Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar

Son yıllarda sigorta şirketi kurmak birçok kişi için oldukça cazip iş alanlarından biri haline gelmiştir. Sigorta firması kurabilmek için bu alanda bayilik veren firmalarla çalışabilirsiniz. Sigorta acentesi bayiliği veren firmalar belirli bir yatırım bedeli karşılığında isim haklarını kullanmanıza izin verebilirler.

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar

Günümüzde 20 binden fazla sigorta şirketi bulunuyor olmasına rağmen hala kişiler bu alanda şirket kurarak yüksek bir kariyer elde etme şansı buluyor. Hemen her alanda sigorta yapılabilmesi ve kişilerin kendini korumaya almak istemesi bu firmalara olan gereksinimleri artırmaktadır. Bu nedenle de farklı sigorta genel merkezlerinin yanında birçok bayilik firması da açılmaktadır.

 

Özellikle son yıllarda sigorta konusunda çok daha titiz davranan kişiler bulunmaktadır. Hayat garantisi olarak görünen bu sigorta kavramı ile ilgili bir iş alanı kurmak isterseniz sigorta acentesi bayiliği veren firmalar ile çalışabilirsiniz. Bu firmalar içerisinde adını duyurmuş birçok işletmeden bahsetmek mümkündür.

 

Axa Sigorta Bayiliği

Axa Sigorta bayiliği birçok firmaya göre oldukça ulaşılabilir şartlar sunmaktadır. Sigorta acentesi bayiliği veren firmalar ile çalışmak isterseniz Aksa son derece avantajlı firmalar arasındadır. Yatırımcısına düşük bir sermaye ve isim bedeli sunan firma aynı zamanda birçok konuda destekler de sunuyor.

Axa sigorta ve diğer firmaların yoğunluk durumuna göre bulunduğunuz çevrede bir sigorta şirketi açma şansı bulabilirsiniz. Axa Sigorta bayiliği için kişilerin en az 25 bin TL sermayeye ihtiyacı bulunmaktadır. Bununla birlikte Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği tarafından tutulan levhaya kayıtlı olmanız da gereken şartlar arasındadır.

 

Allianz Sigorta Bayiliği

Son derece yüksek avantajları bulunan bu firmadan bayilik almak çok zor değildir. Bu firmanın en çok dikkat ettiği kriter sahip olduğunuz mesleki yeterlilik ve eğitim durumunuzdur. Almanya merkezli olarak kurulmuş olan bu firma dünyanın en iyi sigorta şirketleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Alyans Sigorta bayiliği alabilmek için bir takım niteliklere sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Alyans Türkiye’de en fazla müşterisi olan 5 sigorta şirketi arasında yer almaktadır. İşletmenizin yeterli teknik ve fiziksel özelliklere sahip olması firmanın dikkat ettiği hususlardan biridir.

 

Anadolu Sigorta Bayiliği

Anadolu Sigorta bayiliği alabilmek için mutlaka eğitim seviyenizin gerekli standartlarda olması gerekiyor. Firma bayilik vereceği girişimcide ilk olarak üniversite diploması arıyor. Bununla birlikte eğer üniversite mezunu değilseniz 2 yıllık bir iş tecrübenizin olması en önemli koşullardan biridir. Bir diğer önemli şart ise mutlaka Türkiye’de yaşıyor olmanız gerekmektedir. Burada asgari bir mal varlığınızı sağlayamıyorsanız firmadan bayilik alabilmeniz mümkün değildir. Firmanın sizlerden istediği asgari malvarlığı tutarının en az 50 bin TL Düzel kişilerinizi 200.000 TL olması gerekiyor.

 

Ak Sigorta Bayilik

Türkiye’de en fazla müşteri sayısı olan firmalardan birisi de Ak Sigorta firmasıdır. Ak Sigorta’dan sigorta acentesi bayiliği alabilmek için hem tüzel kişilerin hem de gerçek kişilerin yerine getirmesi gereken bir takım şartlar bulunmaktadır. Gerçek ve tüzel kişilerin en az 25 bin TL mal varlığı teminatı olması gerekiyor. Bununla birlikte şirketlerinde eğer bir Ak Sigorta acentesi açacaklarsa belirli standartlarda şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 

Sompo Japon Sigorta Acentelik

Sompo Japon sigorta acenteliği 2002 tarihinde sigorta sektörüne girmiştir. 2006 yılında Fiba grubu iştiraklerinden olan NBG grubuna satılması ile isim değişikliği ne gitmiştir. Sigorta acenteliği bayiliği veren firmalar arasında bulunan sigorta şirketi belirli kriterlere göre acentelik veriyor. Belli miktarda teminatınızın olması acenteliği alabilmeniz için önemli kriterlerden biridir. Adaylarından aradığı en önemli kriterlerden birisi teminat yükümlülüklerini yerine getirebilecek nitelikte olmasıdır. Aynı zamanda prim üretim beklentilerini gerçekleştirebilecek olmaları ofis donanım ve teknik gereksinimlerin şirketin belirlediği standartlarda temin edilmesi gerekmektedir.

 

Sigortashop Bayiliği

Sigorta Shop bayiliği son yıllarda bilindik firmalar arasındadır. Firmanın girişimcilerine sunduğu birçok destek bulunmaktadır. Bayilerin karlılık durumuna ve müşteri potansiyeline göre bu firma sizlere yüksek oranda destek sunmaktadır. Hemen her ilde önde gelen firmalardan biridir. Bununla birlikte girişimcisine eğitim desteği sunmaktadır. Başvuru süreciniz olumlu sonuçlandığında markanın yetkilileri ile birebir görüşmeler sağlıyorsunuz. Sonrasında bayilik sözleşmesi imzalanarak firmanın bayisi konumuna geliyorsunuz. Belli bir giriş ücreti alan firma aynı zamanda sizlerden teminat göstermenizi de bekliyor.

 

Ankara Sigorta

Günümüzün en bilinen sigorta firmalarından biri olan Ankara sigorta girişimcisine acentelik bayiliği veriyor. Sigorta yasasında belirtilen tüm faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için ofis ve ofis ekipmanlarına sahip olmak aranılan kriterlerden biridir. Bununla birlikte Türkiye’de yerleşik olmanız medeni haklarınızın en iyi şekilde kullanabileceğiniz bir ehliyete sahip olmanız aranılan önemli koşullardan biridir. En az 25 bin TL mal varlığı isteyen firma bununla birlikte teknik ve idari altyapı ile insan kaynağı konusunda da belirli kriterler sunuyor. Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmanız da sigorta şirketini kurabilmeniz için büyük bir şart olarak sunuluyor.

 

Acıbadem Sigorta

Acıbadem Sigorta bayiliği başvurusu yapabilmek için kişilerin öncelikle acentelik başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Bu sigorta anlaşmalı hastane, tıp merkezi olmak isteyenler için özel bir başvuru alanı bulunmaktadır. Acıbadem Sigorta acentelik başvurusu yapabilmek için bir takım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

 

AvivaSA Bayiliği

Türkiye genelinde son derece yaygın olan AvivaSA en popüler sigorta şirketlerinden biridir. Internet üzerinden başvuru formunu doldurarak gerekli başvurunuzu yapabilirsiniz. Acentenin kurulabilmesi için kişilerin ofis içindeki tüm donanımlara sahip olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda belli bir miktar sermayede bulundurmak zorundadırlar. Yapılan yatırımın geri dönüşü ise birkaç ay içerisinde olmaktadır.

 

Okuyunuz: İşletme İçerisinde Kullanılan Renklerin Anlamı ve Önemi

 

Simpaş Sigorta Bayiliği

Simpaş sigorta girişimcilerinden her daim güvenilir ve yüksek performans beklemektedir. Aynı zamanda takım çalışmasına yatkın olan yatırımcıları tercih etmektedir. Yatırımcısına reklam desteği, yer seçimi, bölge koruması, pazarlama desteği, eğitim desteği, personel desteği gibi destekler sunmaktadır. 100’ün üzerinde şubesi ile Simpaş sigorta bayiliği en fazla bayilik veren firmalardan biridir.

 

Groupama Sigorta Bayiliği

Sigorta acentesi bayiliği veren firmalar arasında Groupama firması da sayılabilir. Kişilerin birçok farklı şekilde sigorta acenteliği başvurusu yapabilme imkânı bulunan sigorta acentelerinde öncelikle başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Sonrasında yüz yüze görüşme ile kişilere acentelik açabilme hakkı veriliyor. Uluslararası deneyime sahip olan firma girişimcilerine birçok farklı avantajı birlikte sunuyor. Bayilikten hizmet almak isterseniz belirli bir yatırım karşılığında kısa sürede kendi sigorta şirketinin sahibi olabilirsiniz.

 

AIG Sigorta Bayiliği

AIG Sigorta Yüzyıllık bir deneyime sahiptir. Sigortacılık alanında önemli bir yere sahip olan firma bugün 500’e aşkın ürün ve hizmet paketi sunmaktadır. Ev sigortası, otomobil sigortası, ferdi kaza sigortaları, özel yat poliçesi, özel müşteriler grubu gibi birçok alanda sigorta avantajları sunmaktadır. Hem kişilere hem de kurumlara hizmet veren şirketin acentesi olabilmek için başvuru formunu doldurmanız yeterli olmaktadır.

Bu acenteler bölge müdürlükleri tarafından verilmektedir. Avantajlarının yüksek olması ve yatırımcısına hızlı bir geri dönüş sağlaması AIG sigorta firmasının en önemli avantajlarından biridir. Sigorta acenteliği veren firmalar ile görüşmeler sağlayarak hem kendi işinizi kurma imkânı bulabilir hem de sigortacılık alanında en iyi firmalar adı altında yükselme şansı bulabilirsiniz.

 

Sigorta acenteliği veren firmalar” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Serdar yerlikaya dedi ki:

  Gerçekten yardimci bilgiler yer alıyor biraz daha ayrıntılı olabilir firmalarla görüşerek teşekkür ederim bilgiler için benim kısıtlı bir bütçem var hangi firma bana yardımcı olur yönlendirme şansınız varmı

 2. Yusuf SENTURK dedi ki:

  Gayet güzel teşekkürler. Ankara’dayım en başarılı sigorta şirketi hangisidir acaba?

  1. patronoldum dedi ki:

   Araçlara verilen fiyat tekliflerine göre bu değişir. Yani bir tanesi çok iyi diyemezsiniz. Önemli olan uygun fiyat verip, hasar sırasında müşterinin yanında yer alan firmalarla çalışmaktır.