Vodafone Bayi Açmak | Bayilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Vodafone hem Türkiye’de hem de dünyada çok fazla abone tarafından kullanılan ikinci operatör durumundadır. Çok fazla kullanıcısı olması şirketin de önemli bir güce sahip olmasını sağlıyor. Bu nedenle Vodafone bayi açmak günümüzün en karlı iş fikirleri arasında önemli bir yer ediniyor. Bayilik almak ve işletme kurmak bu alanda yüksek bir kar avantajı yaratabilir. Bu alanda bir işletme kurmayı düşünüyorsanız öncelikle Vodafone bayilik şartlarını bilmeniz gerekiyor. Bununla birlikte işletmenizi kurabilmek için yeterli sermayeniz olması gerekiyor. Özellikle sektör tecrübeniz varsa hem bayiliği kolay şekilde alabilir hem de çok yüksek bir kazanç imkanı bulabilirsiniz.

Vodafone Bayi Açmak

Vodafone Bayi Açmak

Vodafone gibi bir şirketi temsil edeceğiniz için tüm şartları karşılayabilmeniz büyük bir önem taşır. Kurumsal bir firma olması ve müşteri memnuniyetine önem vermesi bu firmadan bayilik almayı da bir o kadar zorlaştırmaktadır. Vodafone şirketine bayilik başvurusu yaptığınızda sizlere üç farklı seçenek sunuluyor. Bu seçenekler silver bayiliği, store bayiliği ve shop bayiliğidir. Bunun dışında bir de ana bayilik alabilme gibi bir imkanınız da bulunuyor. Sizlere sunulan bu bayilik çeşitleri sermayenizin yeterlilik derecesi, dağıtım merkezi onayı, satış konusunda ki becerileriniz dikkate alınarak verilmektedir.

 

Vodafone bayi açmak için mobil operatör sektöründe deneyim sahibi olmanız son derece önemli bir noktadır. Özellikle Vodafone diğer operatörlere göre daha fazla kazanç imkanı sunuyor. Bununla birlikte açılış maliyeti bakımından da daha uygundur.

 

Not: Vodafone bayi açmak dışında farklı iş fikirleri hakkında bilgi edinmek için 112+ adet işyeri açma fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Vodafone Bayi Nasıl Açılır?

Vodafone bayi nasıl açılır sorusu operatör sektörüne adım atmak isteyen yeni girişimciler açısından oldukça önemi bir sorudur.  Eğer bir operatör bayisi açmak istiyorsanız mutlaka işlek bir yerde mağaza açmalısınız. Bayilik ve operatörlük alanında yeteri kadar tecrübe sahibi değilseniz sizlere verilecek ilk bayilik Silver Bayilik düzeyidir. Zamanla satışlarınıza bağlı olarak 6 ay içerisinde hizmet performansınız da değerlendirilerek bir üst seviye bayilik düzeyine geçebilirsiniz.

 

Vodafone bayi açmak konusunda kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta dükkan yerinin işlek bir yerde olmasıdır. Mağaza açarken insanların sizlere kolay ulaşabileceği bir yeri tercih etmeniz gerekiyor. Bununla birlikte sermaye tutarınızın da bayi açmaya yeterli seviyede olması büyük bir önem taşır. Vodafone şirketi üst seviye bayilikler için sizlerde birtakım kriterlere önem vermektedir. Hem sermayeniz hem de kişilik yapınızın bu işletmeyi kurmaya uygun olması gereklidir.

 

Bayilik başvurunuzun kabul edilebilmesi için mutlaka işletme tasarımınızın da iyi olması gereklidir. Bayilik sisteminde mobilyalar genel olarak ana şirket tarafından dizayn edilmektedir. Bununla birlikte tüm işlemler mutlakla belirli bir teminat ve sözleşme karşılığında yapılmaktadır. Bu süreçte her türlü detay bayisi olacağınız şirket tarafından düzenlenmektedir. Siz de bu süreçte işletmenin açılışını yaparak idare etmek olacaktır.

 

Vodafone Bayi Açma Şartları

Vodefone bayi açma şartları kişilerin yerine getirebileceği ölçüde şartlardır. Bu şartları yerine getiren kişiler zamanla bayilik alanında yükselme kat edebilirler. Vodafone bayiliği alabilmeniz için aranılan şartlar şunlardır:

  • Açmayı planladığınız bayide yeterli miktarda çalışan bulundurmalısınız.
  • Şube kurulum masraflarının tamamı bayilik başvurusu yapan kişi tarafından ödenmektedir.
  • Müşteri memnuniyeti son derece önemli olduğundan şirket genel merkezi tarafından ilk 6 ay boyunca sürekli bir denetlemeye tabi tutulmaktasınız.
  • Vodafone bayi açmak için bir teminat gösterebilmeniz gereklidir.
  • Bunların yanında çözüm odaklı olmalı ve müşteri ilişkilerinde başarılı bir kişi olmalısınız.
  • Vodafone bayi açmak isteyen kişiler başka bir markanın ürünlerini satamazlar. Aynı zamanda reklamlarını da yapamazlar.
  • Bayilik konusunda kurumsal bir portföyünüz olmalıdır.

Tüm bu şartlar yerine getirildiğinde kolaylıkla Vodafone bayi açabilir ve yüksek bir kar elde edebilme imkanı bulabilirsiniz.

 

Okuyunuz: Cep Telefonu Dükkanı Açmak

 

Vodafone Bayi Kazançları

Dünya üzerinde çok profesyonel bir telekomünikasyon hizmeti veren Vodafone Türkiye’de de son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Alanında en iyilerden biri olan şirket bugün kişilere bayilik açabilme fırsatı da sunmaktadır. Dünya üzerinde neredeyse 500 milyon kişinin üzerinde abonesinin bulunması Vodafone bayisi olmak için yeterli bir neden olmaktadır.

 

Bir Vodafone bayi açmak birçok sektöre göre son derece yüksek standartlarda kar avantajı sağlayabilir. Hem stabil gelir sunması hem de yüksek kazanç imkanı yaratması bu bayilikleri birçok kişinin potansiyel iş fikri olarak değerlendirmesini sağlamaktadır. Orta boyutlarda bir Vodafone bayisi aylık olarak 15 ya da 20 bin TL civarında net kara sahiptir. Bu kar oranı aynı zamanda dükkan yerinin bulunduğu lokasyon ve müşteri kitlesine göre farklılık gösterebilmektedir.

 

Vodafone bayi kazançları içerisinde birçok farklı kategori vardır. TL yükleme, fatura ödeme işlemleri, hat değiştirme, hat açma işlemi, cihaz satma ya da numara değiştirme gibi alanlarda da bayilik hizmeti verebilme şansınız bulunmaktadır. Bu süreçte verilen her türlü hizmet sizlere yüksek bir kar bırakabilir. Aynı zamanda müşterileriniz ile aranızda ki iletişim de karlılık oranlarını etkileyecek unsurlar arasında bulunuyor. Bu süreçte bir bayi açabilmek için yeterli kriterlere sahipseniz aylık en az 20 bin TL kazanabileceğiniz bu işi kurabilirsiniz.

 

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar 2022

 

Vodafone Bayi Açma Maliyeti

Vodafone bayi açma maliyeti seçilen bayilik türüne göre farklılık göstermektedir. Açılacak olan bayi ana bayi ya da alt bayi türü olabiliyor. Bayiliğin türü de yapacağınız masraflar konusunda en önemli belirleyicilerden biri oluyor. Ana bayi olarak işletme kurmak alt bayiliklerden daha fazla sermaye gerektirmektedir. Aynı zamanda ana bayilik alacak olan kişilerde şirket daha fazla kritere dikkat ediyor.

 

Vodafone bayiliği almak isteyen kişilerin ana bayileri ile görüşmeleri bu süreçte son derece önemlidir. Ana bayiler sizlere maliyetler hakkında bilgi vermekle kalmaz aynı zamanda işletmenizin yönetimi konusunda da önemli bilgiler paylaşabilir. Vodafone bayi açmak için yapacağınız masraflar bulunduğunuz şehrin durumuna göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda işletmenin bulunduğu yer, müşteri kitleniz, vereceğiniz hizmetlerin detayı da maliyetlere etki eden unsurlar arasında bulunuyor.

 

Silver bayilik işlemi için ortalama olarak 20- 25 bin TL gibi bir teminat yeterli olabiliyor. Ancak Shop bayilik almak isterseniz en azından 150- 300 arasında bir sermayeyi gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu yüksek tutarlı maliyetlere kira bedeli, iş yeri dekorasyonu, personel maaşları gibi konularda ana şirket sizlere gerekli destekleri sunmaktadır.

 

Vodafone Bayi Açmak İsteyenlere Öneriler

Vodafone bayilik açmak isteyenlere öneriler işletmenizi başarı ile yürütebilmeniz açısından son derece önemlidir. Bayilik sistemlerinin çok fazla tercih edilmesinin en önemli nedeni müşteri potansiyelinin fazla olmasıdır. Aynı zamanda reklam ve tanıtım için çok fazla çaba harcanmasına gerek yoktur. Bununla birlikte kendi işinizin patronu olabilme avantajı elde edersiniz.

 

Türkiye’nin her yerinde Vodafone kullanıcısı bulunması bu alanda açacağınız bayilik açısından önemli bir avantajdır. Ancak iş yerinin görünür bir yerde olması son derece önemlidir. Vodafone bayi açmak için dikkat etmeniz gereken en önemli konu sermaye yeterliliğidir. Eğer sermayeniz yüksek ise bu süreçte geniş bir iş yeri açabilirsiniz. Ana şirketin izin verdiği ölçüde cihaz satışları yapabilir ve ek hizmetlerle karlılığınızı artırabilirsiniz. İş yeri açma fikri taşıyan kişiler Vodafone bayisi açmak konusunda fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilir ve sürekliliği olan bir iş kurabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.