English Home Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

English Home 1992 yılında kurulmuştur.  Turgut Aydın Holding tarafından 2009 yılında şirket bünyesinde faaliyet göstermeye devam etmiştir. Marka ile ilgili en merak edilen konulardan biri English Home çalışma şartları ve çalışan yorumları konusudur.

English Home Çalışma Şartları

English Home Çalışma Şartları

English Home Türkiye’nin dekorasyon sektöründe önemli bir firmadır. 2009 yılında Turgut Aydın Holding bünyesine dâhil olan English Home ülke içinde 350 adet işyeri bulundurmaktadır.  Yalnızca Türkiye’de değil yurtdışında da faaliyet gösteren English Home yurtdışında 6 ülkede daha faaliyet göstermektedir.

Sektörde bu denli başaralı bir firma olan English Home aynı zamanda büyük bir istihdam alanı oluşturmuştur. Bu istihdam alanının oluşması sonrasında akıllarında ki en büyük soru English Home çalışma şartları nasıldır olmuştur. Ev dekorasyon ve ev tekstil üzerine çalışan firma bu sektörün önde gelenleri arasında yer almaktadır. Şirketin seçmiş ve uygulamakta olduğu politikalar sayesinde şirket hızlı bir şekilde büyüme sağlamıştır. Şirketin en büyük amacı hedef kitleye yönelik trendlerin daha ucuza üretimini sağlamak ve bu ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir.

 

English Home Çalışan Maaşları

Ev eşyaları ve ev tekstili konusunda lider bir firma olan English Home Türkiye’de bilinirlik açısından üst sıralarda yer almaktadır. Bu bilinirlik satışların artması kadar personel alımını da beraberinde getirmiştir. English Home çalışma şartları burada çalışmak isteyen kişiler için en önemli kriterlerden biridir. Diğer önemli bir kriter ise English Home çalışan maaşları konusudur.

English Home çalışanlara satış temsilcisi unvanı vermektedir.  Satış temsilcisi olarak çalışan personeller o yıl verilen asgari ücretin %10 fazlasını almaktadır. Bahsettiğimiz bu tutar işe giriş maaşıdır. Zamanla işinizde yükselebilir dolayısıyla daha fazla maaş alabilirsiniz.

English Home çalışanlarını motive etmek ve satış oranlarını arttırmak adına önemli bir strateji gelişmiştir. Satış temsilcisi olarak çalışan personel satışını sağladığı üründen prim alabilmektedir. Bu sayesinde çalışan kişiler daha fazla ürün satmaya ve daha fazla maaş alabilmek için yeterince teşvik edilmiş olacaktır. Böylelikle de firmanın satış rakamlarını belli bir oranda arttırmak hedeflenmiştir.

English Home Çalışma Şartları

 English Home çalışma şartları konusunda öncelikli olarak iki farklı çalışma şekli olduğunu belirtmek istiyorum. Bu çalışma şekiller firmanın ihtiyacı ve sizin tercihinize bağlı olmak üzere part time ya full time olmak üzere iki şekildedir.

İsterseniz part time olarak ya da tam zamanlı olarak çalışmanız mümkündür. Part time olarak çalışmak isteyen kişilerin maaşı saatlik olarak değerlendirilmektedir. English Home’da işe girmek isteyen kişilerin bilmesi gerek en önemli şart: İletişim beceresi yüksek kişilerin işe alındığıdır. Firma çalışanlarında iletişime açık, ikna edici ve güler yüzlü bir kişilik istemektedir.

English Home da çalışma şekli birçok satış temsilcisi çalıştıran firma gibi ayakta çalışmadır. Mesai saati boyunca hareket halinde olmanız gerekmektedir. Mağazadan içeri giren müşteriyi karşılamalısınız. Bunun dışında müşteriye yardımcı olmalı ve istekleri doğrultusunda müşteriyi doğru yönlendirmeniz sizden beklenen şartlardan biridir. Tüm bunların yanında müşteriyi yeterli dozda ikna edici konuşmalar yaparak hem firmaya hem de kendinize kazanç sağlamanız gerekmektedir. Satış yapmak, bir zorunluluk olmayıp çalışanlardan beklenen ve sizi zamanla yükseltecek olan bir eylemdir.

English Home Çalışan Yorumları 

English Home ev dekorasyon ve tekstili üzerine Türkiye’de başarı yakalamış sayılı firmalardan birdir. Birçok kişi English Home çalışma şartları konusunda araştırma yapmaktadır. Türkiye’de 350 mağazası bulunan English Home birçok insanın ekmek kapısı haline gelmiştir. English Home hakkında birçok merak edilen soru vardır. Bu sorulardan birisi ise çalışan kişilerin yapmış olduğu yorumlardır. Birçok kişi bu yorumlara bakarak mağaza hakkında bir ön izlenim kazanmayı hedeflemektedir.

Çalışma şartlarını öğrenmenin bir yolu olarak da internette English Home çalışan yorumları konusunu araştırmayı tercih etmektedirler.  Her firma ve her sektörde olduğu gibi yapılan yorumlar oldukça özel yorumlardır. Kişiden kişiye göre değişen bu yorumlara bakarak iyi ya da kötü bir değerlendirme de bulunmak konuya objektif bakmamızı engelleyebilir.

İletişimi güçlü ve ikna kabiliyeti yüksek olan kişiler firmanın çalışanlara sağlamış olduğu prim fırsatını değerlendirerek iyi maaşlar kazanabilmektedir. English Home çalışma şartları size uygunsa firmanın internet sitesini takip ederek veya İş Kur üzerinden başvuru yapabilirisiniz.

Okuyunuz: LCW Çalışma Şartları

English Home İş Başvurusu

English Türkiye’de bulunana 350 mağazasıyla sektör devlerinden birdir. Her yıl büyüyen bu firma personel alımını günden güne arttırmaktadır. Firmanın başaralı satış stratejileri ve başaralı reklamları ile bilinir seviyesi yüksektir.

Marka bilinirliğinin artması markanın satış oranlarını da büyük ölçüde arttırmıştır. Artan satışlar aynı zamanda daha fazla personel alımına ihtiyaç anlamına gelmektedir.  English Home çalışma şartları kendi çalışma şartlarına uyan kişiler iş başvurusunun nasıl yapılacağını merak etmektedir.

English Home iş başvurusu daha önce farklı siteler aracılığı ile yapılmaktaydı. Günümüzde işe işe alımlar yalnızca secretcv.com ve kariyer.net üzerinden yapılmaktadır. İş Kur sitemine kayıt olarak da ayrıca iş başvurusunda bulunabiliriz. İş Kur sitemine kaydolmadan önce bilmeniz gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi İş Kur üzerinden işe girdiğimiz bir firmadan 6 ay dolmadan ayrılırsanız 1 sene boyunca İŞKUR üzerinden başka firmada işe giremezsiniz. Daha detaylı bilgi için English Home Kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

English Home Çalışma Saatleri

English Home çalışan kişilerin satış temsilciliği görevinde çalıştığını belirtmiştir. Full time yani tam zamanlı olarak çalışan kişiler ortalama 8 saat 30 dakika çalışmaktadır. Bazı yoğun günlerde mesaiye kalma durumunuz olabilmektedir.

Tam zamanlı çalışmaya uygun olmayanlar ya da tercih etmeyen kişiler part time olarak çalışabilmektedir. Part time olarak çalışan kişiler gün içinde 8 saatten daha az çalışmaktadır. Çalışma saatleri mağaza yoğunluğu ve çalışan kişinin müsait olup olmadığı göz önüne alınarak belirlenmektedir.

English Home çalışma şartları konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de çalışma şeklidir. Çalışma saatinizin çoğunu mağazacılık sektörü gereği ayakta geçireninizden dinamik ve genç olmanız sizden beklenmektedir.  English Home iş başvurusu yapmadan önce bu konuları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Okuyunuz: Madame Coco Bayilik

English Home’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler 

Öncelikle English Home da çalışabilmek için İş Kur kaydınızın olması gerekmektedir. English Home personel alımı yaparken bu personelleri İş Kur üzerinden seçmektedir. Yapmış olduğunuza başvurunuza olumlu yanıt geldiği takdirde sizden istenen bazı belgeleri toparlamanız gerekmektedir.  Bu belgeler sırasıyla;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Nüfus Kayıt Örneği
  • Mezuniyet Belgesi
  • Sağlık Raporu
  • Kan Grubu Kartı
  • Sabıka Kaydı ve Adli Sicil Kaydı
  • Vesikalık Fotoğraf
  • Aile Durum Bildirim Formu
  • Askerlik Durum Belgesi
  • İş Sözleşmesi ve Hizmet Sözleşmesi

English Home’da çalışmak isteyenlere öneriler konusunda bir konuya daha değinmek istiyorum. Bu denli aktif bir işte çalışmadan önce bu iş için yeterli olup olmadığınızı göz önünde bulundurun. Başta çok kolay gibi görünen English Home çalışma şartları, size uygun olmadığı takdirde zorlu bir çalışma ortamı yaratabilir. İşin en büyük zorluğu sizin o işe uygun olamamanız durumda ortaya çıkar. Bu yalnızca fiziksel ruhsal olarak da çalışmak istediğinize işe uygun olmanıza dikkat etmenizde fayda var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.