Vigo Kurye Maaşları, Yorumları ve Çalışma Şartları 2023

 Vigo, kurye sektörüne en son giren firmalar arasında yer alıyor.  2019 yılında faaliyetlerine başlayan şirket, müşterilerin siparişlerini kuryeler ile adrese teslim etmektedir. Kurye olarak firmada görev almak isteyenler tarafından Vigo kurye maaşları merak ediliyor. Vigo teslimatları motosikletli kuryeler tarafından ile yapılır. Kendisine ait motosikleti olan kuryeler Vigo’da yüksek kazançlar ile çalışabiliyor. Tabi bunun için kendi şirketlerini kurmaları gerekiyor.

Vigo Kurye Maaşları ve Çalışan Yorumları

Vigo Kurye Maaşları ve Çalışan Yorumları

Vigo kurye yorumları konusunda araştırma yapan kişiler bu firmada çalışmak için başvuru yapmaktadır. Yüksek kazanç vaat eden Vigo çalışma şartları ile de oldukça memnun edici. Büyüyen rekabet ortamının bulunduğu kurye sektöründe Vigo rahat çalışma ortamı ile öne çıkmaktadır.

Şirket teknoloji odaklı olarak çalışan bir kurye platformudur. Hem marka hem de işletmelerin kurye ihtiyacına çözüm olur. Yenilikçi olan firmanın temel amacı teslimatları hızlı ve kaliteli yapmaktır. Sisteme düşen teslimatlar, dakikalar içerisinde kuryeler tarafından alınarak adrese ulaştırılır. Yiyecek ve içecek sektörü başta olmak üzere birçok sektör Vigo ile çalışmaktadır.

 

Vigo Kurye Çalışma Şartları

Vigo’nun genel merkezi İstanbul Kadıköy’dedir. İstanbul’da iki farklı adreste işe alım merkezi bulunmaktadır. Türkiye genelinde toplam 26 şehirde faaliyet gösterir. Firmanın 5 şehirde 7 farklı noktada ofisi bulunur. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa ve İzmir’de yer alan ofisler üzerinden firma hizmetlerini gerçekleştirir.

Nüfusun yoğun olduğu İstanbul Vigo kurye maaşları açısından avantajlıdır. Talep yoğunluğundan gün içinde sayısız paket sipariş verilir. İstanbul’dan sonra ikinci sırada Ankara ve İzmir yer alır. Ankara Vigo kurye maaşları da İstanbul kadar avantajlıdır. Vigo kurye çalışma şartları ve çalışma saatleri gibi sorulara yanıt bulduktan sonra kurye başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vigo çalışma şartları araçlı ve motorlu kuryeye göre değişir. Motorlu kurye olmak isteyenlerin motor ehliyetlerinin olması gerekir. Kendine ait motosikleti olanlar Vigo motorlu kurye olabilir. Kendi motoru ile kuryelik yapmak isteyenlerin en az 2012 model motoru olmalıdır. 2012 model üzeri ve 110 CC özellikli motorunuz varsa motorlu Vigo kuryesi olabilirsiniz.

Vigo kurye motor markaları konusunda öne çıkan isim Scooter’dır. Bu marka araçlar az yakar. Bakım ücretleri oldukça düşüktür. Olası arıza durumunda kolayca tamir edilir. Arızalı parçaları çabuk bulunur. Bu nedenle en fazla tercih edilen Vigo kurye araç markası seçilmiştir. Roadstar motor modelleri ikinci sırada yer alır.

Vigo kurye olabilmek için adayların birtakım kriterlere uymaları gerekir. Yaş, adli sicil kaydı ve istenen diğer şartlara uyan adaylar uygun bulunur. Vigo iş başvurusu yapan adaylar başvuru sonrası görüşmeye çağırılır. Görüşmesi olumlu geçen adaylar çağırılarak kurye olarak iş başı yapar.

Vigo kurye çalışma şartları konusunda kuryelerin çalışma saatleri de adaylar tarafından merak edilir. Vigo kurye çalışma saatleri 08.00- 24.00 arasıdır. Bir kurye bir gün içerisinde 12 saat çalışma hakkına sahiptir. Kuryelerin hangi saatlerde çalışacağına saha sorumlusu karar verir. Hazırlanacak çizelge ile kuryelerin çalışma saat planlamaları yapılır. Kuryeler hangi saatler arasında çalışmak istediklerini saha sorumlularına iletebilir. Saha sorumlusunun hazırladığı çalışma planına kuryeler sadık kalmak zorundadır. Vigo kurye maaşları fazla çalışma ile daha da artabilir.

 

Vigo Kurye Yorumları

Vigo kuryelerin yaptıkları yorumlar firmada yeni işe başlayacak olanlara bilgiler verir. Vigo kurye yorumları konusunda araştırmalar yaparak önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Vigo kurye maaşları ve çalışma saatleri gibi bilgiler çalışanlar tarafından internet sitelerinde paylaşılır. Vigo bünyesinde çalışan personellerin yorumları ile firmada çalışmadan önce çalışma koşullarını öğrenebilirsiniz.

Günümüzün en fazla eleman ihtiyacı kurye sektöründedir. Kuryelik deneyiminiz varsa, Vigo’ya başvuruda bulunabilirsiniz. Vigo kurye maaşları ve çalışma şartları tatmin edici seviyede olduğundan çalışanları memnun etmektedir.

 

Vigo Kurye Maaşları

Vigo kurye maaşları dolgunluğu ile kuryeleri memnun eder. Vigo, çok basit bir çalışma sistemine sahiptir. Buna rağmen çalışanlarına yüksek maaş getirisi bırakır. Markaların operasyon için ekstra bütçe ayırmalarına gerek bırakmaz. Tamamen performans sistemine dayalıdır. Bu sayede her geçen gün daha fazla markayla ortak çalışır.

Vigo kurye maaşları çalışanların performanslarına göre değişir. Bununla birlikte çalışma şekilleri de Vigo kurye maaşları arasında farklar meydana getirir. Vigo’da çalışanların maaşları saatlik dilimde yaptıkları teslimatlara göre hesaplanır. Saatte kaç adet paket teslim ettiği hesaplanarak maaş oranları belirlenir. Her bir kurye için personel hesabına 8 TL yazılır. Hızlı ve başarılı teslim yapan kuryeler saatte 35 TL kazanabilir. Kazanılan saatlik 35 TL’nin 5 TL’si vardiya uyum primi olarak kesilir. Kalan saatlik 30 TL personelin olur. Vigo kurye araçları ile teslimata çıkabilir, paket başı ücret kazanabilirsiniz.

Okuyunuz: Banabi Kurye Çalışma Şartları

 

Vigo Kendi Motoru ile Kurye Maaşı

Vigo kurye maaşları kendi motoru ile çalışan personellerde daha yüksektir. Kendinize ait bir motor ile ayda 13.250 TL maaş kazanabilirsiniz.  Vigo kuryeler bir ayda 26 gün çalışır. Bu 26 gün içinde yapılan teslimatlar hesaplandığında motorlu kuryelerin aylık maaşları ortaya çıkar. Vigo’da günde 13 saat molasız bir şekilde çalışarak ayda 18 bin TL kazanabilirsiniz. Bunun için yemek ve su molası vermeden aralıksız çalışmanız gerekir.

Vigo kendi motoru ile kurye maaşı en yüksek olan firmalar arasındadır. Vigo’da esnek çalışma saati avantajına sahip olursunuz. Günde 10, 12 ve 13 saat seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Günde 10 saat çalışırsanız toplam 40 dakika mola hakkınız olur. Günde 13 saat çalışmayı tercih ederseniz mola süreniz 50 dakika olur.

Vigo kurye kıyafetleri mesai saatlerinde üzerinizde olmalıdır. Kıyafetlerin iş güvenliği açısından eksiksiz giyilmesi gerekir. Sağlığınız açısından giymeniz gereken kıyafetler şunlardır;

 • Mont
 • Kask
 • Çizme
 • Pantolon
 • Dizlik
 • Bellik
 • Yağmurluk
 • Diz örtüsü
 • İntercom
 • Eldiven
 • Kask kamerası
 • Telefon tutacağı

 

Vigo Başvuru Şartları

Kurye maaşları kadar Vigo’da iş başvurusunun nasıl yapılacağı da merak ediliyor. Vigo başvuru şartları arasında ilk sırada ehliyet gelir. Ehliyetiniz varsa en önemli koşula sahipsiniz demektir. Vigo kurye olabilmek için ilk aşamada başvuru formunu doldurmanız gerekir. Kurye başvuru formunu eksiksiz doldurarak ilk adımı atabilirsiniz.  Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kısa sürede başvurunuz sonuçlanır. Başvuru sürecini geçtikten sonra Vigo İnsan Kaynakları sizinle iletişime geçer. Sizden başvurunuzu tamamlananız için birtakım evrak talebine bulunur. Belgeleri eksiksiz şekilde hazırlayarak İnsan Kaynaklarına sunmanız istenir. Vigo kurye başvuru formunda sizden istenecek bilgilerin bazıları şunlardır;

 • İsim ve soy isim bilgileriniz
 • Telefon ve iletişim bilgileriniz
 • Vigo kuryede yer almak istediğiniz çalışma şekli
 • Çalışmak istediğiniz şehir ve bölge
 • Tecrübeleriniz
 • Adli sicil kaydınız
 • E-posta adresiniz
 • Sahip olduğunuz ehliyet türleri

Başvuruda bulunan bütün alanları eksiksiz doldurmalısınız.  Bilgileri girdikten sonra Aydınlatma Metni’ne onay verdiğinizde işlem tamamlanır. Gönder tuşuna basarak formunuzun yetkililere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Form gönderme işleminden sonra online olarak başvurunuz gerçekleşir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin gerçeği yansıtması önemlidir. Formu doldururken bilgilerinizin güncel olduğundan emin olmalısınız. Aksi taktirde başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Okuyunuz: Trendyol Go Kurye Yorumları

 

Vigo için Hangi Ehliyet Gerekli?

Vigo, büyüyen rekabet ortamına yeni bir soluk getirmeyi amaçlar. Personel, yakıt, araç ve araç bakımı gibi maliyetleri önlemeyi amaçlar. Az maliyet ile kaliteli hizmet sunma prensibine sahiptir. Performans sistemine dayalı yapısı ile hizmette verimliliği hedefler. Vigo’da sistem entegrasyonu firmalar ile kurumlar arasında gerçekleşir. Entegre süreci sonrasında bütün işlemler otomatik olarak platform üzerinden gerçekleşir. Siparişler satış platformundan kuryelere gönderilir. Kuryelere sistem üzerinden adres bilgisine ulaşır. Dakikalar içerisinde paket teslimini gerçekleştirir ve raporlar. Sistem onayı ile teslimat sürecini firmalar cep telefonundan izler.

Vigo için hangi ehliyet gerekli sorusunu adaylar merak ediyor. Motosikletli Vigo kurye olmak için A1- A2 ehliyetine sahip olmanız gerekir. Sizden talep edilen diğer şartları da karşılayarak kuryelik yapmaya başlayabilirsiniz. Araçlı Vigo kurye olmak istiyorsanız SRC3 ve SRC4 sürücü belgelerine sahip olmalısınız. Kuryelik için ülkemizde yasa belirten şartlara uygun olmanız gerekir. 18 yaşını doldurduysanız ve sürücü ehliyetleriniz varsa Vigo kurye iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Vigo kurye maaşları ve çalışma detayları gibi bilgiler görüşme sırasında size bildirilecektir.

E-ticaret sektörünün her geçen gün gelişmesi kuryelere olan ihtiyacı artırmıştır. Geleceğin meslekleri arasında görülen motor kuryelik ile ayda oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.   Vigo kurye maaşları konusunda araştırma yaparken kurye mesleğinin avantajları konusunda da bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.