Filli Boya Bayilik Şartları | Bayilik Başvurusu ve Bedeli

Filli Boya Tüm Türkiye’de toplam 970 ilçede bayiliği olan köklü bir firmadır. Boya denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Filli Boya bayilik şartları firma tarafından belirlenmiş çeşitli koşullardan oluşmaktadır. 1988 yılında Betek Boya Kimya ve Sanayi Anonim Şirketi adıyla kurulan Filli Boya, ülkemizde kaliteli ürünleri ve teknolojik altyapısı ile başarıyı bünyesinde toplamış bir firmadır. Filli Boya’nın üretimini yaptığı başlıca ürün kategorileri şunlardır:

 • İnşaat boyaları
 • Sanayi boyaları
 • Mobilya boyaları
 • Yapı kimyasalları
 • Isı yalıtım ürünleri
 • İç cephe ürünleri
 • Dış cephe ürünleri
 • Sentetik ürün grubu

Filli Boya kurulduğu ilk yıllarda inşaat malzemeleri, beton, harç ve su izolasyon malzemeleri alanında imal ettiği ürünler ile sektöre dahil olmuştur. Şirketin inşaat malzemeleri alanında kazandığı deneyim ile birlikte büyüyen şirket, inşaat boyaları üretmeye de başlamıştır. Firma, 1993 yılında Avrupa’nın en büyük boya markalarından biri olan Caparol ile ortaklık kurarak inşaat boyaları sektörüne giriş yapmıştır. Bu ortaklık hem Filli boya markası hem de Caparol markası için bir dönüm noktası olmuştur. Bu ortaklık Filli Boya’nın kısa zaman içinde sadece bir Türk markası olarak değil, bir dünya markası olarak tanınmasını sağlamıştır. 2019 yılında Japonya’nın ilk boya üreticisi Nippon Paint firmasına satılan Filli Boya, global bir marka haline gelmiştir. Filli Boya’nın 2019 yılında Nippon Paint firmasına satılmasıyla birlikte firma ismi günümüzde Nippon Paint olarak anılmaktadır. Firma, Nippon Paint olarak tüm bayilerine gelişmiş bir eğitim desteği sağlamaktadır.

Filli Boya Bayilik Şartları

Filli Boya Bayilik Şartları

1881 yılında Tokyo’da kurulan Nippon Paint, Asya’nın en büyük boya markası olarak anılmaktadır. Otomotiv boyaları, dekoratif boyalar, endüstriyel boyalar, deniz boyaları, yol çizgi boyaları, özel teknolojik boyalar, elektronik ve enerji alanında kullanılan boyalar gibi birçok farklı alanda çözüm üreten Nippon Paint; Japonya, Asya, Amerika, Avrupa ve Avustralya olmak üzere 5 farklı bölgede faaliyet göstermektedir. 2019 yılında Filli Boya markası ile birlikte Betek Boya’yı bünyesine katmış olan Nippon Paint, günümüzde 27 ülke ve bölgede, toplam 25.000 çalışanı ve 150’den fazla şirketi ile hizmet vermektedir. Nippon Paint ürünleri 2020’den itibaren Türkiye’nin boya piyasasında yerini almış bulunmaktadır. Günümüzde boya ve inşaat sektörü bayiliği en yüksek kâr marjına sahip sektörlerden biridir. Filli boya, günümüzdeki adıyla Nippon Paint markası ise sektördeki en başarılı ve en popüler markalardan biri olduğu için Filli Boya bayilik şartları girişimciler için her zaman merak konusu olmuştur. Yüksek oranlarda müşteri potansiyeline sahip bir firma olan Filli Boya ülkemizde gerekli şartları yerine getiren girişimcilere bayilik vermektedir.

Okuyunuz: Filli boya bayiliği dışında farklı fırsatları değerlendirmek için bayilik veren firmalar başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

Filli Boya Bayilik Almak

Hem müşterilerini hem de yatırımcılarını korumayı şirket politikası haline getirmiş olan Filli Boya, sektördeki en uygun bayilik şartlarını sunmaktadır. Diğer sektörlerin aksine bayilik almak isteyen yatırımcılardan bayilik ücreti almayan firma, sürümden kazanmak isteyen tüm girişimcilere bu yönüyle büyük bir fırsat sunmaktadır. Bu yüzden Filli boya firması girişimciler ile kısa süreli değil, uzun yıllara dayanan ortaklıklar kurmayı tercih eden bir firmadır. Firmadan bayilik almak isteyen girişimcilerin en az 100 bin TL değerinde firmaya teminat ücreti yatırması gerekmektedir.

 

Filli Boya Bayilik Şartları

Sermayesi olan ve iş kurmak isteyen girişimciler global bir marka devi olan Nippon Paint firmasına satılmış olan Filli Boya’dan bayilik alabilirler. Günümüzde en kazançlı girişimlerden biri olan firmanın bayiliğine ise Filli Boya bayilik şartları yerine getirildiğinde başvurulabilir. Filli Boya firmasından bayilik almak isteyen girişimcilerin Filli boyanın resmi web sitesinde yer alan bize ulaşın adresine başvurmaları gerekmektedir. Filli Boya firmasından bayilik alma şartları ise şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Sorumluluk sahibi olmak
 • Girişimci web liderlik ruhuna sahip olmak
 • Boya sektöründe tecrübeli ve bilgi sahibi olmak
 • İyi derecede iletişim ve analiz becerisine sahip olmak

 

Filli Boya Bayilik Başvurusu

Filli Boya firmasına bayilik başvurusunda bulunmak için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Filli Boya firmasından bayilik ücreti talep edilmese de mağazanın açılacağı lokasyona uygun ciro beklentisi doğrultusunda bir teminat bedeli istenmektedir. Bayilik bedeli talep etmeyen firmadan bayilik alabilmek için firmanın belirlediği şartlar yerine getirilmiş olmalıdır. Filli Boya’dan bayilik almak isteyen girişimcilerin yerine getirmesi gereken şartlar şunlardır:

 • Bayilik başvurusu yapan girişimcinin ticaret sicilinin temiz olması
 • Bayilik başvurusu yapan girişimcinin Filli Boya’nın satışını yaptığı ürünler hakkında bilgi sahibi olması
 • Bayilik başvurusu yapan girişimcinin mağazayı açacağı bölgenin seçilmesi ve teminat tutarının belirlenmesi

Filli Boya bayiliği almak isteyen girişimciler markaya bir teminat bedeli ödemek zorunda olmasalar da işletme için gerekli masrafları karşılayarak firmanın belirleyeceği teminat bedelini öderler. Aynı zamanda girişimciler bayilik alırken, Filli Boya’nın belirlediği ciro değerlerini karşılamak zorundadırlar. Aynı zamanda Filli Boya’dan bayilik almak isteyen girişimciler Filli Boya markasının değerlerini de benimsemiş olmalıdırlar.

Okuyunuz: Fiili bir işletme açmak istiyorsanız, 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Filli Boya Fabrikası ve Genel Merkez İletişim Bilgileri

Filli Boya bayilik şartları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen ve Filli Boya’dan bayilik almak isteyen girişimciler, firmanın İstanbul’da bulunan merkez ofisine bizzat başvuruda bulunabilirler. Aynı zamanda Filli Boya’nın iletişim numaralarını arayarak ve yetkili kişilerle görüşerek bayilik hakkında bilgi alabilirler. Filli Boya’nın resmi web sitesi üzerinden e-mail yoluyla da firma yetkililerine ulaşılabilmektedir.

Filli Boya Genel Müdürlük Adres: Zümrütevler Mahallesi, Ural Sokak, No 38, Maltepe/İstanbul

Filli Boya Telefon: 0 216 571 1000

Filli Boya E-Mail: info@filliboya.com.tr

Filli Boya Web: www.filliboya.com/

 

Filli Boya Bayiliği Almak İsteyenlere Öneriler

Filli Boya bayilik veren firmalar arasında herhangi bir bayilik ücreti talep etmeyen firmalardan biridir. Bu yüzden Filli Boya’nın bayisi olmak isteyen tüm girişimciler Filli Boya bayilik şartları ve koşullarını yerine getirerek ve firmanın lokasyon hacmine göre belirlediği teminat tutarını ödeyerek bu markanın ürünlerini satma yetkisini elde edebilmektedir. Filli Boya’nın bayisi olabilmek için öncelikle girişimcilerin ticari sicillerinin temiz olması gerekmektedir. Filli Boya bayisi olmak için diğer önemli konulardan biri ise lokasyon seçimidir.

Firma, kendisine bayilik başvurusunda bulunan girişimcilere lokasyon konusunda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Örneğin, girişimci tarafından belirlenmiş olan lokasyon diğer bir Filli Boya bayisinin çok yakınında bir konumda ise girişimci farklı bir lokasyon seçmesi için yönlendirilmektedir. Filli boya firması, bir girişimciye bayilik verirken markanın tanınma gücünü yükseltmeyi, cirosunu artırmayı ve kendisine yatırım yapan girişimcileri korumayı hedeflemektedir. Bu yüzden herhangi bir bayilik ücreti almayan firma sadece siparişlerin zamanında ödenmesini talep etmektedir.

Filli Boya’nın en büyük avantajı bayilik ücreti almaması ile birlikte firmanın kendisine yatırım yapan girişimcileri koruma politikasıdır. Firma bayilik alan girişimcilere, Filli Boya renklendirme makinesi de vermektedir. Bu makine ile özel Filli Boya renkleri hazırlanabilmektedir. Bayilik alan girişimcilere ücretsiz verilen bu makine firmanın belirlediği cironun altında kalan bayilerden geri alınmaktadır. Bu yüzden bu teknolojik cihaz özellikle pazar payının yüksek olduğu, kalabalık bölgelerde tercih edilmelidir. Firma bayilerine eğitim, pazarlama, danışmanlık ve makine desteği de sunmakta, bu sayede kendisine yatırım yapan girişimcilerin başarılı olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden Filli Boya’dan bayilik alan firmalar kısa sürede başarılı olmaktadır.

Yorumlar

 1. yaşar özdemir dedi ki:

  Filli boya bayiliği almak istiyorum.

  1. patronoldum dedi ki:

   Merhaba Yaşar Bey, Genel Merkez iletişim numarası üzerinden firma ile görüşme sağlayarak bayilik alabilirsiniz.

 2. Mesut Akcakaya dedi ki:

  Meraba filli boya bayilik almak istiyorum şartları neler öğrene bilirmiyim acaba bayiliği aldıktan sonra süreç hakkında detaylı bilgi almak istiyorum

 3. Turgut KÖKÇEK dedi ki:

  Mersin anamurdan Turgut KÖKÇEK. Uygulamaci olarak basit usul vergi mukellefiyim. İşimi iyi yapmadan dolayı geniş Bi müşteri çevresine sahibim.kaliteli iş yapabilmek için kaliteli malzeme kullanmak şarttır. Sipariş üzeri ücretini ödemek sarti ile,adresime fabrika toptan fiyatına,iskontolardan ve bütün indirim haklarından faydalanmak şartı ile devamlı ürün alabilirmiyim,bunun için ne gibi sartlariniz var.0538 330 09 79

 4. Talip Akçelik dedi ki:

  Filli boya sektörde orta sekmende kaliteli boya her bütçeye göre uygun. Uygulamacı olduğum boya sektöründe en fazla tercih edilen marka. Bu yüzden filli boya bayisi olmak istiyorum

 5. Ali Bozdağ dedi ki:

  Filli boya bayiliğini almak istiyorum