Komagene Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Çiğ köfte markaları arasında Komagene en bilinen firmalar arasında yer alır. Geniş müşteri kitlesi sayesinde her geçen gün büyüme gösteren marka birçok bayilik girişimcisinin de ilgi odağında. Bu bakımdan Komagene bayilik almak isteyen kişiler markayı yakından tanımak isteyebilir. Hem şartlarını karşılamak hem de sermaye gereksinimlerine yanıt vermek önemli bir süreçtir. Türkiye’nin tüm illerinde 1900’e yakın bayiliği ile oldukça geniş bir aile olduğu söylenebilir.

Komagene Bayilik Şartları

Komagene Bayilik Şartları

Ancak Komagene bayilik şartları yerine getirilmeden bayilik almak mümkün olmaz. Bu bakımdan firmanın öncelikle bayilerinden ne tür şartlar istediğini detaylı bilmek gerekir. Şubenizi yüksek kar getirecek şekilde açmak istiyorsanız iyi hazırlanmış bir de iş planına gereksiniminiz bulunur. Komagene kar marjı bu iş planı ile çok daha rahat hesaplanabilir.

Türkiye’nin bilinen markalarından biri olan Komagene bayilik bedeli de girişimcilerin üzerinde durması gereken bir konu. Çünkü ödemeniz gereken bayilik bedeli sermayenizin de büyük bir kısmını oluşturacak. Potansiyeli yüksek olan bu iş fikrini değerlendirirken ne kadar yüksek sermayeniz olursa o kadar iyi kar elde etme imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanında firma tüm işletmelerinin arasındaki rekabeti eşit düzeyde tutar.

 

Komagene Bayilik Şartları

Komagene düşük yatırım maliyeti olan fakat yüksek kazanç imkanı sunan bir iş fırsatı. Özellikle çiğ köftenin Türkiye’de birçok yaş grubu tarafından seviliyor olması bu alandaki başarıyı tetikleyen bir unsur. Komagene bayilik şartları yakından incelendiğinde birçok girişimciyi zorlamayan istekler olduğu görülebilir. Bu süreçte yerine getirilmesi gereken şartlar şunlardır:

 • İlk olarak sicil açısından temiz olmanız gerekir.
 • Sektörde daha önce çeşitli şekillerde çalışmış olmanıza önem verilir. Yani sektörü yakından tanımanız istenir.
 • Başka bir çiğköfte markasının bayisi olmamanız istenir.
 • Sürekli ilgilendiğiniz başka bir işinizin olmaması da önemli bir şart. Çünkü firma yalnızca açacağınız bayilik ile ilgilenmenizi ister.
 • Dükkan lokasyonu en önemli şartlar arasında yer alır. Şehrin en popüler yerlerinde iş yeriniz olmalı ya da kiralamalısınız.

Bu şartlar yerine getirildiğinde sermaye gereksinimini de karşılamanız gerekir. Bayilik şartları zor olmadığı gibi bu alanda titiz çalışmak da üzerinde durulan konular arasında yer alır.

 

Komagene Bayilik Bedeli

Komagene bayilik açmak isteyen kişiler firmanın belirtmiş olduğu bayilik ücretini karşılayabilmeli. Bu bedel diğer firmalara göre oldukça düşük denilebilir. Komagene bayilik bedeli 35 bin TL civarındadır. Bu rakam her sene güncellenerek yükselebilir.

Bununla birlikte ekstra masraflarınız da olabilir. Bayilik başvurusu yaptığınız zaman firmanın yetkilileri sizlere gereken her detay hakkında bilgi sunar. Bayilik açma süresince birçok bilgiyi sizlere sunan Komagene firması beklentilerinize tam anlamı ile yanıt verir.

 

Komagene Kar Marjı

Komagene bayilik şubenizi açtığınız lokasyon kar marjı açısından büyük bir önem taşır. Kalabalık bir cadde üzerinde ya da AVM içerisinde şube açmak her zaman yüksek kazanç imkanı sunar. Günlük yoğun iş yapabileceğiniz lokasyon seçimi bu süreçte son derece önemli. Komagene kar marjı hesaplaması da işe başlama öncesinde üzerinde durulması gereken bir konu.

Ara sokakta, yoğunluk olmayan bir yerde işletme açmak kar elde etme imkanı sunmaz. Bununla birlikte yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerde çiğköfte şubesi açmak kısa sürede maliyetinizi çıkarmanızı sağlar. İş planı yaparken mutlaka kar marjını detaylı olarak hesaplamanız gerekir.

Okuyunuz: Çiğköfteci Dükkanı Açmak 

 

Komagene Şube Açma Maliyeti

Komagene şubesi açarken birçok farklı gereksinim ortaya çıkar. Bu süreçte maliyet hesaplaması yapmadan işletme kurulmamalıdır. Tüm gider kalemlerini detaylı olarak hesaplamak gelecekte önünüzü görebilme imkanı sunar. Komagene şube açma maliyeti içerisinde birçok gider kalemi sayılabilir. Ancak firmanın yatırım paketi hizmetine başvurduğunuzda birçok maliyet firma tarafından karşılanır. Firmanın yatırım paketi içerisinde sunulanlar şunlardır:

 • Çalışma tezgahı
 • Soğutmalı çiğ köfte dolabı
 • Meze dolapları
 • Kasa bankosu
 • Ledli ön kapama mobilyasi ve arka dolap mobilyası
 • Işıklı bir menü tabelası ve kutuluk mobilyası
 • Masa ve sandalyeler
 • Duvar mührü folyosu ile ışıklı tabela
 • Cam folyoları

Gibi birçok gereksinim paket içerisinde yer alır. Bayilik başvurusu sırasında tüm bu giderlerin karşılanmasında firma gereken desteği sağlar. Aynı zamanda şirket kurulumu, bayi açılışı, oryantasyon eğitimi konularında da yardımcı olan bir şirkettir. Lokasyon analizi yapılarak çevrede başka bir Komagene bayisi olmadığından da emin olunur.

 

Komagene Bayi Yorumları

Komagene bayiliği açılış öncesinde bu alanda hizmet veren diğer bayilerin yorumlarına bakılabilir. Süreç hakkında bu kişilerin bilgi edinmesi önem taşır. Komagene bayi yorumları da bu bakımdan önem taşır. Ancak firmanın bayileri genel merkezin sunduğu avantajlardan oldukça memnun. Hem lokasyonda yardımcı olunması hem de personel eğitimleri gibi konularda destek verilmesi başarıyı hızlı getiren unsurlar.

İşletmenin kuruluş sürecinde tüm desteği veren genel merkez için bayilerin memnuniyetinden bahsedilebilir. Kuruluş sonrasında da her anlamda bayilerine destek veren marka, reklam ve tanıtım konularında da yardımcı olur.

 

Komagene Genel Merkez İletişim

Komagene bayilik almak istiyorsanız firmanın genel merkezine ulaşmanız gerekir. Şahsen başvuru yapmak her zaman en etkili sonucu ortaya çıkarır. Genel merkez bilgilerine ulaşarak bayilik şartları hakkında da detaylı bilgiler edinme imkanı bulabilirsiniz. Komagene genel merkez ile bayilik iletişim bilgileri şunlardır:

 • Komagene Telefon: 0216 367 97 00
 • Komagene Faks: 0216 417 38 80
 • Komagene Mail Adresi: komagene@komagene.com.tr
 • Bayi Hattı Telefon: 0549 808 48 15
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 377 08 50

Bilgileri üzerinden firmaya kolaylıkla ulaşılabilir. Tüm merak edilen konular hakkında da firmadan bilgi almanız mümkün olabilir.

 

Bayilik Veren Diğer Çiğköfte Markaları

Komagene çiğköfte alanında başarılı markalar arasında yer alır. Ancak herkesin bu firmadan bayilik alma avantajı bulunmayabilir. Komagene bayilik şartlarını taşımıyorsanız farklı markaları da araştırabilirsiniz. Sektörde Komagene gibi farklı firmalar da bayilik vererek hizmet ağlarını genişletmeyi hedefler. Bayilik veren diğer çiğköfte markaları arasında şunlar yer alır:

 • Çiğköftecin o bayilik
 • Arsamiea çiğköfte bayilik
 • Aydamak çiğköfte bayilik
 • Meşhur Adıyaman PERRA çiğköftecisi
 • Adıyaman Subaşı çiğköfte bayilik
 • Acıcık çiğköfte bayilik
 • Taşkale çiğköfte bayilik
 • Çiğköfte sepeti bayilik
 • Adıyaman Kardeşler çiğköfte bayilik
 • Bidene çiğköfte bayilik

Firmalarından da bayilik alabilirsiniz. Ancak her firmanın bayilik şartlarının farklı olduğunu söylemek mümkün. Farklı bir markanın ismi altında şube açmak istiyorsanız bu markaları da değerlendirebilirsiniz.

Okuyunuz: Çiğköfte Bayiliği Veren Firmalar

 

Komagene Bayi Açmak İsteyenlere Öneriler

Komagene markasının bir üyesi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birtakım konular var. Firmanın kurumsal imajına kesinlikle zarar verecek davranışlarda bulunmamalısınız. Komagene bayi açmak isteyenlere öneriler içerisinde en çok öne çıkan da hijyendir. Hijyen kurallarına işletmenizde büyük bir önem vermeniz gerekir.

Çalışanlarınızı güler yüzlü, iletişime açık, enerjisi yüksek kişiler arasından seçmelisiniz. İş güvenliğine gereken önemi de vermeniz büyük bir önem taşır. Buna ek olarak reklam ve tanıtım çalışmalarını ses getirecek şekilde yapmalısınız. Bu alanda el ilanları son derece etkili çalışmalar. Yerel TV kanallarına ve radyolara da reklamlar verebilirsiniz. Açılış sırasında insanların dikkatini çekmeyi de başarmanız gerekir. İşletmenizin kabul edilebilir olması için iyi bir lokasyon seçimi de önemli kriterler arasında yer alır. İyi bir marka adını taşımak başarıyı getiren en kolay yoldur.

Yorumlar

 1. kemal gültekin dedi ki:

  merhaba ben isveç te 30 yıl dır pizza ve kebap sektöründe çalışıyorum şimdi de burada koma gene bayisi açmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz