Bargello Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Bayilik almak işletme kurmanın en pratik yolları arasında yer alır. Özellikle adını duyurmuş bir firmanın bayisi olmak işletme açma risklerini en aza indirir. Bu bakımdan parfüm alanında bir işletme kurmak isteyen kişiler Bargello bayilik şartları ile yakından ilgilenir. 1950 yılında kurulan Bargello önemli parfüm firmaları arasında yer alır. Popüler markalar arasında yerini alan firma Türkiye genelinde 250 satış noktasına sahip.

Bargello Bayilik Şartları

Bargello Bayilik Şartları

Dünya üzerinde ise 26 farklı ülkede faaliyet gösteren firmalardan biri. Bargello kolonya, parfüm, vücut spreyleri, araç kokuları, ortam kokuları satışı yapan bir firma. Ürün skalası geniş olduğu için de Bargello bayilik şartları oldukça fazla girişimcinin ilgisini çeker. Kendi sektöründe oldukça başarılı firmalar arasında yer alan Bargello çok zor şartlar istemiyor. Aksine birçok girişimcinin rahatlıkla karşılayabileceği şartlar olduğu söylenebilir. Bargello isim hakkı, dekorasyon ve daha birçok konuda maliyetleri karşılayacak bir sermayeniz olması şart.

Bargello parfüm kar marjı ise net olarak bilgi verilemeyecek bir konu. Çünkü ne kadar satış yapacağınız tamamen işletme lokasyonu ve sizin beceriniz ile ilgili bir durum. Ortalama bir kar marjı hesaplaması yaparak kısa sürede ne kadar ilerleyebileceğinizi ise görebilirsiniz. Bargello çok tutulan bir marka olduğundan kısa sürede kara geçme ihtimali oldukça yüksek.

 

Bargello Bayilik Şartları

Bargello firmasının bayisi olmak istiyorsanız mutlaka şartları yerine getirmeniz gerekir. Firmanın şartları girişimcilerin karşılamakta zorlanmayacakları düzeyde. Bununla birlikte Bargello bayilik şartları arasında en önemlisi dükkan boyutlarıdır. Eğer parfüm mağazası açmak istiyorsanız şu kriterleri dikkate almanız gerekir:

 • Bayilik açmak istenilen dükkan yeriniz cadde üzerinde bulunuyor ise mutlaka 20 metrekareden az olmamalıdır.
 • Bayiliğinizi açacağınız mekan AVM içerisinde ise 10 metrekareden daha olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Dükkan dekorasyonunu mutlaka marka tarafından belirlenen koşullara göre yapmanız gerekir.
 • Bayiliği alınca başka bir markanın ürünlerinin satışı kesinlikle yasaktır.
 • Dükkanı açacağınız yerin mutlaka işlek bir yerde olması gerekir.
 • Gerekli yatırım bedellerine sahip olmanız da önemli kriterler arasında yer alır.

Bargello bayiliği alabilmek için bu şartları taşımanız yeterli. Ancak bu şartları taşımak başarı için yeterli olmaz. Öncelikle iş konusunda azimli olmak ve işin başında durmak önem taşır.

Okuyunuz: Parfümcü Açmak

 

Bargello İsim Hakkı

Bargello firmasından bayilik alabilmek için birtakım koşulları karşılamanız gerekir. Parfüm alanında en iyi markalardan biri olduğu için yüksek bir yatırım bedeli gerekebilir. Ortalama olarak 65 bin TL civarında bir yatırım bedeli isteniyor. Aynı zamanda maliyetiniz açısından da belli miktarda sermayeniz olması önem taşır.

Bargello isim hakkı almak isteyen birçok girişimci olduğundan başvurular sırasında bayi adayları titizlikle seçilir. Yani yatırım bedeli olan sermayenizin olması bayiliği kesin olarak alabileceğiniz anlamını taşımaz. Firmanın bayilik maliyetleri ile isim hakkı bedelleri her sene farklılık gösterebilir. Bu bakımdan en net bilgiler için genel merkezi aramanız gerekebilir.

 

Bargello Parfüm Kar Marjı

Parfüm sektörü her zaman çok kazandıran alanlar arasında yer alır. Çünkü güzel kokma fikri her kadının ve erkeğin ilgisini çeker. Toplum içinde kabul edilebilmek için de güzel kokmak önemli bir yere sahip. Bargello parfüm kar marjı da bu bakımdan oldukça yüksek. İşletmenizi açtıktan kısa bir süre sonra %100 oranında bir kar marjını yakalamak mümkün olabilir.

Ancak kar elde etmenin en önemli şartı işletmenizin AVM içerisinde ya da cadde üzerinde olmasıdır. Yoğun insan trafiğinin olduğu bir yerde bayi açmak kar marjı üzerinde önemli etkilere sahip. Firma da kuruluş aşamasında lokasyon konusuna gereken hassasiyeti gösterir. Karlılık oranı parfüm sektöründe farklılık gösterir.

Bargello firması aynı cadde üzerinde ya da AVM içerisinde iki farklı bayilik vermiyor. Bu nedenle bayilik açmak istenilen semti bu süreçte iyi seçmeniz gerekir. Önden bir lokasyon araştırması yapmak ilerleyen süreçte sorun yaşamamak adına önem taşır.

 

Bargello Şube Açma Maliyeti

Bargello firmasından bayilik almak istiyorsanız mutlaka beklentilere tam olarak yanıt vermeniz gerekir. Maliyet konusunda bunlar arasında yer alır. Bargello şube açma maliyeti konusunda birçok gider kalemi bulunur. Bu giderleri bayilik almadan önce detaylı olarak hesaplamak ihtiyaç duyacağınız sermaye konusunda net bilgi verir. Bargello mağazası açmak için şu kalemler gider olarak nitelendirilebilir:

 • Dükkan kirası
 • Dükkanın metrekare ölçülerine göre yapılacak dekor
 • Dükkan içerisinde ürün konseptleri oluşturmak
 • Meslek odalarına kayıt bedelleri, ruhsat giderleri
 • Çalışanların maaşı, SGK’sı, yemek ve yol masrafları
 • Aylık işletme fatura giderleri

Gibi giderleri detaylı olarak hesaplamanız gerekir. Bargello mağazası açmak düşünüldüğünden daha kolay olsa da her mağaza istenilen başarı düzeyine ulaşamaz. Bunun en önemli nedeni lokasyon seçimi, bir diğeri de yönetim becerisidir. İşin başında durmak, güncel ve yeni kokular sunmak işletme başarınızı yakından etkileyen faktörler arasında yer alır.

 

Bargello Parfüm İletişim

Bargello firmasının iletişim numaraları üzerinden birçok bilgiye ulaşmak mümkün. Hem bayilik şartları hakkında net bilgiler edinebilirsiniz hem de genel hizmetlerini sorabilirsiniz. Özellikle bayilik başvurusu öncesinde mutlaka firmanın tüm detaylarını araştırmanız gerekir. Bunun için de iletişim bilgilerine ihtiyaç bulunur. Bargello parfüm iletişim bilgileri şunlardır:

 • Telefon: 444 02 74
 • Mail: info@bargello.com.tr
 • Adres: Yunusemre Mahallesi Yeşilpınar Sokak No:4 Yıldırım/ Bursa

Bilgilerini firmaya ulaşabilmek için kullanabilirsiniz.

 

Bargello Bayi Yorumları

Bargello yatırımcılarına kazancı yüksek bayilikler sunar. Bu süreçte mağaza konseptini belirleyen kişiler kısa sürede yüksek başarı elde edebilirler. Ancak bu aşamalarda Bargello bayi yorumları da dikkate alınmalı. Daha önce bu bayiliği alan kişilerin süreç hakkındaki fikirleri sizler için önemli bir yol gösterici olabilir.

Firma kişilere mağaza ve kiosk konsept olmak üzere iki farklı seçenek sunar. Her iki seçeneği de tercih eden bayilerle görüşmek karlı bir iş yatırımı açısından önem taşır. Bayi alanlar genel olarak firmadan yana oldukça memnun. Özellikle ortalama 3 iş günü içerisinde başvurunuza yanıt verilmesi firmanın sevilen özellikleri arasında yer alır. Bargello temsilcileri her aşamada sizlere gereken destekleri en iyi şekilde sunar.

Bayilik başvurusu öncesinde firmanın satışa sunduğu ürünler hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Bu bilgiler yanında aynı sektördeki rakip firmalar hakkında da bilgi edinmeniz önem taşır. Bu alanda bayilik veren Loris, Sansiro, Romeron, Eyfel, D&P gibi markaları da yakından incelemeniz gerekir. Bu markalardan bayilik alanlarla görüşmek ve yorumlarına yer vermek de sektör bilgisi edinmek açısından önem taşır.

Okuyunuz: Parfüm Bayiliği Veren Firmalar

 

Parfüm Bayisi Olmak isteyenlere Öneriler

Parfüm bayisi olmak çeşitli sorumluluklar gerektirir. Bu aşamada tüm enerjinizi kurulan mağazanıza vermeniz gerekir. Bu işi yapan kişilerle detaylı olarak görüşmeler yapmak başarınızı yakından etkiler. Parfüm bayisi olmak isteyenlere öneriler içerisinde ilk belirtilen konu lokasyondur. İşletmenizi en işlek yerde açmanız önerilen konular arasında yer alır.

Bununla birlikte bayilik açacağınız zaman deneyimli çalışanlara ihtiyacınız bulunur. Özellikle parfüm ve kolonya gibi ürün çeşitlerini yakından tanıyan kişilerle çalışmanız önerilir. Bayilik açma aşamasında sermaye konusunda da yeterli bilgilere sahip olmanız gerekir. Parfüm alanında başarılı olmak için yalnızca kendi deneyimleriniz yeterli değil. Başkalarının da tecrübelerinden yararlanmanız gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.