Sürat Kargo Bayilik Şartları | Bayilik Bedeli ve Maliyeti

Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden biri olan Sürat Kargo çok geniş bir çevreye hizmet vermektedir. Hem araç kapasitesinin fazla olması hem de 700’den fazla şubesinin bulunması Sürat Kargo firmasını aranan firmalardan biri haline getirmektedir. Sürat Kargo bayilik şartları yerine getirilerek bu alanda bir şube açmanız mümkün oluyor. 2003 yılında kurulan Sürat Kargo bugün yüzlerce şubesi ile son derece kaliteli hizmetler veriyor. 2006 yılından itibaren ise bayilik vermeye başlayan firma diğer kargolardan daha uygun fiyatlı olması nedeniyle de hızla büyüme göstermiştir.

Sürat Kargo Bayilik Şartları

Sürat Kargo Bayilik Şartları

Sürat Kargo bayilik şartları yerine getirildiği taktirde bu alanda yüksek başarı sağlamak mümkün oluyor. Çünkü adını duyurmuş bir kargo şirketi olması sizlere daha ilk günden birçok avantajı sağlıyor. 15 bölge müdürlüğü ile 25 transfer merkezi bulunan firmanın 3000 araçlık bir filosu da bulunuyor. Son derece profesyonel olan firma bayilerine de aynı fırsatları sunabilmek için profesyonel hizmetler sunuyor.

Sürat Kargo Kaynak Holding’e bağlı olarak kurulmuştur. 2015 senesinde şirkete kayyum atanmış ve daha sonra TMSF idaresi altına girmiştir. Bu tarih sonrasında ise revizyon aşamasına girerek müşteri politikalarını daha da ön planda tutmaya özen göstermiştir. Sürat Kargo bayiliği almayı düşünüyorsanız bu alanda sizlerden istenilen şartları yerine getirebilecek likidite gücünüz ve girişimci kabiliyetiniz olması gerekiyor.

 

Sürat Kargo Bayilik Şartları

Sürat Kargo bayilik şartları firma tarafından sunulan ve girişimcilerin yerine getirmesi gereken şartlardır. Bu şartları karşılayabiliyor olmanız bayilik alma sürecinde son derece önemli detaylar arasında yer alıyor. Bununla birlikte bayilik şartları konusunda her bölgenin ihtiyaçları ve şartları da farklı olabiliyor. Eğer bayilik almayı düşünüyorsanız kendi şehrinizin bölge müdürlüğünden özel detayları almanız da büyük önem taşıyor. Sürat Kargo bayilik şartları arasında şunlar sayılabilir:

 • Sürat Kargo acenteliği için istenilen sermayenin karşılanabilmesi gerekiyor.
 • Kefili olan bir teminat senediniz olmalıdır.
 • Açacağınız şubeye banka teminat raporu da isteniyor.
 • Acentenin hem iç hem de dış tasarımının firma standartlarına uygun olması gerekiyor.
 • Firmanın imajına katkı yapabilecek ve marka değerini yükseltebilecek niteliklere sahip olmalısınız.

Tüm bu avantajları sayesinde Sürat Kargo beklentilere en iyi şekilde yanıt vermektedir. Kalite odaklı bir firma olan Sürat Kargo bayilerinden yüksek bir performans bekler. Bu da hem sizin hem de merkez firmanın gelişmesinde son derece önemli bir noktadır.

Kargo şirketleri arasında hem tanınmış bir isme sahip olan hem de geniş hizmet ağı bulunan Sürat Kargo bayilerine türlü avantajları bir arada sunuyor. Firmadan kargo bayiliği almak da düşünüldüğü kadar zor değildir. Beklentilerinize yanıt veren Sürat Kargo bayilik şartları yerine getirilmesi kolay prosedürler olarak değerlendirilebilir.

 

Sürat Kargo Bayilik Veriyor mu?

Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren Sürat Kargo bayilik konusunda ideal firmalar arasında bulunuyor. Hem geniş hizmet alanı bulunması hem de bayilik şartlarının birçok firmadan daha ulaşılabilir olması birçok kişinin dikkatini çekiyor. Kargo alanında deneyiminiz de varsa Sürat Kargo bayilik şartları yerine getirilerek kendinize yüksek kazançla bir iş kurma şansı elde edebilirsiniz.

Sürat Kargo bayilik almak için şartları yerine getirmenin yanında sonraki süreç konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Firmanın adına herhangi bir zarar gelmemesine dikkat etmeniz büyük bir önem taşıyor.

Müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede sağlamak bayilik olarak yüksek kazanç elde etmenizde büyük önem taşıyor. Sürat Kargo avantajları son derece fazla kargo şirketleri arasında yer alıyor. Bu nedenle de Türkiye’nin birçok yerinde bayisi bulunuyor. Sizler de firmadan bayilik alarak bu büyük ailenin bir parçası olabilirsiniz.

 

Sürat Kargo Bayilik Açma Maliyeti

Sürat Kargo bayilik açma maliyeti bu süreçte bilmeniz gereken önemli konular arasında yer alıyor. Bayilik maliyetiniz ve kazancınızın dengeli olması oldukça önemli bir noktadır. Eğer kısa süre içerisinde harcadığınız parayı çıkaramazsanız bayilik açmanız size çok fazla kazandırmaz. Bu nedenle bayilik sürecini başlatmadan önce mutlaka detaylı olarak bir iş planı yapmanız gerekiyor.

İşletmenizin açılma sürecinden başlayarak ilk aylarda ki masrafları da dahil ederek detaylı bir maliyet planı oluşturabilirsiniz. İş yerinizin kirası, personel maaşları, faturalar, ruhsat giderleri, araç temini, araç yakıtı gibi birçok farklı konuda maliyetiniz olacaktır. Bunların karşılanması için öncelikle bayilik açma detayları gözden geçirilmeli ve ne kadar kazanırsanız bayilik giderlerinizi karşılayabileceğinize karar vermelisiniz. Beklentilerinizi karşılayacak bir işletme kurabilecekseniz firmaya başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sürat Kargo bayilik şartları sizi çok fazla zorlamasa da bu alanda biraz deneyim sahibi olmak yine de işinizi kolaylaştırabilir. Bayilik süreci ve sonrası işletmenizin sürekliliği açısından dikkat edilmesi gereken birçok detayı barındırıyor. İşletmenizi açabilmeniz gerekli olan sermaye tutarınız ise ortalama olarak 70 bin TL ile 80 bin TL arasında değişiyor.

En az 40 bin TL olarak değerlendirilmiştir. Ancak bu gidere araç teminini eklerseniz daha da yüksek olabilir. Çünkü kargo şirketlerinde araç en önemli maliyet unsuru oluyor. Şubenin açılması ise 30 ile 40 gün arasında değişiyor. Kısacası ortalama bir ay gibi bir sürede bayinizi açma imkanı elde ediyorsunuz.

 

Sürat Kargo Bayilik Açmanın Avantajları

Sürat Kargo bayilik açmanın avantajları oldukça fazla denilebilir. Bayilerine birçok alanda avantaj sağlayan Sürat Kargo bayiliğin açılma aşamasından sonraki süreçlere kadar hemen her alanda sizlere gereken destekleri sunuyor. Kargo firmasının sizlere sağladığı en önemli avantajlar arasında şunlar yer alıyor:

 • Firma kurulum sırasında sizlere pazarlama desteği veriyor.
 • Eğitim desteği sunarak süreç hakkında bilgilendiriyor.
 • Personel desteği sunuyor.
 • Reklam desteği veriyor. Bu destek %40 civarında oluyor.
 • Bölge koruması sunarak rakip sayınızın artmasının önüne geçiyor.
 • Tanınmış bir isim adı altında işletme kurmanız sağlanıyor.
 • Bilindik bir firma adı altında olduğunuz için müşterileriniz de hazır oluyor.

Sürat Kargo bayilik şartları yerine getirildiğinde firmanın sizlere sunduğu tüm bu avantajlardan en iyi şekilde yararlanabiliyorsunuz. Beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veriliyor olması bu süreci en iyi şekilde atlatarak bayiliğinizi alarak açmanızı sağlıyor. Sürat Kargo her bakımdan üstün niteliklerde bir firmadır.

Okuyunuz: Kargo Bayiliği Veren Firmalar

 

Sürat Kargo Bayilik Başvurusu

Tüm bayilik şartlarını yerine getirebileceğinize inanıyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruyu tüzel ya da gerçek kişi olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte eğer sermaye desteğine ihtiyacınız var ise KOSGEB desteğine de başvurabilirsiniz. Projeniz kurum tarafından onaylandıktan sonra bayilik için başvuru yapabilirsiniz.

Başvurunuzu firmaya online olarak yapabilirsiniz. Adınız, soyadınız, bulunduğunuz şehir ve ilçe gibi bilgileri doğru olarak vermeniz gerekiyor. İşletmeyi kuracağınız lokasyon belli ise bununla ilgili tüm detayları da vermeniz başvuru sürecinde önemli oluyor. Bununla birlikte kazanç durumunuz da bulunduğunuz yere ve gönderi sayınıza göre değişebilmektedir. Toplamda elde edilen cirodan %25 ile %30 arasında bir karınız olabiliyor.

 

Sürat Kargo Genel Merkez İletişim

Sürat Kargo bayilik şartları yerine getirildikten sonra şu iletişim adreslerini kullanarak firmaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz:

Adreslerini kullanarak firmaya ulaşabilirsiniz. Firma başvurunuzu incelemeye aldıktan bir süre sonra sizlere olumlu ya da olumsuz şekilde geri dönüş sağlar.

Yorumlar

 1. Abubekir sarıdoğan dedi ki:

  10 seneden fazladır sürat kargo müdür Luk yaplyorum mercan şubeye talipim

 2. Abubekir sarıdoğan dedi ki:

  10 seneden fazladır sürat kargo da Eminönü de bir acente de müdürü yaplyorum Eminönü bölgesinde şubelerinden birine talibim