Penti Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tekstil perakendecilik sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Penti, 1950 senesinde kurulmuştur. Son derece büyük bir ilerleme kaydeden firma zamanla mağazalar zinciri haline gelmeyi başardı. Penti çalışma şartları ve maaşları gibi konularda oldukça merak edilen firmalar arasında yer alır. Firmaya olan ilginin kısa sürede büyümesi ile birlikte ülkenin birçok yerinde satış mağazaları kurulmaya başlandı. Hem kaliteli ürünleri hem de ürün skalasının geniş olması Penti mağazalarına olan ilgiyi oldukça artıran durumlardır. Oldukça aktif bir çalışma ortamı bulunan Penti günümüzde binlerce kişiye iş olanakları sağlamaktadır.

Penti Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Penti Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Penti mağazalarında çalışmak birçok kişi için büyük avantajlar sağlar. Hem maaşlarının dolgun olması hem de son derece iyi sosyal haklar sunması bu mağazaya olan çalışan ilgisini artırmaktadır. Penti mağazalarında çalışabilmek için maaş bilgisi, çalışma şartları, saatleri, yemek parası gibi konuları iyi bilmek gerekir.

Çalışanlarında birtakım kriterler arayan mağazalar zinciri son derece yüksek standartlarda bir mağazadır. Çalışanlarının ve müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya çalışan firma oldukça olumlu yorumlar alıyor. Penti çalışan yorumları da incelendiğinde firma hakkındaki çalışan düşünceleri konusunda fikir edinilebilmektedir.

 

Penti Çalışma Şartları

Penti çalışma şartları bakımından üstün niteliklerde mağazalar arasında yer alıyor. Hem çalışma saatlerinin uygun olması hem de çalışanlarının yasal haklarına saygı gösterilmesi mağazanın çok fazla iş başvurusu almasına olanak tanır. Penti mağazaları hem cadde kenarlarında hem de AVM içlerinde karşılaşabileceğiniz mağazalardır. Büyük şehirlerde birden fazla mağaza bulunuyor olması geniş bir müşteri kitlesine hizmet vermesine olanak tanır. Mağazanın çalışma şartları ise şu şekildedir:

 • Penti günlük olarak çalışma saati yasalarda belirtildiği gibi 7.5 saat olarak ayarlanmıştır.
 • Bu çalışma saatine çalışma ve yemek molası dahil edilmemiştir.
 • Yemek ve çay molası ile birlikte çalışma saati 8.5 saati buluyor.
 • Haftada bir gün izin verilmektedir.
 • Kişiler eğer bir yılı doldurmuşlar ise 14+2 gün olarak yıllık izin kullanma hakkına sahip olabilmektedirler.
 • Personeller vardiya sistemine göre çalışırlar.
 • Vardiya düzeni de mağazanın yöneticileri tarafından ayarlanmaktadır.

Penti mağazaları personellerinin seçiminde çok titiz davranan firmalardandır. Bu nedenle de iş başvurularını yaparken deneyim, yetenekleriniz, eğitim ve kariyer hedefleriniz gibi konularda kendinize güvenmelisiniz. Penti, satış ve pazarlama alanının tüm dinamiklerine hakim olan kişilerle çalışmayı her daim tercih eden firmalar arasında yer alır.

 

Penti Çalışan Yorumları

Penti çalışan yorumları incelendiğinde genel olarak çalışanlarının firma hakkında düşüncelerini olumlu bir şekilde dile getirdiklerini görebilirsiniz. Haftalık izinlerin düzenli kullandırılması, çalışanların mağaza içerisinde mobing gibi durumlara maruz bırakılmaması çalışanlar açısından olumlu durumlar arasında bulunuyor.

Penti çalışanlarının sosyal haklarına daima saygı duyan firmalardan biri. Bununla birlikte çalışanlarının kariyer hedeflerinde de desteklenmelerine özen verilir. Penti mağazaları ile çalışmak her anlamda sizlere kariyer fırsatları sunar. Satış danışmanı olarak başlayabileceğiniz çalışma hayatınıza farklı ve yüksek mağaza kadrolarında devam edebilme olanakları sunulur. Bununla birlikte çalışanlar periyodik olarak farklı eğitimlere alınırlar. Bu eğitimler sayesinde daha aktif bir çalışma hayatı elde edebilirsiniz.

Okuyunuz: LC Waikiki Çalışma Şartları

 

Penti Çalışma Saatleri

Penti çalışma saatleri kişilerin vardiyasına göre farklılık gösterir. Vardiya sistemi gündüz ve akşam olmak üzere ikili sistem şeklinde uygulanıyor. Bununla birlikte bazen yoğunluk durumlarında normalden fazla çalışmak gerekebiliyor. Böyle zamanlarda da çalışanların maaşlarına ekstra olarak mesai ücretleri yansıtılıyor.

İç giyim ve çorap sektöründe önemli firmalardan biri olan Penti mağazalarında çalışmayı düşünüyorsanız esnek çalışma saatlerine uyabilmeniz gerekiyor. Mağazalar cadde üzerinde ya da AVM içerisinde olması çalışma saatleri üzerinde bir farklılık meydana getirebilir. AVM içerisinde olan mağazaların açılışları 10:00’da başlar ve gece 22:00’da sona erer. Bu süreler içerisinde de vardiya sistemine göre farklı satış personelleri çalışır.

 

Penti Çalışan Maaşları

Penti çalışan maaşları kişilerin firmada ki pozisyonlarına göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda maaşlar, yemek parası da her sene yeniden düzenlenir. Prim usulünün de bulunduğu Penti mağazalarında oldukça iyi standartlarda bir maaş sistemi bulunur. Penti mağazalarındaki çalışanların maaşları genel olarak asgari ücret düzeyinin %25 daha fazlasıdır. Ancak bu yalnızca mağazadan aldığınız düz maaştır.

Maaşın yanında ek olarak da birçok ödeme alabiliyorsunuz. Primler maaşları artıran en önemli unsurlardan biridir. Özellikle AVM’lerde çok yoğun bir müşteri potansiyelinin olması yüksek prim elde etmenize olanak tanıyor. Yemek ücretleri de maaşlara eklenince Penti mağazalarının çok yüksek standartlarda ödemeler yaptığı söylenebilir.

AVM’lerde çalışanların en büyük problemi genelde geç saatlerde işten çıkılıyor olmasıdır. Bu nedenle çalışanların ulaşımda sorun yaşamamaları için Penti mağazaları çalışanları için akşam servisi de ayarlayabiliyor. Penti çalışma şartları bu bakımlardan birçok kişi için oldukça cazip iş fırsatı olarak görülebiliyor.

Okuyunuz: İç Çamaşırı Mağazası Açmak

 

Penti İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Penti çalışan yorumları bakımından memnun olunan firmalardandır. Bu nedenle de bu firmaya çok yoğun olarak iş başvurusu yapılıyor. Mağazaların çalışan sayısının yeterli olması durumlarında yapılan başvurular personel havuzuna alınır ve ihtiyaç halinde kişiler aranarak görüşmeye çağrılır. Penti mağazalarında çalışmak isterseniz iş başvurusu yapmanı türlü yolları bulunur. İş başvurusu yapabilmek için şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • Kariyer siteleri üzerinden açılan pozisyonlara başvuru yapmak
 • Kariyer sitelerindeki Penti genel iş başvurusu ilanlarına başvuru yapmak
 • Penti mağazalarında CV bırakabilirsiniz.
 • Bölge müdürlüklerine CV bırakabilirsiniz.

Bu başvuru yolları ile kolaylıkla Penti mağazalarında işe girebilirsiniz. Ancak firma personel seçiminde birtakım kriterlerin olmasına özen gösteriyor. Deneyim, iletişim gücü, müşteriye yaklaşım ve daha birçok konuda başarı göstermeniz büyük bir önem taşıyor. Penti mağazalarına iş başvurusu yaparken özgeçmişinizi dikkat çekecek şekilde hazırlamanız gerekir.

 

Penti Yemek Parası Ne Kadar?

Penti çalışma şartları arasında yemek parası da önemli konular arasında yer alır. Firma çalışanlarının refah düzeyini yükseltmek için her ay maaş ve prim dışında aynı zamanda yemek parası ödemesi de yapar. Yemek parası ödemesinin her sene güncellenmesi firmanın önem verdiği konular arasında yer alır. Kredi kartına benzeyen bir kart şeklinde verilen bu yemek parasını öğle aralarında yemek yemek için kullanabileceğiniz gibi çeşitli ihtiyaçlarınızın alışverişlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Penti Genel Müdürlük İletişim

Penti iş başvuruları ya da merak edilen hemen her konuda bilgi alabilmek için genel müdürlük iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. Penti genel müdürlük iletişim numara ve adresleri şu şekildedir:

 • Adres: Trump Towers Ofis Kule Kat:27- 31 Kuştepe Mecidiyeköy Yolu Caddesi No: 12 34387 Mecidiyeköy/ İstanbul
 • Telefon: 0 212 987 41 00
 • Faks: 0 212 474 20 49

İletişim adreslerinden firmaya ulaşabilirsiniz.

 

Penti’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Penti çalışma şartları bakımından birçok kişinin çalışmak istediği mağazalar arasında bulunur. Eğer Penti mağazalarında çalışmak istiyorsanız ilk olarak iş başvurusu yapmanız gerekiyor. Başvurularınız kabul edildiğinde görüşmeye çağrılırsınız. Görüşmeler sırasında kendinizi çok iyi şekilde tanıtmalısınız. İşin altından kolaylıkla kalkabilecek biri olduğunuzu karşı tarafa hissettirmelisiniz.

Bunun yanında yüksek prim alabilmek için mutlaka satışlarınızı da artırmanız gerekir. Ne kadar yüksek satış yaparsanız o kadar fazla kazanç elde etme imkanınız olur. Bu nedenle iletişim gücünüz çok iyi olmalı ve mağazanın imajını yükseltecek bir personel olmalısınız.

Penti çalışma şartları ve çalışan yorumları ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha detaylı bilgi edinmek için Penti Kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.