Beymen Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Beymen Türkiye’de hazır giyim perakendeciliği sektöründe önemli firmalar arasında yer alır. 1971 senesinde Osman Boyner tarafından kurulan mağaza günümüzde mağazalar zinciri olarak hizmet veriyor. Son yıllarda halka arz olmanın da heyecanını yaşayan Beymen çalışma şartları bakımından en merak edilen şirketler arasında bulunuyor. Sürekli olarak büyüme hedefi içerisinde olan şirket günümüzde binlerce çalışanı ile Türkiye’de istihdam konusuna da önemli katkılarda bulunuyor.

Beymen Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Beymen Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Beymen çalışan yorumları incelendiğinde şirketin genel olarak çalışanları üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenebilir. Çalışma saatlerinin uygun olması, çalışanlarına kariyer fırsatları sunması ve sosyal haklara saygı gösteren bir şirket olması Beymen şirketini ön plana çıkarıyor. Türkiye genelinde en fazla iş başvurusu yapılan şirketler arasında yer alan mağazalar zinciri birçok bakımdan çalışanlarına en iyi imkanları sunuyor.

Beymen’de çalışma ayrıcalığını yaşayan kişiler için son derece adil bir kariyer fırsatı sunulur. İşe alım süreci, terci, rotasyon, ücretlendirme gibi konularda çalışanlar son derece yüksek avantajlarla çalışabilme imkanı bulur. Beymen çalışanlarına birçok farklı alanda kariyer fırsatı sunar.

 

Beymen Çalışma Şartları

Beymen çalışma şartları yasal prosedürlere uygun bir şekilde belirlenir. Ancak bu çalışma şartları sabit değildir. Her departmanın çalışma şartlarında farklılık olabilmektedir. Bununla birlikte Beymen’de kariyer hedefliyorsanız şu şartlara uygun olarak çalışmanız gerekiyor:

 • Beymen’de haftalık olarak çalışma saati yasalarda da belirtildiği üzere 45 saattir.
 • Günlük olarak her çalışanın 8.5 saat çalışması gerekir.
 • Hem yemek hem de çay molası çalışanların en doğal hakları arasında yer alır.
 • Beymen’de vardiya sistemi bulunur.
 • Personeller sabahçı/ akşamcı olmak üzere her hafta farklı vardiyalarda çalışırlar.
 • Her personel mutlaka haftada bir defa izin kullanır.
 • Bununla birlikte izinler her hafta mutlaka hafta içinde kullandırılır.
 • Yılınızı doldurduğunuzda ise 14+2 gün şeklinde yıllık izin olanağınız olur.

Bu fırsatlar sayesinde Beymen kendi çalışanlarına oldukça iyi standartlarda bir çalışma ortamı sunar. Bunların yanında maaşlar, prim ve yemek ödemeleri gibi konularda da çalışanlarını destekleyen şirketlerdendir. Çalışanlar her ay düzenli olarak aldıkları maaşların yanında aylık kotayı geçme durumunda primlerden de yararlanabilme imkanı sunulur. Zorlu çalışma şartlarına karşın hem maaşları hem de çalışanların sosyal hakları bakımından Beymen, beklentilere en iyi şekilde yanıt veren şirketler arasında yer alır.

 

Beymen Çalışan Yorumları

Beymen çalışan yorumları incelendiğinde çalışanların şirketten memnuniyet duydukları söylenebilir. Maaşların düzenli ödenmesi çalışanlara yüksek bir motivasyon sağlanması, primlerle desteklenmeleri Beymen firmasının çalışanları arasında oldukça olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. Hemen her çalışan için farklı kariyer fırsatlarının sunulması da çalışanların şirket hakkında iyi düşünülmesine olanak tanır.

Beymen’de kariyer yapmak isteyen kişiler için son derece geniş fırsatlar bulunur. Hemen herkes işini yaptığı ölçüde farklı şekillerde kariyer yapabilme imkanına sahip olur. Beymen çalışanları zamanla mağaza müdür yardımcılığı, mağaza müdürlüğü ve daha üst idari kadrolara kadar yükselebilme imkanı elde edebilir.

Okuyunuz: LC Waikiki Çalışma Şartları

 

Beymen Çalışma Saatleri

Beymen çalışma saatleri mağazaların açılma ve kapanma saatlerine göre belirleniyor. Mağazaların AVM içerisinde olması durumunda bu saatler AVM’lere göre belirlenmektedir. Genel olarak mağazalar sabah saat 10:00’da açılmaktadır. Bununla birlikte akşam ise 22:00’da kapanmaktadır. Bu nedenle de mağaza içerisindeki personeller için iki farklı vardiya sistemi mevcuttur. Dönüşümlü olarak bir hafta 8 saat çalışan personel bir sonraki hafta 8 saat akşam vardiyasında çalışır. Bu süreçte haftalık da bir günlük ücretli olarak izin kullanma hakkınız bulunur.

Beymen çalışma şartları bakımından son derece ideal firmalar arasında yer alır. Hemen her mağazada bulunan yoğun tempo Beymen mağazalarında da bulunuyor. Ancak hem haftalık izinlerin düzenli verilmesi hem de 8 saatlik çalışma sürecine uyulması çalışanlarının çok fazla yıpranmamasını sağlar. Bununla birlikte bayram, yılbaşı, Anneler Günü, Babalar Günü gibi zamanlarda mağazalar ekstra mesai yapabilir. Mesaiye kalan personelin çalıştığı ekstradan saat ücret olarak aylık kazancına yansıtılır.

 

Beymen Çalışan Maaşları

Beymen çalışan maaşları ise yıldan yıla farklılık gösteriyor. Ancak mağazada çalışanlar için maaş+ prim sistemi uygulanıyor. Bununla birlikte çalışanları en düşük olarak asgari ücret alıyor. Aylık olarak şirket tarafından belirlenmiş ola kota geçilirse çalışanların prim ödemesi alması sağlanıyor. Bunun yanında her çalışan yaptığı satış üzerinden de prim alabilme şansına sahip oluyor. Bu bakımdan da Beymen çalışan yorumları oldukça memnuniyet içeren yorumlardır.

Firma çalışanlarına yol ücreti vermiyor. Ancak şehrin biraz uzağında bulunan AVM’de ki bir Beymen mağazasında çalışıyorsanız gece geç saatlerde ulaşım sorunu nedeniyle servis olanakları olabilmektedir. Beymen mağazalar zinciri günümüzde Türkiye’nin birçok şehrinde bulunuyor. Beklentilere yanıt veren Beymen firması maaş ve prim yanında çalışanlarına aylık olarak yemek parası ödemesi de yapıyor.

 

Beymen İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Beymen mağazalarında çalışmak istiyorsanız iş başvurunuzu uygun bir şekilde yapmanız gerekiyor. İş başvurusu yapabilmek için farklı alternatifler bulunuyor. Bunlardan ilki kariyer sitelerdir. Birçok kariyer ve iş bulma sitesinde Beymen insan kaynakları ilanlar yayınlar. Bu ilanlar içerisinde bazen özel pozisyonlar için personel aranır. Bazen de genel başvuru yapılabilmesi için ilan açılır. Beymen mağazasında başvuru yapabileceğiniz pozisyonlar arasında şunlar yer alır:

 • Satın alma ve ürün direktörlüğü
 • Mağaza pozisyonları
 • Staj fırsatları
 • İnsan kaynakları direktörlüğü
 • Ticari direktörlük
 • Mali işler direktörlüğü
 • Satış direktörlüğü
 • Görsel düzenleme departmanı
 • Operasyon, teknoloji ve omnichannel direktörlüğü
 • Görsel düzeleme departmanı

Gibi birçok farklı pozisyon bulunur. Beymen çalışma şartları da bu pozisyonlara göre farklılık gösteriyor. Başvurularınızı direkt olarak firmanın online web sitesinin insan kaynakları bölümünden de yapabilirsiniz. Başvuru sırasında mutlaka iletişim bilgilerinizi, adresinizi, geçmiş deneyimlerinizi detaylı olarak yazmaya özen göstermeniz gerekir.

Okuyunuz: Karaca Çalışma Şartları

 

Beymen Yemek Parası Ne Kadar?

Beymen yemek parası her sene farklı tutarlar olarak verilir. Yemek parası çalışanların yemek saatinde kullanabilmeleri için aylık düzende verilen bir ödemedir. Firma tarafından verilen bu ödeme çalışanların çalışma saatlerine uygun olarak verilmektedir. Kart şeklinde verilen bu yemek parasını çalışanlar restoran ve kafelerde kullanabilecekleri gibi farklı alışverişlerde de kullanabilme avantajına sahip olabiliyor.

Beymen yemek parası konusunda ise her sene güncel ücret düzenlemeleri yapılır. Ancak bu tutarlar çalışanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak düzeydedir. Beymen çalışma şartları arasında yemek parası önemli konular arasında yer alır.

 

Beymen Genel Müdürlük İletişim

Beymen mağazasına iş başvurusu yapmak ya da mağaza hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz mağazanın iletişim numaralarından yararlanabilirsiniz. İletişim numaraları şu şekildedir:

 • Adres: Maslak Mh. Eski Büyükdere Cad. 15 Oycan Plaza Sarıyer İstanbul
 • Telefon: 0 212 335 65 00
 • Faks: 0 212 335 65 99
 • Mail adresi: beymen.com

Adreslerinden ve numaralarından firmaya ulaşabilirsiniz.

 

Beymen’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Beymen’de çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında birçok detaydan bahsedilebilir. Öncelikle iletişiminizin çok güçlü olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Beymen son derece yüksek standartlarda bir markadır ve müşteri memnuniyetine büyük bir önem verir. Bu nedenle de iletişim düzeyi yüksek çalışanlarla başarı yolunda yürümek ister. Sizler de sabırlı, özverili, esnek çalışma saatlerine uyabilen birer personel olmaya özen göstermelisiniz.

Beymen Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha detaylı bilgi edinmek için Beymen Kariyer sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.