Civil Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Civil 1996 yılında kurulmuş olan  Türk çocuk giyim markasıdır. Firma ilk olarak İstanbul’da ticaret hayatına başlamıştır. Şuan Türkiye’de 44 ilde hizmet vermektedir. Firma hakkında en merak edilen sorulardan biri Civil çalışma şartları olmuştur. Zira bir çok kişi iş başvurusu yaparken firma çalışanlarının yorumlarını ve maaş şartlarını merak etmektedir.

Civil Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Civil Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

0 -14 yaş arası bebek ve çocuk giyim markası olan Civil bir Türk firmasıdır. Türkiye’de 80 mağaza ile bebek ve çocuk giyim sektöründe başarıya ulaşmış bir marka. Civil yalnızca Türkiye’de değil yurtdışında da faaliyet gösteren bir bebek ve çocuk giyim firmasıdır. Civil firmasının yurtdışında 15 adet mağazası bulunmaktadır. Toplamda 95 mağazası ile 2500’den fazla çalışanı bulunan bir firma olmayı başarmıştır. Birçok markanın ürününü mağazalarında satışa sunmaktadır. Yaklaşık 650 markaya ait olan ürünler firma tarafından mağazalarında müşterilere sunulur. Civil gün geçtikçe artan mağaza sayısı ile birlikte çalışan ihtiyacı da artan bir firmadır. Bu yazımızda firmada çalışmak isteyen kişiler için Civil çalışma şartları ve çalışan yorumları gibi birçok konuda detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

 

Civil Çalışma Şartları

Civil 0-14 yaş arası bebek ve çocuk ürünleri satan bir firmadır. Genellikle yoğun bir tempoya sahip bu mağazada çalışmak isteyenlere iki şekilde çalışma olanağı verilir. Bu çalışma şekillerinden ilki part time çalışmadır. Diğer bir ismi ile kısmi zamanlı çalışma mağazanın yoğunluğuna ve çalışacak kişinin çalışmak istediği süreye göre belirlenir. Kısmi zamanlı çalışma şeklini genellikle öğrenciler tercih etmektedir. Part time çalışan kişiler maaşlarını çalıştıkları saat kadar belirlenen saatlik ücretin karşılığını alırlar. Birçok öğrenci Civil‘de part time çalışarak kendilerine ek gelir oluştururlar. Yalnızca öğrenciler değil tam zamanlı çalışmaya uygun olmayan kişilerde part time çalışmayı tercih etmektedir.

Civil çalışma şartları konusunda bilgi vermeye devam ederken bir diğer çalışma şekli olan tam zamanlı çalışmadan bahsetmek istiyorum. Civil‘de tam zamanlı olarak çalışmak isteyenler kariyer siteleri üzerinden seçilmektedir. Bu sebeple öncelikle iyi hazırlanmış bir CV olması gerekmektedir.

Civil Çalışan Yorumları

Günümüzde birçok insan çalışacağı işyerine başvurmadan önce daha önce orada çalışmış olan insanların fikirlerini merak etmektedir. Civil‘de çalışmak isteyen kişilerde Civil çalışan yorumları konusunda özellikle internette araştırma yapmaktadır.

Arama motorlarına Civil çalışan yorumları diye aratan kişilerin karşısına birçok site çıkmaktadır. Burada bu mağazaya ait birçok düşüncenin yer aldığı yorumları görebilirsiniz. Ama unutulmamalıdır ki burada yapılan yorumlar öznel olmakla birlikte bu yorumları yazan kişilerin o mağazada çalışmış olduğuna dair herhangi bir garanti olmamasıdır.

Mağazacılık sektörü ve mağaza personeli olmak birçok insan için yorucu olabilir. Öncelikle yüksek tempoda çalışmaya uygun olup olmadığınızı belirmenizi tavsiye ediyoruz. Mağaza çalışma şekli ve temposu hakkında en doğru ve en detaylı bilgileri çalışmak istediğiniz Mağazaya giderek yetkili bir kişi ile konuşmadınız daha doğru olur.

Civil Çalışan Maaşları

Civil Türkiye’de ve yurtdışında birçok mağazası bulunan büyük bir 0-14 yaş giyim markasıdır. 2500’den fazla çalışanı bulunana Civil firması hakkında merak edilen ikinci soru ise Civil çalışan maaşları konusudur. Peki, Civil çalışan maaşları ne kadardır?

Civil çalışma şartları bakımından yoğun tempoda olan bir mağazadır. Civil çalışanlara işlerine satış personeli unvanı ile başlarlar. Satış personelleri, mağazaya gelen müşteriyi doğru yönlendirmek, aradığını bulmasında yardımcı olmak ve tatbiki mağaza ürünlerinin satışını yapmayı hedefleyen kişilerdir.

Satış personeli olarak çalışan kişiler sektördeki ortalama değerlere bakarak en düşük asgari ücret kadar maaş aldıklarını söylemek mümkündür. Birçok mağaza gibi Civil‘de de çalışan kişiler yaptıkları satışlara göre prim alırlar. Bu primlerle birlikte çalışma performanslarına da bağlı olarak farklı miktarlarda maaş alabilirler. Mağazacılık sektöründe satış personeli olarak çalışan bir kişi ortalama en yüksek 9000 TL maaş alır. Civil’de ise maaş şartları bulunduğunuz pozisyona göre değişecektir.

Okuyunuz: H&M Çalışma Şartları

Civil Çalışma Saatleri

Civil genellikle Alışveriş merkezlerinin içinde bulunan firmadır. Birçok markanın 0-14 yaş arası giyim ürünlerini bir araya getiren bu marka sektörde başarılı bir firmadır. Genellikle alışveriş merkezlerinde bulunana bu firma alışveriş merkezlerin çalışma saatlerine uyumlu olarak sabah 10.00 açılan mağaza akşam 22.00 da kapanmaktadır.

Civil çalışma şartları konusunda bu mağazanın yüksek tempolu bir mağaza olduğunu söylemiştik. Bu sebeple çalışma saatleri mağazanın yoğunluğuna göre değişiklik gösterilmektedir. Özellikle kısmi zamanlı çalışanlar için değişen çalışma saatleri çoğunlukla mağazanın yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Civil çalışma saatleri genellikle sabah 10.00 – 22.00 arası olsa da bayram gibi yoğun günlerde mesai yapılması gereken durumları içinde barındıran bir firmadır.

Civil İnsanlar Kaynakları

Günümüzde neredeyse bütün firmaların bir insan kaynakları departmanı bulunmaktadır. Peki, insan kaynakları departmanı ne iş yapar?

İnsan kaynakları firmada ya da şirkette çalışan kişilerin işe alım süreçlerini ve çalıştıkları süre boyunca haklarını gözeten bir departmandır. Civil insan kaynakları da Civil ‘de çalışmak isteyen kişilerin işe alım sürecinde yer alır.

Civil’de çalışan kişilerin öncelikle İŞKUR kaydının olması gerektiğinden bahsetmiştik. Civil insan kaynakları işe alımı İŞKUR üzerinden gerçekleştirmektedir. Firmada çalışmak isteyen kişiler Civil‘e İŞKUR üzerinden başvuru yaparak orada çalışmak için ilk adımı atabilirler. Olumlu geri dönüş alan kişiler için  insan kaynakları bir mülakat yapar. Civil çalışma şartları sizin içinde uygunsa işe başlayabilirsiniz.

Civil İş Başvurusu 

Civil Türkiye’de 80 mağazası bulunan bir firmadır. Civil birçok markanın ürünlerini mağazasında müşterilerin satışına sunmaktadır. Kurulduğu 1996 yılından bu yana büyüyen firmanın her yıl daha fazla personele ihtiyacı olmaktadır.

Civil’de çalışmak isteyen kişiler firma hakkında bilgi sahibi olduktan sonra iş başvurusunun nasıl yapıldığını merak etmektedir. Civil iş başvurusu kariyer siteleri üzerinden yapılmaktadır.. Civil‘de çalışmak istiyorsanız öncellikle  kariyer.net ya da Linkdin üzerinde yer alan pozisyonları incelemenizi önermekteyiz.

Okuyunuz: Mavi Jeans Çalışma Şartları

Civil’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Civil‘de çalışmak isteyen kişilere firma hakkında birçok bilgi verdik. Civil sektördeki başarısı ile dikkat çeken bir firma olamaya devam etmektedir. Birçok kişi burada çalışmak için ne yapması gerektiğini merak etmektedir. Civil’de çalışmak isteyen kişilere öneriler başlığı adı altında birkaç dikkat edilmesi gereken noktaya değinmek istiyorum.

  • Öncelikle mağazacılık sektörünü iyi anlamalı ne gerekliliklerine dikkat etmelisiniz.
  • Mağazacılık sektörü müşteri ile doğrudan iletişimi temel alır. Bu sebeple Civil ‘de çalışmak isteyen kişilerin iletişim becerilerinin yüksek olması beklenen bir özelliktir.
  • İletişiminizin kuvvetli olması ve güler yüzlü olmanız sizden istenen temel özelliklerdir. İş başvurusunda bulunmadan önce bu özelliklerin sizde bulunduğundan emin olun.
  • Yoğun tempo ve ayakta çalışmaya uygun olup olmadığınızı işe başvurmadan önce düşünün.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.