Mavi Jeans Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Giyim sektöründe adını en iyi markalar arasında duyuran Mavi Jeans, perakende sektöründe önemli bir yere sahiptir. Türkiye’nin birçok şehrinde mağazası bulunan Mavi Jeans aynı zamanda dünya genelinde de tanınan markalar arasında yer alır. Mavi Jeans çalışma şartları da bu bakımdan birçok iş arayışı içerisinde olan kişiler tarafından merak edilir. Kurumsal bir firmada çalışmak istiyorsanız rahatlıkla seçimlerinizi Mavi Jeans mağazalarından yana yapabilirsiniz. Hem çalışma şartları beklentileri karşılar hem de oldukça dolgun maaş avantajları bulunur. Çalışanlarını birçok bakımdan destekleyen bu mağazalar oldukça profesyonel bir çalışma disiplinine sahiptir. Yönetici kadrosu özellikle sektörün tüm dinamiklerine hakim eğitimli ve deneyimli kişilerdir. 385’den fazla mağazası bulunan şirketin 30 yıla yakın sektör deneyimi bulunuyor.

Mavi Jeans Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Mavi Jeans Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Yüksek bir iş disiplini olmasına karşın çalışanları için özgür ve rahat bir çalışma ortamı sunar. Bu nedenle de Mavi Jeans çalışan yorumları arasında şirkete karşı çok ciddi eleştiriler görmek mümkün olmaz. Fakat mağazalardaki çalışma ortamlarının son derece yoğun ve dinamik olduğu söylenebilir. Mağazacılık sektöründe hiçbir deneyimi olmayan kişiler için de bu yoğunluk zorlayıcı olabilir.

Mavi Jeans çalışanları yasal çalışma şartları dahilinde çalışır ve izin kullanırlar. Bu sürede çalıştığınız yerin AVM içerisinde ya da cadde üzerinde olması yoğunluk derecesini etkileyen faktörler arasında yer alır. Personel seçimlerinde son derece titiz davranan Mavi Jeans şirketi çalışma stilinizi beğenirse çeşitli kariyer fırsatları da sunabilir.

 

Mavi Jeans Çalışma Şartları

Mavi Jeans çalışma şartları bakımından oldukça iyi standartlarda bir ortam sunuyor. Bu şirketin mağazalarında çalışmak birçok kişi için idealdir. Özellikle mağazacılık sektöründe deneyimi olan kişiler için yorucu olmaktan ziyade daha dinamik bir ortamı bulunuyor. Mavi Jeans mağazalarında çalışmak isteyenler için şu çalışma şartlarından bahsetmek mümkün olabilir:

 • Mavi Jeans mağazalarında çalışma süresi 7.5 saattir.
 • Bu günlük çalışma saatine çay ve yemek molaları dahil edilmemiştir.
 • Haftalık izinlerinizi hafta içerisinde kullanmanız gerekiyor.
 • Firmada bir yıl çalışmayı doldurduktan sonra 14+2 yıllık izin hakkınız bulunuyor.
 • Çalışanlarına yemek, maaş, prim ve SSK imkanları sunuyor.
 • Eğer iyi bir çalışan olursanız firmanın kariyer fırsatlarından yararlanabilme şansınız oluyor.

Mavi Jeans çalışma şartları birçok kişi için ideal olsa da mağazaların yoğun ve kalabalık olduğunu unutmamak gerekiyor. İş başvurusu yaparken mutlaka bu detayları göz önünde bulundurmaya gayret göstermelisiniz. Bu süreçte en çok dikkat edilen konu çalışacağınız pozisyonun tüm kriterlerini karşılayabilmektir. Mağaza içerisinde uymanız gereken birtakım kurallar olabilir. Kuralları kısa süre içerisinde öğrenirseniz oldukça yüksek kalitede çalışma ortamı olduğu söylenebilir.

 

Mavi Jeans Çalışan Yorumları

Mavi Jeans çalışan yorumları incelendiğinde mağaza için son derece olumlu düşünceler yazıldığında bahsedilebilir. Çünkü şirket çalışanlarının maaşlarını gününe ödeyen bir firmadır. Hemen herkesin memnuniyet duyduğu çalışma şartları bulunuyor. Bunun yanında başarılı olan personeller kariyer fırsatları ile ödüllendiriliyor. Bunlara ek olarak prim sisteminin bulunması da Mavi Jeans çalışan yorumları arasında olumlu karşılanan durumlar arasında yer alıyor.

Yüzlerce çalışanı bulunan Mavi Jeans şirketi her sene maaşları güncelleyerek daha iyi bir yaşam standardı sağlamaya çalışıyor. Rakip şirketlere göre daha iyi maaş ve prim sistemi bulunan Mavi Jeans çalışılmak istenilen ortamlar sunuyor. Buna ek olarak çalışanlarına yemek parası konusunda da iyi standartlarda ödemeler yapıyor.

Okuyunuz: Zara Çalışma Şartları

 

Mavi Jeans Çalışma Saatleri

Mavi Jeans çalışma saatleri çalışanların esnek çalışmasını gerektiren saatlerdir. Mağazacılık sisteminde sıklıkla karşılaşılan esnek çalışma saatleri Mavi Jeans mağazalarında da bulunuyor. Bu mağazalarda çalışabilmek için gece geç saatlerde işten çıkmayı göze almanız gerekiyor. Özellikle AVM içerisinde yer alan mağazalar AVM açılma ve kapanma saatleri ile aynıdır.

Günde 7,5 fiilen çalışma saatini doldurmanız gerekiyor. Bu saatin haricinde ekstra olarak 1 saatlik yemek molanız bulunuyor. Mavi Jeans mağazalarında son derece yorucu günler geçirebilirsiniz. Bu nedenle de başvuru yapmadan önce bu detayların her birini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

 

Mavi Jeans Çalışan Maaşları ( Part Time ve Full Time)

Mavi Jeans çalışan maaşları bu mağazalarda işe girmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Mağazalarda işe başladığınızda part ve full olmanıza göre farklı maaş sistemleri ile karşılaşabilirsiniz. Tam gün çalışanlar firmadan maaşlarını tam olarak alırlar. Part time olarak işe girdiyseniz yarım maaş alırsınız.

Sektörde oldukça yüksek standartlarda maaş veren Mavi Jeans yeni başlayan personeline asgari ücretten yaklaşık olarak %60 daha fazla maaş ödemesi yapıyor. Buna ek olarak çalışanların prim sistemleri de bulunuyor. Yemek parası ödemesi de firmanın maaş ve prim dışında yaptığı ödemelerdir.

Aynı zamanda müdür ve müdür yardımcısı maaşları normal satış danışmanı ve kasiyer maaşlarından daha yüksektir. Prim sistemi de oldukça getirilidir. Kotayı aşarsanız firmadan ekstra prim alırsınız. Bayram gibi özel zamanlarda çalışanlar normal günlük ücretlerinden %100 zamlı olarak ödeme alırlar.

 

Mavi Jeans İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mavi Jeans iş başvurusu yapmak istiyorsanız ilk olarak bu firmanın sizlerden beklediklerini karşılayabilecek durumda olmanız gerekiyor. Firma çalışanlarında birtakım kriterler arıyor. Bu kriterleri karşılayabiliyorsanız çok daha hızlı bir şekilde iş görüşmesine çağrılabilirsiniz. Mavi Jeans şirketinin personellerinde aradıkları kriterler şunlardır:

 • İletişim becerilerinizin çok yüksek olması gerekiyor.
 • Firmanın imajını zedeleyecek hareketlerde bulunmamalısınız.
 • Eğitim durumunuz önemli oluyor.
 • Çalışma deneyimi olanlara daha hızlı geri dönüş yapılıyor.
 • Müşteri memnuniyetini yükseltebilecek bir personel olmanız bekleniyor.
 • Çalışma temposuna ayak uydurmanız isteniyor.

Bu kriterler yanında çalışma arkadaşlarınız ile uyumlu çalışabilmeli ve gereken durumlarda ekip çalışmalarına katılabilmelisiniz. Mavi Jeans çalışanlarına periyodik olarak eğitimler veriyor. Bu eğitimlere katılmalı ve başarı göstermelisiniz. Aynı zamanda eğitimlerde edindiğiniz bilgileri çalışma hayatınıza uygulayabilme kapasiteniz de olmalıdır.

Okuyunuz: LC Waikiki Çalışan Yorumları

 

Mavi Jeans Yemek Parası Ne Kadar?

Mavi Jeans yemek parası konusunda da son derece titiz bir firmadır. Bu firmanın yemek parası ödemesi de maaşlar gibi her sene güncelleniyor. Mağaza çalışanlarına yemek parasını elden vermek yerine yemek kartı şeklinde veriyor. Her ay kartlara düzenli olarak belli miktarda yemek parası yatırılıyor. Yemek parası yatırıldıktan sonra tüm ay boyunca çalışanlar ister yemek ister market alışverişlerinde kullanabiliyor.

 

Mavi Jeans Genel Müdürlük İletişim

Mavi Jeans çalışma şartları hakkında bilgi edinmek isterseniz genel müdürlük iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. Bu numara ve adresler şunlardır:

 • Genel Müdürlük Telefon: 0212 371 20 00
 • Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 288 62 84
 • Merkez Adresi: Sultan Selim Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi No: 53 34418 Kağıthane İstanbul

İletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

 

Mavi Jeans’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Mavi Jeans’de çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında birçok detaydan bahsedilebilir. Firma ile uzun yıllar çalışmak istiyorsanız daima kariyer fırsatlarını değerlendirmeye çalışmalısınız. Satış personeli olarak girdiğiniz işi mağaza müdürü olarak devam ettirebilme imkanınız bulunuyor. Ancak bu süreçte firmanın beklentilerini karşılayabilmeniz gerekiyor.

Mavi Jeans kariyer fırsatları bakımından en iyi alternatifleri sizlere sunuyor. Ancak satış rakamlarınızın iyi olması, verilen eğitimleri en iyi şekilde almış olmanız büyük önem taşıyor. Bunun yanında mağazadaki müdür ve çalışma arkadaşlarınızla da uyum içerisinde olmaya özen göstermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.