Popeyes Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Hazır gıda sektöründe faaliyet gösteren Popeyes, kariyer fırsatları ile son derece üstün standartlarda bir firmadır. TAB GIDA markası ismi altında firma, yüksek standartlarda fırsatları ile birçok kişinin çalışmak istediği firmalar arasında yer alıyor. Her geçen gün daha fazla kişiyi iş sahibi yapan Popeyes çalışma şartları bakımından oldukça iyi bir firmadır. Beklentileri karşılayan ve hemen herkesin rahatlıkla çalışabileceği bir ortamı bulunuyor. Yiyecek sektöründe önemli isimler arasında yer alan firma iş başvurularını ise diğer firmalardan biraz daha farklı bir yöntem ile alıyor. Popeyes firması ile çalışmak istiyorsanız firmanın sizlerden beklentisini en iyi şekilde karşılayabilmeniz gerekiyor. Farklı pozisyonlarda çalışabileceğiniz bu firmada maaş ve çalışma şartlarını önceden bilmeniz önemlidir.

Popoyes Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Popoyes Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Popeyes çalışan yorumları da incelendiğinde genel anlamda çalışanların firmadan yana memnun olduğunu söylemek mümkün olabilir. Birçok kişiye uygun çalışma şartları sayesinde oldukça yüksek bir istihdam sağlamaktadır. Bu firmada çalışmak istiyorsanız kasa sorumlusu ya da motor dağıtım personeli olarak çalışmaya uygun olmanız gerekiyor.

Popeyes firmasında çalışacak olan her çalışan bir eğitimden geçmek zorundadır. Bu eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar firma ile çalışmaya hak kazanıyor. Eğitim sürecinde sizlere firmanın tüm işleri hakkında detaylı olarak bilgi verilmektedir. Satış konularından müşteri ilişkilerine kadar birçok konuda bilgi almanız sağlanıyor.

 

Popeyes Çalışma Şartları

2007’de gıda sektörüne giren firma Türkiye’nin birçok şehrinde şubeler açarak kişilere iş olanakları sağlamaktadır. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren Popeyes firması Türkiye genelinde hızlı servis restoran zinciri kurmayı başaran firmalardan biridir. Bu bakımdan Popeyes çalışma şartları bu firmada işe girmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. İstikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden firma Yılın Geliştiricisi ödülünü 2017 senesinde almayı başarmıştır. Firmanın çalışma şartları ise şu şekildedir:

 • Popeyes şubeleri genel olarak AVM’lerin içerisinde bulunduğundan dar bir alanda çalışmak zorunda olan bir firmadır.
 • Bu durum da biraz personellerin zorlanmasına neden olabiliyor.
 • Yoğun bir çalışma temposu vardır ve çalışanlar uzun süre ayakta kalırlar.
 • Çalışma saatleri çalışanların durumlarına göre değişiyor.
 • Part time ve full time olmak üzere farklı çalışma stilleri bulunur.
 • Part time çalışanların çalışma saatleri şube müdürü tarafından belirleniyor.
 • Full time olarak çalışan kişiler için ise vardiya sistemi vardır.
 • Full olarak çalışanların her gün en az 8 saat çalışması gerekiyor.
 • Zaman zaman yoğunluk nedeniyle çalışma saatleri uzayabiliyor.
 • Haftada altı gün çalışan personelin ilk işe başladıkları sene yıllık izinleri bulunmuyor.
 • Yıllık izin kazanabilmek için bir yıl çalışmanız gerekiyor.
 • Bir yıl sonra ise 14+2 gün yıllık izin hakkınız oluyor.

Popeyes çalışan yorumları incelendiğinde ise çalışanlarının bu çalışma şartları konusunda çok ciddi sorunlar yaşamadığını söylemek mümkün olabiliyor.

 

Popeyes Çalışan Yorumları

Popeyes çalışan yorumları genel anlamda olumlu bir şekilde yapılan yorumlardır. Firma son derece yoğun bir tempoya sahiptir. Bu tempoya alışık olmayanlar için ortamının son derece zor olduğunu söylemek mümkün olabilir. Firmanın esnek çalışma gerektirmesi de çalışanları zorlayan durumlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda Popeyes firması çalışanlarının iyi birer eğitimden geçmesi konusunda da ciddi anlamda uygulamaları olan bir firmadır. Kişilerin firma içerisindeki rütbeleri bu sınavlarla belirlenmektedir.

İşe yeni başlayan her personel 15 günlük eğitimlere tabi tutuluyor. Bu eğitimler sonrasında bir sınava alınıyorsunuz başarılı olursanız size verilen pozisyonda çalışmanıza başlıyorsunuz. Bununla birlikte işe yeni başlayanlar ekip üyesi olarak biliniyor. Bu kişiler aradan 3 ay geçtikten sonra 100 soruluk bir sınava tabi tutuluyorlar. Bu sınavda tavukların hazırlanmasından marine edilmesine kadar birçok farklı konuda soru soruluyor. Sınavdan eğer 80 üzerinde net yaparsanız ekip üyeliği derecesinden servis uzmanlığına yükseliyorsunuz. Bu servis uzmanları ise tavukların hazırlanmasında görevli olan kişilerdir. 6. ayı doldurduğunuzda ise yeni bir sınava alınıyorsunuz. Bu sınavda ise supervisor olabilme avantajı elde ediyorsunuz.

Supervisor olarak çalışanlar şube sorumlusu ve denetçisi konumunda kişilerdir. Bu anlamda müdürden hemen sonra gelen kişidir ve 1 yıldır çalışanlar tekrar sınava girerek vardiya müdürü olabilme imkanı buluyor. Bu kişiler de vardiyaların hazırlanmasından sorumludur ve birçok ayak işinden de kurtulma fırsatı elde etmiş olurlar.

Okuyunuz: Burger Salonu Açmak

 

Popeyes Çalışma Saatleri

Popeyes çalışma saatleri birçok gıda firması ile aynı çalışma saatlerine sahiptir. Bu firmanın şubeleri genel olarak AVM içerisinde bulunuyor. Bu nedenle de çalışma saatleri AVM saatleri ile aynıdır. Hem işin başlaması hem de işin sona ermesi AVM’lerdeki gibidir. İş sabah saat 10:00’da başlıyor ve akşam ise 22:00’da sona eriyor. Bu nedenle de firmanın vardiyalı bir sistemi bulunuyor.

Popeyes firmasında çalışmak istiyorsanız akşam geç saatlere kadar çalışmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu tempoya ayak uydurmak sizi zorlayacak ise part time kadroda da yer alabilirsiniz. Popeyes çalışma şartları kişiler yorsa da oldukça iyi kariyer imkanları olduğu söylenebilir.

 

Popeyes Çalışan Maaşları

Popeyes çalışan maaşları ise bulunduğunuz pozisyona göre değişmektedir. İlk işe girdiğinizde ekip üyesi olarak başlarsınız. Bu kişilerin alacakları ücret asgari düzeydedir. Asgari ücret alan bir kişi fazla mesai yapar ise bu fazla mesai mutlaka hesabına yatırılmaktadır. Expert yani servis uzmanı olan kişi asgari ücret tutarından %5 daha fazla kazanır.

Servis supervisor kadrosunda çalışanlar ise asgari ücretten %25 daha fazla alırlar. Eğer vardiya müdürü olursanız asgari ücretten %80 daha fazla kazanma şansınız oluyor. Ancak bu aşamalara gelebilmek için ise mutlaka firmada yapılan sınavlardan başarı ile geçmeniz gerekiyor.

Okuyunuz: Carrefoursa Çalışma Şartları

 

Popeyes İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Popeyes iş başvurusu yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunuyor. Öncelikle eğer firma tarafından kabul edilmek istiyorsanız esnek çalışma saati engeliniz olmamalıdır. Yoğun tempoya da alışık olmanız gerekiyor. Bu firmada işe girenlerin hazırlaması gereken birtakım evraklar bulunuyor. Bu evraklar şu şekildedir:

 • Kimlik belgesinin fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Mezuniyet belgesi
 • Sağlık raporu
 • Sabıka kaydı
 • Vesikalık fotoğraflar
 • Aile durum bildirim formu
 • Askerlik durum belgesi
 • İş ve hizmet sözleşmesi
 • Kan grubu kartı

Gibi belgeleri hazırlayarak işe alım süreci sonrasında firmaya teslim etmelisiniz.

 

Popeyes Yemek Parası Ne Kadar?

Popeyes çalışanlarına birçok firmadan farklı olarak yemek parası yerine günde bir öğün yemek vermektedir. Yemekler işletmede veriliyor ve her çalışanın bir saatlik öğle yemeği molası bulunuyor. Yemek parası verilmemesi çalışanlar için ufak bir dezavantaj olsa da firma çalışanlarının verimini artırmak için yemek olayına büyük bir önem veriyor.

 

Popeyes Genel Müdürlük İletişim

Popeyes firmasına ulaşabilmek için genel müdürlük iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. Firmanın numaraları şu şekildedir:

 • Telefon: 444 76 77
 • Faks: 0212 236 56 45
 • Adres: Dikilitaş Mahallesi Emirhan Caddesi No: 109 Beşiktaş İstanbul

Bu bilgileri kullanarak firmaya ulaşmak mümkündür.

 

Popeyes’te Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Popeyes çalışma şartları bakımından çok yoğun bir tempoya sahiptir. Yüksek bir dinamizme sahip olan bu firmanın şubelerinde çalışmayı düşünüyorsanız uzun saatler ayakta kalacağınızı bilmeniz gerekiyor. Aynı zamanda iletişim becerilerinizin yüksek olması ve sürekli olarak yeni bilgiler öğrenmek zorunda kalacağınızı da bilmelisiniz. Fakat iyi bir personel olduğunuz taktirde firma sizlere çok iyi iş fırsatları da sunmaktadır.

Popeyes çalışma şartları ” ile ilgili detaylı bilgi almak için Popeyes Kariyer sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.