En Karlı E-Ticaret Ürünleri Listesi 2023

E-ticaret dünyası hızla gelişiyor. Dünya genelinde e-ticaretin toplam ticaret içindeki payı neredeyse %25’lere ulaşıyor. Siz de bu pastadan pay almak istiyorsanız en karlı e-ticaret ürünleri listesi konulu yazımızı mutlaka inceleyin.

En Karlı E-Ticaret Ürünleri

En Karlı E-Ticaret Ürünleri

Ticaret Bakanlığı verilerine göre, 2021 yılında Türkiye’de e-ticaret hacmi 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Böylece, e-ticaretin 2021 gayrisafi yurt içi hasıla içindeki payı %5,1’e yükseldi. 18-70 yaş arası kişilerin yıllık e-ticaret ortalaması ise 4.749 TL oldu. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler e-ticaret ile para kazanma yolları konusunda çalışmaya devam ediyor.

E-ticaret o kadar genişledi ki evden, arabaya, kıyafetten, yiyeceklere kadar aklınıza gelen her şeyin satışı internet üzerinden yapılıyor. Dijital üyelikler, uçak biletleri, oyuncaklar, dekoratif malzemeler, kullanılabilir durumdaki ikinci el eşyalar… Bunca işletme ve ürün arasında nasıl para kazanabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Yazımız para kazandıran karlı e-ticaret ürünü bulma konusunda size yardımcı olacaktır.

 

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-ticaret yapmak aklınıza yattıysa ve bu işten para kazanmak istiyorsanız, öncelikle teknik gereksinimlerinizi tamamlamalısınız. Bunların başında internet üzerinde ürünü sergileyeceğiniz bir yer gelir. Bu yer size özel bir e-ticaret sitesi olabileceği gibi, online pazaryerlerinde açacağınız sanal bir market de olabilir.

E-ticaret sitesi açacaksanız, online ödeme alınacağız için sitenizin güvenliğini üst düzeyde tutmalısınız. Müşterilerinize sizi tanımlayan bir site adresinizin olması ilgili arttıracaktır. Sitenizin tasarımı da satış yapacağınız ürün ile uyumlu olmalıdır.

Siteniz hazır ise, ürünlerin sunumu konusunda çalışmaya başlayabilirsiniz. En karlı e-ticaret ürünleri ancak doğru bir sunum ile sürdürülebilir bir gelire dönüşür. Ürünlerin kullanım alanlarını içeren, güncel haberler paylaşan bir blog sitenizi dinamik tutar. Kullandığınız içeriklerin SEO uyumlu olması da arama motorlarındaki performansınızı arttıracaktır.

Reklam ve tanıtım, e-ticaretin ayrılmaz parçasıdır. Potansiyel müşterilerinizi yakın markaja alıp, kullandıkları platformlarda küçük bütçeli reklamlar çıkarak işe başlayabilirsiniz.

E-ticaretin altın kuralı ise müşteri memnuniyetidir. Çünkü itibarınız müşterinin bir yorumuna bağlıdır. Hem satış öncesi hem de satış sonrası müşteri iletişimlerini üst düzeyde tutmalısınız.

Okuyunuz: En karlı e-ticaret ürünleri dışında farklı fikirler için Pasif Gelir Kaynakları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

En Karlı E-Ticaret Ürünleri

Artık, birçok ürün internetten alınıp satılabilse de “görerek alma” mottosu ile klasik yöntemlerin kullanıldığı ürünler hala var. Örneğin, ev ve araba ilanları internetten araştırılsa da kimse alımını site üzerinden yapmaz. Bu nedenle, her şeyden önce e-ticaret ile para kazandıracak ürünlerin araştırılması önemlidir.

En çok kazandıran e-ticaret ürünlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin en karlı e-ticaret ürünleri arasında yer almasının temel sebebi, pazarının büyük olmasıdır. Bu sebeple, en kolay satılabilecek ürünler arasında yer alır. Fiyat avantajı ve iyi bir pazarlama stratejisi ile bu ürünlerin online satışından yüksek kar elde edebilirsiniz.

Dekorasyon

Dekorasyon malzemeleri en çok aranan ve internet üzerinden sipariş edilen ürünlerdendir. Mağazalarda çok fazla seçenek olduğu için insanlar boş zamanlarında internette üzerinden araştırma yapmayı daha kolay bulur. Uygun bulduğu dekoratif malzemeleri de e-ticaret sitelerinden alır.

Oyuncak

Oyuncaklar genellikle daha önce planlanarak alınmaz. Oyuncağın genel kullanım amacı düşünülür ve bu amaca uygun çeşitler araştırılır. Mağaza mağaza dolaşmaktansa, internet bunun için biçilmiş kaftandır. Güzel pazarlanan oyuncaklar en karlı e-ticaret ürünleri arasında yerini alıyor.

Hobi Ürünleri

Hobi ürünleri genellikle adresi belli ürünlerdir. Yalnızca fiyat araştırması yapılmasını gerektirir. Alıcıların birçoğu bunu internet üzerinden yapmayı tercih eder. Üstelik bu ürünler ucuza alınıp pahalıya satılabildiği için kar oranı yüksektir.

Anne/ Bebek Ürünleri

Bebekli ailelerin alışveriş için zamanı kısıtlıdır. Bebek bezi, emzik, biberon gibi bu kategoriye giren ürünler toptan alındığı için kar marjı da yüksektir. Özellikle, online pazaryerlerinden yapılan satışlar ile yüksek gelir elde edilebilir.

Kadın/ Erkek Giyim

Özellikle ünlü markaların sunduğu kapıdan iade seçenekleri ile birlikte giyim ürünleri internetten alınan ürünler haline geldi. Bu bir trend oluşturdu ve tüm sektörün e-ticaret alanına kaymasını sağladı.

Takı, Aksesuar

Hem popüler markalar hem de bireysel satıcılar takı ve aksesuar ürünlerini daha yoğun olarak internetten sergiliyor. Bu, tüketici alışkanlıklarını da etkiliyor. Daha fazla alıcı, takı ve aksesuarlarını e-ticaret siteleri üzerinden alıyor. Üstelik evde yapılan ürünlerin satışı da yüksek olduğu için en karlı e-ticaret ürünleri listesinde yer alıyor

Cep Telefonu Aksesuarları

Cep telefonları, ekranları, bataryaları hassas ürünler olduğu için genellikle mağazalardan alınır. Bunun yanında, cep telefonu aksesuarları ise daha çok hızlı tüketim malzemelerine girdiği için internet üzerinden alınır. Az sermaye ile e-ticaret yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerdir.

Bilgisayar Malzemeleri

Bilgisayarlar da hala mağazalardan alınan ürünler arasında. Buna rağmen Mouse, kablo vb. bilgisayar malzemeleri almak için insanlar mağazalara gitmeyi tercih etmiyor. Kolay satılacak ürünler arasında yer alan bu malzemeler de e-ticaretin karlı ürünleri arasında yerini alıyor.

Spor Malzemeleri

Yaşam pratiklerimizin değiştiği 2020 yılı itibari ile spor malzemeleri en karlı e-ticaret ürünleri arasındaki yerini aldı. Spor yapmak bir yaşam biçimi halini alması ile ürünlere kolay erişmek de ön plana çıktı. E-ticaret ile kolay erişilebilen spor malzemeleri hitap ettiği kitle düşünüldüğünde karlı bir sektör olarak karşımıza çıkıyor.

Küçük Ev Aletleri

Küçük ev aletlerinin bu listede yerini almasında saülayan temel bir motivasyon var. Reklam ve tanıtımlardan ziyade, insanlar bu ürünler için daha çok kullanıcı yorumlarına önem veriyor. Bunun için de kapsamlı bir internet araştırması yapıyor. Bu kadar emek vermişken, ürünlerini de internet üzerinden almayı tercih ediyor.

Evcil Hayvan Ürünleri

Giderek daha fazla insan hayvanlarla birlikte yaşamayı tercih ediyor. Evcil hayvan ürünleri sektörü giderek büyüyor. Bu büyümenin aslan payını da e-ticaret siteleri alıyor. Çünkü genel olarak mağazalarda çeşit ve stok sayısı kısıtlı. Bu da insanları ilgili e-ticaret sitelerine yönlendiriyor.

Gıda Ürünleri

Büyük marketlerin online varlıkları arttıkça, gıda sektörü de online platformlara taşınıyor. Temel bir ihtiyaç olması sebebi ile bu ürünlerin internet üzerinden satış oranları da yüksek ve giderek de artacağa benziyor. Gıda ürünleri, en karlı e-ticaret ürünleri arasındaki yerini de sabitleyeceğe benziyor.

Okuyunuz: Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

 

E-Ticaret ile Para Kazanma Yolları

E-ticaret yapan kişi sayısı gün geçtikçe artsa da herkesin bu işten önemli düzeyde para kazandığı söylenemez. E-ticaret ile para kazanma yolları bulmak farklı bir uğraş gerektirir. E-ticaretin değişmeyen kuralları olmasa da başarılı olmak için belli adımları takip etmelisiniz.

 • Piyasa araştırması yapın.
 • Satacağınız ürünü belirleyin.
 • Potansiyel rakiplerinizi inceleyin ve rekabet edebilecek fikirler geliştirin.
 • E-ticaret sitesi kurun.
 • Online Pazar yerlerine üye olun.
 • Reklam ve tanıtımınızı yapın.
 • Müşteri memnuniyetine önem verin, müşterilerinizden geri dönüşler alın.

 

Para Kazandıran E-Ticaret Ürünü Bulma

Online satışlardan para kazanmak istiyorsanız, para kazandıran e-ticaret ürünü bulma konusunda ayrıntılı bir çalışma yapmalısınız. Para kazandıran bir e-ticaret ürününde bulunması gereken özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • İnternet üzerinden satın alınmalı
 • Müşteri sayısı yüksek, kolay alınıp satılabilecek ürünler bulunmalı.
 • Sabit bir müşteri kitlesi yakalayabilmek için, hızlı tüketilen ya da güncellenen ürünler olmalı.
 • Satacağınızın ürünün benzerlerine göre avantajı olmalı. Bu kalite, fiyat ya da ikisi birden olabilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.