Sayısal Oyunlar Bayiliği Nasıl Alınır ve Şartları Nedir?

Sayısal Oyunlar Bayiliği Nasıl Alınır ve Şartları Nedir?

Sayısal Oyunlar Bayiliği Nasıl Alınır ve Şartları Nedir?

Sayısal oyunlar bayiliği hakkında ihtiyacınız olacak bilgilere ulaştıktan sonra milyonlarca tutkunu bulunan şans oyunu bayilerinden birisine sahip olabilirsiniz. Ülkemizde sayısal oyunlara çok fazla rağbet olduğu bilinir. Büyük ikramiyeleri ile adından söz ettiren sayısal oyunlar her dönemde oynanır. Hatta belirli bir kesimde artık bağımlılık yaratmıştır ve insanlar düzenli olarak bu oyunları oynar.

Sayısal rakamlar üzerinden oynanan oyunlarda şansı olanlar belirli tarihlerde sonuçlanan oyunlardan kat ve kat gelir elde eder. Sayısal oyunlar bayiliği nasıl açılır ve sayısal oyunlar bayiliği açmak için gerekli şartlar neler gibi sorulara yanıt bularak siz de bir sayısal oyun bayisi açabilirsiniz.

Sayısal Oyunlar Bayiliği Alma

Sayısal oyunlar bayiliği gerekli şartları taşıyan herkes tarafından açılabilir. Burada bilinmesi gereken tek şey sayısal oyunların belirli devlet kurumlarına bağlı olduğudur. Özellikle Sayısal Loto gibi resmi bir işletmenin bayisini açmak istiyorsanız devlet kontrolünde olacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun dışında piyasada hizmet veren diğer sayısal oyun bayiliklerini de tercih edebilirsiniz.

Sayısal oyun dendiğinde akla ilk gelen firma tartışmasız Sayısal Loto’dur. İsim yapmış olan bu kuruluş bu sayede herkese güven verir. Tercihinizi Sayısal Loto bayisi açmaktan yana kullanarak kâr elde etme ihtimalinizi artırabilirsiniz. Söylendiği gibi sayısal oyunlar bayiliği konusunda başka seçeneklerin de sizleri beklediğini bilmelisiniz.

Sayısal Oyunlar Bayiliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sayısal oyunlar bayiliği hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler şu şekilde sıralanabilir;

Sayısal oyunlar belirli bir sayı kümesi içerisinde oynanan oyunculardır. Oyuncular alacakları kuponlarda izin verilen miktar kadar sayı işaretlemesi yapar. Bu işaretlemeler genelde rastgele olur. Bu aşamada eğer şansına güvenen oyuncular varsa çeşitli totemler yaparak da sayı işaretleyebilir.

 • Oyuncular kupon üzerinde istediği kadar şans denemesi yapabilir.
 • İşaretlemenin ardından saklanan biletler çekilişin yapıldığı gün çıkartılır ve çekiliş takip edilir.
 • Eğer çekilişte oyuncuların oynadıkları sayılar gelirse oyuncular belirli oranlarda ikramiye kazanma hakkına sahip olur.
 • Kupon üzerinde yer alan bütün ayıların bilinmesi ile kişiler büyük ikramiyeyi kazanır. Bunun yanında 2,3,4,5 gibi farklı sayıların tutturulması ile de kişiler küçük ödüllere sahip olabilir.
 • Çekiliş sonrası ikramiye ya da ödül almaya hak kazananlar bilet eşliğinde satın aldıkları bayilere başvuruda bulunur. Ödemeler bayiliklerden ya da miktara göre genel merkezlerden yapılır.

Sayısal oyunlar bayiliği alınmayan ödemeleri bir yıl saklar. Bir sene içerisinde kazandığı miktarı almaya gelmeyenlerin hakları iptal edilir. Bunun dışında sayısal oyunlar bayiliği işleteceğiniz sırada yırtılmış ya da yıpranmış biletleri almamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bunun dışına sahte biletlere karşı da önlem almanız ve dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde büyük bir zarara uğrayabilirsiniz. Ödeme yapmak için alacağınız bilette seri numarası, barkod, bilet güvenlik numarası gibi önemli kısımların görünür olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Sayısal Oyunlar Bayiliği Alma Şartları Neler?

Sayısal oyunlar bayiliği nasıl açılır ve şartları neler gibi konularda bilgi aldıktan sonra uygun görülen adreslerde bayilik işletmeye başlayabilirsiniz. Sayısal oyunlar bayiliği açmak için sizden talep edilecek şartlar şu şekilde sıralanabilir;

 • 18 yaşı doldurmuş ve bitirmiş olmak
 • Kazai rüşte sahip olmak
 • Hürriyeti engelleyen, yüz kızartıcı ya da ağır suçlar gibi konulardan yargılanmamış ve ceza almamış olmak
 • Akli özre sahip olmamak
 • Sayısal oyun bayiliği alabilmek için gerçek ve tüzel kişiliğe sahip olmak gerekir.

Sayısal Oyunlar Bayiliği Nasıl Açılır?

Sayısal oyunlar bayiliği açmak için öncelikle gerekli şartları taşımanız gerekir. Ardından gerekli yerlere başvuru yaparak süreci başlatabilirsiniz. Sayısal oyunlar bayiliği nasıl açılır sorusuna yanıt arıyorsanız;

 • Öncelikle hangi kurum veya işletmeden sayısal oyunlar bayiliği almak istiyorsanız şirket ile iletişime geçmelisiniz.
 • Burada bayilik için doldurmanız gereken bir form verilir. Sayısal oyunlar bayiliği başvuru formu doldurma işlemi ile ilk adımı atabilirsiniz.
 • Yapılan bütün başvurular şirket ya da kurumlar tarafından değerlendirilir.
 • Başvuru öncesinde gereken şartlara uyum sağlayan kişiler arasından seçim yapılır. Seçme işlemi kura ile gerçekleşir.
 • Sayısal oyunlar bayiliği açmak için tercih edeceğiniz adresin işlek ve kalabalık bir cadde olması gerekmektedir. Birçok firma bu kurala dikkat eder. Şartların uygun olması halinde tekel bayi, market ve büfe gibi işletmelerin içerisinde de sayısal oyunlar bayiliği yürütmek mümkündür.

Sayısal Oyunlar Bayiliği Nasıl Alınır ve Şartları Nedir? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca En çok sorulan Dominos Pizza hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz 2023 Dominos Pizza Bayiliği Almak Ne Kadar? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.