Banabi Kurye Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları 2023

Banabi Kurye Yemeksepeti.com üzerinde yer alan market siparişlerinin getirildiği bir uygulamadır. Banabi bünyesinde çalışan kuryeler Yemek Sepeti uygulamasını kullanarak yemek siparişi veren müşterilere, kısa süre içerisinde paket teslimi yapar. Yemek Sepeti bünyesinde çalışmak isteyen adayların en sık araştırdıkları konular arasında Banabi Kurye çalışma şartları bulunmaktadır. Özellikle son dönemde evden verilen siparişlerin artması nedeni ile birçok yeni kurye, Yemek Sepeti bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Tabi bu durum yeni adaylar için çalışma saatleri ve diğer çalışan yorumlarının da merak edilmesine  neden olmaktadır.

Banabi Kurye Çalışma Şartları

Banabi Kurye Çalışma Şartları

Yemek Sepeti Banabi Kurye, Türkiye genelinde güvenilir kuryeleri ile her adrese sipariş götürmeye devam eder. Son dönemde özellikle gençler tarafından en fazla tercih edilen mesleklerden birisidir. Online yemek sipariş platformu olan Yemek Sepeti de bu bağlamda yeni oluşturduğu kurye servisi Banabi ile kullanıcılarına güvenilir ve hızlı bir teslimat sunar. Hem çalışma sistemi hem de kazançları nedeni ile de tercih edilir. Yemek Sepeti Banabi kuryeleri çalışma saatleri içerisinde aldıkları kuryeleri adreslere teslim eder.

Yemek Sepeti Banabi Kurye çalışma şartları esnek olması sayesinde kuryelere hizmette kolaylık sağlar. Kurye olarak görev almak isteyen adaylar önce iş başvurusunda bulunur. Bu aşamada kendisinden istenen evrakları da hazırlayarak sisteme yükler. Başvurusu kabul edilenler belirli bir sürüş eğitimine katılır. Eğitim sürecinin tamamlanması ile görev bölgesinde kurye olarak çalışmaya başlar.

Okuyunuz: Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız 115 Adet Yeni İş Fikirleri başlıklı makalemizi okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

 

Banabi Kurye Çalışma Şartları 

Banabi Kurye bünyesinde çalışan binlerce personel bulunur. Çalışanların yaptıkları Banabi Kurye yorumları sisteme yeni dahil olmak isteyenlere sistem ve çalışma şartları hakkında önemli bilgiler verir. Özellikle son dönemlerde Türkiye genelinde kurye hizmetine katılım son derece yüksektir. Yapılan yorumlar doğrultusunda Banabi Kurye çalışma şartları ve maaşları hakkında da yeterli bilgiye sahip olmak mümkün olur.

Banabi Kurye çalışma şartları konusunda araştırma yapıyor ve siz de kurye sisteminin bir parçası olmak istiyorsanız bilmeniz gerekenler şunlardır;

 • Kurye sistemine dahil olan personeller sigortalı olarak çalışır. Çalışan personellere özel sağlık sigortası yapılır ve buna ek olarak kaza sigortası da yapılır.
 • Dağıtım için kullanılacak olan motosikletler firmaya aittir. Personeller işe kabul edildikten sonra kendilerine teslim edilecek motor ve dağıtım kıyafeti ile birlikte paket servisine çıkabilir.
 • Sahada çalışacak olan dağıtım personellerine şirket tarafından kask, tshirt, pantolon, kışlık mont, pantolon, kışlık bot, şirket telefonu ve sim kart, eldiven, yazlık mont ve yağmurluk verilir.
 • Banabi Kurye personelleri teslim etikleri paket sayısına göre belirli oranlarda komisyon alır. Dağıtımı yapılan paketlerin sayısı arttıkça, personelin alacağı ekstra komisyon da fazla olacaktır.
 • Kurye personelleri hizmete başlamadan önce bir eğitim sürecine dahil olur. Bu doğrultuda hem sistem hakkında bilgi alır hem de katıldıkları sürüş eğitimleri ile profesyonel koşullarda hizmet sürdürme fırsatı yakalar.
 • Kurye personelleri istekleri dahilinde haftanın 1 günü izin kullanma hakkına sahiptir.
 • Banabi Kurye personellerinin maaş ödemeleri her hafta pazartesi günü yapılır. Ödemeler personellerin sisteme tanımladıkları hesap numaralarına şirket yöneticileri tarafından gönderilir. Bir haftalık çalışma süresini dolduran kuryeler, yeni hafta başlangıcında bir önceki haftanın performans ödemesini alır.
 • Kendine ait motoru olanlar, farklı bir kurye sistemine dahil olarak daha yüksek fiyatlar ile kuryelik yapabilir.

 

Banabi Kurye yorumları sayesinde şirket hakkında yeterli bilgiye sahip olduktan sonra siz de iş başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Banabi Kurye personeli istiyorsanız, sahip olmanız gereken şartlar şunlardır;

 • Lise, üniversite gibi okullarda öğrenci ya da mezun olmak
 • En az 1 yıllık kurye ya da lojistik alanında deneyime sahip olmak (İstek halinde)
 • Tam zamanlı ya da vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek şartlara sahip olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek
 • Araç ve ekipman güvenliği konusunda titiz olan ve şahsi emniyetine dikkat edebilen
 • En az 2 aylık A2/ A4 ehliyete sahip olmak ya da en az 6 aylık A1 ehliyetine sahip olmak

 

Adaylarda aranan genel özellikler bunlardır. Bunlara ek olarak şirket yöneticileri adaylardan daha farklı taleplerde de bulunabilir. İstenilen şartlara uygunluk taşıyorsanız, Banabi Kurye çalışma şartları hakkında bilgi aldıktan sonra siz de başvuru yapabilirsiniz.

Okuyunuz: Trendyol Kurye Çalışma Şartları

 

Banabi Kurye Yorumları 

Banabi Kurye yorumları özellikle daha önce hiç kurye deneyimi olmayan adaylar için önemli bilgiler içerir. İnternet sitelerinde paylaşılan yorumlar sayesinde adaylar sistem hakkında detaylı bilgi sahibi olur. Başvuru aşamaları ve başvurunun nereye yapıldığı hakkında daha detaylı bilgi alan adaylar, başvuru aşamalarını izleyerek kolayca başvurularını gerçekleştirebilir.

 

Banabi Kuryelik Başvurusu 

Yemek Sepeti’nde kurye olarak çalışmak isteyenler Banabi Kurye başvurusunda bulunabilir. Paket teslimi görevinde görev alacak olan çalışanlar, kendilerine verilen paketleri istenilen adreslere kısa süre içerisinde teslim eder. İş tanımı odlukça basit olan Banabi Kurye sistemine başvuru yapmak son derece kolaydır.

 

Yemek Sepeti uygulaması ile Banabi Yemek uygulamasının birbirinden bağımsız iki şirket olduğunu bilmeniz gerekir. Bu bilgiye sahip olarak başvurularınızı daha doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Banabi Kurye sistemine başvuruda bulunmak isterseniz bu aşamada izleyebileceğiniz 3 farklı yol bulunur. Bunlar;

 

Kariyer siteleri üzerinden yapılacak başvurular;

Banabi Kurye yorumları bütün başvuruların online ortamlarda gerçekleştiği bilgisini adaylara verir. İnternet üzerinde ilan açan kariyer sitelerine giriş yaparak buradan iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Yemek Sepeti aktif iş ilanlarına yapılacak başvurular;

Yılın hemen her döneminde Yemek Sepeti aktif olarak personel alımı yapılacağını duyurur. İlanları takip ederek Yemek Sepeti resmi sayfasından iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yemek Sepeti ya da Banabi Kurye şirketlerine mail atmak

Kurye olabilmek için yapabileceğiniz bir diğer yol direk olarak Yemek Sepeti ya da Banabi Kurye yöneticilerine mail atmaktır. Hazırlayacağınız resimli CV ve EK belgelerinizi evrak.banabi@yemeksepeti.com veya info@yemeksepeti.com adreslerinden birisine göndererek başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Banabi Kurye olmak için izlenmesi gereken başvuru aşamaları şunlardır;

 • Kariyer sitelerine girerek burada yer alan iş ilanları gözen geçirilir.
 • İlgili ilan bulunduktan sonra ilana girilerek başvuru şartları gözden geçirilir.
 • Başvuru şartlarında verilen kriterlere uygun olanlar iş başvuru formunu doldurarak formu gönderir.

Başvuru adımları son derece kolaydır. Adaylar süreci takip ederek kısa süre içerisinde online başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Banabi Kurye çalışma şartları hakkında bilgi aldıktan sonra başvuru için teslim etmeniz gereken evraklar şunlardır;

 • C. kimlik kartı
 • İkametgâh belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Sürücü Belgesi (A1-A2 sınıf)
 • Öğrenci belgesi ya da mezuniyet belgesi
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneği
 • Ehliyete ait ceza varsa delil niteliği taşıyan ceza belgesi
 • SGK detaylı döküm belgesi
 • MEB onaylı hijyen belgesi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Garanti Bankası’na ait hesap cüzdanı
 • Erkekler için askerlik durumunu gösterir belge

İstenen evraklar hazırlandıktan sonra tarayıcıdan geçirilerek bilgisayara yüklenir. Ardından iş başvuru formu doldurulduktan sonra EK belgeler olarak sisteme yüklenir. Bütün evrak ve formların mail yolu ile ya da iş ilan sayfaları aracılığı ile yöneticilere gönderilmesi ile başvuru süreci tamamlanır.

 

Banabi Kurye Maaşları 

Banabi Kurye çalışma şartları araştırması yapanların en fazla merak ettikleri konu kuryelerin aldıkları maaşlardır. Sahada kurye olarak çalışan kuryelerin güncel maaşları 5500 TL ile 8000 TL arası değişir. Buna ilave olarak kuryelere her ay 650 TL ek yemek ödemesi yapılır. Maaş ödemeleri haricinde özel sağlık sigortası ve kaza sigortası ile de kuryelerin sağlık harcamaları garanti altına alınır.

Aylık maaşa ilave olarak kuryeler paket başı da prim alır. Bu doğrultuda eğer size verilen aylık kotaları doldurmanız halinde, alacağınız ek prim ödemeleri şu şekildedir;

 • 0-99 adet paket 50 kuruş
 • 100- 299 adet paket 80 kuruş
 • 300- 499 adet paket 2 TL
 • 500- 699 adet paket 2,20 TL
 • 700- 999 adet paket 2,40 TL
 • 1000+ adet paket 2,60 TL

Prim ödemeleri son yıllarda güncellenerek listedeki halini almıştır. Yapılacak olan ödemeler kuryenin aylık yaptığı teslim sayısı baz alınarak hesaplanır. Toplam teslim sayısı adet fiyatı ile çarpılır ve kuryenin maaşına ilave olarak ödeme yapılır.

Okuyunuz: Getir Kurye Maaşları

 

Banabi Kurye Çalışma Saatleri 

Banabi kurye yorumları çalışma saatlerine ilişkin de başvuru yapacak kişilere bilgiler verir. Banabi kurye günlük çalışma süresi 8 saattir. Vardiya sistemi bulunur ve kuryeler kendileri için hazırlanan çalışma planına göre sistemde görev alır. Haftalık çalışma saatini dolduran personellerin 1 gün izin hakları bulunur. Belirli bir çalışma süresini dolduran personeller için de belirli sürelerde yıllık izin hakkı doğar.

 

Banabi kurye uygulamasının sunduğu en büyük avantajlardan birisi de şahıs şirketi olarak bu sistemde yer alabilmektir. Buna göre şahıs şirketi bulunan ve şahsına ait bir motosikleti bulunanlar da kurye sistemine dahil olabilir. Şahıs şirketi kapsamında kurye olan kişilerin gelirleri normal kuryelere göre daha yüksek olur. Şahıs şirketi olarak sisteme dahil olmak durumunda kuryenin sigortası kendisine ait olur. Teslim edilen paket sayısına göre yine prim sisteminden yararlanma hakları vardır.

 

Banabi Kuryelik Yapmak İsteyenlere Öneriler 

Günümüzde en fazla tercih edilen mesleklerden birisi kuryeliktir. Yemek Sepeti bünyesinde kuryelik yapmak istiyorsanız, kısa bir eğitimin ardından sisteme dahil olabilirsiniz.

 • Can güvenliğinize dikkat etmelisiniz.

Trafik tehlikelerle doludur. Çalışma şartlarınız gereği sürekli olarak trafikte olacağınızı unutmamalısınız. Sürüş için gerekli ekipman ve donanımlara sürekli sahip olmalı ve can güvenliğinizi korumalısınız.

 • Motosikletlerinizin bakımını ihmal etmemelisiniz.

Motosikletler çalışma esnasında sürekli olarak kullanacağınız motorlu araçlardır. Bu doğrultuda lastikler ve fren sistemi başta olmak üzere motosikletin düzenli olarak bakımının yapılması önemlidir. Kullandığınız motorun her özelliğini bilmemeniz gayet normaldir. Ancak siz kullandığınız sürece motorun her türlü bakımının zamanında yapılmış olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

 • Zorlu çalışma koşullarına karşı dikkatli olmalısınız.

Eğer uzun süreli bir kurye olacaksanız yaz koşulları kadar kış mevsim koşullarda da açık havada çalışacağınızı unutmamalısınız. Kış koşullarında araç kullanmak son derece zor ve tehlikelidir. En sert hava koşullarında mağdur olmamak için temkinli davranmalısınız. Eğer hava koşullarının çalışmanız için elverişli olmadığını düşünüyorsanız bu durumda şartlar düzelene kadar çalışmamayı göze almalısınız.

 • Güvenli sürüş kurallarına uyun.

Müşteriler bazen teslimatın çok hızlı olmasını isteyebilir. Ancak bu durum sağlığınızdan ve canınızdan daha önemli değildir. Her koşulda erken teslim için elinizden geleni yapmalı ancak trafiği tehlikeye sokacak hareketlerden uzak durmalısınız. Bazı durumlarda teslimatlar gecikebilir, ancak can güvenliğinizi tehlikeye atmanız birçok durumunda ölümlü kazalar ile sonuçlanacaktır.

Okuyunuz: Yemeksepeti Çalışma Şartları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.