marka üzerinden bayilik açmanın sunduğu fırsatları içermektedir. Vestel bayiliği almak isteyen kişilerin öncelikle Vestel bayilik şartları yerine getirilmelidir. Yazıda bahsedilen başvuru şartları doğrultusunda genel merkez numaraları üzerinden iletişime geçilmelidir.

Bireysel olarak yapılacak başvurularda kişinin bireysel sicili dikkate alınır. En az 20 yaşını doldurmuş olan bireyler, sorunsuz bir şekilde açılacak bayiliğin ödeneklerini karşılayabildikleri takdirde işletmeyi açabilirler. Cadde üzerinde bulunmasına dikkat edilen bu mekanların açık ve havadar bir yerde olması da gerekir. Bazı durumlarda büyük AVM içlerinde yer alan mağazalar içinde de satış yapmaya izin verilmektedir. Sorunsuz bir çevrede kiralanan mağaza eğer cadde üzerinde bir konumdaysa iki katlı olarak bulunması tercih edilir. Mağazanın iç genişliği ile beraber en az 800 metrekarelik bir alanda bulunması aranan özelliklerdendir. Vestel bayiliğini almak isteyen kişilerle yapılan yüz yüze görüşmelerde sürecin olumlu yönde ilerlemesini isteyenler için geçmişte aktif bir ticaret yaşaması bulunuyor olması avantaj sağlayacak bir durumdur.

 

Vestel Genel Merkez İletişim

Köklü bir geçmişe sahip olan Vestel firması kendi ismi üzerinden bayilik açılmasına fırsat sunar. Sunduğu fırsatlar potansiyel olarak yatırımcının kâr edebileceği bir ortamda oluşturur. Markanın bayiliğini alan kişinin ürün ve markanın imajını zedelemeyecek bir politika izlemesi ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmasına dikkat edilir. Vestel markası üzerinden firma işletmeciliğinde bulunmak isteyen ve Vestel bayilik şartları konusunu merak eden kişilerin bu konuda daha detaylı bilgi alabilmek, mağaza ile iletişime geçebilmek için ulaşabilecekleri iletişim kaynakları bulunur. Aşağıda sunulan güncel iletişim kanalları üzerinden konu hakkında daha detaylı bilgi alınabilir.

 • Genel Merkez İletişim Adresi: Levent 199 – Büyükdere Caddesi, No:199 34394 Şişli – İstanbul
 • Müşteri Telefon Hattı: 0 212 456 20 00
 • Web: https://www.vestel.com.tr/

 

Vestel Bayiliği Almak İsteyenlere Öneriler

Vestel markası başlangıçta bireysel olarak kendisini var etmiş kurumsal bir şirket olmuştur. 1984’te başlayan bu süreç 1994 yılında Zorlu holding firması bünyesinde aktif faaliyet göstermesi ile alanını genişletmiştir. Köklü bir firma olması ve piyasada önemli bir noktada bulunması sektörde yerini sağlamlaştırmaktadır. Vestel marka olarak Türkiye’de ve dünya çapında imajını koruya bilmiştir. Bu anlamda AR-GE çalışmaları noktasında da destekleyici faaliyetler sunabilen Vestel üzerinden bayilik açmak hazır bir müşteri portföyü ile işe başlayabilmeyi sağlar.

Sunmuş olduğu kaliteli üretim müşterilerin bu markaya daha çok güvenmesini sağlamaktadır. Aktif olarak bayilik işletmeciliğinde bulunan kişinin bu güveni zedelemeyecek ve müşteri memnuniyetine odaklı bir prensip benimsenmelidir. Teknolojik alanda kendini geliştirmek isteyen ve yurt dışına genişlemeyi hedeflemiş olan Vestel markası farklı zaman dilimlerinde çeşitli pazarlama alanına yönelik destekler ve eğitim faaliyetleri ile personelini sürekli olarak eğitim verir.

Bu süreci daha sağlıklı geçirebilmek adına Vestel üzerinden bayilik açacak olan kişinin sürekli olarak kendini geliştirebilecek ve personelin daha üst düzeyde bir bilgi birikimine sahip olabilmesinin sağlayacak uygun ortam oluşturulmalıdır. Unutulmaması gereken nokta ise Vestel’in sunmuş olduğu büyük avantajın bu alanda yapılan her türlü ürün üretiminin hem çok çeşitli olması hem de sürekli olarak devam eden bir üretim kapasitesine sahip oluşu kazanç yönü ile durmayan ve bitmeyen bir yatırım sağlar.

Yorumlar

 1. Mehmet Ali bulgulu dedi ki:

  Safranbolu ilçesine beyazeşya bayiliği talep etmekteyim

 2. Mehmet Aydın dedi ki:

  Ordu merkez de bayilik almayi düşünüyorum