A101 Bayilik Şartları ve İsim Hakkı Bedeli

A101 bayilik şartları sektörde belirli bir kazanç sağlamayı hedefleyen kişilerin merak ettikleri bir konudur. Çeşitli market zincirleri benimsemiş oldukları politika gereğince isteyen kişilere bayilik hakkı sunarak iş ortağı yapıyor.

A101 Bayilik Şartları

A101 Bayilik Şartları

A101 market zincirleri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli şubeleri bulunan köklü firmalardandır. A101 ilk mağazasını 2008 yılında açmış zincir marketler arasındadır. Sevilen ürünleri ile dikkat çeken ve Türkiye’de pek çok kişinin benimsediği zincir marketler arasındadır.

Belirli bir sermaye doğrultusunda A101 bayiliği başvurusunda bulunmak isteyenler bulunmaktadır. Belirli bir marka üzerinden kazanç elde edebilmek pek çok kişinin istediği bir durumdur. İleriye dönük olarak kazançlı bir yatırım şeklinde görülmektedir. A101 yetkilileri benimsemiş oldukları politika gereğince farklı kişiler üzerinden bayilik açılma fırsatını sunmaz. Bu sebeple bayilik başvuru şartları da bulunmamaktadır.

 

A101 Bayilik Veriyor mu?

Finansal anlamda pek çok yatırımcı zincir marketlerin bayilikleri üzerinden iş sektörüne giriş yapmak istemektedir. A101 üzerinden bayilik başvurusunda bulunmak isteyenler olumsuz bir yanıtla karşılaşmaktadır. Bu sebeple A101 bayilik şartları bulunmamaktadır. Firmanın ürünlerindeki iç dinamiği kaybetmek istememesinden kaynaklı olarak piyasadaki imajın zedelenmesinin önüne geçebilmek için böyle bir karar almıştır. A101 bayilik olarak satış yapma imkanı sunmazken belirli bir alanda şartlar karşılandığı takdirde kiralık mağaza olarak kullanılmasına izin vermektedir.

 

A101 Bayilik Şartları

A101 bayilik şartları şubenin bireysel politikaları gereği hiçbir şartı bulunmamaktadır. A101 üzerinden bayilik açmak isteyen kişiler bulunmaktadır. A101 mağaza zincirleri herhangi birine bayilik açılmasına izin vermez fakat yatırımcıların faydalanabileceği iş ortaklığı alternatifi de bulunmaktadır. Uygunluk sağlayan bir merkezi alanda dükkanı kiralık yer olarak göstererek A101 mağazası işletmeciliği yapılabilmektedir. Belirli maliyetleri karşılayabilecek yeterli miktarda sermayesi bulunan kişiler ancak bu fırsatı değerlendirebilir. Gelişmiş ve kalıplaşmış bir müşteri portföyü bulunan şube işletmeciliği belirli standartları sağlayarak aktif faaliyette bulunmaya uygunluk gösterir.

 

A101 Şube Açma Maliyeti

Türkiye’de toplamda 81 ilde aktif olarak faaliyet gösteren A101 firması 9 bini aşan şubesi ile aktif olarak faaliyet vermeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve ürünlerin kalitesini standartlar üzerinde bir politika ile sunmaya çalışan A101 mağazaları kendi bünyesinde çalıştırdığı 54 bin ve üzerinde çalışanla hızla büyümesini devam ettiren perakende şirketleri arasında yerini alıyor. A101 üzerinden bayilik alınamadığı için A101 bayilik şartları konusunda net bir bilgi mevcut değildir. Kalite standartları üzerinden ödün vermeden uygun bir kiralık dükkan gösterildiğinde mağazanın kiralanabilme olanağı bulunmaktadır. Şube açmak için belirli maliyetler belirlenirken; dükkanın durumu, iç hacmi, çevresinde bulunan market sayısı ve bulunduğu konum üzerinden belirli bir ücretlendirme yapılmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgi alabilmek için A101 şubelerine ait olan iletişim numaraları üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Okuyunuz: Market Bayiliği Veren Firmalar

 

A101 Franchising Koşulları

A101’in benimsemiş olduğu marketçilik prensibi sebebiyle tüm yatırımlarını kendi sermayesi ile yapmaktadır. Bu nedenle bireysel olarak yatırımcılara bayilik hakkı tanımazken herhangi bir şekilde Franchise sistemi ile de çalışmasını sürdürmez. A101 Franchise sistemini desteklemediği için herhangi bir şekilde başvuru şartı da bulunmamaktadır. Bunun yerine kiralama sistemiyle uygun bir alanda şubesinin açılmasını desteklemektedir. Şube açmak isteyen kişilerle yapılan görüşmelerde de geçmişlerine dönük ticari faaliyette bulunanlara ayrıcalık tanınmaktadır. Bu süreç satışta bulunan ürünlerin kalitesinden ve satış performansından ödün vermeden yapılmalıdır.

 

A101 Yer Gösterme ve Dükkan Kiralama

A101 marketleri bayilik açılmasına izin vermez. Bu sebeple A101 bayilik şartları hakkında kesin ve net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak A101 şirketi üzerinden dükkan kiralanabilir. Bunun için belirli şartlar yerine getirilmeli ve yer gösterme formu doldurularak gerekli birimlere iletilmelidir.

A101 market zinciri üzerinden bayilik almak isteyen fakat bunun mümkün olmadığını gören kişiler A101 üzerinden dükkan kiralamak isteyebilir. Böyle bir imkan sunulmuştur. Bunun için şirkete kiralık yer önerisinde bulunulmalıdır. Belirlenmiş olan şartlar doğrultusunda gerekli büyüklükte uygun bir alanda boş bir dükkan bulunuyorsa firmaya bunun için öneride bulunabilirsiniz. İletişim kanalları üzerinden irtibata geçerek bulunulan alanın uygunluğu hakkında bilgi alınabilir.

A101 zincir marketi üzerinden dükkan yeri gösterecek olan kişilerin başvuru yaparken şu belgelere dikkat etmesi gerekir:

 • Marketin işletmeciliğinde bulunacak olan kişiye dair; isim, soyisim, cep numarası, e-posta adresi gibi kişisel bilgiler yer almalıdır.
 • İşletmeciliğin yapılacağı kiralık dükkana ait bulunduğu yere dair bilgiler verilmelidir .
 • Dükkanın bulunduğu il ve ilçe, semt, mahalle ve cadde, sokak numarası detaylı olarak sunulmalıdır.
 • Kullanılacak olan kiralık dükkan alanının toplam metrekaresi, iç hacmi,
 • Mağazanın depo kullanım alanı
 • Asma kat kullanım alanı
 • Bodrum kısmı
 • Ürünlerin depolandığı ve konulacağı bölge
 • Marketin ön ve arka kullanım alanı metrekareleri ile beraber sunulmalıdır.
 • Marketin bulunduğu yerin tam ve açık adresi
 • Tapu bilgileri ve iskana dair izin belgesi
 • Kiralanacak yerin kira bedeli üzerine detaylı bilgilerin başvuru formunda sunulması gerekmektedir.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

A101 Bayilik Almak İsteyenlere Öneriler

Bayilik vermediği için A101 bayilik şartları da bulunmamaktadır. Uzun yıllardır bu sektörde bulunan A101 sektörde önemli bir konuma yerleşmiş marketler arasındadır. Sunduğu ürünlerin kalitesi, vatandaşın bütçesine denk ürün maliyeti politikası ile sevilmiş ve benimsenmiştir. Rakip firmalara kıyasla büyüme oranı günden güne artış gösteren A101 sunmuş olduğu çeşitli kampanyalar ve aktüel ürünleri ile de dikkat çekmektedir.

A101 üzerinden bayilik açmak isteyen kişilerin bu sektörde barınabilmeleri için dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur.

 • Ürün satışında müşteri memnuniyeti ön planda tutulmalıdır. Ürün iadesi noktasında daha kibar ve kabul edilebilir yaklaşılmalıdır.
 • Uygun fiyatlar üzerinden ürün satışında bulunurken ürünlerin kalitesini düşürmemek gerekir.
 • A101 firması işletmeciliğinde bulunurken abartılı ve göze batan reklamcılık anlayışından kaçınılmalıdır.
 • Satış sektörü ürün alışverişinin gerçekleştiği bir alan olmakla beraber müşteri ile de iletişime geçilen bir süreci içerir. Bireysel anlayışla düşünmeden daha kreatif ve uzlaşmacı yaklaşım sergilenmelidir.
 • Düzenli yapılan denetimlere karşı her zaman tedarikli olunmalı. Elemanların disiplini kuralına uygun bir şekilde sağlanmalıdır.
 • Poşetli ve ambalaj barındıran ürünlerin masraflarını nasıl en aza indirebilirim? sorusu üzerinde düşülmelidir.
 • Ürünlerin her biri toplu şekilde ve kendi kutularında rafa konursa masraflar azaltılır ve kazanç sağlanabilir.
 • Ürünlerin kalitesinin kendini ön plana çıkarılmasına izin verilmelidir.
 • Sade ve tekdüze bir ürün yerleşimi ürünlerin kolay bulunmasına ve düzenli dizilmesine etki eder.
 • A101 mağazası işletmeciliğinde bulunan tüm personeller ve mağaza içi düzenlemeler belirlenmiş genel standartlar üzerinden düzene dikkat edilmelidir.

Okuyunuz: Bakkal ve Market Açmak

 

A101 Genel Merkez İletişim

A101 Türkiye içerisinde açmış olduğu şubeleri ile hizmet sunmaktadır. Sunduğu hizmette ürünlerin kalitesi ile beraber sınırsız ve satış odaklı müşteri memnuniyetini de göz önünde bulundurmaktadır. A101 mağazaları pek çok firma sahibi ve özel sektör çalışanları için finans kaynağı yatırım olarak görülüyor. A101 izlemiş olduğu politika doğrultusunda bayilik hizmeti sunmuyor ancak kiralık yer gösterebilmek ve mağaza açma talebinde bulunmak için genel merkez ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Genel merkez iletişim adresi: Burhaniye mahallesi, Nagehan Sok. No: 4/B /1 Üsküdar / İstanbul
 • Çağrı merkezi iletişim adresi: 0 850 808 21 01 / 0 (216) 633 11 10
 • A101 Mail: iletisim@a101.com.tr
 • A101 Web: https://www.a101.com.tr/
Yorumlar

 1. Oktay dedi ki:

  Dükkanımı a101 e çevirmek istiyorum