Helvacı Ali Bayilik Şartları | Bayilik Başvurusu ve Bedeli

Köklü bir geçmişe sahip olan ve bir aile şirketi olan Helvacı Ali firmasının kuruluş tarihi 1892 yılına kadar uzanmaktadır. Geleneksel lezzeti ve kalitesi ile bugün gıda sektöründe Helvacı Ali bayilik şartları en çok merak edilen bayilik şartlarından biridir. Firma, ismini ailenin 1893’de Yugoslavya Kosova’dan İnegöl’e göçmüş olan İdris Efendi’nin oğlu Ali Bozacılar’dan almıştır. Markaya ismini veren Ali Bozacılar aile işini babasından 1930 yılında devralmış, ömrünün sonuna kadar da bu işi sürdürmüştür. Ali Bozacılar’dan sonra işi, 1956 yılında doğan, Ali Bozacılar’ın oğlu Şadan Bozacılar devralmıştır. Helvacı Ali markası İnegöl’de küçük bir dükkanda doğmuş, yıllar içinde gelişerek ve 130’dan fazla şubesi ile büyüyerek bugünkü durumuna ulaşmıştır. Günümüzde Helvacı Ali firması Şadan Bozacılar ile oğlu Cihan Bozacılar tarafından yönetilmektedir. Markanın bilinirliliği ülkemizin sınırlarını aşmış, şu anda bu marka 5 farklı ülkede hizmet vermektedir.

Helvaco Ali Bayilik

Helvaco Ali Bayilik

Geleneksel kültürümüzde önemli bir yeri olan helva, özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde saray mutfağının başlıca lezzetlerinden biri idi. Geçmişte önemli günlerde ve cenazelerde misafirlere ikram edilmek için yapılan helva, günümüzde de geçmişteki önemini korumaktadır. Bugünlerde evlerimize konuk olan misafirlere sunduğumuz özel bir lezzet olan helva, günümüzde dondurmalı tariflerle çeşitlendirilmiştir. Helva, kelime olarak Arapça hulv kökünden türetilmiştir. Anlamı ise güzel, tatlı, şirin anlamlarına gelmektedir. Arapların temel tatlı tariflerinden biri olan helva, Türklerin islamiyeti kabul etmesinden sonra Türk mutfağına dahil olmuştur.

Sadece Türkiye’de değil, dünya çapında bilinen bir marka haline gelen Helvacı Ali, günümüzde hem ürünlerinin kalitesi hem de uygun fiyat anlayışı ile en çok sevilen gıda markalarından biridir. Ülkemizde bayilik veren gıda markalarından biri olan Helvacı Ali bayilik şartları ile yatırımcılara birçok avantaj sunmaktadır. Türkiye’nin pek çok şehrinde yüzlerce bayisi olan marka çok fazla tanınan bir marka olduğu için yatırımcılarına satış garantisi sunmaktadır. Sektörde alanında rakipsiz bir marka olan Helvacı Ali’nin gıda sektöründeki pazar payı oldukça yüksektir. Firmanın resmi web sitesi üzerinde bayilik başvuruları ile ilgili kesin bilgiler yer almasa da daha önce bayilik başvurusu yapmış olan girişimcilerin verdiği bilgiler ile yola çıkılarak firmanın bayilik şartları hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Okuyunuz: Helvacı Ali Bayiliği dışında farklı fikirler edinmek adına bayilik veren firmalar başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

Helvacı Ali Bayilik Almak

Helvacı Ali bayilik şartları arasında sayılabilecek koşullardan biri de franchise ücretidir. Franchise ücreti, firmaya yapacağınız yatırım ücreti olarak düşünülebilir. Bu ücreti yıllık masraflarınızı göz önüne alarak hesaplamanız gerekmektedir. Firma bayilerine eğirtim desteği vermektedir, ancak bayi olarak dükkanın kiralanması, dükkan dekorasyonu, personel harcamaları gibi giderler sizin sorumluluğunuzdadır. Helvacı Ali bayilik şartları şunlardır:

 • Girişimcinin bayilik alıp şube açmayı planladığı bölgede başka bir Helvacı Ali şubesi bulunmamalıdır.
 • Girişimcinin hizmet vereceği dükkanın alanı en az 25 metrekare olmalıdır.
 • Girişimcinin açmayı planladığı dükkanda müşterilerin yemek yemesi için de uygun bir alan bulunmalıdır.
 • Firmaya bayilik başvurusu yapacak olan girişimcinin geçmişte bayilik deneyimi olması tercih sebebidir.

Helvacı Ali firmasından bayilik almanın en önemli şartlarından biri, bayinizi açacağınz bölgede Helvacı Ali şubesi olmaması gerektiğidir. Bunun için bayi açmak için başvuruda bulunurken şube açmayı düşündüğünüz bölgede başka bir Helvacı Ali şubesi olmamasına dikkat etmelisiniz. Helvacı Ali’nin tüm bayilerine firmanın resmi web sitesinde yer alan şubelerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Helvacı Ali Bayilik Başvurusu

Girişimci bayilik başvurusu yapmadan önce yatırım bedelini, personel ihtiyacını ve dükkan için yapacağı masrafları önceden planlamış olmalıdır. Girişimci gıda sektöründe faaliyette bulunmak için gerekli izinleri de almış olmalıdır. 

Helvacı Ali bayilik şartları ve koşullarını yerine getiren girişimciler Helvacı Ali bayilik başvuru formunu doldurarak firmaya başvuru yapabilirler. Firmanın Franchise yetkilileri ön başvurunuzu inceledikten sonra size mutlaka olumlu veya olumsuz olarak dönüşte bulunacaklardır. Eğer bayilik başvurunuz kabul edilirse bayilik ile ilgili detayları planlamak için firma yetkilileri sizleri telefonla arayacaklardır. Bu görüşmede marka ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi firma yetkilisine sorarak öğrenebilir ve bayilik ile ilgili tüm detaylar hakkında firma yetkilisinden bilgi alabilirsiniz. Daha sonra firma yetkilileri sizleri genel merkeze davet ederek burada ayrıntıları birlikte planlamanızı sağlayacaklardır.

Tüm konular hakkında firma ile anlaşma sağladığınızda firma ile bayilik anlaşmasını imzalarsınız. Anlaşmadan sonra belirlediğiniz lokasyona şubenizin projelendirip kurulum aşamasına geçilir. Bu süreçte firma size ve personelinize marka, ürünler ve satış-pazarlama konusunda eğitim verir. Son olarak pazarlama ve reklam faaliyetleriniz işleme alınır ve şubeniz işletmeye açılır.Helvacı Ali bayilik başvurusu formunda doldurmanız gereken bilgiler ise şunlardır:

 • Adınız Soyadınız
 • E-posta adresiniz
 • Doğum tarihiniz
 • Adres
 • İl/İlçe
 • Telefon numaranız
 • Mesleğiniz
 • Öğrenim durumunuz
 • Bizi nereden duydunuz? (Arkadaş tavsiyesi, Instagram, Google, televizyon, şube ziyareti, diğer)
 • Franchise sistemimiz hakkında (Hiçbir bilgim yok, çok az bilgim var, bilgim var, oldukça bilgim var)
 • Franchise istediğiniz il/ilçe
 • Yatırım şekliniz (Tek başıma, iki ortak, ikiden fazla ortak)
 • Yatırım için ayırdığınız bütçe
 • Yatırım sonucu yıllık gelir beklentiniz
 • Belirtmek istedikleriniz (Tercihe bağlı)

Helvacı Ali Bayilik Ücreti

Güvenilir ve bilinen bir marka olmasından dolayı, kâr marjı oldukça yüksek olan Helvacı Ali firmasından bayilik almak oldukça avantajlı bir tercihtir. Helvacı Ali bayilik şartları konusunda dikkate almanız gereken bir diğer husus bayilik ücretidir. Ancak Helvacı Ali firmasının bayilik ücreti sabit bir ücret değildir. Firmanın bayilik ücreti dükkanınızın lokasyonu, dükkanınızın genişliği, dükkanınızın dekorasyonu ile yapacağınız masraflara bağlı olarak belirlenmektedir. Ortalama 25 metrekarelik bir dükkan için Helvacı Ali bayilik ücreti en az 250.000 TL’dir. Ancak bu rakam yapacağınız diğer masraflara göre ve dükkanınızın lokasyonuna göre değişecektir. Bayilik için ayırmanız gereken bütçe, dükkanınızın büyüklüğüne ve müşteri potansiyelinize göre değişiklik gösterecektir. Helvacı Ali bayilik ücreti ile ilgili net bilgileri, planladığınız yatırımın özelliklerine göre firma yetkilileri ile yapacağınız görüşmelerde öğrenebilirsiniz.

Okuyunuz: 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri

 

Helvacı Ali Genel Merkez İletişim

Adres: Ertuğrulgazi Mh. Yenişehir Cd. No:105 Kayalar İş Merkezi, İnegöl/Bursa/Türkiye

Mail: info@helvaciali.com

Telefon: 0850 888 1900

Instagram: @helvaciali1900

Facebook: facebook.com/helvacialiofficial 

 

Helvacı Ali Bayilik Almak İsteyenlere Öneriler

Köklü bir geçmişe sahip olan ve yıllardır boza, helva, dondurma ürünleri ile tüketicilere hizmet veren Helvacı Ali firmasının 130’dan fazla bayisi bulunmaktadır. Geleneksel Osmanlı lezzetlerini günümüzde müşterilerine yaşatan firmadan bayilik almanın koşulları ise oldukça uygundur. Helvacı Ali firmasına bayilik başvurusu yapmak isteyen girişimcilerin öncelikle uygun bir lokasyon belirlemeleri gerekmektedir. Helvacı Ali firmasından bayilik alabilmek için öncelikle Helvacı Ali bayilik şartları yerine getirilmiş olmalıdır. Helvacı Ali bayilik almak isteyenlere öneriler şöyle sıralanabilir:

 • En az 18 yaşında olmak
 • En az 25 metrekarelik bir dükkana sahip olmak
 • Helvacılık kültürü hakkında bilgili ve bu konuda satış yapmaya istekli olmak
 • 121 yıllık deneyime sahip olan firmanın çalışma prensiplerine uygun olmak

 

Helvacı Bayiliği Veren Firmalar

Osmanlı ve Türk kültüründe önemli bir yer edinmiş olan helva, günümüzde birçok gıda şirketi tarafından hizmete sunulan bir lezzettir. Helvacılık sektöründe birçok marka, Türkiye ve yurtdışına bayilik vermektedir. Helvacı Ali firması dışında helvacı bayiliği veren firmalar ise şunlardır:

 • Hacı Şerif
 • Helva-i Hünkar
 • Helvani Dondurmalı İrmik Helvası
 • Helvacı Necmi Dondurmalı İrmik Helvası
 • Tarihi Kervansaray Helvacısı
 • Helvadem Dondurmalı İrmik Helvası
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.