FLO Mağazacılık Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Ayakkabıcılık sektörünün önde gelen firmalarından birisi olan FLO son derece yüksek standartlarda ürünleri ile her geçen gün biraz daha büyüyor. Birçok çalışana sahip olan firma sürekli olarak yeni açılan mağazalar ile istihdam yaratmaya da devam ediyor. FLO Mağazacılık çalışma şartları ve çalışanlarına verdiği maaşlar bakımından son derece iyi standartlarda şirketler arasında yer alıyor. Ancak yine de kişilerin iş başvurusu yapmadan önce mutlaka FLO şartlarına bir göz atması gerekiyor. Mağazacılık sektöründe çalışmayı düşünüyorsanız beklentilerinizi karşılayabilecek şartları sayesinde isteklerinize hitap edebilecek şirketler arasında yer almaktadır.

FLo Mağazacılık Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

FLo Mağazacılık Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

FLO Mağazacılık çalışan yorumları da incelendiğinde kişilerin bu firmadan memnun olduklarını söylemek mümkün olabiliyor. Bu firmada çalışmayı düşünüyorsanız çalışan yorumlarından ziyade maaş, yemek ve sigorta ödemeleri konusunda araştırma yapmanız gerekiyor. Çünkü mağazacılık sektörü son derece zor bir sektördür. Kişiler bu sektörde işe girmeden önce sektörün tüm dinamiklerini karşılayıp karşılayamayacaklarına dikkat etmeleri gerekir.

FLO sektörün dev firmalarından biri olduğu için çalışanlarına birtakım kariyer olanakları da sunmaktadır. Ancak firma bünyesinde yükselebilmek ve kariyer fırsatlarından yararlanabilmek için çalışma şartların en iyi şekilde uyum sağlamanız gerekiyor. Sonrasında firmada uzun yıllar çalışabilecek bir isim olmanız da kariyer konusunda önemli detaylar arasında yer alıyor. FLO başarılı personellerine her daim en iyi fırsat kapılarını aralayan firmalar arasında yer almaktadır.

 

FLO Mağazacılık Çalışma Şartları

FLO Mağazacılık çalışma şartları bakımından son derece profesyonel bir firmadır. Çalışanlarının beklentilerini karşılayan ve aynı şekilde çalışanlarından da istediği performansı görmek isteye mağazalar zinciridir. FLO Mağazacılık çalışma koşulları bakımından personellerinden birtakım beklentilere sahip. Bu beklentileri şu şekilde sıralamak mümkün olabilir:

 • FLO çalışanlarının günlük olarak çalışma saati toplamda 8 saattir.
 • Çalışanların haftada bir gün izinleri vardır.
 • Gün içerisinde 1 saat öğle yemeği molası bulunur.
 • Eğer şirkette bir seneyi doldurursanız 14+2 yıllık izin kullanma hakkınız bulunur.
 • FLO mağazalarında fazla çalışma durumu söz konusu olmaz.
 • Eğer resmi ve dini bayram tatillerinde çalışmanız gerekir ise maaşa ek ödeme alabilme imkanınız olur.
 • Mağazalarda 2 aylık deneme süresini doldurmanız gerekir.
 • Deneme süresini dolduran çalışanlara sezon alışverişlerinde uygulanmaktadır.
 • Mağazalarda yeni çalışmaya başlayan adaylara 100 TL değerinde hoş geldin çeki verilmektedir.
 • Anlaşmalı firmalardan alışverişlerde çalışanlar için indirimler söz konusu olur.
 • Yemek kartı uygulaması mevcuttur.
 • Kurumsal etkinlikler sayesinde çalışanların eğitim alması sağlanır.

Bu fırsatları sayesinde birçok kişi için FLO oldukça iyi standartlarda bir işletmedir.

 

FLO Mağazacılık Çalışan Yorumları

FLO Mağazacılık çalışan yorumları firma hakkında birçok olumlu yorum içeriyor. Çalışanlarını her daim destekleyen ve zaman zaman çalışanlarına sosyal sorumluluk projelerinde yer alma hakkı tanıyor. Bu süreçte çalışanlarına iyi standartlarda maaş vermesi de yorumların olumlu olmasında önemli bir detaydır. Fakat zaman zaman olumsuz eleştiriler gelse de bu durum firmadan ziyade mağazacılık sektörünün yorucu olmasından kaynaklıdır.

Mağazada tüm gün boyunca ayakta kalmak zorunda kalabilirsiniz. Son derece yorucu bir çalışma ortamı olması yorucu ortamlara alışık olmayan çalışanlar üzerinde bir olumsuz etki yaratabiliyor. Ancak dinamik bir çalışma ortamı arayışındaysanız FLO mağazalarında kendinize oldukça iyi bir yer edinebilirsiniz.

 

FLO Mağazacılık Çalışma Saatleri

FLO Mağazacılık çalışma saatleri diğer mağazalardan çok farklı değildir. Firma mağazalarını hem cadde üzerinde hem de AVM içlerinde açıyor. AVM içerisinde yer alan mağazaların açılma ve kapanma saati AVM’ler ile aynı oluyor. Mağazalarda mesailer sabahları saat 10.00’da başlıyor. Bununla birlikte akşamları 22:00’da kapanıyor. Hafta sonlarında, resmi tatillerde ve dini bayramlarda da mağazalar açık oluyor. Firmanın çağrı merkezleri ise 09:00’da hizmet vermeye başlıyor ve 19:00’da hizmeti sonlandırıyor.

Genel merkezde ise çalışma saatleri hafta içinde 07:45’de iş başlar ve 17:15’de sona erer. Hafta sonları tatildir. Firma kalabalık şehirlerde yaşayan ve gece geç saatlerde çıkan çalışanları için servis imkanlarını sunar. Bu da çalışanlar için ekstra bir avantajdır.

Okuyunuz: Teknosa Çalışma Şartları

 

FLO Mağazacılık Çalışan Maaşları ( Part Time ve Full Time)

FLO Mağazacılık çalışma şartları kadar merak edilen bir diğer konu ise firmanın çalışanlarına sunduğu maaş tutarı oluyor. Eğer FLO mağazalarının bir çalışanı olmak istiyorsanız ne kadar maaş alacağınızı bilmeniz gerekiyor. Mağazaya yeni giren bir çalışan direkt asgari ücret ile işe başlamaktadır. Bunun yanında kişiler yemek ücreti de alabiliyor.

Mağazada çalışan diğer personeller bulundukları süre bazında biraz daha yüksek maaş alabilme imkanına sahip olabiliyor. Bunun yanında mağaza müdürü, depo sorumlusu, kasa görevlisi, reyon görevlisi gibi farklı çalışma pozisyonları bulunuyor. Bulunduğunuz pozisyona göre maaşınızda farklılık olabilir.

 

FLO Mağazacılık İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

FLO Mağazacılık iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız belirli kriterleri taşımanız gerekiyor. Firma işe alım sürecinde oldukça titiz davranıyor. Personellerini işe alırken şu kriterlere dikkat ediyor:

 • 18 yaşını tamamlamış olmanız gerekiyor.
 • İletişim becerilerinizin yüksek olması gerekiyor.
 • İş düzenine hakim ve sorumluluk sahibi olmalısınız.
 • Müşteri memnuniyeti odaklı olmaya özen göstermelisiniz.
 • Özel deneyim ve kabiliyet isteyen konularda firma gereksinimlerini karşılayabilmelisiniz.
 • FLO Mağazacılık çalışma şartları karşılanabilmelidir.
 • Sonuç odaklı olmaya özen göstermeniz gerekiyor.
 • İşletmenin imajını yükseltecek düzeyde bir personel olmalısınız.
 • Firmanın eğitimlerine katılabilmeli ve esnek çalışma saatlerine uyabilmelisiniz.

Tüm bu kriterleri karşılayabileceğinize inanıyorsanız FLO mağazacılık firmasına iş başvurusu yapabilirsiniz. İş başvurusu sırasında dilerseniz şirketin kurumsal web sayfası üzerinden insan kaynakları kategorisine girerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında mağazalara ya da bölge müdürlüklerine başvuru için CV bırakabilirsiniz. En önemlisi de kariyer sitelerinde firma tarafından açılan başvurularla ilgilenmektir. Firma genel başvurular ya da özel pozisyonlarda başvuru yapılabilmesi için ilan açabiliyor. Çeşitli kariyer portalları üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

FLO Mağazacılık Yemek Parası Ne Kadar?

FLO Mağazacılık çalışan yorumları arasında en çok karşılaşılabilecek konulardan birisi de yemek parasıdır. Birçok mağazada olduğu gibi FLO mağazaları da çalışanlarına maaş yanında yemek desteği de veriyor. Maaşınızdan ayrı olarak bu para sizlere yemek kartı şeklinde veriliyor. Her ay bu yemek kartlarına belli miktarda ödemeler yapılıyor.

Yemek kartlarınızı restoranlarda, marketlerde kullanabilme imkanınız bulunuyor. Yemek kartlarına yüklenen ücretler de her sene güncelleniyor. Bu yemek kartını öğle yemeği için kullanabileceğiniz gibi farklı ihtiyaçlarınızı gidermek içi de kullanabilirsiniz.

 

FLO Mağazacılık Genel Müdürlük İletişim

FLO Mağazacılık ile iletişim kurmak isterseniz firmanın genel müdürlük numaralarını kullanabilirsiniz. Bu bilgiler şunlardır:

İnternet Adresi: www.FLO.com.tr

 • Firma Adresi: Mahmutbey Mahallesi Taşocağı Caddesi Zilan İş Merkezi No:24 Kat:3 Mahmutbey/ Bağcılar İstanbul

İletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

 

FLO Mağazacılıkta Çalışmak İsteyenlere Öneriler

FLO mağazacılık için çalışmak istiyorsanız belirli kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Firma çalışanlarının eğitimlerinden mağaza içi davranışlarına kadar birçok konuya dikkat ediyor. Maaş konusunda son derece hassas olan firma çalışanlarının iyi standartlarda çalışmasını sağlıyor. Ancak çalışanlarından da yüksek bir verim bekliyor.

İletişim becerilerinizi her zaman yüksek tutmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda sorumluluklarının bilincinde çalışanlar olmanız gerekiyor. Satış becerisi yüksek ve firmaya katkı sağlayan personeller olmanız önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.