Teknosa Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları 2023

Türkiye’deki en önemli teknoloji marketlerinden birisi olan Teknosa, 2000 yılında Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi adı altında kurulmuştur. Başarılı bir firma olan Teknosa binlerce çalışanı ile istihdam düzeyi yüksek firmalar arasında yer alır. Teknosa çalışma şartları bakımından ideal olmakla birlikte günümüzde oldukça yoğun iş başvurusu alan firmalardadır. Birçok farklı teknolojik ürünün satışını gerçekleştiren Teknosa firması çalışanlarına sağladığı haklar ve maaşlar bakımdan oldukça merak ediliyor. 2019 senesinde mağaza sayısı 202 sayısına ulaşmışken günümüzde bu sayı daha da fazladır. Teknosa iş başvurusu yapmadan önce mutlaka Teknosa çalışan yorumları incelenmeli ve çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Teknosa Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Teknosa Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Teknosa günümüzde birçok insana iş imkanı sunuyor. Aynı zamanda çalışanlarına periyodik olarak verilen eğitim destekleri ile bulundukları alanda daha da iyi olmalarına yardımcı olunuyor. TV, bilgisayar, tablet, telefon, kulaklık, Mouse gibi birçok teknolojik aletin satışının yapıldığı Teknosa mağazaları hem fiziksel mağaza hem de online platform olarak hizmet veriyor. Fiziksel mağazaları cadde üzerinde ve AVM içerisinde yer alıyor.

Türkiye’nin birçok şehrinde mağaza açan Teknosa günümüzün en popüler teknoloji mağazaları arasında önemli bir yer ediniyor. Çalışanlarının en iyi standartlarda hizmet verdiği mağazada çalışma şartları da beklenenden çok daha iyidir. İyi bir özgeçmiş hazırlayarak Teknosa mağazalarında çalışmak için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Teknosa Çalışma Şartları

Teknosa çalışma şartları beklentileri karşılayabilecek düzeydedir. Sabancı Holding kuruluşlarından birisi olan Teknosa, çalışanına değer veren şirketler arasındadır. Belli bir çalışma prensibi olan Teknosa mağazalarında şartlar ise şu şekildedir:

 • Çalışma sistemleri vardiyalı bir sistemdir.
 • Prim sistemi ile çalışanlar motive edilir.
 • Sürekli olarak ayakta durmanız gereken bir çalışma ortamı vardır.
 • Çalışma süresi günlük olarak 8 saat olarak belirlenmiştir.
 • Çay ve yemek molaları da 8 saatlik sürece eklenmiştir.
 • Fazla çalışmanız gereken durumlarda mesai ücreti eklenmiyor.
 • Fakat işe geç gelme ya da işten erken ayrılma gibi durumlarınızda daha önceki fazla çalışmalarınız ile denk hale getirmek mümkün oluyor.

Bunların yanında bir yıllık süreyi dolduran çalışanların 14+ 2 gün yıllık izin hakkı bulunuyor. Haftada bir gün de haftalık izin olarak kullanılıyor. Teknosa çalışma şartları bakımından birçok kişinin ilgi duyduğu mağazalardan biridir.

Media Markt Çalışma Şartları

 

Teknosa Çalışan Yorumları

Teknosa çalışan yorumları incelendiğinde firmanın ciddi anlamda kötü bir eleştiri almadığı söylenebilir. Çalışanlarının tüm sosyal haklarına saygı gösteren şirket maaşlar konusunda gereken durumlarda zam getirmektedir. Uzun yıllar çalışan çalışanlarına önemli kariyer fırsatları sunuluyor. Çalışma şartları, iş ortamları ve maaşları bakımından birçok çalışan için iyi uygulamaları bulunuyor.

Teknosa mağazalarında çalışmak istiyorsanız çok yoğun bir temposu olduğunu bilmeniz gerekiyor. Firma hakkındaki şikayetler de bu noktada başlıyor. Ancak her mağaza satış noktasında bulunan dinamizm Teknosa mağazalarında da bulunuyor. Sürekli ayakta durmanız gereken bir işin sizi yoracağına inanıyorsanız iş başvurularındaki şansınızı farklı bir sektörde deneyebilirsiniz. Bununla birlikte firmaya satış danışmanı pozisyonunda başvurmamalısınız.

 

Teknosa Çalışma Saatleri

Teknosa çalışma saatleri bakımından vardiyalı bir sisteme sahiptir. Vardiyalı sistemde herkes aynı döngüde çalışıyor. Bir ekip sabah grubunda çalışırken bir diğer ekip de akşam grubunda çalışıyor. Bu da haftalık olarak değişiyor. Sabahçı ekip sabahları 08:00 ile 17:30 arasında çalışıyor. Akşam grubu ise 13:00 ile 22:00 arasında çalışıyor. Tatil zamanlarında çalışmanız gerekiyorsa bu durumu da mesai ücreti olarak kazanma imkanınız bulunur. Yani tatil günlerinde çalışan kişiler 2 günlük çalışma ücreti alabiliyor.

Teknosa çalışma şartları bakımından birçok çalışan firmadan yana oldukça memnundur. Çünkü maaşları yanında yemek parası gibi avantajları da bulunur. Hemen her çalışan için kariyer fırsatı bulunur.

Okuyunuz: Carrefoursa Çalışma Şartları

 

Teknosa Çalışan Maaşları

Teknosa çalışan yorumları arasında en çok dikkati çeken konu ise maaşlar oluyor. Çalışanlar maaş konusunda ortalama işletmelere göre daha fazla kazanma imkanı elde ediyor. Mağazada yeni çalışmaya başlayan satış danışmanı asgari ücretten %10 daha fazla ücret alma imkanı buluyor. Mesai ücretleri ödenmese de çalıştığınız fazla saatler diğer çalışma günlerine göre dengelenir.

Maaş dışında aynı zamanda prim alma imkanınız da bulunuyor. Primler de o ayki belirlenen kotanın aşılması durumunda ödenir. Maaşınıza ortalama olarak 300- 400 TL fazla yatırılır. Primler mağaza primleri ve kategori primleri olmak üzere farklı şekillerde yansıtılır. Bununla birlikte yeni giren kişi ile 5 yıllık çalışan maaşı da aynı değil. Aynı zamanda çalıştığınız pozisyona göre maaşlar da farklılık gösteriyor.

 

Teknosa İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknosa iş başvurusu yapabilmek için ilk olarak bir CV hazırlamalısınız. İş başvurularında CV’lerin profesyonel hazırlanması işe alım sürecinde artı bir puan oluyor. Bu süreçte CV’nizde mutlaka bulunması gereken bilgiler arasında şunlar yer alıyor:

 • Kişi bilgileriniz
 • İletişim bilgileriniz
 • Adres bilgileriniz
 • Referanslarınız
 • İlgi alanlarınız
 • Kısa öz yaşam öykünüz

Bu bilgileri olabildiğince çeşitlendirmelisiniz. Ancak doğru ve gerçekçi bir CV hazırlamak önemlidir. Abartıya kaçmadan ve son derece detaylı olarak hazırlanmış bir CV ile online platformlardan başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu CV’yi mağazaların insan kaynakları bölümüne de bırakabilirsiniz.

 

Teknosa Yemek Parası Ne Kadar?

Teknosa çalışma şartları içerisinde merak edilen konulardan birisi de yemek parasının ne kadar verildiğidir. Yemek parası her sene firmanın inisiyatifleri doğrultusunda düzenlenmektedir. Firma çalışanlarına oldukça dolgun denebilecek miktarda yemek parası veriyor. Yemek parasını elden fiş olarak ya da nakit olarak vermek yerine kart olarak veriyor.

Çalışanlar bu yemek parası kartı ile dilerlerse alışveriş de yapabilme imkanı buluyor. Bu bakımdan firma çalışanlarının iş yerinde geçirdikleri zaman diliminde yemek giderlerini de karşılamış oluyor. B durum da birçok kişinin Teknosa’da çalışmak için firmaya başvuru yapmasını sağlar.

Okuyunuz: Gratis Çalışma Şartları

 

Teknosa Genel Müdürlük İletişim

Teknosa’da çalışmak isteyenler iş başvurularını genel müdürlük iletişim bilgileri üzerinden de gerçekleştirebilir. Aynı zamanda Teknosa ile ilgili olarak merak ettiklerinizi de yine firmaya sorabilme şansınız bulunur. Firmaya şu iletişim bilgileri üzerinden ulaşabilirsiniz:

 • Telefon numarası: 0216 468 36 36
 • Çağrı merkezi numarası: 0850 222 59 99
 • İnternet adresi: www.teknosa.com
 • Firma adresi: Barbaros Mahallesi, Mor Sümbül Sokak, No:7/ 3F-18 Nida Kule 34746 Ataşehir İstanbul

Bilgilerinden firmaya kolaylıkla erişebilirsiniz. Yüksek standartlarda çalışma olanakları sunan Teknosa her anlamda çalışanlarını destekleyen şirketler arasında yer alıyor.

 

Teknosa’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Teknosa’da çalışmak isteyenlere öneri kapsamında birçok detaydan bahsedilebilir. Öncelikle Teknosa eğitim düzeyine önem veriyor. Çalışanlarının üniversite mezunu olmasına büyük önem veriyor. Bunun yanında iletişim becerisi yüksek olması da iş başvurularında dikkate alınan detaylar arasında bulunuyor.

Teknolojiye ilginiz varsa ve bu alanda kolay öğrenebileceğinize inanıyorsanız iş başvurusu yapabilirsiniz. Ancak teknolojik cihazlarla aranız iyi değil ise mağaza içerisinde satışlarınız düşük olabilir. Bu da primlerinizde daha eksik kazanç elde etmenize neden olur. Teknosa’da çalışmak istiyorsanız kendinizi her bakımdan en iyi şekilde tanıtmanız gerekiyor. Verilen eğitimleri en iyi şekilde almalısınız. Bunun yanında farklı pozisyonlarda çalışmanız istenebilir. Bu nedenle çalışma şartları ve saatleri konusunda daima esnek olmaya önem vermeniz gerekiyor.

Yorumlar

 1. Ali baba dedi ki:

  6 yıl çalıştırdılar vekalet mağaza sorumlusu olarak terfi yapmadılar maaşlar okadar soylettikleri yalanlara verdikleri hedeflere iş stresine göre devede kulak kepçeyle alıp kaşıkla veren bir şirket neden yalanlar dolu övgüler sıralamış siniz sizidemi satın aldilar.