Paşa Döner Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Paşa Döner markası 2009 yılında, İstanbul’da kurulmuş firmalar arasında yer alır. Türkiye’de en çok rağbet gören markalar arasında bulunan Paşa Döner geniş müşteri kitlesine hizmet verir. Bu bakımdan Paşa Döner bayilik şartları oldukça merak edilir. Önemli bir isim adı altında işletme kurmak birçok açıdan önemli avantajlar sağlar. Özellikle döner gibi çok tutulan bir alanda işletme açmayı düşünüyorsanız güvenilirliği yüksek bir firma seçmeniz gerekir.

Paşa Döner bayilik şartları

Paşa Döner bayilik şartları

2009 yılından bu yana sürekli olarak hizmet ağını genişleten firma geniş bir kitleye hizmet verir. Bu bakımdan firmanın birçok girişimci tarafından ilgi çektiği söylenebilir. Hem gıda sektöründe olması hem de döner gibi çok tüketilen bir alan olması yüksek kar getiren bir konu. Bayilik alarak bu alanda yüksek bir başarı elde etmek mümkün olabilir. Bu bakımdan Paşa Döner franchise bedeli bayilik alma sürecinde üzerinde durulan konular arasında yer alır.

Paşa Döner şube açma maliyeti iş planında detaylı olarak hesaplanmalı. Gelir ve gider açısından iyi bir iş planı yapıldığında yüksek standartlarda bir döner şubesi açabilirsiniz. Paşa Döner bayiliği almak birçok kişi için avantajlı gibi görünse de gıda sektöründe bir işletme açmak çeşitli riskleri beraberinde getirir.

 

Paşa Döner Bayilik

Döner gibi çok tüketilen bir gıda konusunda hijyen ve lezzet oldukça önemli bir konu. Bu bakımdan da marka isimler her zaman öne çıkar. Marka bir isim altında açılan döner firmaları genelde yüksek başarı elde eder. Ancak bu alanda bir bayilik almak yalnızca isim almak yeterli değil. Paşa Döner bayilik alanında başarı elde edebilmek için önem verilmesi gereken birçok detay bulunur. Bu alanda firma önceliği genelde hiç firması olmayan şehirlere ya da ilçelere tanır. Bununla birlikte şu kriterleri girişimcilerinden bekleyen bir firma:

 • Sektöre öncelikle 300 bin ve fazlasında yatırım yapabilecek nitelikte finansal durumunuz olmalıdır.
 • Döner sektöründe gereken tecrübeniz olmalıdır.
 • Dükkanı açmak istediğiniz lokasyon ya araç ya da yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yer olmalı.
 • İş yerinin giriş katta bir yer olması gerekir.
 • İş yeri açılacak olan binanın en fazla 3 kat yükseklikte olması gerekir.
 • Anayola cephesi olan bir iş yeri olmalı.
 • İş yerinde merkez tarafından belirlenmiş olan reklamlar ve tabelalar kullanılmalı.
 • Girişimciler mutlaka marka değerine katkı sağlamalı.

Bu kriterleri taşıyan kişiler Paşa Döner bayilik alabilme yolunda başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

Paşa Döner Franchise Bedeli

Bayilik alabilmek için kişilerin öncelikle firmanın isim bedelini önceden bilmesi gerekir. Her bayi veren firma kendi isim bedelini farklı oranda belirler. Bazı firmalar bedelsiz olarak isim kullanma hakkı verirken bazı firmalar bu konuda yüksek bedeller sunabilirler. Paşa Döner franchise bedeli ise 330 bin TL kadardır. Ancak bu bedel her sene güncellenir. Bu nedenle de başvuru yapacak olan kişiler başvuru yapacakları yılın şartlarına göre hareket etmeli.

Her sene güncellenen rakamlara göre bir planı hazırlamak finansal kriz yaşamamak adına önem taşır. Paşa Döner bayiliği almak için yalnızca isim bedeli ödenmiyor. Aynı zamanda iş yeri konsepti için de yeterli sermayeniz olması gerekiyor. Dekorasyon, dükkan kirası gibi birçok unsur bu süreçte önem arz eden konular arasında yer alıyor.

 

Paşa Döner Şube Açma Maliyeti

Paşa Döner şubesi açmak istiyorsanız üzerinde durmanız gereken en önemli konu maliyettir. Maliyet konusunda karşınıza çıkabilecek birçok unsurdan bahsedilebilir. Bu bakımdan başarılı bir iş planı yapılmadığında işletmenizi kursanız da kısa süre içerisinde yeterli randımanı alamayabilirsiniz. Paşa Döner şube açma maliyeti konusunda şu detaylar önem arz eder:

 • Uygun bir yerde dükkan kiralamak
 • Dekorasyon masrafları
 • Mutfak araç ve gereç masrafları
 • Döner standı
 • Çalışanların maaş ve SSK giderleri
 • Ruhsat bedelleri
 • İş yeri güvenliği için alınan önlemlere harcanan giderler
 • Reklam ve tanıtım çalışmaları

Bu giderleri göz önünde bulundurduğunuzda Paşa Döner bayilik için ne kadar masraf yapacağınızı hesaplayabilirsiniz. Ancak orta düzeyde bir şube açmayı planlıyorsanız 600 bin ile 1 milyon arasında bir sermayeniz olması önem arz eder.

 

Paşa Döner Kar Marjı

Paşa Döner gıda ve yemek sektörünün önemli isimleri arasında yer alır. Firmanın genel anlamda kar marjı son derece yüksek. Bu bakımdan bayilik konusunda da kriterlere uygun bir işletme kurduğunuzda kar marjı yüksek olur. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu dükkanın bulunduğu konumdur. Dükkan yeri AVM içinde ya da cadde kenarında ise son derece yüksek kar marjı elde etmek mümkün.

İnsanların sizleri fark edebilecekleri yerlerde dükkan açmanız sizlere önemli bir avantaj sağlar. Bu şekilde hem markanın adının hem de lokasyon avantajlarını elde edebilirsiniz. Paşa Döner kar marjı konusunda net bilgi vermek mümkün olmaz. Çünkü kurulduğu il ya da ilçe, adres, yönetim disiplini gibi tüm detaylar kar marjı üzerinde etkili olur. Ortalama olarak %20 ile %25 net karlılığın ön görüldüğü söylenebilir.

Okuyunuz: Tavuk Döner Bayiliği Veren Firmalar

 

Paşa Döner Genel Merkez

Paşa Döner firmasının bayilik ile ilgili olarak verdiği hizmetler hakkında bilgi edinmek isterseniz iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz. Paşa Döner Genel Merkez iletişim bilgileri şunlardır:

Bilgilerini kullanarak genel merkeze ulaşabilirsiniz. Firma başvuruları değerlendirerek uygun görülen girişimcilerle mülakat gerçekleştirir.

 

Paşa Döner Franchise Başvuru

Bayilik başvurularında her kriteri çok iyi karşılamanız gerekir. Bu nedenle de başvuru sırasında mutlaka firmaya belirli bilgileri sunmalısınız. Paşa Döner franchise başvuru işlemleri sırasında verilmesi gereken bilgiler şunlardır:

 • Girişimci adını ve soyadını başvuru sırasında belirtmelidir.
 • Başvuru sırasında mutlaka doğum tarihi, adres gibi bilgilere yer verilmelidir.
 • Kısa bir öz geçmiş ve iş deneyim bilgisi verilmeli.
 • Bayilik istenilen il ya da ilçe bilgisi istenir.
 • Medeni durum istenilen bilgiler arasında yer alır.
 • Sermaye bilgisi ve finansal durum ile ilgili detaylar
 • İşi neden istediğiniz

Gibi konularda firmaya detaylı bilgiler vermelisiniz. Paşa Döner girişimcilerine bazı konularda çeşitli destekler verir. Reklam ve tanıtım, eğitim desteği, proje eğitimleri, pazarlama eğitimleri gibi alanlarda girişimcilerini destekler. Son derece gelişmiş bir bayi ağı bulunan Paşa Döner günümüzde yaklaşık 166 bayi şubesine sahip firmalar arasında yer alır.

 

 

Dönerci Açmak İsteyenlere Öneriler

Dönerci açmak günümüzde en popüler işler arasında yer alıyor. Hem yurt dışında hem de Türkiye içerisinde yüksek kazanç elde edilebilecek alanlardan biri. Bu nedenle de küçük, orta ve büyük çapta dönerci işletmesi açmak isteyen kişi sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bu bakımdan dönerci açmak isteyenlere öneriler kapsamında şunlardan bahsedilebilir:

 • Lokasyon bu işler için son derece önemli. AVM ya da cadde üzeri bir yer seçilmesi gerekir.
 • Müşteri kapasitesine gereken önem verilmeli. Geniş ve ferah bir alan seçilmeli.
 • İşletmenizin ilk kurulduğu aylarda kampanyalar düzenleyin.
 • Müşteri memnuniyetine önem verin.
 • Fiyat politikasını ilk yıllarda %30 üzerine çıkarmamaya çalışın. Bu şekilde kemik müşteri grubu oluşturabilirsiniz.

Bu kriterlere dikkat ettiğinizde açılacak olan dönerci işletmesinden istenilen kar marjını elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.