Köfteci Yusuf Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Köfteci Yusuf gıda- restoran sektöründeki hizmetleri ile ülke çapında ismini duyurmuştur. Lezzetleri ile üne kavuşan restoranlar zinciri, en iyi yol restoranı olma yolunda da emin adımlar ile ilerler. Önemli bir istihdam kaynağı olan restoranda çalışmak isteyenler Köfteci Yusuf çalışma şartları hakkında bilgi alarak uygun pozisyonlara başvurabilir.

Köfteci Yusuf Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Köfteci Yusuf Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Restoran kapsamında hizmetlerini sürdüren Köfteci Yusuf 1996 yılında Bursa’da kurulmuştur. Halkın en gözde mekanlarından birisi olan restorana 2015 yılı temmuz ayında Kelebek magazin dergisi tarafından “Yılın En İyi Yol Restoranı” ödülü verilmiştir. Hem hız hem de lezzet ikilisini müşterilerine sunmayı amaçlayan restoran, çok sayıda restoranı ile de Türkiye genelinde kaliteli hizmetler yürütür. Köfteci Yusuf’un Bursa’da 38, Ankara’da 13, İstanbul’da 60, Balıkesir’de 12, Samsun ve Antalya’da 7 adet şubesi bulunur. Binlerce personel çalıştıran restoranın hedefleri arasında yurtdışına açılarak farklı ülkelerde şubelere sahip olmak bulunmaktadır.

Köfteci Yusuf çalışma şartları özellikle iş başvurusu yapacak kişiler tarafından sıkça araştırılır. Köfteci Yusuf’ta çalışmak için birçok farklı pozisyon bulunur. Adaylar kendileri için uygun pozisyona iş başvurusu yaparak, ünlü restoran zincirinde işe girme fırsatına sahip olabilir.

Okuyunuz: Kendi işinizi kurmak istiyorsanız sermayeli ve sermayesiz hazırlamış olduğumuz 115+ Adet Yeni İş Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Köfteci Yusuf Çalışma Şartları 

Köfteci Yusuf çalışma şartları zorlu olsa da gerek ücretleri gerekse ortamı için oldukça tercih edilir. Restoran çalışanları her hafta farklı vardiyalar ile çalışır. Bir hafta sabah vardiyasında olan personeller bir diğer hafta farklı vardiyalara geçer. Vardiyalarda gerekli düzenlemeler müdürler tarafından yapılır. Personellerin kullanacakları izinler ise genelde hafta içi günlerine yazılır. Özel durumlarda personeller hafta sonu izin kullanabilir.

Köfteci Yusuf aylık maaş ödemesine ek olarak personellerine yemek ödemesi de yapar. Restoran içerisinde personeller ücretsiz olarak öğlen yemeği imkanından yararlanabilir. Şehir merkezine uzak şubelerde çalışan personeller için akşam servisi imkânı vardır. Onun dışında herhangi bir ek ücret ödenmez. Resmî tatil günlerinde çalışan personeller mesai ödemesi alır.

Restoran genelinde çalışanların görev dağılımları iki ana sınıfta toplanır. İlk grup mutfakta çalışan personellerden oluşur. İkinci grupta ise servis elemanları bulunur. Mevcut olan bu düzen personellerin maaşları birbirinden farklıdır.

 

Köfteci Yusuf Çalışan Yorumları 

Köfteci Yusuf çalışan yorumları araştırmaları restoran hakkında gerçekleri ortaya koyar. İşe giriş öncesinde elde edeceğiniz bilgiler ortama daha kolay alışmanızı sağlar. Sadece çalışanların yaptıkları yorumlar en güncel maaş bilgileri ve çalışma saatleri gibi konulara açıklık getirir. Sektöre ilk defa giriş yapacak olanlar için en önemli konu daha önce bu sektörde çalışanların paylaştıkları bilgilerdir. Köfteci Yusuf’ta çalışan personeller yaptıkları paylaşımlar ile işe yeni başlayacak olanların sorularını yanıtlar.

Okuyunuz:  Köfteci Yusuf Bayilik Şartları

 

Köfteci Yusuf İş Başvurusu 

Köfteci Yusuf çalışan yorumları restoran içerisinde birçok farklı pozisyonda çalışan personeller tarafından yapılır. Restoran düzeni ve çalışma s istemine yönelik oldukça önemli bilgiler içerir. Başvurunuz öncesinde çalışan yorumlarını dikkate alabilir ve sistem hakkında önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Köfteci Yusuf çalışma şartları kadar çalışma bölümleri açısından da oldukça rahattır. Birçok farklı pozisyon içerisinden istediğiniz bölümü tercih etme şansınız bulunur. Köfteci Yusuf’ta çalışmak istiyorsanız, restoran içerisinde tercih edebileceğiniz görev alanları şunlardır;

 • Garson
 • Aşçı
 • Aşçı Yardımcısı
 • Bulaşıkhane Personeli
 • Bulaşıkhane Şefi
 • Depo Elemanı
 • Depo Sorumlusu
 • Kasiyer
 • Bordro Uzmanı
 • Bilgi İşlem Müdürü
 • Bilgi İşlem Uzmanı
 • Çağrı Merkezi Personeli
 • Dolap/ meşrubat Görevlisi
 • Finans Uzmanı
 • Stajyer
 • Izgaracı
 • Izgara Şefi
 • İnsan Kaynakları Uzmanı
 • Komi
 • Kasap
 • Kurye
 • Fabrika Elemanı
 • Üretim Elemanı
 • Lojistik Müdürü
 • Temizlik Personeli

 

Köfteci Yusuf gıda- restoran sektöründe hizmet vermekle birlikte Türkiye’nin en büyük köfte üretim fabrikasına da sahiptir. Pozisyonlar arasından yapacağınız tercihle restoranlarda ya da fabrikalarda uygun görevlerde çalışabilirsiniz. Köfteci Yusuf çalışma şartları hakkında bilgi aldıktan sonra başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Köfteci Yusuf’ta çalışmak isteyenlerde aranan genel nitelikler şunlardır;

 • Dinamik olmak
 • Yaratıcı olmak
 • İnsan ilişkileri konusunda başarılı olmak
 • Dış görünüme önem vermek
 • Sektörde belirli bir kariyer hedeflemek
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilgili herhangi bir ilişikte bulunmamak

 

Belirtilen bu özelliklere sahipseniz, Köfteci Yusuf çalışma şartları hakkında bilgi aldıktan sonra resmi başvuruda bulunabilirsiniz.

Köfteci Yusuf çalışan yorumları iş başvurularının nasıl yapılacağı hakkında da bilgiler verir. Restoranlarda görev almak için tercih edebileceğiniz en iyi başvuru yolu, insan kaynaklarına mail atmaktır. Resmi internet sayfasını kullanarak insan kaynaklarının mail adresine ulaşabilirsiniz. Buraya hazırladığınız CV’yi ekleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru için tercih edebileceğiniz bir diğer yol kariyer sitelerinde açılan ilanlardır. Bu sitelere giriş yaparak Köfteci Yusuf personel ilanlarına göz atabilirsiniz. Her dönemde açılan yeni ilanlara kolay bir şekilde başvuru yapmanız mümkün olur. Göndereceğiniz CV ve dolduracağınız başvuru formunuz ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. öfteci Yusuf restoranlarında bulunan kasiyerler aracılığı ile de başvuruda bulunabilirsiniz. Kasa görevlilerinden alacağınız başvuru formunu doldurarak kasa görevlisine teslim etmeniz yeterli olur.

Başvurularınız genel merkeze gönderilir ve burada değerlendirmeye alınır. Pozisyon için uygun şartlara sahipseniz görüşmek için davet edilirsiniz. Yapacağınız görüşme başarılı geçtiği taktirde de önerilen restoran şubesinde göreve başlayabilirsiniz.

 

Köfteci Yusuf Personel Maaşları 

Köfteci Yusuf çalışan yorumları yeni iş başlayacak olanlara restoran hakkında bilgi verir. Restoran genelinde personellerin görev alanlarına göre aldıkları maaşlar birbirinden farklıdır.  Mutfak ve servis alanı başta olmak üzere çalışanlar için birçok farklı alan bulunur.

Servis elemanlarının aldıkları maaşlar 5500 TL düzeyinden başlayarak 6500 TL aralığına kadar değişir. Yoğun günlerde yapılacak olan mesailer ile birlikte maaşlar 6500 TL’ye kadar yükselebilir. Belirli bir çalışma süresine ulaşan personellerin maaşları belirli oranlarda yükselir. Mağaza görevli şeflerin maaşları ise 6250 TL ile 8000 TL arasındadır.

 

Köfteci Yusuf Çalışma Saatleri

 Birçok işletme gibi Köfteci Yusuf’ta da günlük çalışma saati 8,5 saattir. Günlük yemek ve dinlenme saatleri de bu süre içerisine dahildir. Haftalık çalışma saatini eksiksiz olarak dolduran çalışanlar haftanın 1 günü izin hakkına sahip olur. Restoran müdürünün hazırladığı çalışma planı dahilinde çalışanlar izinlerini kullanabilir.

Her sektörde olduğu gibi restoran sektöründe de bazı dönemlerde ekstra çalışmaların olması normaldir. Bazı tarihlerde restoran aşırı yoğun olur. Personellerin bu dönemlerde fazla mesai yapmaları gerekir. Vardiyaya ek olarak personeller esnek çalışma saati kapsamında fazla mesai yapar.

Okuyunuz: Köfteci Dükkanı Açmak

 

Köfteci Yusuf’ta Çalışmak İsteyenlere Öneriler

 Köfteci Yusuf açıldığı günden itibaren restoran sektörünün temel taşları olarak görülen firmalar arasında yer alır. Türkiye genelinde sayısız şubesi bulunan restoran hem kaliteli hem de hızlı servisleri ile beğeni kazanır. Birçok restorandan farklı olarak Köfteci Yusuf, menüsünde bulunan lezzetleri kendi fabrikasında üretir. Bu nedenle odlukça geniş bir istihdam ağına sahiptir. Restoran sektörüne girmek ve burada kalıcı bir kariyer elde etmek isterseniz Köfteci Yusuf en iyi seçeneklerden birisi olabilir. Sektörde yeniyseniz veya ilk defa böyle bir deneyim yaşayacaksanız, size verilen tavsiyelere uyarak kısa süre içerisinde başarılı bir pozisyona sahip olabilirsiniz.

 • Tempolu çalışma koşullarına hazır olun.

Restoran sektörü de diğer birçok sektör gibi yoğun çalışma şartlarına sahiptir. Özellikle Köfteci Yusuf gibi bir restoranda çalışacaksanız, mutlaka çalışma temposuna ayak uydurmanız gerekir. Köfteci Yusuf müşteri sirkülasyonunun oldukça yoğun ve hızlı olduğu bir işletmedir. Burada yoğun çalışmaya hazır olmalı ve her koşulda yüksek performans göstermelisiniz.

 • Daima güler yüzlü hizmet verin.

Sürekli müşteriler ile iç içe çalışacağınız bir pozisyonda iseniz bu durumda sizden güler yüzlü olmanız gerekir.  Gün içerisinde sayısız müşteri ile karşılaşacağınız düşünülürse, her birine güler yüzlü davranarak olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz pozisyon ne olursa olsun, güler yüzlü davranmanın her kapıyı açacağını unutmamalısınız.

 • Yüksek iletişim becerisine sahip olun.

İletişim, çalışma hayatındaki en önemli şeylerden birisidir. İletişim becerinizi yüksek tutarak insanlar ile kolay bir şekilde anlaşabilirsiniz. Müşteri ilişkileri konusunda yüksek beceriye sahip olmanız, sizin kısa süre içerisinde pozisyon atlamanıza yardımcı olacaktır.

 • Sektörde hız oldukça önemli, çalışma saatlerinde çalışmanıza hız katın.

Bu öneri özellikle servis elemanı olarak çalışmak isteyenler için önem taşır. Köfteci Yusuf’un temel çalışma prensiplerinden birisi hızlı servistir. Her gelen müşteriden dakikalar içerisinde siparişi alınır. Yine aynı şekilde siparişler dakikalar içerisinde müşterilere sunulur. Hızın ve kalitenin bir araya gelmesi firmaya her daim başarı olarak geri döner. Restoranda işe başladığınızda bu hıza ayak uydurmanız ve işleyişi bozmamanız önemlidir. Kısa sürede ortama alışmalı ve görevlerinizi olabildiğince hızlı bir şekilde yerine getirmelisiniz.

 • İşinizi severek yapın.

İşi severek yapmak hemen her sektörde ihtiyacınız olacak bir öneridir. Severek yapmadığınız bir işte uzun süre kalıcı olamazsınız. Eğer gelecek planınız da varsa ve kariyer yapmak istiyorsanız, mutlaka yaptığınız işi sevmelisiniz. İşe başladıktan sonra kısa süre içerisinde ortama alışmalı ve kendi işletmeniz gibi özveri ile çalışmalısınız. Severek gerçekleştirdiğiniz her girişimin sonucunda mutlu edici sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.