İngiltere’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İngiltere’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İngiltere’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İngiltere’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusuna yanıt arayanlar İngiltere’de sunulan iş imkanlarından yararlanmak için de çeşitli araştırmalar yapar. İngiltere gelişmiş tarihi ile günümüzde de en beğenilen ülkelerden bir tanesidir. Ülke genelinde yurtdışından gelerek ülkede çalışan çok sayıda yabancı çalışan bulunur. İş olanaklarının iyi olması ve ücretlerin yüksek olması gibi nedenlerden dolayı bu ülke yabancı işçi çalıştırma sırasında zirveye yakın yerde bulunur. İngiltere’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusuna yanıt bularak bu ülkedeki iş olanaklarından siz de yararlanabilirsiniz.

İngiltere’ye Çalışmaya Gitmek İçin Ne Gerekli?

İngiltere’ye çalışmak için nasıl gidilir ve İngiltere’de çalışmak için ne yapmak gerekir gibi soruların yanıtı oldukça basittir. İngiltere birçok ülke ile vize anlaşmasına sahiptir. Bu nedenle bu ülkeye hem çalışmak hem de seyahat gibi nedenlerden dolayı gitmek isteyenlerin vize almaları zorunludur.

İngiltere’de çalışmak gibi bir düşünceniz varsa İngiltere çalışma vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Ülkeye çalışmak için gidenlerden zorunlu olarak talep edilen çalışma vizesi ile ülkede vize süreniz boyunca çalışabilirsiniz.

İngiltere çalışma vizesi alabilmek için;

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Kimlik cüzdanı fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • Adli sicil kaydı
 • Yurtdışı sağlık sigortası
 • Vize ücret dekontu

Gibi evrakları hazırlamanız gerekir. Bunun yanında çalışmak için gideceğiniz firmadan da tarafınıza iletilmiş bir iş sözleşmesinin olması zorunludur. Herhangi bir şirketten gelen iş daveti olmadan çalışma vizesi almanız imkansızdır. Gerekli evrakları hazırlayarak çalışma vizesine sahip olduktan sonra İngiltere’de sunulan her türlü iş imkanından yararlanabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusuna yanıt arayanların yapmaları gereken ilk şey çalışma vizesine sahip olmaktır. Bunun için;

 • Yaşadığınız yere yakın adreste bulunan İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız şehirde İngiltere Konsolosluğu bulunmuyorsa bu durumda vize merkezleri ile iletişime geçebilir ve işlemlerin buradan yürütülmesini sağlayabilirsiniz.
 • İngiltere Konsolosluğundan vize başvurusu için randevu almalısınız.
 • Randevunuzun olduğu gün konsoloslukta hazır bulunmalısınız.
 • Konsolosluk veya vize merkezlerinde size sunulacak İngiltere çalışma vizesi başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bu evrak size yetkililer tarafından verilir. Belgede bulunan bütün alanların eksiksiz doldurulması zorunludur. Aynı şekilde bütün bilgilerinizin doğruyu yansıttığından da emin olmalısınız. Aksi taktirde vize başvurunuz iptal edilecektir.
 • Başvuru formu ile size hazırlamanız gereken evrakların listesinin yer aldığı bir belge verilir. BU belgede yer alan evrakları hazırlayarak ileri bir tarihte konsoloslukta hazır bulunmalısınız.
 • Evrakları vize personeline verdikten sonra işleminiz değerlendirmeye alınır. Bu süreçte beklemeniz talep ediliri
 • Vize değerlendirmeniz olumlu sonuçlanırsa size bu konuda bilgi verilir ve vizeniz yaşadığınız adrese posta ile iletilir.

İngiltere çalıma vizesine sahip odluktan sonra vizenizin geçerlilik süresi boyunca İngiltere’de kalabilir ve çalışma hayatına atılabilirsiniz. Vize süreniz dolduktan sonra aynı işlemleri tekrarlayarak yeniden geçerli çalışma vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

İngiltere’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca Hukukcuların En çok soru sorduğu makalemizi incelemek isterseniz Hukuk Okuyup Yurtdışında Çalışmak Mümkün Mü? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.