Şok Market Bayilik Şartları ve İsim Hakkı Bedeli

Şok market bayilik şartları nedir ve Şok market bayilik veriyor mu? gibi sorular merak edilmektedir. Bu anlamda pek çok firma yatırımsal olarak Şok market bayilik şartları hakkında araştırmalarda bulunmaktadır. Ülkenin pek çok bölgesinde aktif olarak faaliyet gösteren Şok marketleri sevilerek tüketilen ürünlere sahiptir. Bu anlamda firmalar Şok market üzerinden bayilik almak istemektedir. Zincir marketler arasında bulunan Şok market bayilik açmak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Şok Market Bayilik Şartları

Şok Market Bayilik Şartları

Şok market yetkililerinin benimsemiş olduğu prosedürler gereğince sunmuş olduğu bazı şartlar vardır. Ortaklaşa imzalanacak sözleşmede yükümlülüklerden bahsedilmektedir. Bu şartlar yerine getirildiğinde ancak Şok market üzerinden bayilik açılabilir.

Bireyler arasında anlaşma sağlanabildiği ve yetkili firma tarafından sürecin kabul edilmesi ile beraber taraflar arasında 10 yıla kadar varabilecek bir anlaşma yapılarak Şok bayiliği işletmeciliğinde bulunabilmektedir.

 

Şok Market Bayilik Veriyor mu?

Şok market bayilik şartları araştırılırken Şok marketlerin bayilik verip vermediği de merak edilen bir konudur. Pek çok zincir market kendi ürünlerini olumsuz olarak değerlendirilebilme ve marketin genel imajının zedelenebilme ihtimalinden kaynaklı olarak bayilik imkanı sunmaz. Bu sebeple firmaların uygun görülen alanlarda kiralanan mağazalar üzerinden ürünlerin satışı sunulabilmektedir. Şok market sunmuş olduğu başvuru koşulları sağlandığında kişilerin bayilik açmasına izin verir. Şartlar içerisinde bayilik açma koşulları, kişinin sicili ve ticari geçmişi, seçilen dükkana dair bilgileri içerir. İşletme 10 yıl  süreye kadar açık ve işletilebilir halde bulunur. Burada dikkat edilen kriterler bir sözleşme üzerinden belirlenmiştir. Başvurusu onaylanan kişilerle bu kriterler paylaşılacaktır. Konu üzerine daha detaylı bilgi alabilmek için şok zincir marketinin genel merkez numarası veya adresi üzerinden iletişime geçilebilir.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

Şok Market Bayilik Şartları

Piyasada belirli bir standardı bulunan Şok market iç dizaynı, bulunduğu konum ve marketin büyüklüğü ile tekdüze bir görüntü sunar. Bu bayilik açacak kişilerinde göz önünde bulundurması gereken bir konudur. Şok market üzerinden bayilik başvurusunda bulunan kişiler belirli bir form doldurur. Bu form kişisel bilgiler ile beraber, dükkana ve bulunduğu yere dair bilgiler yer alır. Başvuru süreci olumlu bir şekilde onay aldığında aktif olarak market işletilmeye başlanabilir. Yapılacak olan başvuru sırasında belirli kriterlere dikkat edilmelidir.

Şok market bayilik şartları şu şekildedir:

 • Aktif olarak kullanılacak market alınan en az 500 metrekareye sahip olması gerekir.
 • Her marketin bir depolama alanı bulunur. Şok marketin depolama alanı minimum 100 metrekare alana sahip olmalıdır.
 • Marketin konumu bayilik alınmasında önemli bir noktadır. Burada Şok market işletmeciliğinde bulunmak isteyen kişi dükkanın cadde üzerinde işlek bir noktada olması gerekir.
 • Ön kısmının herhangi bir kesimle kapalı olmamasına dikkat etmesi gerekir. Bu alan net olarak minimum 10 metrekare olarak belirlenmiştir.
 • Marketin içerisinde ürün yerleştirme ve raf dizayna Şok market zincirinin benimsemiş olduğu tek bir standartta bulunması gerekir.
 • Bunun yanı sıra gıda ürünlerinin bulunduğu bir firma olduğu için içeride bulunan havalandırma sisteminin burada alışveriş yapabilmeye uygun olması gerekir.

 

Şok Market Şube Açma Maliyeti

Sunmuş olduğu sağlıklı ve uygun içerikteki ürün kalitesi ile sektörde yerini almış bir markadır. Şok ürünleri piyasada bulunan pek çok ünlü markanın yanı sıra kendi üretimi ile tasarladığı markalardan da oluşur. Şok market üzerinden şube açmak isteyen kişilerin gerekli standartları karşıladığı durumda belirli bir maliyet oluşacaktır. Şok market bayilik şartları üzerinden bir sözleşme yapılır. Şubenin bulunduğu konum, kira geliri ve ürünlerin pazarlanma stratejisi ile beraber müşteri yoğunluğu bu alanda oluşabilecek masrafları meydana getirir. Oluşabilecek tüm masraflar yüz yüze görüşmelerde ortaklaşa okunan sözleşme içerisinde açık bir şekilde belirtilmektedir.

Şok zincir marketi benimsemiş olduğu hukuki sözleşme içerisinde; yurt içinde ve yurtdışında aktif olarak şube açılmasına koşullara uyulduğu takdirde izin vermektedir. Yeni bir adres açılması söz konusuysa yeni yere dair tescil işlemlerinin zamanında yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde sözleşmenin feshedilmesi kurallarda belirtilmektedir.

Okuyunuz: Market Bayiliği Veren Firmalar

 

Şok Market Yer Gösterme 

Türkiye’nin farklı illerinde onlar ya şubesi bulunan Şok zincir marketi yatırımcılara sunmuş olduğu kiralama hizmeti ile büyümeye devam etmektedir. Uygun dükkan alanı bulunan pek çok kişi Şok şubelerine ulaşarak Şok market bayilik şartları hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Şok market üzerinden yer göstermek isteyen kişiler şu şartlara dikkat etmelidir:

 • Öncelikle kişiye ait olan kişisel bilgiler başvuru formunda yer almalıdır. Bu bilgiler; isim soy isim başta olmak üzere kullanılan ve güncel olan cep telefonu numarası ve e-posta adresini içermektedir.
 • Satış yapılacak olan ve aktif olarak ürünlerin sergilendiği zemin alanı belirlenmelidir. Bu alanın metrekaresi ölçülerek net bir şekilde ifade edilebilmelidir.
 • Zincir marketlerin çoğunda bulunması mecbur olan bodrum alanı, kiralama sözleşmesinde geçen depo alanı beyan edilebilmelidir.
 • Yerleşke içerisinde asmakat alanı muhakkak ki bulunmalıdır.
 •  Marketin bulunacağı kiralık dükkanın yer aldığı; il, ilçe, mahalle, sokak numarası, cadde ve semt bilgileri detaylı olarak başvuru formunda iletilmelidir.

Tüm bu süreçte bilgilerin teyit edilebilmesi için yetkili kişiler kontrole gelecektir. Bu sebeple kira alanına dair beyanda bulunurken bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olunmalıdır. Firma sahipleri genel politikası çerçevesinde uygunluk gördüğü takdirde olumlu dönüş yapılacaktır.

 

Şok Market Genel Merkez İletişim

Şok zincir market üzerinden bayilik açmak isteyen bu anlamda aktif olarak market işletmeciliği faaliyetinde bulunacak olan kişilerin merak ettiği sorular bulunabilir. Şok market bayilik şartları nedir? Kiralık mağaza yeri gösterme ve oluşabilecek masrafların/giderlerin miktarına yönelik genel bir fikir sahibi olmak isteyen kişiler iletişim numaraları ile etkileşime geçebilirler.

 • Şok marketleri genel merkez adresi: Kısıklı mahallesi, Hanımseti Sokak No:35 B/1 Üsküdar/İstanbul
 • Şok marketleri müşteri hattı: 0212 576 33 00
 • Şok marketleri genel merkez telefon numarası: 0850 221 11 00
 • Web Adresi: https://www.sokmarket.com.tr/

 

Şok Bayilik Almak İsteyenlere Öneriler

Her hafta aktüel ürünleri ile dikkat çeken şubeleri bulunan Şok marketleri kampanyalı ürünleri ile çeşitli fırsatlar sunmaya devam ediyor. Şok market zincir şubeleri ile aktif faaliyet vermektedir. İsteyen yatırımcılar Şok market aracılığıyla bayilik açabilir. Sunulan ürünlerin kalitesini düşürmeden ürün satışında bulunmak gerekir. Şok market üzerinden dükkan kiralayacak ve bayilik başvurusunda bulunacak olan kişilere çeşitli öneriler:

 • Alınan bayilik üzerine açılan şube ürünlerinden kalite yönünden taviz verilmemesi ileriye dönük olarak yüksek kazanç sağlamayı destekler.
 • Her ay düzenli kira geliri ile beraber yıllık olarak kazanç miktarı memnun edicidir.
 • Şok market üzerinden yapılan sözleşme doğrultusunda kişi aktif olarak çalıştırdığı işletmede yasal güvence altındadır.
 • Kurumsal bir şube olduğu için başvuru sonucu açılmaya hak kazanan işletme yıllık değişen enflasyondan zarar boyutunda etkilenmez. Bu da yatırımsal olarak değerlendirilebilir.
 • Güler yüzlü politika market her nerede olursa olsun taviz verilmeden sürdürülmelidir.
 • Tüm Şok şubelerinde şube içi belirli standart bulunur. Bu kapsamda raf düzeni ve ürünlerin sıralanışı belirli standardı kapsamalıdır.
 • Müşteri memnuniyeti satış sektöründe ön plandadır. Bu sebeple iade için gelen ürünler için kaba bir üslup yerine nazik ve yapıcı bir üslup benimsenmelidir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.