Burger King Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Burger King küresel çapta şubelere sahip olan ve birçok çalışanı bulunan restoran zincirleri arasında yer alır. Fast food alanında başarılı bir firma olması yoğun iş başvurusu almasını sağlar. Burger King çalışma şartları bu firmada çalışmak isteyen kişilerin ilgi duyduğu konular arasında bulunuyor. 1995 senesinde kurulan bir firma olan Burger King günümüzde restoranlar zinciri olarak hizmet verir. Dünya genelinde farklı ülkelerde de faaliyet gösteren firmanın şube sayısı 600’ü bulmuş durumdadır. İyi maaş olanakları ve uzun yıllar çalışabilme imkanı ile günümüzde birçok kişinin tercih ettiği firmalar arasında yer alır. Çalışma şartları bakımından da sektörde bilinen firmalardandır.

Burger King Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Burger King Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Burger King çalışan yorumları dikkate alındığında birçok çalışanının firmadan yana memnun olduğu söylenebilir. Her geçen gün daha da büyüyen bir müşteri portföyü ile birçok yerde fast food hizmeti sunar. Deneyime önem veren firmada işe girmek için ilk olarak iş başvurusu yapmanız gerekiyor. İş başvurusu sırasında dikkat etmeniz gereken birçok önemli faktör bulunuyor. Firmanın personel kriterlerini karşılayabilecek niteliklere sahipseniz uzun yıllar Burger King ile çalışabilirsiniz.

Her anlamda kalite standartları yüksek bir firma olan Burger King birçok kişiye iyi iş olanakları sağlar. İyi bir firmada işe girmek isteyen kişilerin başvurusunu yaptığı Burger King son derece kurumsal bir çalışma ortamı sunuyor.

 

Burger King Çalışma Şartları

Burger King çalışma şartları çalışanların durumuna göre farklılaşabilir. Öncelikle bu firmada hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı olarak çalışabilme imkanı bulunur. Bunun yanında çalışma saatlerinize göre hem aldığınız maaşlar hem de şartlar farklılık gösterir. İşlerin zorluğu da yine çalıştığınız pozisyona göre değişebilir. Part time olarak çalışan kişilerin çalışacakları saatler full time olarak çalışanlardan daha azdır. Burger King çalışma şartları şu şekilde değişebilir:

 • Part time olarak çalışanların haftada 30 saat çalışması gerekir.
 • Full time olarak çalışanlar ise haftada 45 saat çalışmak durumundadır.
 • Günlük olarak tam zamanlı çalışanların 8 saat çalışması gerekiyor.
 • Restoranlarda vardiyalı bir sistem bulunuyor.
 • Şehir merkezinde bulunan Burger King restoranlarında yoğunluk durumuna göre 2 veya 3 vardiya sisteminden bahsedilebilir.
 • 8 saatlik çalışma süresine 1 saatlik dinlenme ve yemek süreleri de dahil ediliyor.
 • Bir yılı dolduran çalışanların 14+2 yıllık izin hakları bulunuyor.
 • Haftalık bir gün izin hakkınız bulunuyor. Bu izni de hafta içerisinde kullanmanız gerekiyor.

Burger King restoranlarında çalışmak istiyorsanız vardiya sistemine uyum sağlayabilmeniz büyük bir önem taşıyor. Vardiya sisteminde gereken zamanlarda geç saatlerde de çalışmanız gerekebilir. Bu nedenle eğer gece geç saate kadar çalışabilme durumunuz yok ise Burger King vardiyalı sistem sizleri biraz zorlayabilir.

 

Burger King Çalışan Yorumları

Burger King çalışan yorumları dikkate alındığında ise birçok çalışanının firma için olumlu düşünceler beslediğini söylemek mümkün olabilir. Her ne kadar vardiyalı bir sistemi de olsa Burger King firmasında çalışmak sizlere iyi bir kazanç imkanı sunuyor. Bununla birlikte yılını dolduran kişilerin yıllık izin kullanabilmeleri ve daha birçok detay çalışanların firmadan memnun kalmasını sağlar. Her ne kadar çok yoğun bir firma olsa da çalışanlarının bu tempoya ayak uydurması zamanla daha da kolay hale geliyor.

Dinamik ve canlı bir ortamda çalışmak istiyorsanız Burger King aradığınız kriterleri sizlere en iyi şekilde sağlamaktadır. Daha önceden restoran ortamlarında çalışarak deneyim kazandıysanız bu işletmede daha fazla şans elde edebilirsiniz.

 

Burger King Çalışma Saatleri

Burger King çalışan yorumları arasında çalışma saatlerine de değinilir. Çünkü çalışanları en çok zorlayan durum çalışma saatleridir. Bu süreçte çalışma saatleri yoğunluk durumuna göre farklılık gösterir. Firmanın çalışma sistemi vardiyalı bir sistemdir. Bununla birlikte çalışanların günlük olarak 8 saat çalışması gerekir. Yarım gün çalışanlar çalışma saatlerini kendilerine göre ayarlayabilirler. Çalışma vardiyaları ise sabah, öğle ve akşam şeklindedir.

Sabahları 08:00- 16:00 arasındadır. Öğle çalışanlar 12:00 ile 20:00 arasında çalışırlar. Akşam vardiyasında ise 16:00 ile 24:00 arasında bir çalışma şekilleri bulunur. Vardiyalı sistem olması çalışanların fazla çalışma gibi bir durum ile karşı karşıya kalmamasını da sağlar. Bu bakımdan iş arayışında olan kişilerin değerlendirebilecekleri bir ortamdır.

 

Burger King Çalışan Maaşları ( Part Time ve Full Time)

Burger King çalışan maaşları part ve full çalışmaya bağlı olarak değişir. Aynı zamanda işletmedeki pozisyonunuz da önemli bir noktadır. Aldığınız maaş durumu işe yeni girme ve deneyimli olma gibi faktörlere göre de farklılık gösteriyor. Firmada ilk defa işe başlayanlar ekip üyesi olarak bilinirler. Bu kişiler ilk başladıklarında asgari ücretten %10 kadar fazla maaş alırlar.

Eğer firmada 3 ay doldurduysanız servis uzmanı oluyorsunuz. Bu da sizi bir üst çalışan durumuna getiriyor. Servis uzmanı olmak istiyorsanız bir sınava girmeniz gerekir. Bu uzmanların görevleri hamburger hazırlama işi olduğundan sınavda da bu konu hakkında sizlere soru sorulur. 100 sorudan 80 tanesini yanıtlamanız gerekir. Eğer sınavı geçerseniz servis uzmanı olursunuz ve %5 daha fazla maaş alırsınız.

Bir diğer pozisyon ise supervisor kademesidir. Bu kademede ise 6 ayını dolduran kişilerin sınava girmesi gerekiyor. Bu sınavı kazanmış olan kişiler denetleyici konumuna geliyorlar. Bu süreden sonra kişiler artık şef olarak bilinirler ve maaşları da asgari ücretin %25’i kadardır. Vardiya müdürlüğü ise 1 yılını aşan kişilerin gelebildiği bir konumdur. Diğer çalışanlardan %80 daha fazla maaş alırlar.

 

Burger King İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burger King iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız ilk olarak detaylı olarak bir CV hazırlamanız gerekiyor. Bu CV içerisinde iş tecrübeleriniz mutlaka bulunmalıdır. Eğer işe alınırsanız da işe girerken teslim etmeniz gereken belgeler yer alıyor. Bu belgeler şu şekildedir:

 • Kimlik fotokopisi
 • Sabıka kaydı
 • SGK hizmet dökümü
 • İkametgah belgesi
 • Diploma
 • 4 tane Biyometrik fotoğraf
 • Sağlık raporu

Gibi belgeleri hazırlayarak teslim etmeniz gerekiyor. Sonrasında işe giriş işlemleriniz hazırlanır ve Burger King çalışanı olarak iş başı yapabilirsiniz.

 

Burger King Yemek Parası Ne Kadar?

Burger King çalışanlarına yemek ödemesi de yapıyor. Ancak genelde çalışanların bir yemek için puanları bulunuyor. Bu puana göre yemek sorunu da çözümlenmiş oluyor. Her çalışanın günlük olarak yemek yiyebilmesi için bir saat süresi bulunuyor. Yemek giderleri de firma tarafından karşılanıyor.

Okuyunuz: Starbucks Çalışma Şartları

 

Burger King Genel Müdürlük İletişim

Burger King firmasında çalışmak isterseniz ya da bilgi alma ihtiyacı duyarsanız firmanın iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. Bu numaralar ve adres şu şekildedir:

 • Telefon: 444 54 64
 • Telefon: 0 850 222 54 64
 • Adres: Dikilitaş Mahallesi Emirhan Caddesi No: 109 Beşiktaş İstanbul

 

Burger King’te Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Burger King restoranlarında çalışmak isteyen kişilerin ilk olarak iyi bir özgeçmiş hazırlaması gerekiyor. Bu özgeçmişte deneyim ve referans belirtmeyi ihmal etmemelisiniz. Eğitim durumunuz da önemli konular arasında yer alıyor.

Restoran ortamları yoğun bir tempo olduğundan bu tempoya uyum sağlamanız büyük bir önem taşır. Yoğun bir tempoya alışık değilseniz ilk olarak part time personel olarak işe girip zamanla full time personel olma yolunda ilerleme kaydedebilirsiniz.

Burger King çalışma şartları ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha detaylı bilgi edinmek için Burger King Kariyer sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.