Yamaha Bayilik Şartları | Bayilik Başvurusu ve Maliyeti

Yamaha markası Japon firması olup 1955 senesinde kurulmuştur. Genichi Kawakami tarafından kurulan marka kurulduğu günden bu yana profesyonellikten ödün vermeden hizmet sunar. Dünyanın en bilindik motor firmalarından biri olduğu için de Yamaha bayilik şartları oldukça merak edilir. Son derece karlı bir iş fikri olan Yamaha bayiliği için firma tarafından belirtilen tüm bayilik şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Sektörde öncü olan bir firmanın bayisi olarak iş dünyasına girmeniz hem yüksek kazanç hem de kısa sürede geniş müşteri kitlesi anlamına gelir. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren Yamaha firması bugün birçok bayisi ile dünya devleri arasında yer alıyor.

Yamaha Bayilik Şartları

Yamaha Bayilik Şartları

Yamaha bayilik şartları yerine getirildiğinde kazançlı bir iş kurmakla kalmayacak aynı zamanda tanınmış bir firmanın da tüm prestijinden yararlanma şansı bulabileceksiniz. ‘Müşterilerine KANDO Deneyimini Yaşatmak’ mottosu ile hizmetini sunan firma, kaliteyi en iyi şekilde sunmaya çalışır. Bununla birlikte bayilerinden de aynı şekilde hizmet bekler.

Dünyanın en tanınmış markalarından biri olan Yamaha firması bayilik vererek hizmet ağını daha da genişletmeyi planlıyor. Dinamizmi son derece yüksek bir firma olan Yamaha, günümüzde hem festivaller hem de fuar gibi organizasyonlarda oldukça ön planda bir firmadır. Bu kadar aktif olması sizin de bayilik konusunda avantaj elde etmenize olanak tanır.

 

Yamaha Bayilik Şartları

Yamaha kendi sektöründe öncü markalar arasında yer alıyor. Çok başarılı bir firma olması ve son derece sağlam motorlar sunması markanın kalitesini ortaya koyan durumlardır. Yamaha bayilik şartları da bu alanda iş yapmak isteyen hemen herkesin ilgi duyduğu konular oluyor. Yamaha bayisi olmak isterseniz bu süreçte şartların tamamını yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlar arasında şunlar yer alıyor:

 • Yamaha Motor bünyesinde çalışacaksanız marka imajına uygun hareket etmeniz gerekiyor.
 • Firma kültürü hakkında bilgi edinmelisiniz. Aynı zamanda bu kültüre de uyum sağlayabilmelisiniz.
 • Yamaha bayilik şartları konusunda girişimci vizyonunu en iyi şekilde taşımanız gerekir.
 • Yamaha ürünleri hakkında tüm teknik bilgilere sahipseniz bu alanda daha kolay şekilde bayilik alabilirsiniz.
 • Eğer bu firmadan bayilik alırsanız başka firmalarla çalışma şansınız olmuyor.
 • Firma sizlerden yalnızca kendi istediği ürünleri satmanızı istiyor.
 • Motor yanında araçların yedek parça ve aksesuarlarını da satmanızı isteyebilir.

Tüm bunların yanında Yamaha bayilik şartları bulunduğunuz bölgeye göre de farklılık gösterebilir. İş yerinin bulunduğu yer seçimi ve diğer tüm detaylar bayilik sürecinde önemli noktalar arasında yer alıyor. Bayilik için başvurunuzu yaptığınızda ekstra şartlar öne sürebilirler. Bu durum ülke ve iş yeri lokasyonuna göre belirlenir. Bununla birlikte maliyet gibi unsurları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

 

Yamaha Bayilik Başvuruları

Yamaha franchisingi olmaya adaysanız bayilik başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Bayilik başvurusu yaparken tüm bilgilerinizin eksiksiz olarak verildiğinden emin olmalısınız. Yamaha bayilik başvurusu sırasında aktif olarak kullandığınız bir telefon ve e posta adresiniz olmalıdır. Bu adres ve telefon numarası bilgileri üzerinden sizlere geri dönüş sağlanır.

Eğer Yamaha bayilik şartları tam olarak sağlanabiliyor ise şahsen başvurunuzu yapabilirsiniz. Bununla birlikte başvuru için firmaya e posta atmanız gerektiğini de bilmelisiniz. İletişim bilgileriniz, bayilik için durumunuz, lokasyon bilgileriniz gibi tüm bilgileri mail yolu ile firmaya ulaştırmanız gerekiyor. Firmanın e posta adresine tüm bilgilerinizi ulaştırabilir ve en kısa sürede firma bayiliği alma hakkı elde edebilirsiniz.

 

Yamaha Bayilik Maliyeti

Yamaha bayilik maliyeti, bayilik alma sürecinde en önemli noktadır. Ne kadar maliyetiniz olmaz ise sermayenizi istenilen düzeyde hazırlama şansınız olmaz. Bununla birlikte bayilik alabilmek için maliyetinizin önceden hesaplanması sonradan ek maliyetlerle karşılaşmanızın da önüne geçer. Bununla birlikte dünya markası bir firmanın da bayilik maliyeti sanıldığı kadar düşük olmayacaktır. Ancak bu alanda iş yapmayı planlıyorsanız maliyet konusunda iyi bir planlama ile süreci daha rahat atlatma şansı bulabilirsiniz.

Bayilik yerini açacağınız yer eğer İstanbul, Ankara, İzmir ya da Antalya gibi büyük ve pahalı bir şehir ise maliyetiniz de ona göre biraz daha yüksek olabilir. Ancak bu hedef pazara yakınlık olduğundan kısa sürede maliyetinizi çıkarma fırsatı da sunar. Maliyete etki eden unsurlar arasında dükkan yeri, dükkan boyutu, reklam giderleri, personel maaşları ve sigortaları gibi unsurlar da eklenir. Firmaya ödenecek bayilik ücreti de ayrıca önemli bir noktadır.

Yamaha bayiliği masrafları için ortalama olarak 500 bin TL gereksiniminiz bulunuyor. Ancak iş yeriniz kira ise ve dekorasyon çalışması da yapacaksanız bu miktar daha da yüksek olabilir. Bu nedenle mutlaka maliyetleriniz konusunda önceden bir planlama yapmaya özen göstermelisiniz.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

Yamaha Bayilik Almanın Avantajları

Yamaha bayilik almanın avantajları sayesinde motor sektöründe önde gelen mağazalardan birinin sahibi olabilirsiniz. Firmanın bayiliğini aldığınızda sizlere şu fırsatlar sunuluyor:

 • Yamaha bayiliği almak sizlere zamanla teknik ve yönetimsel konularda uzmanlık kazandırır.
 • Geniş bir ürün yelpazesi vardır ve bu da hitap ettiğiniz hedef kitleye yüksek oranda bir uygunluk sağlar.
 • Yamaha firması son derece karlı olan koşullar ile çalışır. Bayilerine adil prim sistemi uygular ve marj sistemi ile cazip promosyonlar sunar.
 • Firmanın profesyonel olarak verilen danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 • En iyi teknik ekiplerden eğitim desteği alırsınız.
 • Firma sizlere bölge koruması sağlar ve bulunduğunuz yerde Yamaha rakibiniz olmasına izin vermez.
 • Kurulum desteği, reklam ve tanıtım desteği sağlar.
 • Aynı zamanda pazarlama desteği de sunar.
 • Birçok web tasarım ve atölye program destekleri de verir.

Kısacası Yamaha bayiliği almak firmanın sizi her yönden desteklemesi anlamına gelir. Yamaha ile başarıyı daha kolay bir şekilde yakalama şansı elde edebilirsiniz.

 

Yamaha Motor İletişim Bilgileri

Yamaha bayilik şartları konusunda her detaya sahipseniz başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bayilik başvurusu ve diğer tüm konular hakkında bilgi alabilmek için şu iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

 • Genel Merkez Adresi: Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, No: 45 Ataşehir/ İSTANBUL
 • Call Center Telefon Numarası: 0850 399 07 07
 • Genel Merkez Çalışma Saatleri: 08:30 ile 17:30 arasıdır. Hafta sonları tatildir.
 • E Posta Adresi: info@yamaha-motor.com.tr
 • Telefon Numarası:0216 561 86 10
 • Web: https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/#/

Yamaha motor iletişim bilgileri kullanarak firmaya başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yamaha Motosiklet Bayiliği Kazancı

Yamaha motosiklet bayiliği kazancı konusunda kişiler oldukça şanslıdır. Çünkü birçok firmaya karşın Yamaha firması karlı bir bayilik sistemi uygular. Bayilerine satılan her ürün üzerinden yüzde verir. Bunun yanında prim usulü de uygulanır. Aynı zamanda kazanç durumunu da etkileyen unsurlar vardır. Örneğin işletmenizin lokasyonu kazancınız üzerinde son derece önemli bir konudur. İşlek, motosiklet tutkunlarının çok olduğu bir yerde mağaza açmak sizin için çok daha kazançlı olacaktır.

 

Yamaha Bayiliği Açmak İsteyenlere Öneriler

Yamaha bayiliği açmak isteyenlere öneriler işletmenizin başarısı ve devamlılığı üzerinde son derece etkilidir. Bu bayilik işlemlerinde en çok dikkat etmeniz gereken kurum imajına zarar vermemektir. Aksi halde firma bayiliği sonlandırma hakkını kullanabilir.

İş yeri seçiminde kalabalık ve motosiklet satışının yoğun olabileceği yerleri tercih etmeniz gerekir. Firma sizlerden jeneratör ya da yedek parça satmanızı isterse bu durum sizlere ek kazanç olarak döner. Yamaha bayiliği açmak için teknik bilgisi yüksek personelleri işe almanız önemlidir.

Yorumlar

 1. Yusuf Bilal çelikten dedi ki:

  KOCAELİ KARAMÜRSEL DE BAYİLİK ALMAK İSTİYORUM

  1. patronoldum dedi ki:

   Merhabalar, Yamaha internet sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden gerekli başvuruları gerçekleştirebilirsiniz.

 2. Hüseyin çiçekli dedi ki:

  Ben Şanlıurfa’da esnafım ve Yamaha tercih edilen bir markadır ne yazikki Şanlıurfa da firma mevcut değildir uygun görülürse bayilik talebinde bulunmak isterim saygılarımla