Petlas Bayilik Şartları ve İsim Hakkı Ücreti

Petlas markası yurtiçi ve yurtdışında önemli bir prestije sahip firmadır. 1976 yılında Ankara’da kurulmuş olan ana merkez doğrultusunda ülkenin farklı alanlarında aktif olarak faaliyet vermeye başlamıştır. Lastik üretim tesisi olarak Kırşehir’i seçen Petlas, günümüze kadar elde ettiği başarılar ile sektörde iyi bir noktaya gelebilmiştir. 

Petlas Bayilik Şartları

Petlas Bayilik Şartları

Petlas markası üzerinden sunulan hizmetler farklı zamanlarda ödüller ile desteklenmiş ve süreç yurtdışına açılarak devam etmiştir. Ülkemizde aktif olarak ithalatı yapılan ürünler sonrasında ihraç edilmeye başlanarak 90’dan fazla ülkeye satışı yapılmaya başlanmıştır.

Ulusal ve uluslararası kâr oranı oldukça yüksek ve gelişkin bir portföye sahip olan Petlas markası üzerinden bayilik açılmasına fırsat sunulmaktadır. Petlas bayilik şartları yerine getirildiği takdirde kısa sürede bayilik oluşturulmasına fırsat tanır. Petlas markası bayiliği açmak isteyen kişilerin mağaza kiralama usulü ile ürün satışında bulunabilmeleri de mümkündür. Konu üzerine daha detaylı bilgiyi yazı içerisinden edinebilirsiniz.

 

Petlas Bayilik Şartları

Piyasalarda oldukça geniş bir kâr payına sahip olan Petlas şubesi yapılan bayilik başvurusu neticesinde çeşitli Petlas bayilik şartları üzerinden vermektedir. Petlas markası üzerinden yatırımcılara şube açma desteği verilmektedir. Bunun için belirli şartlar bulunur. Bu şartlar şu şekildedir:

 • Gelişkin bir sermaye alanına sahip olan Petlas markası bayiliğini işletecek olan kişiler öncesinde ticari bir geçmişi bulunmalıdır.
 • Burada unutulmaması gereken bu kurumun tüm işletme gideri bayiye aittir.
 • İşletmeci olarak başvuruda bulunan kişinin kurum yönetebilme yetkinliğine sahip olması gerekir.
 • Sürekli ilerleyen ve gelişen; süreçte kendini geliştirebilen ve yenileyebilen takım personellerini barındırmalıdır.
 • Bayilik şartları gereğince anlaşmada belirlenmiş personel sayısı uygun oranda temin edilmelidir.
 • Bayilik açıldığında ürünlerin yalnızca şubenin üretmiş olduğu ürünlerden oluşması gerekir.
 • Aktif satış noktasında müşteri memnuniyeti satıştan elde edilecek kâr oranını da uzun vadede etkileyecektir.
 • Firmanın reklam imajının zedelenmemesi ve aktif faaliyetlerine devam edebilmesi için yerinde bir temsil gerekir.

Kalite odaklı bir işletme sahibi olmak belirli sorumlulukları beraberinde getirir. Bunun bilinci ile yatırım yapacak olan kişiler başvuruda bulunabilir.

 

Petlas Bayilik Başvurusu

Petlas markası aktif olarak sunmuş olduğu hizmetler kapasitesinde yalnızca otomobil alanında değil uçakların lastik bakım ve onarımında, iş makinesi ürünlerinin kamyon, otobüs gibi sürekli işletilen ve çalıştırılan araçların ve askeri alanda kullanılan uçak ve kara araçlarının lastik üretimini yapmaktadır. Sektörde oldukça geniş bir satış ağı bulunan Petlas firması üzerinden bayilik almak isteyen kişiler Petlas bayilik şartları gereğince belirli usulleri yerine getirmelidir.

Petlas bayilik başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin gerekli şartları karşılamaları önemlidir.

 • Petlas bayilik başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin merkezi noktalarda, arabaların bulunduğu işlek alanlarda ve cadde kenarlarında uygun bir bölge bulmaları gerekir.
 • Başvuru formu içerisinde kişinin kişisel bilgileri yer almaktadır.
 • Bölgeye dair bulunduğu il, ilçe, mahalle, cadde ve sokak numarası detaylı olarak sunulmalıdır.
 • Şubelik açıldığında çalışacak olan tüm ekip üyeleri deneyimli bir kadro oluşturmak zorundadır.
 • Bulunulan mağazanın küçüklüğü ve büyüklüğü doğrultusunda eleman sayısı dengelenmelidir.
 • İşletmenin etrafındaki müşteri portföyü lastik satışı yapabilmeye uygunluk gösterecek bir noktada olabilmesi için dikkate alınmalıdır.
 • Bayilik şartları gereği anlaşmaya varıldığında yapılan sözleşme doğrultusunda bayilik açılışı sırasında sunulan miktarda lastik alımı gerçekleşmeli ve firma ne kadar lastik talebinde bulunuyorsa o miktarda alım yapılmalıdır.
 • Bayilik işlemleri tamamlandığında ürünlerin satın alınabilmesine uygunluk sağlayacak bir ana sermaye bulunmalıdır.

Firma içerisinde yapılacak olan her türlü satış yalnızca Petlas lastiklerini barındırır. Şube içerisinde farklı markalara ait lastik ve ürünlerin satılması yasaktır.

Okuyunuz: Oto Lastikçi Dükkanı Açmak

 

Petlas Bayilik Ücreti

Petlas bayilik şartları sözleşme gereğince yerine getirilmesi gereken kuralları içerir. Bu kurallar doğrultusunda uygun bir alanda bayilik açarak işletmeciliğinde bulunacak olan kişiler yüksek bir ücretle karşılaşabilir. Bunun sebebi sektörde önemli bir marka haline gelmiş olmasından kaynaklanır. Tüm süreçte oluşan gider ve masraflar genel yüzdede 100 bin civar ve üzerinde bir maliyete denk gelir.

 

Petlas Genel Merkez İletişim

Petlas bayilik şartları doğrultusunda belirli bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme içerisinde sunulmuş olan bütün maddelerden bayilik açmak isteyen kişi sorumludur. Bu sorumluluğu üstlenebilecek kişisel yetkinliğe sahip olan kişiler başvuru şartlarını yerine getirdiklerinde Petlas genel merkez ile iletişime geçebilirler. Petlas şubesi üzerinden bayilik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler genel merkez telefon numarasına ulaşabilir veya sunulan adresi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilir.

MERKEZ

 • Satış, Pazarlama ve Bayilik Adresi: AKO Kule, Söğütözü Mah. 2178. Cadde No:6 Çankaya / Ankara (Abdulkadir Özcan A.Ş)
 • Telefon: +90 312 309 30 30
 • Fax: +90 312 312 28 96
 • Web: https://www.petlas.com.tr/iletisim

FABRİKA

 • Petlas Lastik San. Tic. A.Ş. Adresi:  Kındam Mahallesi Ankara-Kayseri Caddesi No:2/1 KIRŞEHİR
 • Telefon: +90 386 252 65 50 (10 Hat)
 • Fax: +90 386 252 65 70

Müşteri Hizmetleri ve Teknik Servis Telefon Numarası: 0850 285 67 39

Okuyunuz: Rent A Car Açmak

 

Petlas Dışında Bayilik Alınabilecek Firmalar

Petlas markası dışında bayilik başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin başvuru formunu detaylı bir şekilde hazırlamaları gerekir. Anlaşmaya varıldığında karşılıklı olarak yüz yüze görüşmeler doğrultusunda satış sözleşmesi imzalanır. Sözleşme içerisinde bulunan tüm yükümlülükler bayiliği alacak olan kişiye aittir.

Petlas dışında bayilik veren lastik firmaları:

 • Lassa lastik firması
 • Continental lastik firması
 • Goodyear lastik firması
 • Michelin lastik firması

Lassa Lastik

Piyasada, Petlas lastik firması kadar satışa sahip olan prestijli markalardan biri olan Lassa 1974 yılında kurulmuştur. Yerli sermaye ile üretimine hızlı bir şekilde başlayan firma Sabancı Holding üzerinden kurulmuş bir Türk firmasıdır. Yurtiçi ve yurt dışında aktif faaliyet gösteren Lassa 50 üzerinde ülkede lastik ihracı yaparak farklılığını ortaya koyabilmiştir. Firma üzerinden bayilik başvurusunda bulunulabilir.

Continental Lastik

Lastik üretimi konusunda ustalaşmış ve dünya çapında bir yer edinebilmiş uluslararası düzeyde önemli faaliyetleri bulunan bir markadır. 1871 yılında kurulmuş olan Continental firma olarak Almanya’da varlığını sürdürmektedir. Otomotiv sektöründe belirli bir ivme kazanabilmiş bu marka üzerinden bayilik başvurusunda bulunulabilir.

Goodyear Lastik

Ülkemizde aktif üretim alanına sahip olan Goodyear firması Amerika merkezli üretim yapmaktadır. Yüksek bütçeli bir yatırım sermayesi üzerinden isteyen kişiler bayilik başvurusunda bulunabilir.

Michelin Lastik

Altyapı olarak kendini geliştiren büyük firma devleri arasında bulunan Michelin fabrikası Fransa’da yer alır. Ulusal ve uluslararası alanda gelişkin bir yatırım alanına sahip olan Michelin markası üzerinden bayilik başvurusunda bulunulabilir.

Petlas markası dışında bayilik alınırken başvuru formunda öncelikle kişisel bilgiler yer almalıdır. Burada kişiye ulaşılabilecek bir telefon numarası ve email adresi sunulmalıdır. Firmanın ve yetkili kişinin tam adı, kişisel telefon numarası ve firmaya dair bir faks numarası yer almalıdır. Vergi dairesinden oluşturulmuş vergi numarası ile beraber işletmenin hangi faaliyet alanında yürürlüğe gireceğini dair detaylı bilgi sunulmalıdır.

 

Petlas Bayiliği Almak İsteyenlere Öneriler

Petlas bayilik şartları işletmecilik faaliyetinde bulunmak isteyenler için belirli prosedürleri içerir. Petlas bayiliği almak isteyen kişiler süreçte belirli noktalara dikkat edilerek daha olumlu bir geri bildirim alınabilir.

 • Petlas bayiliği açmak isteyen kişilerin buldukları lokasyon oldukça önemlidir. Bulunulan bölge araçların rahatlıkla görebileceği cadde üzerinde ve otoban yanlarında olması bayilik açarken avantaj sağlayan bir durum olacaktır.
 • Pek çok kişi tarafından tanınan bir firma olduğu için müşteri memnuniyeti odaklı olarak ürün satışında bulunulmasına dikkat edilmelidir.
 • Süreçte kişilerin özellikle tercih ettikleri bir model bulunabilir. Bu anlamda daha kârlı satış yapabilmek için ihtiyaç analizinin doğru kaynaklarla yapılabilmesi ve yapılan analiz doğrultusunda ürünlerin temin edilmesi iyi bir yatırım stratejisidir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.