İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

İstanbul Havalimanı, Türkiye genelinde en fazla iş talebi olan kuruluşlardan biri olarak dikkat çekiyor. İstanbul Havalimanı ile ilgili her gün birçok iş ilanı yayınlanıyor. İstanbul Havalimanında Çalışmak için her gün binlerce aday firmaya iş başvurusu yapıyor. Firmanın işe alımlarda başvuru yapanların, firmada kariyer yapmak isteyenlerin merak ettiği konuların başında ise İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları konusu geliyor.

İstanbul Hava Limanı Çalışmalı Şartları ve Çalışan Yorumları

İstanbul Hava Limanı Çalışmalı Şartları ve Çalışan Yorumları

İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı’nın kapasitesi yetersiz görülerek, 2012 yılında Bakanlar Kurulunun aldığı bir kararla inşasına karar verilerek kurulmuştur. Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olmayı hedefleyen İstanbul Havalimanı, sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de teknolojik altyapısıyla takdir edilen bir havaalanı olarak hizmet veriyor. 2018 yılında inşası tamamlanan havaalanı, dünyanın en büyük havaalanlarından biri. İstanbul Havaalanı’nda iş arayanlar için birçok açık iş pozisyonu bulunuyor. İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları ise her iş pozisyonuna göre değişiyor.

İstanbul Havaalanı’nda çalışma koşulları, firmaların insan kaynaklarından öğrenilebiliyor. İstanbul Havalimanı Çalışan Yorumları ile de İstanbul Havaalanı’ndaki çalışma koşulları ile ilgili bilgi edinmek mümkün. İstanbul Havaalanı’nda çalışma geçmişine sahip olanlar, kariyer sitelerinde deneyimlerini yazarak firma hakkında çalışan yorumları paylaşıyor. Bu deneyim ve yorumlar, bu alanda çalışmak isteyenler için en önemli bilgi kaynaklarından birini oluşturuyor. Siz de İstanbul Havaalanı’nda çalışmayı düşünüyorsanız çalışan yorumlarından bilgi alabilir, bu yorumları inceleyerek firmanın çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul Havalimanında Çalışmak

İstanbul Havalimanı, 2013’de havalimanının ihalesini alan Cengiz, Limak, Kalyon, Mapa ve Kolin ortak girişim grubu tarafından inşa edildi. İGA olarak bilinen girişim grubu, İstanbul Havalimanı’nın 25 yıl boyunca işletilmesi hakkını da satın almış oldu. 2014 yılında başlayan havalimanının inşası 4 yılda tamamlandı. İstanbul Havalimanı, yaklaşık 11 bin futbol sahası genişliğinde olan, çok geniş bir arazide yer alıyor. Havaalanında 3 uçak pisti, 143 biniş köprüsü, 228 pasaport kontrol noktası ile 51 adet bagaj teslim ünitesi hizmet veriyor. Ayrıca havaalanında 40 bin araçlık büyük bir otopark da bulunuyor.  Yolcuların yemek yiyebilecekleri yemek bölümü 32 bin metrekarelik bir alandan oluşuyor. Hava alanında 50 bin metrekarelik çok büyük bir alışveriş bölümü de mevcut. Binlerce insanın çalıştığı İstanbul Havalimanında çalışmak için birçok farklı iş pozisyonu bulunuyor. İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları hakkında bilgi sahibi olmak için, havaalanında çalışılacak bu pozisyonlar belirleyici oluyor.

İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları

İstanbul Havalimanı’nda birçok iş pozisyonu bulunuyor. Bu pozisyonlar için kariyer sitelerinde her geçen gün yeni bir iş ilanı yayınlanıyor. İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları ise her iş pozisyonu göre değişiklik gösteriyor. İstanbul Havalimanı’nda çalışanlar; bakım-onarım, hizmet, ulaştırma, operasyon ve mühendislik alanlarında görev yapıyorlar. İstanbul Havalimanı’nda personel alımı yapılan başlıca iş pozisyonları ise şunlar:

  • Mekanik sistemler uzmanı
  • Bilişim destek uzmanı
  • Gelirler kontrolörü
  • Büro memuru
  • IT sistem yöneticisi
  • Çağrı merkezi müşteri temsilcisi
  • Güvenlik görevlisi
  • Aşçı
  • Garson

İstanbul Havalimanı Çalışan Yorumları

İstanbul Havalimanı’nda çalışan kişilerin yorumlarına internet üzerinden ulaşılabiliyor. İstanbul Havalimanı Çalışan Yorumları, İstanbul Havalimanı’nda çalışmak isteyenler için çalışma şartları hakkında önemli bilgiler veriyor. İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları, Türkiye’deki birçok firmaya göre daha iyi. Firma, çalışanlara ücretsiz servis ve yemek hizmeti de sunuyor. Düzenli ve disiplinli bir çalışma sistemi olan firmada iş güvenliğine oldukça önem veriliyor.

İGA Çalışan Maaşları

İGA, firmada kariyer yapmak isteyenlere başarılı bir iş yaşamı ve yüksek maaşlı, güvenceli iş sunuyor. İstanbul Grand Airport (İstanbul Büyük Havaalanı) ifadesinin kısaltması olan İGA, İstanbul Havalimanı’nı inşa eden ve 25 yıl işletme hakkına sahip olan kuruluştur. İstanbul Havalimanı’nda çalışmak için tüm başvurular İGA’ya yapılıyor. İGA, dönem dönem iş bulma ve kariyer sitelerinde ihtiyaç duyduğu iş pozisyonlarına yönelik iş ilanları yayınlıyor. Firmaya iş başvurusu yapmak için bu ilanları takip etmek gerekiyor. İGA çalışan maaşları görev yapılan pozisyona, iş tecrübesine, çalışma saatlerine bağlı olarak değişiyor. İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları arasında en çok dikkat çeken unsurlardan birini ise çalışan maaşları oluşturuyor. İGA’da yeni işe başlayan çalışanlar en az asgari ücret olmak üzere Türkiye’nin ekonomik koşullarına uygun maaşlar alıyor. İGA’da daha deneyimli, tecrübeli ve firmada uzun süre çalışanların maaşları ise yeni işe girenlere göre oldukça yüksek. İGA, çalışanlarına eğitim, iş güvencesi, sigorta gibi destekler sunuyor.

Okuyunuz: Beymen Çalışma Şartları

İstanbul Havalimanı İş Başvurusu

İstanbul Havalimanı’na yapılan iş başvurularına iş bulma ve kariyer sitelerinden başvuru yapılabiliyor. İstanbul Havalimanı İş Başvurusu yaparken kişinin istenen koşulları taşıyor olması ve yeteneklerine göre iş pozisyonlarına başvurması oldukça önemli. İş ilanlarında firmanın genellikle istediği başlıca özellikler en az 3 yıl görev yapacağı alanda deneyimli olmak, üniversite mezunu olmak, İngilizce bilmek, B sınıfı ehliyete sahip olmak, iletişim becerilerinin yüksek olması gibi şartlardan oluşuyor. Firmada en çok ihtiyaç duyulan iş pozisyonlarından biri ise Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi pozisyonu. Bu pozisyona başvuru yapacakların en az C1 seviyesinde İngilizce bilmeleri, üniversite mezunu olmaları, çağrı merkezi alanında en az 3 yıl deneyimli olmaları, vardiyalı çalışabilmeleri, görüntülü görüşme yapabilmeleri, iletişim becerilerinin yüksek olması gibi koşulları taşımaları gerekiyor. Erkek adayların İstanbul Havalimanı’nda çalışabilmeleri için bu niteliklere ek olarak askerlik hizmetini de tamamlamış olmaları gerekiyor.

Okuyunuz: Türkiye’de Olmayan iş Fikirleri

İGA İnsan Kaynakları İletişim

İGA’ya iş başvurusu yapmak isteyenlerin en çok araştırma yaptığı konulardan biri de İGA İnsan Kaynakları İletişim bilgileri. İGA’nın iletişim ve insan kaynakları bilgilerine İGA’nın resmi web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. İGA’nın web sitesinde yer alan çağrı merkezi numarasını arayarak iş pozisyonları hakkında bilgi alınabiliyor. Aynı zamanda İGA’ya iş başvurusu yapmak isteyen kişiler, İGA’nın web sitesinde bulunan iletişim formunu doldurarak da insan kaynakları bölümünden bilgi alabiliyorlar.

İstanbul Havalimanı Çalışma Saatleri

İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları konusunda en belirleyici unsurlardan biri olan vardiyalı sistem, İGA’da iş koşullarının temelini oluşturuyor. İGA’da çalışmak ve İGA’da kariyer yapmak isteyen kişilerin vardiya sisteminde çalışmaya uygun olmaları gerekiyor. İstanbul Havalimanı’nda görev yapan çalışanlar genellikle vardiyalı sistemle çalışıyorlar. İstanbul Havalimanı Çalışma Saatleri ise iş kategorilerine göre değişiyor. İstanbul Havalimanı’nda çalışanlar genellikle dönüşümlü vardiya sisteminde çalışıyorlar. Özellikle aralıksız çalışılan, 24 saat açık olması gereken işlerde gündüz, öğleden sonra ve gece vardiyalarında görev yapılıyor.

İstanbul Havalimanında Çalışmak İsteyenlere Öneriler

İstanbul Havalimanı, çalışanlarına birçok fırsatlar sunan, başarılı bir kariyer vaad eden kuruluşlar arasında liderliği elinde tutuyor. İstanbul Havalimanı Çalışma Şartları ve çalışanlarına sağladığı iş güvencesi ile Türkiye’de en fazla iş başvurusu yapılan firmaların başında geliyor. Çalışanlarına sunduğu olanaklar ve çalışanlarına ödediği yüksek ücretlerden dolayı binlerce insan bu kuruluşta iş bulmak istiyor. İstanbul Havalimanı’nda çalışmak isteyenler ise bu firmada başarılı bir kariyer yapmak için belirli kriterleri göz önünde bulundurmalılar. Öncelikle firmada çalışmak isteyenler, firmanın çalışma ilkeleri hakkında bilgi sahibi olmalılar. Firmanın savunduğu en önemli ilkelerden biri, doğru insanı doğru işe yerleştirebilmek. Bu yüzden firmaya yapılan başvurularda başvuru yapılan işe uygun olmak ve kişinin yeteneklerine uygun işlere başvurması çok önemli. Firmada çalışmak ve kariyer yapmak isteyen kişilerin sorumluluk sahibi, ahlakı yüksek, kendine güvenen ve sürekli kendini yeni bilgilerle geliştirebilen kişiler olması da oldukça önem taşıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.