Getir Kurye Maaşları, Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Getir 2015 yılında Türkiye’de kurulan bir kurye firmasıdır. Türkiye’de kendi sektöründe ilk olmayı başarmış bir girişim. Bu başarısının arkasında  Getir kurye maaşları ve memnun eden çalışma şartları yatmaktadır. Hızla büyüyen firma hem Türkiye genelinde hem de bir çok ülkede faaliyetlerini sürdürür. Her bölgede yüksek standartlarda kurye hizmetini Getir çalışanları tarafından yerine getirilir. Tabi bu noktada Getir kurye yorumlarını da inceleyerek nasıl profesyonel hizmet verildiğini görebilirsiniz.

Getir Kurye Maaşları ve Çalışma Şartları

Getir Kurye Maaşları ve Çalışma Şartları

Türkiye’nin en büyük inovasyon şirketlerinden olan Getir, farklı bir hizmet politikasına sahiptir. İnternetten alışveriş yapmak isteyenlere memnuniyet garantisi sunar. Marketten alınabilecek her türlü ürün, Getir kuryeleri tarafından dakikalar içinde kapıya getirilir. Getir çalışma şartları ve Getir kurye maaşları  aynı sektörde çalışanlara göre sonra derece tatmin edicidir.

Getir uygulaması ihtiyaç ürünleri için kurye ve alışveriş hizmeti sağlamaktadır. Uygulama üzerinden yapılan alışverişler Getir ile güvenli bir şekilde teslim edilir. Sanal uygulama üzerinden yaptığınız alışverişler dakikalar içerisinde hazırlanır. Sistemde görülen adresinize ürünleriniz paketlenerek teslim edilir. Getir kurye maaşları 2022 yılında güncellenmiştir.

 

Getir Çalışma Şartları

Firma sayısız müşteriye kurye hizmeti verir. Personel açısından geniş bir yelpazeye sahiptir. Getir çalışma şartları bakımından imkanlar oldukça rahattır. Teslimatta tek önemli konu hızlı olmaktır. Hızlı ve güvenilir teslimatlar yapan kuryeler uzun süreli olarak çalışabilir. Tabi sürüş güvenliği de bu konuda oldukça büyük önem arz etmektedir.

Getir çalışma şartları görev pozisyonuna göre değişir. Firma içerisinde birçok görev alanı bulunur.  Getir’de sevkiyat görevlisi, depo sorumlusu veya kurye gibi pozisyonlarda çalışabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde görev alabilirsiniz. Ankara Getir kurye maaşları yoğunluğa bağlı olarak daha fazladır. İstanbul Getir kurye maaşları ise neredeyse en yüksek rakamlara sahiptir.

Getir kurye maaşları kuryelerin çalışma saatlerine göre hesaplanır. Teslim ettikleri paket kadar ücret alırlar. Getir çalışma şartları bu nedenle oldukça uygundur. Kuryeler önceden çalışma saatlerini bildirerek çalışmaya başlar.

Getir kurye maaşları sizin için yeterliyse iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurularınızı yaşadığınız şehirde ki Getir şubelerine yapabilirsiniz. Şubelere giderek yüz yüze yetkililer ile görüşmeniz yeterlidir. Yapılan görüşme genel müdürlükte değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonucu olumlu olursa size geri dönüş yapılır. İşe alınan personeller uygun olan adreste işe başlayabilir.

Getir motorlu kurye iş başvurusu online olarak da yapılabilir. İnternet üzerinden Getir resmi internet sayfası başvuruları kabul eder. Formu doldurup elektronik ortamda yetkililere gönderebilirsiniz. Getir kuryeleri her geçen gün daha fazla adrese ulaşır. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında siz de bu hizmette yer alabilirsiniz.

 

Getir Kurye Yorumları

Firma çok geniş personel ağına sahiptir. Kuryelerin yaptıkları yorumlar adaylara yol gösterir. Getir kurye maaşları yapılan yorumlardan öğrenilebilir. Yapılan yorumlar Getir çalışma şartları hakkında da bilgilendiricidir. Farklı şehirde yaşayan adaylar yorumlara bakarak başvuru bilgisi edinebilir. Çalışma öncesinde firmaya ait bilgi almak açısından çalışan yorumları önemlidir.

Yaşadığınız şehirdeki kuryelerin yaptıkları Getir kurye yorumları ile sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Getir kurye sisteminin nasıl işlediği yorumlarda açıklanmıştır. Yorumları inceleyerek nasıl bir ortamda çalışacağınızı öğrenebilirsiniz.

Getir, 15 dakikada teslimat anlayışını benimser. Müşterilerine güler yüzlü kurye hizmeti sunar. Farklı noktalarda kurulan Getir marketler, müşterilere kaliteli ürünler sunar. Siparişler dakikalar içerisinde kuryeler ile adreslere ulaştırılır.

 

Getir Kurye Maaşları 2022

Getir kurye çalışanlarını memnun edici ücret politikasına sahiptir. Getir firmasında maaşlı olarak çalışan kuryeler asgari ücret alır. Ücrete ek olarak paket başı 2 TL’den başlayan ek ödeme verilir. Günde 12- 15 saat arası çalışan kuryeler ayda 12 BİN TL’ye kadar kazanabilir. ( Bağlı bulunulan depoya göre değişiklik gösterebilir)

Getir kurye maaşları 2022 yılında diğer yıllara göre daha fazladır. Diğer kurye sektörüne göre Getir’de maaşlar yüksektir. Fazla teslimat yapan kuryeler daha fazla kazanabilir. Maaşlı olarak çalışan kuryelerin yakıtları şirkete aittir. Hafta sonu kampanyalarında her paket için ekstra ücret alınır. Sistem üzerinde biriken online bahşişler her ay kuryelere paylaştırılır.

Getir, kuryelerine maaşlarından hariç yemek parası verir. Sabit olarak ödenen yemek ücreti her ay düzenli ödenir. Hizmet performansı açısından değerlendirildiğinde Getir kurye maaşları oldukça tatmin edicidir.

Getir kuryeler Scooter tarzı motor kullanır. Bu motorlar şehir içinde güvenliği sağlamak amacı ile tercih edilir. Firma bünyesinde kullanılan Scooter marka motorlar rahat kullanımı ve az yakıtı nedeni ile tercih edilir. Güvenlik açısından memnun eden Scooter motorlar, performans açısından kuryeleri rahat ettirir.

 

Getir Depo Sorumlusu Maaşı

Getir’de en önemli iş pozisyonlarından birisi depo sorumlusudur. Depoda çalışacak olan personel buradaki bütün ürünlerden sorumlu olur. Vardiya ile depoda çalışan personeller çalışma saatlerine göre maaş alır. Getir depo sorumlusu görevleri şunlardır;

 • Depoda bulunan ürünlerden sorumlu olma
 • Depoda bulunan malları sayma
 • Depoya yeni mal girişlerini takip etme
 • Depodan yapılacak mal çıkışlarını takip etme

Getir depo sorumlusu maaşı 2022 yılında 5500 TL’den başlar. Sorumlular 7500 TL’ye kadar maaş alabilir. Getir depo sorumlusu olmak için internet sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz. Depo sorumlusu olabilmek için;

 • Ekip çalışmasına yakın olmanız
 • Vardiyalı sistemde çalışmaya uyum sağlamanız
 • Disiplinli olmanız
 • Titiz çalışabilmeniz gerekir.

Depo sorumlusu başvuru şartlarını taşıyorsanız Getir resmî sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa firma sizinle iletişime geçer. Yaşadığınız şehirde en yakın depoda işe başlayabilirsiniz.

 

Getir Araçlı Kurye Maaşı

Getir sadece motorlu kuryelerden ibaret değildir. Daha büyük kapsamlı teslimatlarda araçlar dağıtım araçlar ile yapılır. Sipariş içeriğine göre teslimat aracı belirlenir. Araçlı kuryeler de motorlu kuryeler gibi siparişleri kısa sürede adrese ulaştırır. Getir araçlı kurye maaşı 2022 yılında 5500 TL ile 7000 TL arasında değişir. Bu ücrete ekstra çalışma primleri dahil değildir. Araçlı Getir kurye maaşları motorlu kuryelere göre daha yüksektir. Daha fazla teslimat yaparak daha yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Teslimat sayınızın artması, gelirinizin artmasını sağlar.

Getir araçlı kurye iş başvurusu posta yoluyla yapılabilir. Başvuru için gerekli formu doldurarak Getir şubesine gönderebilirsiniz. Başvuru formu ile sizden istenen evrakları da göndermeniz gerekir. İkametgâh, adli sicil kaydı ve fotoğraf eşliğinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru şartlarına uygun olanlar mobil uygulama yoluyla başvuru yapabilir. Bunun için;

 • Getir Kurye uygulaması mobil cihazlara indirilir.
 • Aktif kullanılan cep telefonu girilir.
 • Diğer bilgiler eklenerek giriş yapılır.
 • İstenen evraklar sisteme yüklenerek onaylanır.

Adımlar tamamlandıktan sonra başvuru süreci gerçekleştirilir. Başvuru sırasında bilgilerin doğru olması önemlidir. Yanlış bilgi olduğu fark edilirse mutlaka düzeltilmelidir. Eksiksiz olarak bilgileri girdikten sonra başvurunuzu gönderebilirsiniz.

 

Diğer Getir Personel Maaşları

Kurye hizmetleri ile öne çıkan Getir’de çok farklı iş pozisyonları vardır. Firma içerisinde görev alan personeller ekip olarak bir bütünü temsil eder. Getir’de bulunan diğer çalışma pozisyonları şunlardır;

 • Ekipman Destek Uzmanı
 • Satış Temsilcisi
 • Bakım Onarım Uzmanı
 • Sürüş Güvenliği Uzmanı
 • Bayi Yöneticisi
 • Tele-Satış Uzmanı
 • Müşteri Hizmetleri Uzmanı
 • Müşteri Hizmetleri Takım Lideri
 • Kalite Uzmanı
 • Tahsilat Uzmanı
 • Depo Kalite Uzmanı
 • Marka Uzmanı
 • Satış Finans Uzmanı
 • Sosyal Medya Uzmanı
 • Kişisel Gelişim Uzmanı

Getir’de çok farklı pozisyonlarda çalışabilirsiniz. Diğer Getir personel maaşları 2022 yılında 5500 TL’den başlar. Pozisyona göre 15 BİN TL’ye kadar çıkar.  Maaşlar, görev yetki alanına göre bu rakamlardan daha yüksek olabilir.

Okuyunuz: Banabi Kurye Çalışma Şartları

 

Getir Kurye Olmak İçin Başvuru

Getir kurye yılın belirli dönemlerinde personel alır. Getir kurye iş başvuru şartları arasında yaş koşulu öne çıkar. 18 yaş altındakiler Getir kurye olamaz. Reşit ehliyeti bulunan kişiler Getir kurye olabilir. Kuryeler, kendilerine verilen bölgelerde teslimatlarını gerçekleştirir.

Getir kurye eleman ilanı uygulamanın resmî sitesinde yayınlanır. Getir kurye olmak isteyenlerde birtakım şartlar aranır. Şartlara uygun olanlar işe alınır. Getir kuryelerde bulunması gereken özellikler şunlardır;

 • Motosiklet ehliyetine sahip olmak
 • Aktif olarak motor kullanmak
 • Hızlı ve güvenilir motor kullanabilme becerisine sahip olmak
 • Siparişleri en iyi şekilde müşterilere ulaştırabilmek

Getir kurye başvurularında firma seçici davranır. Kurye olmak çok riskli bir meslektir. Personellerin cesaretli olmaları gerekir. İş başvurularında adaylar çok yönlü olarak değerlendirilir. Her yönden yeterli olduğu düşünülen kişiler çağrılarak işe başlayabilir. Uygun niteliklere sahipseniz ve başvuru şartlarını taşıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Getir kurye iş başvuru şartları şunlardır;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Temiz bir sicil kaydına sahip olmak
 • En az 2 yıllık A2 ehliyetine sahip olmak
 • Çalışmaya engel herhangi bir sağlık problemine sahip olmamak
 • Teknolojiye yakın olmak
 • Takım çalışmasına uyum sağlayabilmek
 • Esnek çalışma saatlerini kabul etmek
 • Gerekli eğitim sertifikalarına sahip olmak

Başvuru sırasında ek belge talebinde bulunulabilir. Bu durumda istenecek belgeleri tamamlayarak başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Getir kurye maaşları hakkında gerekli bilgiyi başvuru sırasında öğrenebilirsiniz.

Getir kurye olmak için başvuru iki şekilde yapılır. İnternet üzerinden ya da şubelere giderek başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak başvurular info@getir.com adresine gönderilir. Bu adrese başvuru formlarınızı doldurarak gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz başvuru değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonucu size mail ya da iletişim numaranızdan bildirilir.

Getir kurye iş başvurusu için diğer alternatif şubelerdir. Şubelere giden adaylar bizzat başvuruda bulunabilir. Yüz yüze yaptığınız görüşmeler ile başvurunuz hızla değerlendirmeye alınır. Sizden talep edilen evrakları tamamlayarak başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz. İstanbul Getir kurye iş başvuru adresi şöyledir;

Web: https://getir.com/hakkimizda/iletisim/

Etiler Mahallesi, Tanburi Ali Efendi Sokak, Maya Residences Sit. Blok:13/334 Beşiktaş İSTANBUL

 

Getir Kurye Çalışma Saatleri

Getir hizmet uygulaması 24 saat aktiftir. Kuryeler için oldukça geniş çalışma saat aralığı bulunur. Getir kurye çalışma saatleri kuryelerin kendi tercihi ile belirlenir. İsteyen kurye 8 saat çalışabilir. Kuryeler için 10, 12 hatta 16 saatte çalışmak mümkün olabilir. Kuryeler çalışmayacakları günü önceden birimlerine bildirmek zorundadır.

Getir kurye çalışanları çalışma saati içerisinde kurye kıyafeti giyer. Giyilmesi gereken kıyafetler Getir tarafından çalışanlara verilir. İşi sonlandırmak isteyen çalışanlar kıyafetleri firmaya teslim eder. Kuryeler güvenlikleri için teslimat sırasında kask takmaya mecburdur.

Getir kıyafetleri firmanın markasına uygun özelliklerdedir. Firmanın belirlediği özelliklerde hazırlanan kıyafetlerde Getir logosu bulunur. Kuryeler çalışma saatlerinde bu kıyafetleri giymek zorundadır. Kıyafetlerin temizliği ve tertibi kuryelere aittir. Getir kurye kıyafetleri şunlardır;

 • Kask
 • Pantolon
 • Mont
 • Eldiven
 • Dizlik
 • Telefon tutacağı
 • Ayakkabı/ Çizme
 • Yağmurluk
 • Kask kamerası

 

Getir’de Çalışmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler

Getir kurye maaşları yüksek olduğu için tercih edilir. Kurye olmak isteyenler Getir’e başvuruda bulunabilir. Getir’de kurye olmak isteyenlerin yapması gerekenler son derece basittir. Adaylar ilk önce Getir adresini takip etmelidir. Resmi internet sitesinden alım yapılacağı ilanı yayınlanır. Kurye olmak isteyenler başvuru sürecini takip ederek ilk adımı atabilir.

Getir kurye esnek çalışma saati bulunan firmalar arasında yer alır. Bazı durumlarda 24 saat Getir kuryelerin teslimat yaptığı olur. Kuryelerin bu duruma dikkat etmeleri gerekir.

Getir’de çalışmak için deneyimli motor sürücüsü olmak şarttır. En az 2 yıl motor deneyimine sahip olmak gerekir. Kurye son dönemde hızla artan bir meslek olarak öne çıkar. Motor ve araçlar ile teslimat yapmak oldukça zorludur. Kurye olmak isteyenlerin mesleki zorlukları göz önüne almaları gerekir. Her türlü zorlu koşulda müşteri memnuniyetini temel almaları önemlidir.

Daha önce kurye deneyimi olanlar Getir’de rahat koşullarda çalışabilir. Ürün teslimi konusunda gerekli özeni göstererek başarılı bir kariyer yapılabilir. İlk defa kurye olacak kişiler deneyimli kuryelerden çalışma koşullarını öğrenmelidir.

 

Getir Kuryeleri Hangi Şehirlerde Çalışabilir?

Getir, kurulduğu ilk günden itibaren hızla büyüyen kurye firmasıdır. Her geçen gün daha fazla Getir kuryesi yollarda görülür. Firma ilk önce büyük şehirlerde hizmete girmiştir. Nüfusun yoğun olduğu İstanbul ilk faaliyet alanıdır. Gelen talebin yoğun olması ile devamında Ankara Getir kurye hizmeti başlamıştır. Getir çalışma şartları rahat olduğu için yoğun kurye başvurusu yapılır.

Büyükşehirlerin ardından Getir günümüzde Türkiye’de 81 ilde hizmet vermektedir. Her şehirde bulunan Getir şubeleri, güvenle teslimatlarını sürdürür. Firmada kurye olmak isteyenler Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya dahil 81 ilde bu işte çalışabilir.

Okuyunuz: Trendyol Go Kurye Yorumları

 

Getir’de Kurye Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kurye olmak hem dikkat hem de özen gerektirir. Kurye çalışma şartları bazı durumlarda zorlayıcı olabilir. Bu nedenle bu işi yapmak isteyenlerin bir takım önemli hususlara dikkat etmeleri gerekir. Getir kurye olmak isteyenlere tavsiyeler şöyledir;

 • Kurye mesleğinde işi severek yapmak en önemli kurallardan birisidir. Sevmediğiniz durumda bu işi yapamazsınız. İşinizi sevdiğiniz taktirde her teslimatta müşterilerden olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.
 • Kurye olmak bazı durumlarda zorlayıcı olabilir. Dört mevsim dışarda çalışmanız gerekir. Bu durumu göze almalı ve her daim bu işi layığı ile yapmalısınız.
 • Kendinize güvenmeniz çok önemlidir. Çalışma sırasında zamanla yarışırsınız. Kendinize güvenmediğinizde başarılı bir iş çıkarmayı beklememelisiniz.
 • Sabırlı olmalısınız. Her iş gibi bu işte de sabır çok önemlidir.
 • Güler yüzlü olmalısınız. Özelikle teslimatlar sırasında müşteriler için bu çok önemlidir.
 • Trafik kurallarına uymalısınız. Bazı sürücüler bu kuralları bilerek çiğner. Kurallara uyma alışkanlığı kazanarak en basit kazalara karşı bile önlem alabilirsiniz. Aksi taktirde can güvenliğinizin olmayacağını unutmamalısınız.
 • Her zaman işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Stres yönetimi konusunda bilgili olarak her durumda en iyi çözümleri üretebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.