Carrefoursa Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Carrefoursa dünya çapında hizmet yürüten bir market zinciridir. Fransa’da kurulan ve ardından dünya genelinde hizmet vermeye başlayan perakende gıda markası Türkiye’de de en büyük marketler zinciri arasında yer alır. Carrefoursa bünyesinde çalışmak isteyenler Carrefoursa çalışma şartları hakkında araştırma yatıktan sonra başvuru iş formunu doldurabilir.

Carrefoursa Türkiye’nin birçok şehrinde market zinciri olarak hizmet vermeye devam eder. Büyük gıda zincirinin ülke genelinde 643’den fazla şubesi bulunur. Firmada toplam çalışan personel sayısı 35.000’den fazladır. Türkiye’de ilk mağazasını 1993 yılında açan market zinciri kısa süre içerisinde market sayısını artırarak güçlü bir yere sahip olmuştur. 2005 yılında adını ülke geneline duyuran Carrefoursa, 2013 yılında Sabancı Holding ile ortaklık sözleşmesi imzalamıştır. Sabancı Holding ile birlikte de büyümesi hız kazanmış ve toplamda perakende gıda markasına 165.000.000 liralık yatırım yapılmıştır.

Büyük market zincirleri arasında yer alan Carrefoursa, Türkiye’de iş istihdamı açısından da büyük bir yere sahiptir. Çalışanlarına her anlamda destek veren firma, çalışanlarına çok fazla avantaj sağlar. Birçok market ve market zinciri ile kıyaslandığında, Carrefoursa çalışanlarına en fazla imkân ve olanak veren firma olarak ön plana çıkar. Carrefoursa çalışan yorumları hakkında yapacağınız araştırma ile siz de daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Carrefoursa Çalışma Şartları

Carrefoursa, personellerine sunduğu avantajlar ile Türkiye genelinde diğer marketlerden bir adım daha önde yer alır. Her dönemde market içerisinde birçok farklı pozisyonda personel alımı gerçekleştirilir. Carrefoursa perakende market zinciri, personellerine her daim eşit ve adaletli bir şekilde yaklaşır. Carrefoursa çalışma şartları bu açıdan birçok çalışanı memnun eder.

Çalışanlar için firma genelinde iki farklı mağaza yapısı vardır. Büyük mağazalar ve mini mağazalar olarak ayrılan mağazalarda hizmet kalitesi aynıdır. Sadece büyük mağazalarda çalışan personel sayısı daha fazladır. Mini mağazalar ürün bakımından oldukça zenginken, mini mağazalarda personeller daha kısıtlıdır.

Personellerine verdiği dolgun maaşların yanında ekstra yapılan ödemeler sayesinde de Carrefoursa diğer marketlerden farklı bir sisteme sahiptir. Personellerini her daim önemseyen şirket yöneticileri onlara maaş haricinde daha birçok farklı konuda aylık yardımlar yapar. Carrefoursa çalışma şartları araştırmasının ardından uygun pozisyonlara başvurarak kariyerinize güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Okuyunuz: Migros Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

 

Carrefoursa Çalışan Yorumları

Carrefoursa çalışan yorumları firmanın birçok farklı şubesinde görev alan personellerin işletme hakkındaki düşüncelerini içerir.  İnternet ortamında yorum sitelerinde Carrefoursa hakkında da birçok yorum bulmak mümkündür. Yapılan değerlendirme ve paylaşılan görüşler şirkete ait en güncel bilgileri çalışanlara göstermesi açısından önem taşır.

 

Carrefoursa İş Başvurusu

Carrefoursa çalışma şartları daha önce bu firmada çalışmayanlar tarafından sıkça araştırılır. Daha önce market tecrübesi olmayanlar öğrendiği bilgiler ile birlikte sistem hakkında daha detaylı bilgiye ulaşır. Özellikle yeni yapılacak iş başvuruları öncesinde adayların fikir sahibi olması açısından Carrefoursa çalışan yorumları oldukça önemlidir.

Carrefoursa’da çalışmak isteyen personeller için birden fazla başvuru yolu vardır. Adaylar istedikleri yolu seçerek, başvurularını kolayca tamamlayabilir. Yapılan başvurular, firmanın genel müdürlüğüne ulaşır ve burada değerlendirmeye alınır. Yapılacak inceleme sonrasında, uygun pozisyonlarda alım yapılacağı zaman başvuru sahipleri görüşmeye çağrılır. Görüşmeden olumlu yanıt alan adaylar kayıtları yapılan şubelerde Carrefoursa personeli olarak çalışmaya başlayabilir. Carrefoursa marketler zincirinde size uygun pozisyonlarda çalışmak için tercih edebileceğiniz başvuru yolları şunlardır;

 

 • Kariyer siteleri aracılığı ile yapılacak başvurular;

Kariyer siteleri belirli aralıklar ile Carrefoursa eleman alım ilanı açar. Market zincirinde açık olan pozisyonlar ilanda açıkça belirtilir. Bu alım önemlerini takip edebilir ve uygun pozisyona başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru esnasında eklemek istediğiniz belge ve sertifikaları da sisteme yükleyerek online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Profiliniz incelendiğinde uygun bulunursa, görüşmeye çağrılırsınız.

 

 • Carrefoursa resmi internet sitesi üzerinden yapılacak başvurular;

Carrefoursa çalışma şartları ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için firmanın resmi internet sitesini gözden geçirebilirsiniz. Sitede bulunan iletişim kısmından başvuru formunu doldurarak yöneticilere gönderebilirsiniz. Resmi siteden yapacağınız başvurular direk olarak firma yetkililerine ulaşır. Değerlendirme sonucu uygun görülürseniz mülakat için çağrılırsınız.

 

 • Fiziksel mağazalar aracılığı ile yapılacak olan başvurular;

Carrefoursa’ya başvuru yapmanızın en kolay yolu marketlerde bulunan personel başvuru formunu doldurmaktır. Bu formlara kasada çalışan personeller aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Size verilen formu eksiksiz bir şekilde doldurarak kasa personeline teslim edebilirsiniz.

Yapacağınız başvuru sonrasında personel alımlarının olacağı zamana kadar beklemeniz gerekir. Açılacak olan pozisyona uygun başvurular değerlendirmeye alınır. Bu aşamada eğer uygun görülürseniz görüşmek için davet edilirsiniz. Başvurunuz onaylandığı taktirde sizden istenen evrakları hazırlayıp teslim ettikten sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

Carrefoursa Personel Maaşları

Carrefoursa personelleri, yer aldıkları pozisyon ve mağaza içerisindeki görevlerine göre farklı ücretler alır. Mağaza içerisinde ki genel pozisyonlar; mağaza müdürü, şarküteri, kasap elemanı, kasiyer, reyon görevlisi, depocu ve dağıtıcı şeklindedir. Firma genelinde uygulanan maaş politikası asgari ücret düzeyindedir. Personeller sahip oldukları deneyime göre daha farklı maaşlar da alabilir.

Carrefoursa’da kasiyer, reyon görevlisi, şarküteri personeli, depocu, dağıtıcı ve kasap olarak görev yapan çalışanların aldıkları ücretler 5500 TL’den başlamaktadır.  Mağaza müdürü ve mağaza sorumlusunun maaşları 6000 TL ile 9000 TL arasında değişir. Carrefoursa bölge temsilcisinin aldığı maaş ise 8000 TL ile 12000 TL arasındadır.

Mağaza çalışanları maaş haricinde birçok yardım ve ödenekten de yararlanır. Aylık olarak yemek ücreti, yol yardımı, yakacak desteği, okul ve ölüm yardımı, gıda yardımı gibi ek ödemeler de belirli dönemlerde personellere yapılır. Maaş harici yapılan ek ödemelerin detayları şu şekildedir;

 • Yakacak yardımı: Kış dönemlerinde verilir.
 • Yemek Ücreti: Yemekhane mevcut olmayan şubelerde aylık olarak verilir.
 • Yol yardımı: her ay maaşa ek olarak verilir.
 • Okul yardımı: Çocuklu personellere belirli dönemlerde verilir.
 • Ölüm yardımı: Personelin birinci derece yakınının vefat etmesi durumunda bir kereye mahsus verilir.
 • Gıda çeki: Her ay düzenli olarak verilir.

Belirtilen bu yardımlara ek olarak Carrefoursa’da prim sistemi bulunur. Personeller her ay belirli bir satış kotasının üzerine çıktığında maaşa ilave olarak prim ödemesi alır. Prim kazanılması halinde personellerin alacakları ek ödeme maaşın %10’u kadardır.  Her türlü sendikal haklarını personeline veren Carrefoursa, personelini her konuda memnun ederek, müşterilerine her daim güler yüzlü bir hizmet sunar.

Okuyunuz: Şok Market Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

 

Carrefoursa Çalışma Saatleri

Carrefoursa çalışan yorumları konusunda yapacağınız araştırmalar sayesinde personellerin günlük çalışma saatleri hakkında da bilgi almanız mümkün olur. Market zincirinde personellerin günlük çalışma süreleri 8,5 saat olarak belirlenmiştir. Günlük yemek ve diğer molalar da bu çalışma saati içerisine dahildir.

Türkiye genelinde hizmet veren bütün Carrefoursa marketler 08.30- 21.30 saatleri arasında açıktır. Personeller iki farklı vardiya sistemi ile çalışır. Sabah açılış ve akşam kapanış şeklinde ayarlanan vardiyalar mağaza müdürü tarafından planlanır. Sabah vardiyasına gelen personellerin hizmet saatleri 08.30- 16.30’dur. Akşam vardiyası çalışma saatleri ise 13.00- 21.30 olarak belirlenmiştir. Çalıştığınız mağaza müdürünüz vardiya saatlerinizi önceden planlayarak size bildirir. Bu doğrultuda market içerisinde haftalık çalışma saatinizi doldurursunuz.

Market genelinde haftalık çalışma süresi 45 saattir. Bir hafta içinde 45 saati doldurduktan sonra haftanın 1 günü izin hakkına sahip olursunuz. Bir yıllık çalışma sürenizi doldurduktan sonra ise 14+2 gün izin hakkına sahip olursunuz. Önceden yapılacak plan doğrultusunda, size verilen tarihlerde yıllık izninizi kullanabilirsiniz.

 

Carrefoursa’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Carrefoursa, Türkiye genelinde sahip olduğu şubeler ile binlerce çalışana iş imkânı sunar. Personellere son derece başarılı bir kariyerin kapılarını açan zincir markette personeller başarılı olarak uzun yıllar b oyunca çalışabilir. Başarılı bir kariyere sahip olmak isteyenler hem deneyimleri hem de duyacakları tavsiyeler ile kısa süre içerisinde başarılı pozisyonlara gelebilir. Son derece memnun eden Carrefoursa çalışma şartları ve maaşları ile uzun yıllar boyunca zincir markette görev almak isterseniz, işinizi kolaylaştıracak tavsiyeler şunlardır;

 

 • Tempolu çalışma sistemini benimseyin.

Özellikle Carrefoursa gibi zincir marketler her gün farklı bir yoğunluğun yaşandığı yerlerdir. Markette çalışmak istiyorsanız, mesai saatinizin birçoğunda ayakta durmanız gerektiğini unutmayın. Mağaza içerisinde birçok farklı göreve aynı anda bakmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle sizi tempolu bir işin beklediğini unutmayın.

 

 • Daima güler yüzlü olun.

Güler yüzlü olarak kendinizi daima hizmete hazır gösterebilirsiniz. Hem müşterilere hem de diğer personeller karşı güler yüzlü olarak yaptığınız işten de zevk alabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde daha farklı pozisyonlarda görev almak istiyorsanız, güler yüzlü davranarak istediğiniz başarıları elde edebilirsiniz.

 

 • Kendinize güvenin ve yapabileceğinize inanın.

Çalıştığınız her işte başarılı olmanın en önemli adımlardan birisi kendinize güvenmektir. Eğer siz kendinize güvenmezseniz, kimsenin de size güvenip sizden başaracağınızı beklemelerini isteyemezsiniz. Kendinize güvenerek verilen her görevi yerine getirebilir ve en yoğun iş günlerinde bile başarılı bir performans sergileyebilirsiniz.

 

 • Sorumluluk almaktan korkmayın.

Carrefoursa kariyeriniz için son derece iyi bir fırsat olabilir. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için birden fazla pozisyonda çalışmanız gerektiğiniz unutmamalısınız. Eğer size verilen sorumluluğun farkında olursanız, görevinizi en iyi şekilde yerine getirirsiniz. Böylece mağaza içerisinde her alanda başarılı bir çalışma gösterebilir ve diğer personellerden bir adım ön plana çıkabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Zülküf Selvi dedi ki:

  İyi bir kasabım Carrefoursa’da çalışmak istiyorum

  1. patronoldum dedi ki:

   Carrefoursa Kariyer ya da İK sitelerinde açılan ilanlar üzerinden başvuru yapabilirsiniz.