Media Markt Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Teknoloji mağazaları arasında öncü firmalardan birisi olan Media Markt çok geniş bir çalışan kadrosuna sahip firmalar arasında yer alır. Hem çalışanları hem de müşterilerin konusunda titiz olan firma teknoloji perakendeciliğinin en önemli isimlerindendir. Media Markt çalışma şartları bakımından günümüzün en iyi firmaları arasında yer alır. Maaşlarının iyi düzeyde olması ve primlerle maaşların desteklenmesi birçok kişinin bu mağazada çalışmasına olanak tanır. Media Markt Alman bir firma olan Metro Grup’a aittir. Yabancı sermayeli olmasına karşın Türkiye’de en fazla çalışana sahip mağazalar arasında bulunur. Teknoloji alanında yeni nesil ürünlerin satışına yer veren firma birçok bakımdan çalışanlarını desteklemektedir.

Media Markt Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Media Markt Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Media Markt çalışan yorumları dikkate alındığında firma hakkında ciddiye alınabilecek eleştiriler bulunmuyor. Firma çalışanlarını özenle seçerken aynı zamanda çalışanlarının haklarını da gözetmektedir. Bu nedenle de çok fazla iş başvurusu yapılan firmalar arasında bulunur. Teknoloji alanında kendine has bir yol izleyen mağaza özellikle ekonomik sorunlar karşısında her zaman çizgisini korumayı başarmıştır.

Media Markt birçok farklı yerde şubesi bulunan bir firma ve bu sayede yüzlerce çalışanı ile oldukça büyük bir ailedir. Bünyesinde çalışan kişilerin pozisyonları farklı da olsa herkes kendi bulunduğu pozisyona uygun olarak maaş alabiliyor. Beklentileri karşılayan bu firma hemen her anlamda kaliteye büyük bir önem veriyor.

 

Media Markt Çalışma Şartları

Media Markt çalışma şartları birçok kişi için en ideal şartları barındırır. Çalışmak isteyen kişiler için hem son derece kurumsal bir ortam sunar hem de çalışma şartları herkesin kaldırabileceği şekildedir. Teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından izleyen mağaza birçok farklı marka ile çalışır. Bu nedenle de kişiler çalışmak istiyorlarsa birçok markanın yüzlerce ürününü yakından tanıyabilmelidir. Personellerinin işe adapte olabilmeleri için sürekli olarak bir oryantasyon uygulanıyor. Media Markt çalışma şartları için şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Media Markt çalışanları günde toplamda 8,5 saat çalışırlar.
 • Bu 8,5 saat içerisinde 1 saatlik yemek ve çay molası da bulunur.
 • Vardiyalı bir çalışma sistemi olduğu için çalışanlar farklı saatlerde işe gelmek durumunda kalabilirler.
 • Sabah ve akşam grubu olarak çalışan kişilerin aynı zamanda haftada bir gün de izinleri bulunur.
 • Eğer bir yılı doldurursanız yıllık olarak 14+2 izin kullanabilirsiniz.
 • Yeni kampanyalar varsa ya da özel bir güne denk gelinmiş ise ekstra çalışmanız gerekebilir.
 • Ekstra çalışmaların karşılıkları maaşlara yansıtılır.

Bu şartlar altında Media Markt çalışanları oldukça uyumlu bir çalışma ortamı oluşturabilirler.

Okuyunuz: A101 Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

 

Media Markt Çalışan Yorumları

Media Markt çalışan yorumları genel olarak şirket hakkında olumlu bir şekilde dile getirile düşüncelerdir. Firmanın çalışanlarına yaklaşımları ve çalışma şartları göz önüne alındığında birçok personelinin firma konusunda memnun olduğu söylenebilir. Çalışanlarının izinlerini titizlikle düzenleyen yönetici kadrosu aynı zamanda primlerin dağıtılması konusunda da gereken hassasiyeti en iyi şekilde gösterir.

Media Markt çalışanları konusunda her anlamda gereken iş şartlarını en iyi şekilde sağlar. Beklentileri karşılayan ve kişilerin iyi maaş almasına olanak tanıyan firma birçok yerde mağaza açarak kişilere iş imkanı sağlıyor.

 

Media Markt Çalışma Saatleri

Media Markt çalışma saatleri konusunda farklı uygulamaları olan mağazalardır. AVM içerisinde olması ve cadde üzerinde bulunması çalışma saatlerinin farklılık göstermesine neden olabilir. Aynı zamanda vardiyalı bir sistem olduğu için çalışanların vardiya saatleri de değişik olabiliyor. Ancak AVM içerisinde bulunan bir mağazanın açılış saati sabah 10:00 olmakla birlikte kapanış saati 22:00’dir.

Her çalışanın mutlaka 8,5 saatini mağaza içerisinde geçirmesi gerekiyor. Bu nedenle de çalışanların işe gelme ve işten çıkma saatleri değişebiliyor. Bazen mesai nedeniyle de bu saatlerde artış olabiliyor. Media Markt yöneticileri, mutlaka çalışanlarının mesai saatlerinin de detaylı olarak düzenlenmesini sağlamaktadır.

 

Media Markt Çalışan Maaşları

Media Markt çalışan maaşları da yine çalışma saatlerinde olduğu gibi farklılık gösterebiliyor. Kişilerin mağaza içerisindeki konumları ve pozisyonları maaşlar üzerinde oldukça etkilidir. Bununla birlikte full ve part time çalışanların maaşları da değişiyor. Media Markt genel olarak çalışanlarını full time olarak almaya özen gösteriyor.

Media Markt ilk defa işe başlayan çalışanlarına asgari ücretin %20’si kadar fazla maaş veriyor. Çalışma seneniz yükseldikçe ve pozisyonlarınızda farklılık oldukça maaşlarınızda da artış olabiliyor. Bununla birlikte firmada uzun yıllar çalışan kişiler maaşlarını asgari ücretten %70 kadar daha fazla alabilme şansına sahip olabiliyor.

Bunlara ek olarak prim usulü de maaşa ek olarak kazanç sağlamanıza olanak tanıyor. Media Markt çalışma şartları ve maaşları bakımından çok avantajlı firmalar arasında önemli bir yer ediniyor. Çalışanlara yapılan bir diğer ödeme türü de yemek parasıdır. Yemek parası da çalışanlara aylık olarak veriliyor.

Okuyunuz: Eminevim Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

 

Media Markt İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Media Markt çalışma şartları konusunda gerekli kriterleri sağladığınıza inanıyorsanız firmaya iş başvurusu yapabilirsiniz. Uygun görülürseniz ve firmanın personel ihtiyacı olursa kısa süre içerisinde iş görüşmesine çağrılabilirsiniz. İş başvurusu yaparken mutlaka şu kriterlere dikkat etmelisiniz:

 • Mutlaka detaylı bir özgeçmiş hazırlayın.
 • Özgeçmişiniz üzerinde geçmiş deneyimleriniz ve referanslarınız bulunsun.
 • Referanslarınızın numaralarını özgeçmişe ekleyin.
 • İletişim numaralarınızı detaylı olarak yazın.
 • Ekstra bir iletişim numarası yazmaya özen gösterin.
 • İş görüşmesi sırasında iletişime açık birisi olduğunuzu vurgulayın.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde Media Markt ailesine kolaylıkla katılabilirsiniz. İş başvuruları ve iş görüşmeleri uzun bir süreç alabilir. Bazen iş başvurularına aylarca dönülmeyebilir. İş başvurusu yapan adaylar mağazanın satış danışmanı, kasiyeri, depo personeli, bilgi işlem personeli, reyon sorumlusu olarak çalışabilme imkanına sahip oluyor.

 

Media Markt Yemek Parası Ne Kadar?

Media Markt çalışanlarına maaş+ prim yanında yemek parası ödemesi de yapıyor. Her çalışanına yaptığı bu ödeme her sene değişebiliyor. Çalışanlarının maddi anlamda en iyi şekilde desteklenmesi Media Markt genel yönetimin önem verdiği konular arasında yer alıyor. Mağaza çalışanları bu yemek paralarını rahatlıkla farklı alışverişlerde de kullanabilme şansına sahip olabiliyor.

Dilerseniz öğle arasında yemek harcaması dilerseniz mutfak masraflarınızın alışverişlerinde kullanabilme şansınız bulunuyor. Her çalışanına eşit olarak verilen yemek parası ödemesi maaş dışında verilir. Çalışanların her ay bu ödemeleri mutlaka düzenli olarak alması sağlanır.

 

Media Markt Genel Müdürlük İletişim

Media Markt çalışma şartları ve daha birçok konuda firmadan bilgi almak için genel müdürlük iletişim numaralarından yararlanabilirsiniz. Şirketin iletişim numaraları şu şekildedir:

İletişim numaralarından firmaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Media Markt’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Media Markt çalışanı olmak istiyorsanız mutlak aktif çalışma temposuna uymanız gerekiyor. İlgili pozisyonda deneyim kazanmış olmanız sizin için artı bir puan olarak değerlendirilir. Aynı zamanda insan ilişkilerinde başarılı olmanız önemli bir detaydır.

Çalışan ve azimli bireyleri bünyesine katan mağazalar zinciri askerlik hizmetini tamamlamış ya da bu hizmetten muaf olan kişileri daha fazla tercih eder. Eğer şirketin personeli olmak istiyorsanız detaylı bir özgeçmiş hazırlayarak internet üzerinden ya da mağazaların şubelerine direkt olarak CV bırakabilirsiniz.

” Media Markt çalışma şartları ve çalışan yorumları ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Daha detaylı bilgi edinmek için Media Markt Kariyer bölümünü inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

 1. yusuf dedi ki:

  evet guzel