Türk Telekom Bayilik Almak ve Bayi Açma Şartları 2023

Türk Telekom uzun yıllardır iletişim faaliyetlerini sürdüren firmalardan biridir. 2006 yılında hizmet ağını çok daha geniş bir hale getirmiş televizyon, internet ve telefon hizmetlerini de kullanıcılarına sunmaya başlamıştır. Bu süreçte Türk Telekom bayilik almak sandığınızdan çok daha karlı olabilir. Hem kendi işinizi kurma şansı bulabilir hem de bayilik hizmeti sayesinde Türk Telekom kullanıcılarına hizmet vererek yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Türk Telekom bayilik alma şartları yerine getirildiğinde firma sizlere bulunduğunuz yerde bayilik açabilmeniz için her konuda destek verir. Bununla birlikte birçok kişinin bilmesi gereken en önemli konular arasında Türk Telekom bayilik modelleri ve maliyeti bulunur.

Turkcell Bayilik Almak

Turkcell Bayilik Almak

Türk Telekom bayilik almak günümüzde en karlı iş alanları arasında yer alır. Çünkü bu alanda kendinize bir işletme kurduğunuzda müşteri portföyünüz önceden hazır olur. Yani kendinize Yeni müşteriler edinmek için çok büyük bir çaba sarf etmenize gerek kalmaz. İşletmenizin bulunduğu yerde Türk Telekom kullanıcılarının tamamı direkt olarak sizden hizmet almak ister. Bu süreçte maliyeti belirleyen ve aynı zamanda kazancınıza etki eden birçok önemli faktör bulunur.

Bayilik alma şartları göz önünde bulundurulduğunda en önemli konu sermayeniz ve işletmenizi kuracağınız lokasyondur. En doğru yere işletmenizi kurduğunuzda çok kolay bir şekilde işletmenizi açabilir ve aynı zamanda da Türk Telekom firmasının sizlere sağlayacağı hizmetlerden geniş ölçüde yararlanabilirsiniz. Bu alanda bir işletme kurmayı planlıyorsanız yazımızın devamında tüm detayları bulabilirsiniz.

Not: Türk Telekom bayilik açmak dışında farklı fikirler edinmek için, 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Bayilik Almak

Türk Telekom bayilik almak birçok kişi için en iyi iş girişimleri arasında yer alır. Özellikle hali hazırda telefon ve telefon aksesuarı satışı yapan bir işletme sahibiyseniz mutlaka bu bayiliği de almanız gerekir. Çünkü Türk Telekom kullanıcı sayısı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Bu alanda işletme açmak istiyorsanız öncelikle Türk Telekom firmasına bayilik başvurusu yapmanız gerekiyor.

Bayilik alma sırasında sizlerden birtakım şartları yerine getirmeniz istenir. Bunun yanında işletmenizi işlek bir yerde kurmanız da başarınız açısından önemlidir. Türk Telekom firması birçok franchise şirketi olan firmalardandır. Bu da bayilik açabilmek için ciddi anlamda bir sermaye gereksiniminiz olduğu anlamına geliyor.

Bayilik şartları ise kişilerin yerine getirmekte zorlanacağı türden değildir. Hatta ciddi girişimciler için zorlamayacak türdendir. Gerekli sermayeniz varsa ve lokasyon seçiminde hataya düşmediyseniz rahatlıkla Türk Telekom bayiliği alarak işletmenizi kurabilirsiniz.

 

Türk Telekom Bayilik Şartları

Bayilik veren her firmada olduğu gibi Türk Telekom firmasında da birtakım şartlar bulunuyor. Başvuran kişiler bu süreçte sıkı bir incelemeden geçiriliyor. Özellikle bankalarla ve bulunduğu sektörlerde kötü imajı ola kişilere kesinlikle bayilik verilmiyor. Çünkü Türk Telekom firması firma imajına ciddi bir önem veriyor. Türk Telekom bayilik şartları arasında şunlar bulunuyor:

 • Bayilik açacağınız işletmenin adresi,
 • Bayilik açmak için tercih edilen lokasyonun yeterli nüfusunun bulunması,
 • Bayilik alacak olan kişilerin gerçek ya da tüzel bir kimlik sahibi olması,
 • Bayilik başvurusunda bulunan kişinin gerekli teminatlara sahip olabilmesi
 • Bayilik başvurusu yapan kişilerde yeterli ticari belgelerin bulunması
 • Bayiden sorumlu olacak olan kişilerin teknoloji alanında yeterli bilgiye sahip olması ve yenilikleri takip etmesi
 • Bayiden sorumlu olan kişiler için ürün geliştirme süreçlerini yakından takip edebilme
 • Eğer AVM’de açılacak ise burası hakkında detaylı bilgiler
 • Çalışacak olan personeller hakkında da gerekli bilgiler başvuru sırasında ana firmaya verilmelidir.

Bunların yanında lokasyon seçimi Türk Telekom firması açısından son derece önemlidir. Bulunduğunuz yerde başka bir bayi var ise başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Aynı zamanda AVM tarzı kalabalık ve son derece işlek bir yer seçmeniz de bayilik alma sürecini kolaylaştırır. Türk Telekom bayilik almak kadar açılış sırasında ki organizasyonlara da önem vermeniz gerekiyor.

 

Türk Telekom Bayilik Modelleri ve Maliyeti

Türk Telekom bayilik modelleri ve maliyeti işletme başarınız açısından önemli bir konudur. Bayilik modelleri daha çok franchise sistemi kapsamındadır. Açacağınız iş yerinin nerede olacağı işletme sahiplerinin kendi kararı olsa da bu alanda iyi bir araştırma yapılması son derece önemlidir. Türk Telekom firmasının bayi sayısını artırması işletme ağını geliştirmek istemesinden kaynaklanıyor. Türkiye’nin birçok şehrinde bayiliği bulunan firma başvuran kişilerin yeterli kapasitede olmasını bekliyor.

Türk Telekom firması başvurunuzu onayladığı anda tüm bayilik şartlarını da yerine getirmeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bu nedenle bayilik başvurusu yapmadan önce sizlerden istenilen tüm şartlar hakkında detaylı olarak analiz yapmanız gerekiyor. Bununla birlikte bayilik sözleşmenizde yer alan aylık ücretin de zamanında ödenmesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Bayilik açma konusunda bir maliyetiniz olacağını da bilmeniz gerekiyor. Öncelikle tüm harcama kalemlerinizi tek tek hesaplamanız gerekiyor. Her ne kadar bayilik sistemi kolay ve masrafsız gibi görünse de işin içinde girdiğinizde ciddi anlamda masraf kalemleri ile karşılaşabilirsiniz. Öncelikle bu süreçte 50 metrekare bir iş yeri alanına sahip olmalısınız. Bu büyüklükte bir dükkan için de en azından 100 bin TL kadar sermayeniz olması gerekiyor. Bunun yanında bayilik ücretini ödediğinizde diğer birçok masraf Türk Telekom tarafından karşılanıyor.

 

Türk Telekom Alt Bayi Prim Sistemi

İşletme kurmak isteyenlerin ilk olarak araştırdıkları konu kar oranlarıdır. Türk Telekom alt bayi prim sistemi de bu süreçte ki kazancınızı doğrudan etkileyen bir unsur oluyor.  Verdiğiniz her hizmetten belli bir oranda kazanç elde etme şansınız oluyor. İnternet ve telefon aboneliği konularda hizmet verdiğinizde işletmenizin gelirlerini daha da yükseltme şansı elde edebiliyorsunuz.

Türk Telekom firmasının belirlemiş olduğu kar marjları sizin kazancınıza etki eden bir unsurdur. Örneğin fatura ödeme işlemlerinde bu oran %8 olarak belirleniştir. Bu şekilde her şehirde birçok bayi tarafından bu hizmet daha profesyonel bir şekilde verilebilmektedir. Bununla birlikte elde edilen kazanç konusunda net bir bilgi vermek mümkün olmuyor. Çünkü bu primlerle sağlanan kazançlar şehirden şehre farklılık gösterebiliyor.

 

Türk Telekom Bayilik Alacaklara Tavsiyeler

Türk Telekom bayilik alacaklara tavsiyeler işletmelerin ilerleyen süreçte daha başarılı olması açısından dikkate alınması gereken konulardır. Başvuru öncesinde mutlaka firmanın sizlerden beklentisi hakkında bilgi sahibi olun. Türk Telekom firması bayilik konusunda diğer firmalar kadar titizdir. Bu şartları sağlayabileceğinizden emin olmalısınız. İşletme deneyiminiz hiç yok ise mutlaka bu konuda profesyonel olan kişilerden bilgi edinmeniz başarılı olmanıza yardımcı olur.

Bayilik başvurusu öncesinde rakip analizini çok iyi yapmalı ve bu analiz doğrultusunda işletmenizi açacağınız yer hakkında bilgi edinmelisiniz. Bulunduğunuz çevrede bir Türk Telekom bayisi var ise farklı bir lokasyon araştırabilirsiniz. Türk Telekom firmasının binlerce bayiliği vardır. Bu nedenle iş yeri seçiminde hem rakip bir bayinin olmadığını bilmeli hem de işlek bir yerde olmalıdır.

Bayilik açarken gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız gerekiyor. Bu süreçte personel çalıştıracaksanız bu personellerin seçiminde gerekli titizliği göstermeli ve bu alanda deneyimli kişiler tercih etmelisiniz. Bunların yanında işletmenizin tüm detayları hakkında merkez firma ile sürekli olarak iletişim halinde olmaya özen gösterin. Türk Telekom bayilik hizmetleri konusunda beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak önemli bir firmadır.

Türk Telekom Bayilik Açma Şartları” başlıklı yazımızda ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizlerle paylaştık. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da operatör resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Mehmet saygın dedi ki:

  Bayilik almak istiyorum Mersin Tarsus ilçesinde açmak istiyorum bu konuda yardımci olun